Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Moraller bozuk motoru götürüyorlardı az daha :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Valla arkadaşlar moraller bozuk bende.Motoru çalıştığım yerin önüne koyuyorum akşamları 18-21 arasında bugün motoru zorlamışlar götürmeye çalmaya çalışmışlar.Disk kiliti vardı götürememişler.Zaten basda anlamadım motorun yanına geldiğimde motorun yerinden oynadığı belliydi 1m falan oynatmıslar.Vitesi boşa almışlar birde yan ayaklığı açmışlar götüremeyince.Normalde orta sehbaya alıyorum.Moralim bozuldu adamlar niyetine girdiyse eninde sonunda götürürler.Birde bulunduğum yer biraz sapa biryer.Güvenlik var ama kendine bakamıyor güvenlik.Sadece kendinden sorumlu sanırım güvenlik.Götüremeyince kızıp aynaları ters çevirmişler üstündeki fileyi çıkarmışlar.Yani allah onları bildiği gibi yapsın.Milletin ekmeğiyle oynuyorlar hakkını yiyorlar.Yani şu 20 milyonluk disk kiliti motorun götürememelerine mani oldu.Siz siz olun güvenliği elden bırakmayın.Piyangonun ne zaman size çıkacağı belli olmuyor.Enazından disk kilitini takmayı unutmayın..
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    geçmiş olsun.. 25+++++++++++

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Geçmiş olsun.Motoru koyduğun yerde direk ağaç kepenk halkası vs varsa oraya bağla.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    direksyon kilidini kırmışlar mı?

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    çok geçmiş olsun.ama bence önlemlerini güçlendir.ne olur ne olmaz.bayramda benimde brandamı çalınmıştı.korktum motoru başka yere götürdüm.adamların ne yapacağı belli olmaz.ama işte kısmetten çıkmasın.
    Drift Religion

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar moraller bozuk bende.Motoru çalıştığım yerin önüne koyuyorum akşamları 18-21 arasında bugün motoru zorlamışlar götürmeye çalmaya çalışmışlar.Disk kiliti vardı götürememişler.Zaten basda anlamadım motorun yanına geldiğimde motorun yerinden oynadığı belliydi 1m falan oynatmıslar.Vitesi boşa almışlar birde yan ayaklığı açmışlar götüremeyince.Normalde orta sehbaya alıyorum.Moralim bozuldu adamlar niyetine girdiyse eninde sonunda götürürler.Birde bulunduğum yer biraz sapa biryer.Güvenlik var ama kendine bakamıyor güvenlik.Sadece kendinden sorumlu sanırım güvenlik.Götüremeyince kızıp aynaları ters çevirmişler üstündeki fileyi çıkarmışlar.Yani allah onları bildiği gibi yapsın.Milletin ekmeğiyle oynuyorlar hakkını yiyorlar.Yani şu 20 milyonluk disk kiliti motorun götürememelerine mani oldu.Siz siz olun güvenliği elden bırakmayın.Piyangonun ne zaman size çıkacağı belli olmuyor.Enazından disk kilitini takmayı unutmayın..
    amanın kanka nediyo senin klavyen öle...sermayeyi kaptırıyodun demekkine...bak şerefsizlere...iyi biyeri çakmakla tutuşturmamışlar veya kabloları elleriyle çekmemişler veya motor bloğunda ki dalgalardan birine tekme atmamışlar...vallahi geçmiş olsun..aman abi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    ben zincir kilit kullanıyorum. gerekli alet-edevatı olmayan hırsız için motor güvende...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun paşam. allahtan götürememişler dua edelim götüremedikleri için.. Ah keşke böyle bi motoru çalmaya çalışan kişi görsem şu an

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    kesinlikle kardeş.. iyi hatırlattın bende bi disk kilidi düşünüyorum.. COK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN.. bence yakınlarda bir otopark varsa oraya kilitle motorunu.. en azından kafan rahat olur.. Gerci istanbulda otoparklar ne derece güvenli bilmiyorum ama Motoru ortada en az 1 ay bırakma bence... kazasız sürüşler
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

otokarsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olacak inşallah !!!
    şerefsiz hocam bunlar zamanında bizim minibüslere azmı girdiler.bozuk paraları alırdık arabadan adamlar kağıda not yazıp bırakırlardı: bozuk para bırak yoksa araba zarar veririz ne yapalım bizde şerefsizlere simit le çay parasını bırakıyorduk.bura türkiye birileri eşşek gibi çalışırken birileride babalar gibi çalıyorlar böyle...neyise hocam geçmiş olsun diyelim neyiseki ucuz atlatmışsın...
    sivas caddesinde vurdular beni...[/B]

Motosikleti
    cbf 150
    abıcım buyuk gecmıs olsun allah kımseye gostermesın

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi sen ona mutlaka alarm taktır gerisi hikaye,dediğin gibi güvenlikler ancak kendi güvenliğini sağlıyabiliyor.kursla sertifika alınırsa olacağı bu.alsınlar şöyle sağlam döğüşçüleri bak ne oluyor
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    geçmiş olsun erdo,valla bu şerefsizleri yakalayıp benim kamyonetin arkasında istanbulu dolaştırıcan,
    geçmiş olsun tekrardan, tam koruma şart.
    98 Beygir.....

