Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru buradan indirebilir miyim sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorun kışın soğukta beklemesine gönlüm râzı olmuyor.

Bunu içeri sokup bir yandan da Agility'yi kullanayım diyorum(heyt gözünü sevdiğim,sağanak yağışta bile biniliyor)

Oturduğumuz apartmanın altında bir sığınak mevcut.
    Agility buradan rahat iniyor. Çıkarken sadece ben uğraşırsam patinaja kalan motor biraz uğraştırıyor ama tek başıma bile çıkarabiliyorum 105 kg'lik motoru buradan.(tabi tahtadan rampa yapıyorum merdivenlerin olduğu yere)

Şimdi GT250 R'ı GT 250 Comet'e çevirip buradan indireyim diyorum 2-3 kişi yardımı ile.("o nasıl oluyor yahu?" diyebilirsiniz. Grenajlar,aynalar,ön cam sökülünce bir nebze oluyor )

Üstüne oturunca Agility'den daha aşağıda kalabiliyor baş(baş hizası daha aşağı seviyede anlayacağınız)

Kapının genişliği 1 metre küsür,boyu ise 1.80 galiba aşağı yukarı(adı sığınak,depo değil ama depo amaçlı kullanılıyor ve kapısı bu vaziyette malesef,galiba iskanda belli ölçütler içinde bu da yer alıyor)

Benzer bir motoru arkadaşa aldığımızda ,İstanbul'dan getirmek üzere trenin vagonuna yükleyeceğimiz sırada, 2-3 kişinin rahatlıkla ittirdiğini görünce(bende motorun üstünde idim)"içeri sokarsam çıkartırken 2-3 kişi ittirerek çıkartırız "diye düşündüm.

Ben binanın çardağına koymak istiyorum ama annem sığınağa girer diyor.(anneler ne derse bir hikmet vardır.Yoksa her zaman bu tarz ıvır zıvır şeylerde tavsiyelerde bulunmazlar(en azından kendi annem adına diyorum))

Buraya girerse Ankara'nın - bilmem kaçlarına maruz kalmadan rahatça konaklayacak fakirin motoru(dışarısı- derecelerde iken bile içerisi konaklanacak kadar sıcak hakkaten)

Yok girmezse kışın binilemeyeceği için aküsü boşalacak vb. şeyler olacak ve tam binilmek istendiğinde " Sanayinin yollarına paralar sıkışmış " şarkısını söyletebilir

Diyeceğim dostlar,ağır bir motoru bu tarz yerlere sokmaya çalışanınız var mı?
    Tecrübeli olanlar varsa " şöyle indir,böyle indir,şöyle yap,böyle yap" tavsiyelerinizi dikkate alayım

Çok uğraştırır ise hiç kalkışmasam mı acaba?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    valla sokmak istersen illaki sokarsın,ki bence çokta zorlanmayacaksındır.grenajlarıda sökmene gerek yok bence.sonuçta 1 metrelik bi en var.motorun en geniş yeri gidon kısmı.gidon genişliğin 1 metre değildir heralde.iki kişi yardımıyla sorunsuz olur bu iş.
    kolay gelsin

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    dostum en ucuzu bi marangoz çağırıp ölçü aldıracaksın oraya rampa yaptıracaksın,fakat kullanacağı malzemenin kalınlığı önemli,çamdan yaptırırsan 6cm den aşşağsı randıman vermez esneme yapar buda iyi olmaz,ahşap olması gerekli bence demir sacdan rampa hem ağır olur(kurma,kaldırma açısından)hemde pahalıya patlar.
    Birde ahşaptan yaptırırsan enlemesine derz(kanal.tırnak ne dersen) açtırman gerekir çıkarken patiye oturur
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    çıkartırsın da indirirsin de
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    bende senin gibi düşünüyordum bir gece çok kafam attı aklımda kalacağına yapayim dedim ve soktum motoru aynı genişlikteki girişten ama çok fazla efor sarfettim tek kişi oldugum için. iyice ölç sonra kolaylıkla yaparsın...

