Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kanuni ve Hyosung belli oldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Arkadaşlar bişey sorucam bu yazımı lütfen okuyun,

Şimdi düşünün elin korelisi
    ( ki biliyorsunuz, kore 15-20 sene önce ne durumdaymış. Sonradan imajını düzeltip Hyundai, hyosung gibi markalara sahip bir ülke oldu ve dünyaya satış yapıyor... )
    Şimdi gelelim bu konumuza, HYOSUNG'un motosiklet pazarındaki geçmişi ne kadar ?
    Ben tam bilmiyorum ama ortalama olarak 5 sene desek, yanlış olmaz inşallah...
    Şimdi bu marka dünyaya satış yapıyor, ve imajını hep iyileştirmek için uğraşıyor..
    Şimdi adam nie kendi markasının üstüne Kanuni yazdırılmasına izin versin ?
    Türkiye Hyosung için çok büyük bir pazar, ve bu pazarda marka imajını tam yakalamışken, neden bir anda böyle bir karar almış olabilir ?
    Şimdi atıyorum otomobil markalarında FORD markasının Türkiye'de ki araçlarının üstüne atıyorum LORD yazdırılıp satış yapmasına izin verdirirlermi ?
    Herkez kendisine göre bi düşünsün, siz HYOSUNG'un sahibi olsanız, kendi malınızın üstüne başka bi marka yazdırtıp, etkili olduğunuz bir pazarda neden itibar kaybetmeyi göze almak isteyip sıfırdan imaj oluşturmaya çalışırsınız / çalışırmısınız ? Hele ki bu sorunlarıyla gündeme gelen KANUNİ gibi imajı çok zayıf bir marka ise...

Yanlışım var ise söyleyin arkadaşlar..
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Alıntı D C R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

( ki biliyorsunuz, kore 15-20 sene önce ne durumdaymış. Sonradan imajını düzeltip Hyundai, hyosung gibi markalara sahip bir ülke oldu ve dünyaya satış yapıyor... )
    Şimdi bu marka dünyaya satış yapıyor, ve imajını hep iyileştirmek için uğraşıyor..
    Türkiye Hyosung için çok büyük bir pazar, ve bu pazarda marka imajını tam yakalamışken, neden bir anda böyle bir karar almış olabilir ?
    Şimdi atıyorum otomobil markalarında FORD markasının Türkiye'de ki araçlarının üstüne atıyorum LORD yazdırılıp satış yapmasına izin verdirirlermi ?
    Herkez kendisine göre bi düşünsün, siz HYOSUNG'un sahibi olsanız, kendi malınızın üstüne başka bi marka yazdırtıp, etkili olduğunuz bir pazarda neden itibar kaybetmeyi göze almak isteyip sıfırdan imaj oluşturmaya çalışırsınız / çalışırmısınız ? Hele ki bu sorunlarıyla gündeme gelen KANUNİ gibi imajı çok zayıf bir marka ise...

aynen böyle dostum ağzımdan aldın lafı bence de hyosung yazmaya devam eder moturlarında
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

LordofDarkness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek şey söyleyebilrim.
    tamamen safsata haberler!

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah, yakında Suzuki'yi Ramzey, Yamaha'yı da Çelik alır...

+1
    al benden de o kadar
    ha birde kawasaki var onu da verdik mi nazillili mondial'e olay tamamdır
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

selamlar, yanlış bilmiyorsam hyosung 1978 de kurulmuş.

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Alıntı snc-tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, yanlış bilmiyorsam hyosung 1978 de kurulmuş.
    Teşekkür ederim arkadaşım
    Ben tam bilmiyordum..
    Aslında Türkiye'de ki pazar geçmişini kastetmek istemiştim
    Tekrar teşekkürler..
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    abi işte sonuçlar belli oluyor artık kanunide kalitelileşiyor desek hakkı var yani

belki kanuni bu işden parasını kazanırsa gerçekten %100 türk yapımı yapabilir

bu işi yapabilecek tek firma kanuni zaten
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mz 'den sonra hyo demek akıbeti mz gibi olmasında
    sana tamamen katılıyom bence sonu aynı olur zavallı huyo nun.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    kanuni windy 125
    Alıntı ucantenek5 adlı üyeden alıntı
    sana tamamen katılıyom bence sonu aynı olur zavallı huyo nun.
    bence yanlış düşünüuosunuz arkadaşım tamam servisilgisinde biraz problem olabilir fakat kalitede hiç bir fark olmas hatta daha yeni ve daha güzelleri üretilebilir en azından piyasada gezen hyo yedek parçaları çoğalacak ve ucuzlayacak
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