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    geçmiş olsun birader okadar uğraşmışlarsa senin yer çok ıssız demekki ALLAH korusun komple söküp giderlerdi ben tırstım valla

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçmiş olsun... Valla sevindim.... Tabi çalamadıklarına... Tek bişey diyeceğim şerefsiz kansız ..neler... Aslında daha fazla diyesim var çünkü benim kinetix gideli 2 seneden fazla oldu... Giden gelmiyor....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    geçmiş olsun,neyse ki motor hala sende..
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Arkadaşlar çok teşekkürler.umarım birgün bu hırsızlar iflah olur.
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.. 25+++++++++++
    teşekkürler hocam

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Motoru koyduğun yerde direk ağaç kepenk halkası vs varsa oraya bağla.
    kilit vardı fakat taşıması külfet ve arkada görüntü kirlili yapıyor diye taşımıyordum fakat taşımak gerekli sanırım.Piyango nezama vurur insana belli olmuyor heran tedbirli olmak gerekiyor.Üşenmeden ağlamak lazım

Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zincir kilit kullanıyorum. gerekli alet-edevatı olmayan hırsız için motor güvende...
    Zincir dediğin normal zincirmi?Onu biliyorsunuz zincir makası ile tık tık kesiyorlar İlk motoru aldığımda 1kg zincir alıp öyle bağlıyordum motoru ordan biliyorum.Adam keserek verdi.Umarım o makası hırsızlarda kullanmıyordur.

Alıntı xapraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abıcım buyuk gecmıs olsun allah kımseye gostermesın
    Sağolun

Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direksyon kilidini kırmışlar mı?
    yok kırmamışlar sadece motoru oynatmışlar yerinden disk kiliti kitlenince bırakmışlar.ama sinirlerindenmi artık yoksa gıcıklıklarındanmı üstündeki fileyi çıkarıp aynaları ters çevirmişler.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amanın kanka nediyo senin klavyen öle...sermayeyi kaptırıyodun demekkine...bak şerefsizlere...iyi biyeri çakmakla tutuşturmamışlar veya kabloları elleriyle çekmemişler veya motor bloğunda ki dalgalardan birine tekme atmamışlar...vallahi geçmiş olsun..aman abi...
    Valla bende anlamadım ses çıkmasınmı diye ayaklığa aldılar anlamadım.Orta sehbadan yan ayaklığa almışlar.Bide vites 1 deydi Boşa almışlar.

Alıntı Fulish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun paşam. allahtan götürememişler dua edelim götüremedikleri için.. Ah keşke böyle bi motoru çalmaya çalışan kişi görsem şu an
    allah yapanları ıslah eylesin ne diyelim.Çalsa o parayal zengin olsa neyse alacağı üçbeş kuruş.

Alıntı msoysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle kardeş.. iyi hatırlattın bende bi disk kilidi düşünüyorum.. COK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN.. bence yakınlarda bir otopark varsa oraya kilitle motorunu.. en azından kafan rahat olur.. Gerci istanbulda otoparklar ne derece güvenli bilmiyorum ama Motoru ortada en az 1 ay bırakma bence... kazasız sürüşler
    bende şimdi motoru götürmeyi pek düşünmüyorum.Ne yapsam bilmiyorum.Yolda fazla uzun değildi 8km falan iyi oluyordu motor.10-15dk da ordaydım.Şimdi istanbul trafiği ile birlikde 1 saatte giderim. Sen sen ol hocam direksiyon kilitini çok çabuk kırıyorlar bunun kaç defa videolarını verdiler.Enazından disk kiliti taktır.Oda olmasaydı götürüyorlardı.Alarmda belki caydırıcı olabilir.