motorumu ilk aldığımda yaklaşık bir ay boyonca böyle basamaklardan çıkarıp indirdim. uzun ve kalın yassı bir tahtayı bırak merdivenlere tamam.(gerçi ben birgün motoru merdivenlerden indirirken motorla beraber yere çakılmıştım ama )
    brindar der ki bezen motosiklet hız tutkunlarına hayat, yalnızlığada ilaç gibidir.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    valla teker bile yapılabilir ((: aman rutubet olmasın yeterki (((:
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sokmak istersen illaki sokarsın,ki bence çokta zorlanmayacaksındır.grenajlarıda sökmene gerek bence.sonuçta 1 metrelik bi en var.motorun en geniş yeri gidon kısmı.gidon genişliğin 1 metre değildir heralde.iki kişi yardımıyla sorunsuz olur bu iş.
    kolay gelsin
    Granajları altı çarpmasın diye sökeceğim. Neme lazım belki sağa sola değdirmemiş oluruz.

Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum en ucuzu bi marangoz çağırıp ölçü aldıracaksın oraya rampa yaptıracaksın,fakat kullanacağı malzemenin kalınlığı önemli,çamdan yaptırırsan 6cm den aşşağsı randıman vermez esneme yapar buda iyi olmaz,ahşap olması gerekli bence demir sacdan rampa hem ağır olur(kurma,kaldırma açısından)hemde pahalıya patlar.
    Birde ahşaptan yaptırırsan enlemesine derz(kanal.tırnak ne dersen) açtırman gerekir çıkarken patiye oturur
    Demir falan uğraştırır. Tahtalar ile halledeceğiz inşallah.

İnerken çalışmasına gerek yok ama çıkarken patinaj yapmaması için üstüne binmek lazım

Bakalım arkadaşlar,biraz ölçü alıp,malzemeleri ayarlarsak motoru sokmayı deneyeceğim buraya

Motosikleti
    ah agility ah....
    o rampadan daha uzun bi rampa yaptırma/yapma/bulma şansın var mı? Merdivenin altından 2. fotoyu çektiğin yere kadar bi rampa olsa,önden sen tutarak indirsen arkadan bi arkadaşın da tutsa kontrollü bi şekilde o rampadan indirseniz?( misal yokuş aşağı dolu alış-veriş arabası indirmek...)
    bi de tek parça rampa bulsan,motoru sokarken yükseklik açısından sorun olur mu acaba....
    Son soru: izmirde bu ara bol yağış var,zeminden aşağıda öyle bi depoya motor vb. koysak depoyu su basar; ankaranın böle bi sorunu bişeysi var mıdır?
    işalla yardımcı olabilirm....

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bişey sanmıştım ya
    Git inşaattan uzun bir kalas al koy oraya çağır bir arkadaşınıda beraberce indirin arkadaşım
    Ben motoru kömürlükte toplayıp sonra dönerli merdivenden bile çıkarıyorum
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Zaten ilk rampadan sonra ki yere rampa kuracağım

diğer türlü motorun boyunu aşabilir

rampada enlemesine tamamen olmayacak ki kenarlara ayakları atalım

indirirken çok sıkıntı olmaz ama çıkarırken nasıl olacak noktasını düşünüyorum(birde tahtalara iyi destek lazım)

Ya Allah bismillah deyip kolları sıvıyorum inş. yarın

Bizim buralarda su taşkını sorunu yok delituran. Bir keresinde böyle bir manzara oluşmuştu ama bizim sığınak yolun epey üstünde kalıyor

edit: Extrema,ne demişler "işi bilip işe gitmeyeceksin"

Bizim işe gidip gelmemiz lazım. Sen bir bakışta kestirdin maşallah (deneyen biri bir bakışta anlar gerçi)

