Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

benzin 3 ytl yi aşdı sizceister istemez motosiklet kullanımı artarmı :D

Motovento
    REKLAM ALANI

1000 lik SS 1.4 benzinli araclardan daha cok yakar hele ki şehir içinde....
    temele sormuşlar benzine zam gelmiş.Napcaksın?
    benim için farketmez ben 5 Ytl lik alıyorum demiş

Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım 600cc ye geçiş planlarını bir süre erteleyeceğiz Yada tüp'mü taksak
    abijim tüp derken Nos tüpü mü daha fazla yakmaz mı ozaman
    gene de ben derim ki lovato sıralı sistem taktır...biraz cekişten düşer ama
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen şöyle 600 lük SS ya da 1000'lik touring alda göreyim ben seni o zaman. Benzin 3 lirayı aştı diye 1400cc araba mı alıyon görürüz o zaman
    modaretör abim belki inanmassınız ama ben ve çılgın arkadaşım 50 cc lik bi kastinoyu biknik tüpüyle karbüretöre gaz vererek çalıştırmış adamız gerekirse 1000 cc dede deneriz bunu (tabi bu sefer parçalarımızı cımbızla toplamaları gerekir

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanımca daha çok dizel araç satışları patlar, yada otogaz dönüşüm cihazı satışları, v.b. ürünler...
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense benzin 3 ytl yi aşında motora daha az biner oldum
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora bile binilmicek bu gidişle.

motosikler bi tutkudur..
    bu tutkuya kapılmayan insanların arabasından vazgeçmesi zor..
    benzin yaz başındada 3 lirayı geçmişti bi ara ama kimseye dokunmadı
    gene dokunmazda..
    kaç kişi gördünüz arabam çok yaktığı için sattım motor aldım, benzin çok pahalı ucuzlayana kadar garajda saklicam diyen?!
    mesela; geçen siyah beyaz bi 954 rr gören ve motor düşmanı olan babam 'beni her ana bi 954 ün üstünde deri kıyafetlerle görebilirsin demeye başladı
    dediğim gibi
    tutku..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Daelim s2 250,125 lik scooter
    250cc den yukarsı arabadan hemen hemen az yakmıyomuş ,ancak tabiki motosiklet genel anlam da avantaj ulaşımın en zevkli(dikkat ediilirse)hali

bence etkilemez motosiklete zaten sevmeyen binmez bu ayrı bir tutku içinde varsa belki alır ama benzin fiyatı arttığı için değil
    :bestmt:

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı torento_1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değişen bişey olmazzz. toplumda. arabayı bırakıp motor alan kişilere.. gülerek karşılık veriolarr. bu kanı değişmediği sürece benzine ne kadar zam geliirse gelsin otomobillerin az yakması için çözüm bulunur ama motorsikletin en ii çözüm olduğu kimsenin aklına gelmezz.
    saygılarr.
    3 tfciler deyince dusunmek lazım aynen katılıyorum kardesım
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hiç sanmıyorum

Belli bir yaşın üstündekiler bu melete hayatta geçmez.

Misal babam,hayatta yanından bile geçmez. Bedava çalışıyor dense,üstüne sana parada veriliyor dense gene binmez

Bazı şeylere talep maddi kaygılar ile artmaz diye düşünüyorum.

Arabası 2 kat benzin yaktığı halde balık istifi bir şekilde otobüslerle,metro ile gitmek istemeyen o kadar insan var ki...

Herkesin katlanamadığı şeyler var.

Kimisi motor az yaksa bile motor kullanmaz,kimiside otobüse,metroya binmek istemez...(kalabalık olaylarından bende nefret ediyorum)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    valla ben tarzla yakıt tasarrufunu aynı anda yaşıyım diye cbr 125 aldım mübarek lpg li şahinle aynı yakıyo..... ben bu işten bişey anlamadım...

konunun özüne dönersek insanımızda dört tekeri yere basmayan tek şey (!) hariç her şeye antipati var.... motorada şeytanın makinası diyolar... hatta bizim apartmandaki hacı bi amca motoru gördü göreli selam bile vermiyo aklından "bu iyicene sirseri olmuştur " diye geçiriyo anlaşılan.. kısacası motor ne kadar az yaksada motorcu toplumumuzda serseri, hayatını düşünmeyen akıllı bi adam değil mantığı olduğundan satışa etkisi olmaz.
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

almanya'da bir dönem toplu taşıma fiyatlarına gelir artırma amaçlı yapılan zamma halk hiç bir toplu taşıma aracını kullanmayarak tepki göstermiş ve olay fiyat artışının gelir azalışı ile ve nihayetinde zammın geri alınması ile sonuçlanmış. ben kendi adıma 1 aydan uzun zamandır arabamı kullanmayarak (bir kez kullanmak durumunda kaldım, ki bu normal kullanımımın 100 de 1 i oluyor) birşeyler yapmaya çalışıyorum. ilgilenenlere duyurulur. lütfen bizde olmaz böyle şeyler gibi yaklaşımlarda bulunmayın. yapmaya başlarsanız olur.