Motosikleti
    GT 650 COMET
    vallla global motor yalanlıyo bencede olmaz öyle birşey mondial yazdırmaz adam gt 650 naked ve gt 650 r modeline 6 yıl emek harcamış bir firma olmaz öyle şey maxmum yalan. linki bir okuyun. tşk

http://www.hyosung.com.tr/?haberler=9

Motosikleti
    600cc
    Kuralkan'in patronu mudur, muduru mudur her neyse: bi zahmet "Global'in onca yillik emegine ve marka kalitesine de hoop konuverdik, taklit yetenegimiz kadar etik anlayisimiz da mukemmel!" diyiverseymis keske.

Kuralkan ve onun ma$asi motor-on dergisinde yazilan her haberi "Ayet"mis gibi dogru kabul edenler umarim yanilacaklar.

pardon ama ustunde Kanuni yazan bir motosiklete degil yedi, bir milyar bile vermem. benim gibi dusunen binlerce Turk motorist olduguna eminim.

bu yuzden de eger bu olay Hyo sahiplerinin istemedigi sekilde sonuclanirsa elimizdeki araclarin degeri de dusmus olacak. umarim adalet ve hukuk isler.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS

Gözden kaçan birşey var hyosung korenin milli markası
    Kanuni de tr nin milli markası ( onlar öyle sanıyor )
    Haliyle de ST ye tanıtılan kanuni ile gerçek kanuni arasında fark var tabi

Kısaca anlayacağımız şudur ST kanuni ile ortaklık yaparak cok iyi bir iş yaptığını sanıyor ama kısa zamanda nekadar yanlış yaptığını anlayacak kanımca

Motosikleti
    kanuni windy 125
    arkadaşlar evim üsküdarda kanunı ana bayi galerisayana yakın bu konu hakkında önümüzdeki hafta sonu gidip görüşmeyi düşünüyorum

yaw yok alındı alınmadı 2015 den sona alınacak faln dergilerde yazanada güvn olmuyor hyo sitesinde açıklama yapmış tüm kafalar karıştı

işin aslını gidip kanunı ana bayiden görüşmeyi düşünüyorum

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili arkadaşlar!
    Biraz beyin jimnastiği yapınca,farklı haberlerin uçuştuğu bu ortamı analiz etmek mümkün.
    Şöyle ki ST&KANUNİ diye oluşturulan şirket,marka vb oluşum bünyesine HYOSUNG markasını da dahil ettiyse,dünyanın 4 bir yanında ki HYOSUNG bayii ve servislerininde haklarını aldılar mı.?
    Şöyle ki 90 lı yılların ortalarında kanuni MZ yi aldık diye sayfalar dolusu haber yapmıştı ama aldığı şey sadece mz 251 serisinin üretim ve patent hakkıydı.

Şöyle olabilir,bildiğimiz kasa Hyonun üretim ve patent haklarını devralmış olabilirler.
    HYOSUNG dünya çapında bir marka,bu markayı heba edecek enayi yatırımcı göremiyorum.
    Ülker grubu çikolata devi Godiva yı aldı ama fabrikadan bu tabelayı indirip Ülker asacak kadar ahmak olduklarını düşünmüyorum.
    Bu olay Memet emminin,Ali emminin ineğini aldım demesi kadar basit değildir.
    Arada Pınar süt,Mis süt,Sütaş gibi firmaların,Memet emminin ineğinin sütlerini alma hakları vardır.

Sonuç:Global motor (varsa) sözleşmesi gereği tüm dünyadaki diğer bayiler gibi HYOSUNG un yasal bayii ve temsilcileri olacaklardır.
    Yeni veya eski (sözleşmelerin ayrıtıları mühim)bu markanın tüm ürünlerinin satış-servis haklarına sahipler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Bence olay şundan ibaret olacak.

Global motor distribütörlüğüm elimde diyor..
    Bu motoru halen getirmeye devam edicek gözüküyor.

Fakat hyosung ise kanuni firmasına bu motorun üretim hakkını vermişte olabilir ki verdi diyor..
    Resimdeki Peugeot Partner / Citroen Berlingo örneği gibi.
    Sonuç ne olacak?
    Safkan olan kazanacak.

