Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

benzin 3 ytl yi aşdı sizceister istemez motosiklet kullanımı artarmı :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    benzinden ziyade motosikletin güvenli bir araç olduğuna ikna olursa insanlar kullanmamaları için çok sebep kalmaz. (bütçe olayı konu dışındadır)
    yoksa benzin 5 ytl de olsa çok fazla birşeyin farkedeceğini sanmıyorum. ama şu da bir gerçek ki sıkışık şehir içi trafiğinde insanlar arabanın içinde saatlerini harcarken yanlarından geçen her motora gıpta ile bakıyorlar. (ya da bir nevi nefret ile ???)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim scooter 140 bin yakıyor lpgli arabalar daha ucuza gidiyor benden eniştem 30 ytl lpg ile istanbuldan çanakkaleye geliyor benim motor 40 ytl falan yakıyor ama hep basmaca
    Karbüratör ayarında ya da vb. bir ayarda kesin sorun var.

150'lik bir scooterın düzgün ayarlar ile 80-100 bin falan yakması lazım

ki 100 bin bile yakıyorsa bir sıkıntı vardır bence.(scooterın felsefesini aşar)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    as t1
    keşke sizin dediğiniz gibi scooterler 80 100 bin yaksa en az yakanı 110 bin yakıyor oda t yani benim motordan daha hafif (30 kg) sözde bir depoyla 400 km gidiyormuş öyle diyorlar kitabında
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Benim Agility 75-80 bin lira yakıyor km'de (125 cc, 9.1 hp)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    beni pek baglamıyor arabamla motosikletim aynı parayı yakıyorda (arabam dizelde) o yüzden ben kışın tatlı su oluyorum arabaya talim
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

10ytl de olsa bineriz.Motosiklet e büyük bir yönelme bekliyorum 2008 de...saygılar.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    benzin fiyatlarının artması motsiklet kullanımımda ister istemez bir azalmaya sebep oldu

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    sorma yahu 30 ytl lik benzinle 200 km falan yol yapıyorum servisede getiremedim kullanıyoruz öyle
    bi an önce baktır derim. maşallahı var...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullananların sayı artacağını pek sanmıyorum.Çünkü bakış açısından dolayı.Bu zamana kadar alan almış ancak arabadan motosiklete geçmek sadece motor tutkunlarının işi.Etrafta onca kötüleyici haber aile ve toplum baskısı bunları aşmak gerçekten çok zor.Artsa artsa yazın scooter sayısı artar.

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    benim scooter 140 bin yakıyor lpgli arabalar daha ucuza gidiyor benden eniştem 30 ytl lpg ile istanbuldan çanakkaleye geliyor benim motor 40 ytl falan yakıyor ama hep basmaca
    neyaptın sen be dayı benim scooter a 10 liralık benzin atıyorum 120 km yol yapıyorum ki gazdan elimi çektiğim yok seninkine bi baktır maymun iştahı var maşallah

Motosikleti
    as t1
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyaptın sen be dayı benim scooter a 10 liralık benzin atıyorum 120 km yol yapıyorum ki gazdan elimi çektiğim yok seninkine bi baktır maymun iştahı var maşallah
    zaten senin avatardaki motorların tam 2 katı yakıt yakıyor gezmeye çıkıyoruz arkadaşlarla millet 5 ytl 10 ytl attırıyor ben bir yanaştımı en az 20ytl lik attırıyorum millet gülüyor bana sen 10 ytl ile 120 km gel benim motoru gör 10 ytl ile 60 bilemedin 70 km anca gider
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    zaten senin avatardaki motorların tam 2 katı yakıt yakıyor gezmeye çıkıyoruz arkadaşlarla millet 5 ytl 10 ytl attırıyor ben bir yanaştımı en az 20ytl lik attırıyorum millet gülüyor bana sen 10 ytl ile 120 km gel benim motoru gör 10 ytl ile 60 bilemedin 70 km anca gider
    yahu ben benim motoruma çok yakıyor diyordum 250 cc agresif kullanımda 10 ytltlik benzinle zamdan önce 70 km gidiyordum. Ama şimdi ne akdar gider bilemiyorum. Pazar günü fulleyip deneyeceğim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Valla 50 ytl ye filan doluyor depo.otobandada bir depo ile 140 km filan yapıyor.Km de 35 ykrş.Benim arabayla uzun yola gitmem daha mantıklı sanırım.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    as t1
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla 50 ytl ye filan doluyor depo.otobandada bir depo ile 140 km filan yapıyor.Km de 35 ykrş.Benim arabayla uzun yola gitmem daha mantıklı sanırım.
    senin motorun markası modeli nedir maşallahı var kamyon gibi mübarek

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)