Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AH YURDUM İNSANI....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Selam arkadaşlar;

Geçenlerde bi motosiklet kazasına şahit oldum.E-5 acıbadem köprüsünü geçince 200 mt ileride asfaltlama çalışması vardı.Ve tedbirbiz bi şekilde açılan koca bi oyuk içine düşen jantı bırakıyo yani...Neyse bi aracın ani yavaşlaması sonucu arkadan gelen motorlu arkadaş çarpmamak adına uğraş verdikten sonra malesef dengeyi kaybedip düştü.. Hemen aracımı sağa çekip yardıma koştum.112 arayıp ambulansı çağırdık.Tedavi yapılırken arkadaşlarını arayıp durumu bildirdik daha sonra arkadaşı hastaneye götürdüler.Bu arada biz motorun yanında motoru almaları için beklerken gelen geçen insanlardaki anlamsız tepkiyi inanın insanlığımdan utanarak yazıyorum.'' Yahu kardeşim nedir bu motorculardan çektiğimiz.Adam gibi gitmiyorlar milleti katil ediyorlar alcan birini yakacan ulu orta bak bakalım....Ne diyosun lan sen demeye kalmadı kalitesine yakışır bir şekilde kaçtı gitti..ŞEREFSİZ!!!!

Yani anlamadığım insan bi sorar bişey varmı...Geçmiş olsun falan der....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    gelişim haklısın bizim insanımız önyargılı 1-2 tane serseri motorsiklet kullanıcısı yüzünden tüm motorcuları bi kefeye koyuyorlar bazı insanlar biliyorum adam zenginmi zengin istese son model mercedes'lere biner ama o sürekli motor kulanmayı tercih ediyor
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    yaptığınız örnek davranış çok güzel

ama dediğimiz gibi bir kaç kişinin hataları nedense hepimize yüklenmeye çalışılıyor
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sallandıracan iki motorcuyu sultanahmette bak bir tane motorcu kalıyomu
    sığ mantığın sığ insanları motorcu az yakıt yakar bu yüzden ülke ekonomisine katkıda bulunur trafikte az yer kaplar trafiği rahatlatır bir araba park edecek yere en az 5 motor parkeder (goldwing hariç) park sorununu çözer bunlar motor kullanmayanlara olan faydalarımız ama malesef farkında deiller çıkın trafiğe bir bakın içinde sadece sürücüsü olan o kadar çok araba varki yani sadece bir kişiyi bir yerden bir yere götürmek için o koca araba kullanılıyor oysa aynı kişi bir scoterle bile gideceği yere hem daha çabuk hem daha ucuz hemde daha rahat gidecektir
    araba kullanmak stress yaratır günümüzün en yaygın hastalığı budur hatta eğer stress olmasa doktorlar ne yapardı diyede düşünüyorum nedenini bulamadıklarırahatsızlıkları direk strese bağlıyorlar motorcu kolay kolay stres olmaz en sıkışık trafikte onun geçebileceği bir boşluk muhakkak vardır .
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ne zaman adam oluruz ?
    özgürlük ve macera tutkunu motorculara serseri gözüyle bakmadığımız zaman...

ya kardeşlerim siz kendinize bakın milletten bi şey beklemeyin. herkes kendini afedersiniz bi (dışkı) sanıyo. BU ZAMANDA hala uzun yol otobüs yolculuklarında arkadaki insanın ne yaptığını düşünmeden rapp!! diye koltuğu arkaya yapıştıranlar, ucuz uçaklarda koltuğu belli olduğu halde başka yere oturmak isteyenler olmayınca da yaygara çıkartanlar, kapalı alanda sigara içenler uyarınca da tren geçiyomuş gibi bakanlar ve sayamayacağım çok daha şey...
    Herkes demiyim ama gördüğüm çoğunluk kişi sadece kendisini düşünüyo bazıları bununla da yetinmiyo ve acizi muhtacı daha da eziyo (yukarıdaki kaza örneği gibi).
    Ben ise başkaları için bişiler yapınca bilinçli insanlardan teşekkür, çoğunluktan hiç bi şey veya yalandan gülümseme, motorcuyu yakan zihniyetten de enayi, dangalak gibi gayet güzel yorumlar alıyorum.
    O yüzden boşverin öyle adamlarla diyaloğa girmeyi. Onların yüzü manda derisi gibidir, ne kadar söylersen söyle işlemez.
    Diyeceğim şudur; iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir. her ne kadar dediklerimle çok alakalı olmasa da biraz yanından geçiyo.
    Herkes sonuçta Allah'a hesap vercek. bırakın öyle herifleri. onlar hala kocakarı gibi dedikodu etsinler. biz kibarlıkla güzellikle yaklaşalım herşeye. onlar gibi yaklaşmayalım sakın yoksa onlar gibi oluruz farkında olmadan...