Motosikleti
    kanuni windy 125
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    Sevgili arkadaşlar!
    Biraz beyin jimnastiği yapınca,farklı haberlerin uçuştuğu bu ortamı analiz etmek mümkün.
    Şöyle ki ST&KANUNİ diye oluşturulan şirket,marka vb oluşum bünyesine HYOSUNG markasını da dahil ettiyse,dünyanın 4 bir yanında ki HYOSUNG bayii ve servislerininde haklarını aldılar mı.?
    Şöyle ki 90 lı yılların ortalarında kanuni MZ yi aldık diye sayfalar dolusu haber yapmıştı ama aldığı şey sadece mz 251 serisinin üretim ve patent hakkıydı.

Şöyle olabilir,bildiğimiz kasa Hyonun üretim ve patent haklarını devralmış olabilirler.
    HYOSUNG dünya çapında bir marka,bu markayı heba edecek enayi yatırımcı göremiyorum.
    Ülker grubu çikolata devi Godiva yı aldı ama fabrikadan bu tabelayı indirip Ülker asacak kadar ahmak olduklarını düşünmüyorum.
    Bu olay Memet emminin,Ali emminin ineğini aldım demesi kadar basit değildir.
    Arada Pınar süt,Mis süt,Sütaş gibi firmaların,Memet emminin ineğinin sütlerini alma hakları vardır.

Sonuç:Global motor (varsa) sözleşmesi gereği tüm dünyadaki diğer bayiler gibi HYOSUNG un yasal bayii ve temsilcileri olacaklardır.
    Yeni veya eski (sözleşmelerin ayrıtıları mühim)bu markanın tüm ürünlerinin satış-servis haklarına sahipler.
    yaw zaten bu haber ilk yayıldığında kanunı hyosung ver huqvarnanın türkiye distribitörlüğünü aldı diye duyuldu sonra herkes yok kanunı hyosungu aldı artık hyoyu kanunı üretcek gibi kulaktan dolma laflar ortaya cıkınca zaten böle bir gerilim oldu

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önemli olmak yapmaya karar verip yapmaya başlamak değildir ki? Yaptığı dalda başarılı olmaktır...

'Anne ben komando oldum!'

Askerliğe gönüllü olarak Komando başvuruluğu yapmakla komando olunmaz..Eğer ki boyun posun yerindeyse,sıkı sporlarla bolca sene uğraşmış,fizik direncin yüksekse,soğuğa karşı dayanıklıysan,güçlü bir psikolojik yapın varsa,kafan cidden iyi çalışıyorsa ve gözün karaysa komando başvurusunda bulunursun ve gerekli eğitimlerden ve testlerden geçer sonunda gider dağda çatışır görevini başarıyla yerine getirebilirsen 'komando' olabilirsin.Bunları yapan insanda 'ben şöleyim böleyim' demez...

Eğerki cılız,tecrübesiz ve yalnızca cesarete sahipken 'Anne bah ben komando oldum!' diyebilmek adına bu tarz birşeye kalkışırsan ;
    ya soğuktan,ya korkudan,ya da tecrübesizlikten daha eğitime başlmadan eğitim zayiatı olarak silik bir sicille yaşarsın.Senden haber bekleyen insanlarıda hayal kırıklığına uğratmanın yanısıra sana görev verenleri,yapmakla mecbur olduğun görevleri yerine getiremeyek kendinle beraber bir çok insanın işini zorlaştırırsın...

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çelik mi o ne yaw
    yav cahil kalmıssın tubiş abla cbr125ın kopyası varya onlardan bır taneside çelik motor thunder 150
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Panik yok Yamaha nın türkiye disbrütörü (herneyse inşallah doğru yazmışımdır) beldeyama bu durumda koskoca 40 yıllık yamaha beldeyama mı oluyor,koskocaman bir hayır, bu hyosung da kanuni olmaz merak etmeyin bu korelilerin bir bildiği vardır..inşallah bir bildikleri vardır yoksam hyosung un Türkiyede işi çok zor olur..

Zamanında Jet fadıl Proton diye canavar gibi arabalar getirdi memlekete,milleti bilimum kuş serisi gaz tenekelerinden kurtardı ama sonunu getiremediği için güzelim markayı Türkiyede heba etti ve bu marka artık ağzıyla kuş tutsa yaranamıyor memleketim insanına
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    kanuni firması hyosung marka motosikletleride üreten firmayla anlaşmış. Bu kuralkanlardan dev hamle topiğinde açıklanıyor. Yani hyosung'a bir şey olduğu yok. hyosung'un bazı parçalarını yapan firmayla kanuni antlaşma yapmış. konunun özü bu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler