Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar bi dk. yardımcı olurmusunuzzz??

Motovento
    REKLAM ALANI
    absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrb arkadaşlar... benim kuzene hem motor hem araba ehliyeti almak istiyoruz... yeni çıkan kanun korkuttu bizi çünkü 1nisandan sora ehliyet yasası uygulancakmış... önümüzdeki sınava girmeyi düşünüyoruz.. benim (B)sınıfı ehliyetim var... ben de motor ehliyeti alıcam... sorum şu:kuzen iki ehliyeti de yani hem B hem A2 ehliyetini bir sınavda alabilirmi? yoksa iki sınav mı olması gerekiyor? yardımlarınız için tşkkrlr...
    __To Be Or NoT tO be__

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hayır bence bi sınavda iki ehliyeti birden alamaz .önce araba ehliyetine yazılır eğer sınavı kazanırsa sürücü kursu ankara ya rapor verir (A2 ehliyeti için)ve araba ehliyeti ankarada öyle kalır daha sonra A2 ehliyet sınavına girer bunuda kazanırsa B+A2 ehliyeti kendisine ulaşır.(aceliniz varsa önce A2'yazılın)
    brindar der ki bezen motosiklet hız tutkunlarına hayat, yalnızlığada ilaç gibidir.

Alıntı dream_way adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır bence bi sınavda iki ehliyeti birden alamaz .önce araba ehliyetine yazılır eğer sınavı kazanırsa sürücü kursu ankara ya rapor verir (A2 ehliyeti için)ve araba ehliyeti ankarada öyle kalır daha sonra A2 ehliyet sınavına girer bunuda kazanırsa B+A2 ehliyeti kendisine ulaşır.(aceliniz varsa önce A2'yazılın)
    teşekkr ederi kardeşimm... ben şimdiden yazilii madem... başka fikri olan yok u arkadaşlarr??
    __To Be Or NoT tO be__

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Bir arkadaşım 2 sini birden almak için başvuru formuna A2+B yazıp sınavlara öyle girmişti. DOlayısıyla araba motorunu verdiğinde motosiklet motoru dersinide vermiş oldu direksiyon dışında ekstra bir ders yok ama B ehliyeti sınavlarını verirsen diğer A2 için tekrar aynı sınavlardan geçmen gerekmiyor sadece direksiyon sınavına giriyorsun. Hem böylece maliye v.b. gibi kurs dışına ödenen para miktarıda artmıyor.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    evet bi yazılı sınavda ikisini de verebiliyosun hatta motoru verip trafik ve sağlık tan kalsan bile a2 ehliyet için yeterli oluyor ancak tabiki direksiyon sınavının ikisine de giriyosun
    SÖZLE DÜŞÜNÜR,SÖZLE SÖYLERİZ.VE SÖZÜMÜZLE ANILIRIZ.BİR SÖZLE UNUTUR GİDER,BİR SÖZLE ÖLÜMSÜZ KALIRIZ

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Tek sınavda alır çıkar ama motordan kalırsa yanar benden söylemesi...
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    cbf 150
    bır sınavda ıkı ehlıyetı bırden alamazsın ve oncelıkle b almadan a2 vermıyolar

Alıntı xapraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bır sınavda ıkı ehlıyetı bırden alamazsın ve oncelıkle b almadan a2 vermıyolar
    olur mu öle şey kardeşim yaa.. o zaman B almadan 17 yaşındakiler nası motosiklet ehliyeti alıo...?
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    900rr
    dostum merhaba ıkı sınava aynı anda gırebılmen zor aynı surucu kursunda gunlerı cakısabılıyo.allah yardımcın lsun cok zor seyler degıl ve dostum sana bı tavsıye mutlaka ahlıyet al eskısı gıbı degıl denetımler cok sıkı artık

Motosikleti
    cbf 150
    valla arkadasım bana kızma ben bır hafta once kayıt oldum surucu kursuna bana dedıgı su once b ehlıyetı alırsın sonrakı donemde tekrar motordan sınava gırersın o zamanda a2 alırsın dedı.

Alıntı xapraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadasım bana kızma ben bır hafta once kayıt oldum surucu kursuna bana dedıgı su once b ehlıyetı alırsın sonrakı donemde tekrar motordan sınava gırersın o zamanda a2 alırsın dedı.
    yok arkadaşım kimseye kızıdıım yok estağfurullah.. ama sen B almadan a2 alınmaz demişsin. ondan şettim.. neyse çok saolun... bende B var... sadece motordan girip a2 alcam...
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    cbf 150
    tamam arkadasım hayırlısı olsun ıns.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)