Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Neden yüksek cc'li motosiklet'lere binemiyoruz??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    ......................................

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Pekçok 125 cc ve 250 cc'lerin tamamı aslında benim işimi görür. Uzun süre de zaten onları kullandım. Nedense sanki şartmış gibi 600'lüğe biniyorum...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    :(
    tabiki vergilerden.böyle vergiler olduktan sonra bırak 600cc lıgı 125 e bınemeyecez yakında

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Ben yükselttim arkadaş tam 250 cc ye çıktım inanabiliyormusun Zirvedeyim yani. bazıları yalan yannış konuşuyor: yok 1100 cc lik motor varmış, yok 128 BHP gücü olan varmış vs. vs. Motor dediğin bence250 cc olur, eşinlen seni türkiye turu yaptıracak kapasitede ve arıza bilmez olur, o kadar
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar neden motosiklet'te cc'yükseltemiyoruz??12'senelik motosiklet hayatımda 250'cc'yi geçemedim..ilk motosikletim 250'cc idi şu an 125'cc deyim anlayacağınız yükseltmeyi bir tarafa bırakalım paso''hacim küçültüyoruz peki neden??canım türkiyemizdeki uçuk fiyatlarmı,bir çoğumuzun askari ücretle çalışması yüzündenmi??sizce neden cc'yükseltemiyorum,neden yükseltemiyoruz.. hep böyle arkadan bakmak zorundamı kalacaz
    Çinde 250 cc'den büyüğünü satmak yasak da ondan
    GErçekten Çin de 250 cc den .büyüğünü üretmek değil ama satmak kesinlikle yasak.
    Bize gelince;
    Niye 250 den yukarısı. nereye kadar?Farzedelim 1400 cc olunca nereye gideceksin.Motor 1400 cc olunca her gün gittiğin yerlerden ne kadar farklı olacak rotan?.
    Devir ekonomi devri.
    Bu benzin fiyatları ve ekonomik şartlarla bir gün gelecek hepimiz vergisiz 99 cc makinalara bineceğiz

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    vergilerden dolayı binemiyoruz
    aslında vergileri azaltsalar tüketim artacak ve daha cok vergil geliri elde edecekler
    ekonomi-iktisat yada ekonometri mezunu bi tane adam yok meclliste
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim buyuk makına koycak garajım yok dicem abest olcak

böyle vergi böyle benzin fiyatı oldugu surece daha uzun bi sure garaj bulamıyacam sanırım..!'
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı extreme1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonomi-iktisat yada ekonometri mezunu bi tane adam yok meclliste
    Ben mezun olup meclise girince ilgilenicem motorcu aleminin bu sıkıntılarıyla..

Bu arada uzun 75cc ile başladım, 125 ve sonra 150 kullandım. Sonra tekrar 125'e geçtim. Bundan sonrada 250 düşünüyorum. Fakat daha fazlası bana mantıklı gelmiyor. Motosiklet zevk makinesidir. Herkesinde zevki ve bakış açısı farklı olabilir. 600cc'lik 125hp bir makine pek uygun değil benim düşünceme..
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    arkadaşlar zaten genel olarak baktığımızda türkiye şartlardında 600 cc motor bile çok.. ben bir çok kişiyi biliriyorum hayabusalara 1400 lere binenleri.. hangisi makinanın hakkını verebiliyor hangiisi gidebiliyor ???

cevap : gaz ve kes, gaz ver kes, gaz ver önüne araba çıksın kes, gaz ver yol bitsin kes, gaz ver önünde öküz atlasın kes vs..