Alıntı otokarsultan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şerefsiz hocam bunlar zamanında bizim minibüslere azmı girdiler.bozuk paraları alırdık arabadan adamlar kağıda not yazıp bırakırlardı: bozuk para bırak yoksa araba zarar veririz ne yapalım bizde şerefsizlere simit le çay parasını bırakıyorduk.bura türkiye birileri eşşek gibi çalışırken birileride babalar gibi çalıyorlar böyle...neyise hocam geçmiş olsun diyelim neyiseki ucuz atlatmışsın...
    Böyle bir olay ilk defa duyuyorum.Yüzsüzlüğün son ramakları bunlar.Nasıl insanlar anlamıyorum.Yani onların yaptığı bazı pahalı yerlerdeki otopark mafyaları gibi buraya bırakırsan arabanı geldiğinde bu halde bulamazsın haracını vereceksin demek gibi birşey :(

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen ona mutlaka alarm taktır gerisi hikaye,dediğin gibi güvenlikler ancak kendi güvenliğini sağlıyabiliyor.kursla sertifika alınırsa olacağı bu.alsınlar şöyle sağlam döğüşçüleri bak ne oluyor
    alarm konusunda haklısın.Ben buzamana kadar hep kapalı vwya otorpark olan yerlere bırakıyordum böyle bir girişimle karşılaşmamışdım.Umarım benim içinde bir musubet bin nasihat olur.gerekli önlemleri alırım.

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun erdo,valla bu şerefsizleri yakalayıp benim kamyonetin arkasında istanbulu dolaştırıcan,
    geçmiş olsun tekrardan, tam koruma şart.
    Valla cihan kamyonetlede götürüyorlar.Senin kamyonet onlarda olsa yandık Kilit falanda hikaye olur.Atıyorlar arkadaya götürüyorar eğer sabit birşeye bağlamazsan

Alıntı lord61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun birader okadar uğraşmışlarsa senin yer çok ıssız demekki ALLAH korusun komple söküp giderlerdi ben tırstım valla
    Valla hocam öyle.Bu adamlar genelde Akşam çalışıyorlar demekki.Artık hazırlıklımı geldi yoksa geçiyordu motorumu gördü bilemiyorum tabi.Hangisi olursa daha zararsız çözemedim.Hazırlıksız geldiyse birdahaki seferi hazırlanmış gelcektir.Eğer bende hala hazırlanamazsam benim için pek iyi olmıyacak.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun... Valla sevindim.... Tabi çalamadıklarına... Tek bişey diyeceğim şerefsiz kansız ..neler... Aslında daha fazla diyesim var çünkü benim kinetix gideli 2 seneden fazla oldu... Giden gelmiyor....
    Sağolun efenim. Sizinde tabi çalınmış biliyorsunuz azçok.gerekli önlemleri almazsak herkesin başına gelebiliyor.hırsıza kilit dayanmaz belki ama elimizden gelenide yapmamız lazım.Teşekkürler

Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun,neyse ki motor hala sende..
    sağolsın birol.Sende dikkat et disk kiliti al bir adet

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Erdo geçmiş olsun.
    Disk kilidi bir işe yaramaz.
    Büyük ihtimalle ordan geçen biri gördüğü için bırakmışlardır motosikleti.
    Genellikle 3-5 kişi ve bir minübüs ortaklığında çalışıyor bu şerefsizler.
    Motoru kaldırıp minibüse atıp gidiyorlar.
    En iyi çare onlara zaman kaybettirecek önlemler alman.
    Disk kilidi zincir alarm, ne bulursan takabilirsin.
    Hırsızların vakit kaybetmelerine sebep olacak her şey iyi olur.
    Fakat en iyi önlem, motosikletini kapalı bir yere ya da otoparka bırakman.
    Tekrar geçmiş olsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gerçiş olsun Erdo, sen tedbiri elden bırakma %99 yine denerler.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdo geçmiş olsun.
    Disk kilidi bir işe yaramaz.
    Büyük ihtimalle ordan geçen biri gördüğü için bırakmışlardır motosikleti.
    Genellikle 3-5 kişi ve bir minübüs ortaklığında çalışıyor bu şerefsizler.
    Motoru kaldırıp minibüse atıp gidiyorlar.
    En iyi çare onlara zaman kaybettirecek önlemler alman.
    Disk kilidi zincir alarm, ne bulursan takabilirsin.
    Hırsızların vakit kaybetmelerine sebep olacak her şey iyi olur.
    Fakat en iyi önlem, motosikletini kapalı bir yere ya da otoparka bırakman.
    Tekrar geçmiş olsun.
    hıııevet sanırım birileri görmüş ve o yüzden bırakmış olabilirler.Çünkü disk kilitli falan adamlar yerinden oynatmıs götürmüşler.Sanırım şunada alarm ve zincir onların işini biraz daha zorlaştırır.Bu motor olayındad açalınma riski en kötü kısmı sanırım. he birde frenler normal bir 4 tekere göre vasat kalıyor.

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçiş olsun Erdo, sen tedbiri elden bırakma %99 yine denerler.
    gene denerler diyorsun yaniÇalışma sistemlerinitam bilmediğim için.Biraz ara vermeyim sanırım motorla gitmeyi.Haftanın 7günü o motor oraya gidiyor herhalde dikkatlerini çekmemesi imkansız

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)