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    benzin isterse 5ytl olsun.insanlarda motosikletlere öyle bir görüş varki kime söylesem "sakat iş napıcaksın motoru al araba rahat rahat git" şeklinde cevaplar alıyorum.bu kesin görüş değişmediği sürece motosiklet kullanımı artmaz.insanın içinde olucak.
    Drift Religion

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı euphrates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almanya'da bir dönem toplu taşıma fiyatlarına gelir artırma amaçlı yapılan zamma halk hiç bir toplu taşıma aracını kullanmayarak tepki göstermiş ve olay fiyat artışının gelir azalışı ile ve nihayetinde zammın geri alınması ile sonuçlanmış. ben kendi adıma 1 aydan uzun zamandır arabamı kullanmayarak (bir kez kullanmak durumunda kaldım, ki bu normal kullanımımın 100 de 1 i oluyor) birşeyler yapmaya çalışıyorum. ilgilenenlere duyurulur. lütfen bizde olmaz böyle şeyler gibi yaklaşımlarda bulunmayın. yapmaya başlarsanız olur.
    Evet aynen bende kendimce protesto ediyorum hükümeti mesala bi kaç haftadır evden dışarı çıkmıyorum böylece motorda sürmüyorum

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin isterse 5ytl olsun.insanlarda motosikletlere öyle bir görüş varki kime söylesem "sakat iş napıcaksın motoru al araba rahat rahat git" şeklinde cevaplar alıyorum.bu kesin görüş değişmediği sürece motosiklet kullanımı artmaz.insanın içinde olucak.
    arkadaşa tamamen katılıyorum aslında böylesi daha güzel benzin yüzünden motor alıp bilinçsizlikleri yüzünden kendilerine ve etraflarına zarar vererek adımızı iyice lekelerler bence böyle kalması daha güzel biz bize yeteriz

Motosikleti
    as t1
    dizel falan hikaye sanki mazot çok mu ucuz lpg li araç üretimi daha çok olur
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    işin aslına bakarsanız motorlarda hele scooterler motor hacimlerine göre o kadarda ekenomik deill

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abijim tüp derken Nos tüpü mü daha fazla yakmaz mı ozaman
    gene de ben derim ki lovato sıralı sistem taktır...biraz cekişten düşer ama
    Benzinden tasaruf nos tüpüyle olurmu hiç, tabiki piknik tüpü takacağız
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Bence benzinin 3 ytl olması trafiği rahatlatmıyor. Motosikletlere köprü bedava olmadıktan sonra bu sorun çözülmez.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı celill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin aslına bakarsanız motorlarda hele scooterler motor hacimlerine göre o kadarda ekenomik deill
    Aslında biraz öyle

Soruyorlar scooterın ne kadar yakıyor diye. 80 bin lira falan yakıyor diyorum.

Benim lpg'li arabada 130 bin yakıyor diyor(lar).

4 kişiyi taşıma ve soğuktan korunma namına aradaki 50 bin liraya değer ama sıkışık trafik,dağ bayır mevzularındada o 50 bin ile ilerlesinler hadi
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    as t1
    benim scooter 140 bin yakıyor lpgli arabalar daha ucuza gidiyor benden eniştem 30 ytl lpg ile istanbuldan çanakkaleye geliyor benim motor 40 ytl falan yakıyor ama hep basmaca
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim scooter 140 bin yakıyor lpgli arabalar daha ucuza gidiyor benden eniştem 30 ytl lpg ile istanbuldan çanakkaleye geliyor benim motor 40 ytl falan yakıyor ama hep basmaca
    baba o neymiş öyle ya. bende cıbırlara çok yakıyo diyodum.....
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Motosikleti
    as t1
    sorma yahu 30 ytl lik benzinle 200 km falan yol yapıyorum servisede getiremedim kullanıyoruz öyle

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)