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Gelişim durumu çok iyi şekilde özetlemişssin 4 tekerlerin motorsikletlere bakış açısı belli ne yaparsın Yurdum İnsani
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    hala trafikte kafa kaldirmanin, tekteker yapmanin, abuk-subuk gazlamanin hiçbir sakincasi olmadigini düsünen varmi?
    2 tane çapulcu serseri yüzünden, insanlar hepimize önyargili yaklasiyor.
    hakliyken bile, hakkini savunamiyorsun bu serefsizlerin biraktigi önyargidan dolayi.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    gelişim, Ben 2 hafta istanbulda yoktum, geldiğimde o çukurdan habersiz gidiyodum e-5 te. adamlara ne bi tabela ne bi işaret hiçbişey koymadan delmişler yolu. yaklaşık 120 km hızla o çukurdan langur lungur geçtim. o yolu o hale getirip bırakanlara etmediğim küfür kalmadı, hala aklıma geldikçe sinirleniyorum valla. . öyle bi çukurda hayati tehlike sözkonusu aslında, sonuçta benim motorumda gidon amortisörü yok ve direksyon o hızlarda böyle bi oyuğa girdiğinde çok ters reaksyonlar verebiliyor ve çok tehlikeli kazalara neden olabiliyor. e-5 gibi bir yol nası öyle bırakılabilir inanamıyorum yaa. bak yine sinirlendim...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bi alayımda. üstlerine sürücem Mavi sakalın bi parçası eşliğinde. motorcu görünce saygı duruşuna geçicekler.
    Comfirmation Bias

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı
    Motoru bi alayımda. üstlerine sürücem Mavi sakalın bi parçası eşliğinde. motorcu görünce saygı duruşuna geçicekler.
    işte asıl sorun da bu zaten.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rEnE,
    alma canım sen motor falan
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8-[
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Honda CBF 600
    rEnE, Yapma zaten gurzan, ında dediği gibi bu yüzden oluşuyo bu ön yargı....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com

Motosikleti
    Honda CBF 600
    rEnE, Yapma zaten gurzan, ında dediği gibi bu yüzden oluşuyo bu ön yargı....Bi kaç artist yüzünden insanları rahatsız eden,korkutan ,yanlarından son gaz yapıp geçenler yüzünden değilmi yani saygısız 3- 5 kişi yüzünden adamlar nerdeyse kaza yapsan bide onlar çarpcak....Genelleme değildir sanırım artık otomobil sürücüleride kabullenmeye başlıyorlar bizi...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com

bir kaç kişinin hataları nedense hepimize yüklenmeye çalışılıyor.diyorum ya biz kurallara uyalım gerisi boş.o zaman herşey rayına oturur.uymayın siz başkalarına....
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Aslında kamerayı motora monteleyip başlamak lazım istanbul sokaklarında çekim yapmaya sonrada bunları derleyip toplayıp taksime kuracaksın bir dev ekran bide pankart açacaksın " BİRDE MOTORCU GÖZÜYLE GÖRÜN" şeklinde başlayacaksın yayınlamaya dikkatli, kurallara uyan, beyfendi, sürücülerimizi. Hemde plakaları net görünecek şekilde yayınlayacaksınki insanlar görsün bakalım kim kime ne oranda eziyet çektiriyor trafikte
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

motoman
    Aslında kamerayı motora monteleyip başlamak lazım istanbul sokaklarında çekim yapmaya sonrada bunları derleyip toplayıp taksime kuracaksın bir dev ekran bide pankart açacaksın " BİRDE MOTORCU GÖZÜYLE GÖRÜN" şeklinde başlayacaksın yayınlamaya dikkatli, kurallara uyan, beyfendi, sürücülerimizi. Hemde plakaları net görünecek şekilde yayınlayacaksınki insanlar görsün bakalım kim kime ne oranda eziyet çektiriyor trafikte
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Trafik sıkışsa da aralara girmiyorum arkadaş...
    Ve tam şeridi ortalayıp araba kadar yer kaplamaya da çalışıyorum ki bu motorların bisiklet olmadığını 4 tekerler anlasın!
    Biz nekadar aralarda slalom yaparak (pizzacılar ve kuryeler! misali) gidersek, 4 tekerlerin de bize bakış açısı değişmeden böyle kalacak...
    Daha bu sabah bayan bir sürücü bana klakson çalıyor yol ver geçeceğim diye...Trafik ise adım adım yürüyor...Sanki ben caddede yürüyen yayayım da hanfendi kenara çekilsene diyor...
    Size birşey söyliyeyim....Bu insanların beyinleri değişmez...Biz trafikte insan gibi motor kullanmaya başlıyalım ki bari bundan sonraki jenerasyon motorlara biraz daha saygılı davransın!
    Yurt dışında biz caddeki bisikletlere bırak korna çalmayı 5 metreden fazla yaklaşamazdık bile ya...Sırf bisiklet kullanıcısı rahatsız olmasın, panik yapmasın falan diye...Trafik kuralları böyleydi...
    Yurdum da ise kimkime dumduma..Bu böyle gelmiş böyle gider biz değiştirmeye çalışmadıktan sonra...
    Buradan bilinçsiz motor sürücülerini, slalom yapanları, kaldırımdan motorla gidenleri KINIYORUM.

http://img398.imageshack.us/my.php?i...arabya35bl.jpg
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Yakmaya kalsa dünyayı yakardım. Toplum adına olan hiçbirşey düzelmiyor ve düzelmeyecek şükredinde daha kötüye gitmesin ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler