Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşımın motoruyla kaldıma çıktım ve sonra..

Motovento
    REKLAM ALANI
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    bugün ilk vitesli motor tecrübemi yaşadım
    vitesi boşa al marşa bas bire tak gaz ver...
    10 dk kadar iyi kullandım arkadaşım sınavda dönüşler lazım çalış dedi bir iki dönmeden sonra dönemeyip 20-25 cm yüksekliğindeki kaldırıma ön tekerlek çıktı arka tekerlek çıkmadı ama zannedersem oda kaldırıma çarptı ne motor devrilmedi kaldırımdan indirdim tekrar deneme sürüşü derken arka teker indi
    motosiklet ramzey sport125
    arka tekere baktım jantta eğilme varmı diye yok başka birşeydenmi patladı diye baktım gine birşey yok...
    şimdi size sorum bu tekerlek dublexmi?
    ufak bir çarpmada tekerlek inermi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hadi hayırlı olsun senin için vitesli motor tecrüben.. yalnız teker olayı kaldırıma çarpınca iner die bi kaide yok olay tamamiyle ne şiddette nasıl bi taş üzerinde oldu ona bağlı olabilir belki.. lastiğin başka bir cisim yüzünden patlama ihtimali yüksek..
    KIRMIZI BOĞA..

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    O motorda tubeless lastik olacağını sanmıyorum. Lastiğin inme sebebi başka bir şey olabilir. Lastik üzerine baksaydınız batan herhangi bir şey var mı diye.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

ilk tecrüben hiç de fena geçmemiş hadi hayırlısı bakalım bende ilk motosiklet sürmeyi viteslide öğrendim açıkcası hiç vitessiz sürmedim ama önemli olan olayı kavramak araba sürmeyi bilen çok çok rahat yapabilir.Lastiğe gelince kaldırıma vurdu diye ineceğini ya da paladığını düşünmüyorum bence onda başka bir cisim yüzünden olmuş olan bi patlak olabilir kullanırken olmuşur yani çarptığın için olsa mantıken ön lastiğin inmesi gerekir bir de o motosiklette bende pro ya katılıyorum tubeless olacağını sanmıyorum
    :bestmt:

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Lastiğin patlaması için kaldıra şiddetli vurman/çarpman lazımki jantla kaldırım temas edip lastik aradaki basınçtan her hangi bir yerinden zedelenip patlak versin. Matık olarak ön lastiğin patlaması gereksede ağırlık çoğunlukla arkada olduğu için arka lastiğin patlama ihtimalide var. Zaten pek kaliteli olacağını sanmıyorum....Ayrıca düşmemen iyi lastikte önemli değil haledilir.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    teşekkür ederim arkadaşlar ama dış lastiğin kenarısını kıvırdığımda sibobun jantın içine direk bağlı olduğunu gördüm bundan lastik dublexmi dedim

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ya abilerim ben şimdi cbf 150 yada cbr 125 filan bişilerdüşünüyorum ben şimdi sürememmi yaa) vitesli off off bakınsanıza zor görünüyor galiba

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    unutma at,avrat,silah ...paylasilmaz ne baskasinin motorunu al..nede baskasina ver...yoksa basin beladan kurtulmaz...iyi surusler..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    kaldım nedir yahu
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    dublex diye bir lastik yoktur,TUBELESS diye bir lastik çeşidi vardır ve anlamıda iç lastiği olmayan demektir.
    sevgiyle kalın Allah'a emanet olun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)