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşam ilk 3 resmi gördüm valla ne diyim..İçim karardı yaw.. O ne öle karazindan gibi...Yok abi ben komam makinamı oraya..Makina bile gerilir o ortamda.Gerilince çıkmaz bak.Sonra demedi deme...
    .
    Abim zaten yazmışsın inşatta başlıyacağını..Hayırlısı olur inşallah.Kolay gelsin..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Sorun olmaz tabii ki 2 kişi ile rahatça indirilir.Akü boşalmaması için akü kutup başlarından birini sökersen birşey olmaz.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    hımm bende motoru alınca bunun kadar alcan dehılde apartmanın gırısınde 10 mtr ılerde kucuk bır alan var sankı zamamında benım alacagım motoru dusunup yapmıslar tabı amca beyı kandırmak lazım orda malzemelerı var genıslıgı 1 mtr fılan cıkartırken sorun yasarım sanırım olmazsa arkdasların koydugu bır sey var oraya bırakırım bende

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    benim gibi 2 tane adam hem indirir hem çıkartır ordann
    [COLOR="Red"][I]meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,[I][/I][/I][/COLOR]

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    benimkini kömürlüğe koydum ben 1 kat donmeli merdivenlerden benimki senden daha zordu.alt grenajları sök oyle sokmaya calıs 2 adam rahat bi sekilde sokarsınız..dısarıda bırakma 3-4 ay kullanmıcaksan kıs bakımını yap oyle ayrıl yanından yaza naz yapmasın.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam ilk 3 resmi gördüm valla ne diyim..İçim karardı yaw.. O ne öle karazindan gibi...Yok abi ben komam makinamı oraya..Makina bile gerilir o ortamda.Gerilince çıkmaz bak.Sonra demedi deme...
    .
    Abim zaten yazmışsın inşatta başlıyacağını..Hayırlısı olur inşallah.Kolay gelsin..
    Sağolasın abi

Böyle bir sığınak bulduğuma bin şükür
    İçerisinin aydınlıklık,karanlık olması pek mesele değil
    Kanepe atılıp maç,Kurtlar Vadisi izlenecek yer doğrusu

Alıntı tronic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun olmaz tabii ki 2 kişi ile rahatça indirilir.Akü boşalmaması için akü kutup başlarından birini sökersen birşey olmaz.
    Sıcak mekan olacağı için ara ara iner çalıştırırım(soğukta çalıştırma gibi yan etkiler olmaz muhtemelen)

Alıntı torento_1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gibi 2 tane adam hem indirir hem çıkartır ordann
    e bir el atalım hocam

Yarın inş. sağ salim indiririz. Zahmetsiz demiyorum zira zahmet mutlaka olacaktır.Olsun o kadar

Motosikleti
    Apache RTR150-2012
    en iyisi uzun bi tahta yaptır.30 cm aralıklarla da tahtaya çita çaktır ki pati olayını da bi nevi ortadan kaldırmış olasın ;)
    sözlerimibirleşikyazmamınsebebiayrılığısevmememdir

Kafan Çalışmıyorsa Kask Takma...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten ilk rampadan sonra ki yere rampa kuracağım

diğer türlü motorun boyunu aşabilir

rampada enlemesine tamamen olmayacak ki kenarlara ayakları atalım

indirirken çok sıkıntı olmaz ama çıkarırken nasıl olacak noktasını düşünüyorum(birde tahtalara iyi destek lazım)

Ya Allah bismillah deyip kolları sıvıyorum inş. yarın

Bizim buralarda su taşkını sorunu yok delituran. Bir keresinde böyle bir manzara oluşmuştu ama bizim sığınak yolun epey üstünde kalıyor

edit: Extrema,ne demişler "işi bilip işe gitmeyeceksin"

Bizim işe gidip gelmemiz lazım. Sen bir bakışta kestirdin maşallah (deneyen biri bir bakışta anlar gerçi)
    Ahhh ah..Ankaranın yolları taşlı.... Burayı hatırlıyorum ama neresi.... Sağ taraftaki binayı çok iyi biliyorum ama hala çıkaramadım.......

Sokağın ismi ne kardeş?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

abi sen ankaradasın de mi neresi burası ya ankarada böyle olan yer var mı keçiören falan mı burası
    :bestmt:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)