Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moraller bozuk motoru götürüyorlardı az daha :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    buyuk gecmıs olsun disk onemli birde çelik halatla bagla oda cok onemli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    abi motor birinin önünü kapatıyor ya da eşya falan taşıyacaklar da mani oluyor diye ileri almaya çalışmış olabilirler mi? sonra da kızıp aynaları çevirmişlerdir? aynısı Kurtuluş'ta benim başıma gelmişti de. Kaldırıma bıraktım motoru, direksiyon kilidini de kitledim. bi geldim motor oynamış, başladım sövmeye.. derken orada bir mağazadan adam çıktı "ben oynattım, niye dükkanın önünü kapıyosun vs" tartışma çıktı. ben haksız olduğum için tartışmayı uzatmadım ama belki bu tarz bir olay olmuştur hı? çok geçmiş olsun.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.. Gerçekten tedirgin edici bi durum.

Gidenler haram mı oluyo bu durum da

Dogru bir cumlenin tersi de her zaman dogru olmayabilir. Bu durum "sadece ve sadece" durumu icin gecerlidir. Yani bir motor sadece ve sadece helal ise calinamaz demis olsaydi dedigin dogru olurdu.

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    YAMAHA WR 426 F - SUZUKI GN 125
    Geçmiş olsun kardeşim. ........
    YuSuF - YuZuF - YZF:wiinkk:

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    benim motoru da sürekli yerinden oynatıyorlar ama çalmak amaçlı değil genelde taksime bıraktığım zaman başıma geliyor seyyar satıcılar bıraktığım yerlere tezgah açmak için bir kaç kişiyle birlikte kaldırmaya çalışıp saolsunlar cantlarımı yamultuyorlar ve beni feci halde kızdırıyor, sanada şunu söylemek istiyorum aynaların ters çevrilmişse belki bırakılmasını istemedikleri bir yere bırakmış olabilirsin düşük bi ihtimal olsada bunuda göz önünde bulundurmalısın diye söyledim

Motosikleti
    Hyosung rx125-Yamaha YZ400F
    geçmiş olsun..

helalini veya haramını bilmem ama şans çok etkili bu tür durumlarda..
    çalmak isteyenin ne kadar kafaya koyması ile..
    o riski almasına deyip deymeyeceği ile ilgili..

ben 3-4 bin ytl lik motorumu apartman içinde disk kilidi ile saklıyorum ama ofisin önünden isterlerse kamyona atıp götürürler yine..

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Geçmiş olsun, dikkat et...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    gecmıs olsun arkadasım...

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Geçmiş olsun Allah bidaha tekrarlatmasın o şerefsizlerinde elleri kırılsınn
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun. İnş. bir daha böyle birşeye kalkışmazlar.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Erdo.. Helal malmış demekki götüremediler..
    Bu arada demeden geçmiycem Kilit götürmemelerine mani oldu deil götürmelerine mani oldu diycektin
    teşekkür ederim pınar hanım Hemende yanlışımızı yüzümüze çarpıyorsunuz

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, disk kilidinden ziyade en yakındaki bi direğe motorunu zincirle..
    bir daha gelebiilirlerde..
    sen eşeğini sağlam kazığa bağla, soorası malum allaha emnaet..
    bencede direk sanırım daha sağlam olacak teşekkürler ee tabi bir nevi eşşek oluyor motorlarımız

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Erdocuğum....

Tedbir almışsın fakat işte namussuzlar yinede uğraşmış..Alın teriyle alınmış bir
    malın çalınmasını iyi bilenbiri olarak bende kendimce tedbir almaya çalıştım..

racede bunun gibi alarmlı kullanıyorum..

.
    cruiserde de bu kilidin aynısını kullanıyorum..Gerçi kendime ait garajım da var..
    ama tedbir almalıyız..

.
    alarmlı versiyonlarının iyi olmadığını zamanla alarmın hassasiyetini yitirdiğini söylemişdi satıcı.Ben alarmlı istemişdim aslında.Siz nasıl memnunmusunuz alarmından?

Alıntı Arap Kadri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun kardeşim
    aman şükür motoru götürememişler koruma için kilit ve tedbir sayını arttırman gerekli belli oldu
    evet tedbirli olmakda fayda var.Dediğimiz gibi ne zaman olacağı belli değil.

Alıntı byfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok büyük geçmiş olsun
    akşamları motorları sokaklarda bırakmak hiçde güvenli olmuyor helede ist. gibi bi yerde
    Ben apartmanın içine bırakıyorum onda bile huzursuzum.Biraralar gece kalkıp kapıyı açıp bakıyordum motora.Neyse şimdi öyle değilim ama genede tıkırtıda falan..

Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm erdo2002,
    ben lumanın enduro zincir kilidini kullanıyom. sertleştirilmiş zincir. 50 YTL ye aldım. artık ne kadar sağlamdır bilemiyorum ama iyi bi demir makasıyla kesilir sanırım. ama ziniciri gelende havada asılı kalacak şekilde bağlıyorum. bu da hırsızın işini zorlaştırır. çünkü o makasla kesmek için yerden destek alması lazım.
    evet o dediğinizi daha öncede duydum yerden destek almaları gerekiyormus zinciri kesmeleri için.Tabiki herzaman bağlıyacağımız yer yerle temasını kesemeyiz.Aklımızda bulunsun.

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri döneceklerdir kesinn.Motoru hep aynı yere koyuyorsan bu sefer taşımalı olarak çalmaya çalışacaklardır.
    Yani bence daha emniyetli yer bul ya da bi kaç tane halat kilit falan edin :S
    evet aynı yerde devamlı olunca kesin oralarda oturan yada devamlı gezen devriye bir ekip Biraz daha profesyonel gelselerdi götürülerdi.Nedirki 130kg 3 kişi kamyonun arkasına rahatlıkla atar.Yoksa 4 kişimi

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaa bi arkadaş anlatmıştı.. Adam işyerinin önüne bırakıyo motoru, disk kilitini takıyo, akşam bi geliyo 3 tane daha disk kiliti var.. Şaşırıyo tabii ve hemen polise haber veriyo.. Polis pusuya yatıp bekliyo, hava iyice kararınca gece vakti bi kamyonet geliyo motoru alıyo, polis takipte halâ.. Yerlerini öğrenince mekana bi uçüstü yapıyo e bi çeteyi çökertiyo.. Nasıl ama???
    Allah allah demek motoru olda akşam bıraksın diye 3.bir disk kiliti takıyorlar Gerçekten akıllıca.Polise haber vermeseydi şimdiye soğuk suyunu yudumluyor olacakdı

Alıntı istburak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman kardeş geçmiş olsun pusuya yat bin tepelerine kır ağızlarını aman dikkat
    hergün 3 saat orda duruyorum ne zaman gelcekleri hangi gün gelecekleri belli olsa beklerimde.Belli değil işde.3 aydrı ordayım ilk defa başıma geldi.

Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynı der bendede oldu cafede calışıyorum bir girdim nete hiç motorla gelmezdım artık ilk defa kendıme ait motorum oldu dıye getırdım kontagı kılıtledı 5 dk sonra dısarı cıktım gıcır gıcır motoru kontagın icine ne soktularsa artık egdirmişler anlıcanız baya zorlasmışlar götürememişler heryerde insan var görmemişler abi valla çekemeyen çok olur böyle malın oldumu göz dıkerler kırarlar atarlar aynı bunu yapan benım dostlarımdı benım motoru kontagını zorlayıp kacırmak ıstıyenler sonradan anladılar yanlıslıgını ama neye fayda cevreleri bozuldu motorcu adamı cekemeyen Çok...Olur....

alrm 153 ytl dıyor :D

50 ytl ye alarm taktırım :D

hocam böyle insanlardan kendine dost tutma zaten.İnt cafede oturan nerden nasıl para kazanabiliriz yada kimin parasını yiyebiliriz düşüncesinde olanlar zaten zarar insanlar toplumda.İşsizlik var diyorlar ama çalışmadan havadan para kazanmak insanda çok.

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Benim de motorumu gözetleyen iki kişi varmış komşular söyledi. Normelde motoru eve alıyorum ama akşamları bir yere gideceğimz aman dışarda bırakıyorum. Bahçe içinde bile güven yoka rtık.
    vardır valla.Onlar zaten daha önceden görüyorlar motoru planlarını yapıp tekrar geliyorlar.Dikkatli olmanda fayda var.Olmadı yakın çevrendeki insanları uyar.

Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun iyi ki çalınmamış ucuz atlatmışsın
    sağolsın.

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.. Gerçekten tedirgin edici bi durum.

Gidenler haram mı oluyo bu durum da

Evet baska bir bakış açısı Halk arasında öyle derler ya o yüzden söyledi hemen cümlenin alternatifini üretmeyelim Hepimiz kardeşiz.Hırsızlar kalleş

Alıntı okyanus43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...
    Tedbiri elden bırakmamak gerek.
    Sağolsın

Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış
    evet sağolsın.Sadaka vermeye özen gösterelim bencede

Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba en iyisi kalın bir direk,veya sabit bir mekana kalın bir zincirle bağlamak gibi görünüyor o zaman makas ile kesmek için zaman harcamak zorundalar
    ve de çevrenin dikkatini çekeceğinden belki de tevessül etmeyebilirler.
    Sesli uyarıcılarda faydalı olabilir.Alarm gibi

Alıntı ata_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyuk gecmıs olsun disk onemli birde çelik halatla bagla oda cok onemli
    Bİr halat vardı ağırlık yaptığından kullanmıyordum şimdi onu deniyeceğiz mecbur sağolsın.

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motor birinin önünü kapatıyor ya da eşya falan taşıyacaklar da mani oluyor diye ileri almaya çalışmış olabilirler mi? sonra da kızıp aynaları çevirmişlerdir? aynısı Kurtuluş'ta benim başıma gelmişti de. Kaldırıma bıraktım motoru, direksiyon kilidini de kitledim. bi geldim motor oynamış, başladım sövmeye.. derken orada bir mağazadan adam çıktı "ben oynattım, niye dükkanın önünü kapıyosun vs" tartışma çıktı. ben haksız olduğum için tartışmayı uzatmadım ama belki bu tarz bir olay olmuştur hı? çok geçmiş olsun.
    evet bende ilk basda birisi şaka maksatlı yaptı sandım fakat disk kiliti olduğu halde zorlanmıs götürlmeye 1m ileri götürülmüş motor.Umarım şaka maksatlıdır

Alıntı yusuf_tb5cks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim. ........
    sağolun.

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motoru da sürekli yerinden oynatıyorlar ama çalmak amaçlı değil genelde taksime bıraktığım zaman başıma geliyor seyyar satıcılar bıraktığım yerlere tezgah açmak için bir kaç kişiyle birlikte kaldırmaya çalışıp saolsunlar cantlarımı yamultuyorlar ve beni feci halde kızdırıyor, sanada şunu söylemek istiyorum aynaların ters çevrilmişse belki bırakılmasını istemedikleri bir yere bırakmış olabilirsin düşük bi ihtimal olsada bunuda göz önünde bulundurmalısın diye söyledim
    Yok şu zaman kadar çektiğim yerde bir problem çıkmadı.Öyle problem çıkıcam bir konumda değil.Nebir insan nebir araba geçiyor ordan.Belediye binasının(İSMEK) hemen önünde hatta akıbinde camdan duvar baslıyor ismeğin.Neden kurcalamak istesinler anlama veremdim.Şaka desem yapan kişi ortalıkda yok. Meydana çıkıp biri şaka yaptım dese iyi olurdu

Alıntı longinus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun..

helalini veya haramını bilmem ama şans çok etkili bu tür durumlarda..
    çalmak isteyenin ne kadar kafaya koyması ile..
    o riski almasına deyip deymeyeceği ile ilgili..

ben 3-4 bin ytl lik motorumu apartman içinde disk kilidi ile saklıyorum ama ofisin önünden isterlerse kamyona atıp götürürler yine..
    Tabi canım kısmetinizden çıktı ise motor zaten 5tanede kilitde taksanız bir şekilde gidiyor motor.

Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, dikkat et...
    Teşekkürler

Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun arkadasım...
    Sağolsın Sende ufak çaplı bir kaza yapmıssın iyisindir umarım şuanda.Moralini bozma motorda ufak tefek düşmeler olabiliyor.Yeterki tam korumalı ve dikkatli ol

Alıntı BLaCK_j.W.a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Allah bidaha tekrarlatmasın o şerefsizlerinde elleri kırılsınn
    Eyvallah sağolun

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. İnş. bir daha böyle birşeye kalkışmazlar.
    Umarım kimsenin malına canına kasdedilmez

Saygılar....
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    erdo (erdinç ) adaş çok geçmiş olsun yaaa çok üzüldüm gerçekten
    allahtan disk kilidin varmış bende oda yokkkk hemen almak lazımmmm
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    geçmiş olsun erdo. çok can sıkıcı bir durum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

geçmiş olsun erdo
    bi daha olursa canlı canlı yakalarsın inşallah

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    geçmiş olsun.. ucuz kurtarmışsın..normalde bi panelvan minübüsün içine atıp götürüyorlarmış o yüzden kilitlede bağlamak lazım ben iki kilitle bağlıyorum bide alarm var.
    KIRMIZI BOĞA..

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    geçmiş olsun.. kimsenin başına gelmesin.. yine de tedbir önemli.. helal..

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    geçmiş olsun valla
    eğer çok sıklıkla park ettiğin bi yerse,yere çakılan kilitler var ondan bi tane çaktır sonra oraya kilitle hiç bişey yapamazlar
    facebook.com/kaskafa

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    yaw bende tarlabaşında sokağa koymaktan bahsediiyorum.OMG diyorum ovv evet disk kilidiniz varsa kalınn olsun.Onada çözüm var.Adamlar paten koyup altına götürüyolarmış heheyyyt ne günlere kaldık..
    Motorize Birlikler K.lığı......

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun bunların gözü dönmüş,bence oraya bırakma bi daha motorunu

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Durum çok can sıkıcı olsada en azında motorunu götürememeleri sevindirici
    ama uğraşacaklardır götüremedikleri için dikkatli ol derim ben gözünün
    önünde olmasına dikkat et şerefsizlere fırsat verme geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)