Alıntı Loft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zaten genel olarak baktığımızda türkiye şartlardında 600 cc motor bile çok.. ben bir çok kişiyi biliriyorum hayabusalara 1400 lere binenleri.. hangisi makinanın hakkını verebiliyor hangiisi gidebiliyor ???

cevap : gaz ve kes, gaz ver kes, gaz ver önüne araba çıksın kes, gaz ver yol bitsin kes, gaz ver önünde öküz atlasın kes vs..
    kes babam kes diyorsun yani

işte bu yüzdende çok ceza kesiyorlar

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))

Loft Kardeşim, benim felsefe: gazlama-kesme, gazlama-kesme olduğu için hiç piroblemim yokh ööööyle usul usul git işte ne şaane
    Poturdak

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kes babam kes diyorsun yani

işte bu yüzdende çok ceza kesiyorlar
    haksızmıyım ama söylermisiniz ? türekiyede kaç aracın motora saygısı var ??

hiçbir aracın motosiklete saygısı yok, dahala motosikleti adamdan saymıyorlar neden bılıyormusun dahala motosıkletlerin 50 kurus 40 kurus yaktıgını sananlar var, az yaktıgını sandıkları ınıc gıcık olduklarını soyleyenlerle bile karsılastım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    bu şartlarla 50'cc'ye düşmemek elde değl. malesef acı gerçek bunlar...

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim babamın...10 numara kuLLanır arabayı...bi keresinde karıncayı ezmemek için kaza yapmıştı..

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    bence öncelik meselesi.eğer eve motordan daha çok ihtiyacın varsa ev alırsın.örnekler çoğaltılabilir.
    Drift Religion

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim babamın...10 numara kuLLanır arabayı...bi keresinde karıncayı ezmemek için kaza yapmıştı..
    gercekten cok komik

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben bir sosyoloğu dinlemiştim. fikir şuydu :
    arabalara bir bakın, yollara bir bakın... jiplere binenlere bakın.... insan neden dağ yolları için yapılmış araçlara otoyolda biner ki? işte sorun burda, peki neden dağ yolları ve araziler için yapılan araçların trafiğe çıkmasına izin veriliyor? peki neden fabrikalar bunları satıyor? vergilerini bu kadar yüksek tuttukları halde neden bu azalmıyor? bunların tek cevabı var; insanlar içlerindeki egoyu tatmin edec, parasını gösterecek, param var verir binerim diyecek, yüksek oturacak, insanlara ve dişğer arabalar yüksekten bakacak. daha çok yakıt harcıyacak ama parasını gösterecek.... diyordu.
    biz bunu motosiklete uyarlayalım. ama bence 250 değil de rampalar, dağ gezilerini 2 kişiyle zorlanmadan ve türkiye şartlarında arabaların ve özellikle otobanda kız arkadaşınızla birlikteyken tır ve kamyoncuların sıkıştırması ( 2 kez yaşadım ve ölümden döndük. o zaman karar vermiştim 125cc yi satıp en az bir 500 lük almaya. hyosung gv 250 kullandım ama her 250 lik makina 29 Hp değil maalesef ) sıkıştırmalarındaki sıyrılmalar için roadster/naked olarak 500 lük şart. zaten uygun kullanımda büyük makinalar neredeyse bir 250 lik kadar yakıyor. eğer ki sadece şehir içinde kullanılacaksa 250 bile fazla gelebilir ama ara sıyrılmalarında yine şart. yok bizim gibi bu işin tutkunuysak o zaman 600 lük endurolar ve 500 lük nakedları bu kapsamdan çıkartabiliriz diye düşünüyorum. neticede bir zamanlar şehir içinde herkes 50cc. lik mobylette kullanıyordu, şimdi 125 cc lik ( 4 zamanlı) scooterlar bile az geliyor diyenler var.
    benim görüşüm bu.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diyecek bişey bırakmamışsın sencer.
    evet aralarda sıkıştırılma ihtimali yüzünden 250 lik üzeri şart
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Çok benzin yakıyor,,,lastiği çok pahalı,,vergisi çok kazzık,,,Kemalin kulaklarını yine çınlattım tabii..500 cc nin üzeri bence gereksiz..Suzuki GSX-R1000 TAM BEŞ AYDIR SATLIK 16.000 liraya vercem müşteri yok,,22.000 e mal ettik büyük motormu bir daha töbeee...Kendime bi tane haysung alacam..cıbırla o ikisi racing hevesimi alır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)