Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok önemli bir sorum var ??? servis - garanti konusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    speed 150 naked
    merhaba arkadaşlar motorumu servise bıraktım garantiden bazı parçaları değişti acaba servis benden işçilik ücreti talep etme hakkına sahip midir yoksa parça ücreti gibi onuda distiribütör firma mı ödemekle yükümlüdür....
    motorumu teslim almaya gidicem eğer servis müdürü benden işçilik ücreti talep ederse vereyim mi vermeyeyim mi karasızım....
    yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim....
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    garantiden deişen parçalar için işçilikte garantiden yazılır..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    speed 150 naked
    vermemem gerekior yani adamlar illede işçilik ücreti diye faturayı önüme atarlarsa ne yapayım acaba dağıtsam servisi antalyada tek

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Garantiden değişen parçalarda işçilik sana aittir. Parça parası ödemezsin ama işçiliğini ödersin. Dağıtayım deme servisi
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    garantiden yapılan işlerde masraf ödenmez yani ben hiç ödemedim ödeyenide duymadım
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    garantiden değişen parça fabrikadan sorunlu olduğu için ve kullanıcının hatası olmadığı için parça parası istemedikleri gibi işçilikde isteyemezler.
    ben sıfır araba aldım.kısa zaman sonra amartisörler ses yaptı ve garantıden değiştiler.ne işçilik nede parça parası vermedim..
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantiden değişen parça fabrikadan sorunlu olduğu için ve kullanıcının hatası olmadığı için parça parası istemedikleri gibi işçilikde isteyemezler.
    ben sıfır araba aldım.kısa zaman sonra amartisörler ses yaptı ve garantıden değiştiler.ne işçilik nede parça parası vermedim..
    İşte kardeşim en doğrusunu yazmış..Garantide faturayı düzenlerken işçilik yazılmaz..Üretici firma ve servis arasındaki anlaşmada fiyatı belirtilmiştir ,onlar bilirler..

Motosikleti
    speed 150 naked
    Kafam karıştı yaw bizde garantiden 2006 meganın sunroofunu yenilemiştik renault servisi ne işçilik nede parça ücreti talep etmişlerdi yine ford focusun farları su almıştı garantiden yenilemiştik parça ve işçilik alınmadı ancak motosiklet servisleri genelde adet edinmişler parça değiştirdikleri zaman herkesden işçilik ücreti alıyorlar, şimdi aslında garantiden parça değişimlerinde işçilk hep verildiği için serviste alışmış bu duruma aldığı parayı almaması gerektiğini bilmiyor herkesde kuzu kuzu verdiği için doğru olduğunu düşünüyor ve işçilik ücretini almaya devam ediyor....

ben vermem dediğimde diyorki herkesden alıyorum bu ücreti,onlar nasıl veriyorlarsa sende vermek zorundasın gibi bir şeyde diretiyor bana...

önümde 3 tane seçenek var.

1.ya parayı kuzu kuzu bende vericem
    2.ya vermicem servisi dağıtıcam motoru ellerinden kurtarıcam aram bozulacak servisle.
    3.yada yasal yollardan tüketici hakları derneği vs. gibi bi yere başvurup gözlerini korkutup falan akıllanmalarını sağlayacağım...

Ne yapayim sizce kafayı yicem ne yapacağımı şaşırdım istediği parada öle az puz değil ha 60-70 lira diyor adiler....

Motosikleti
    2006 fazer a
    servisin bu parayı senden isteme hakkı yok
    sen de bi şekilde bunu anlamalarına yardımcı ol

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır dostum hiç bir para vermeyeceksin,sadece yağ deişimi gibi bi olay varsa onunda sadece yağ ücretini,vereceksin.
    onlar sana yaptıkları işleri faturalayıp firmaya gönderiyor,garanti süresince yaptıkları periyodik bakımlardada aynı.firmaya kupon gönderiyorlar,firma ödeme yapıyor.
    sadece işini biraz ağırdan alabilirler,peşin para olmadığı için
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    bence sen ılımlı davran çünkü ne alaka deyip sana yıkmaya çalışacaklar
    baya bir mücadele sonra , umarım sen haklılığını kabul edersin ve yırtarsın
    yada benim gibi pazarlık edip yarısını ödemeye razı olursun :(
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    speed 150 naked
    aslında bu iş birazda servisin kalitesine ve servis yöneticisinin kültürüne kalmış bir olay bakalım ne yapıcaz bide distiribütör firmayı arayacağım böyle bir ücret verip vermeyeceğimi onlara danışacağım şimdi direkt camı çerçeveyi indirsem 10-12 kişi var yanında çalışan

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    vala araba konusunda ödemıyorsun bılıyorum doğrudur ama ne hıkketse en azından kendı servısım ıcın dıyım keeway garantıden gelen parcanın kargo parasını bıle sana ödetıyorlar cok ılgınc artı işçilikte alıyorlar tam bir döşeme yanı ben bır kere garantıden gelen parcanın kargosunu vermıstım ondan sonra 2 kere daha geldı onları vermedım ama sıkıysa alsınlar benden bıraz zorbalık yaptıkta neyse

mantıkkende verılmemesı lazım zaten dımı arkadaşlar...

Motosikleti
    speed 150 naked
    keeway in türkiye distiribütörü motomax firması yani sağlam sayılır çünkü derbi aprilla gilera piaggio gibi bir çok italyan motorunun tek ithalatçısı eğer onlarında bir yanlışlarını görürsem topunu kaldırıcam hukuk yoluyla kafaya koydum... askere gitmeme 2 ay kaldı gidene kadar uğraşıcam onlarla hele bi arasın servis motor hazırdır tamam teslim alabilirsiniz diye o zaman başlıcak maraton kışda geldi zaten bu saatten sonra motora binsem nolur binmesem nolur hehe...

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala araba konusunda ödemıyorsun bılıyorum doğrudur ama ne hıkketse en azından kendı servısım ıcın dıyım keeway garantıden gelen parcanın kargo parasını bıle sana ödetıyorlar cok ılgınc artı işçilikte alıyorlar tam bir döşeme yanı ben bır kere garantıden gelen parcanın kargosunu vermıstım ondan sonra 2 kere daha geldı onları vermedım ama sıkıysa alsınlar benden bıraz zorbalık yaptıkta neyse

mantıkkende verılmemesı lazım zaten dımı arkadaşlar...
    abi niye veriyorsun,paran bol diyemi.boldur abi diyorsan gel adanaya beraber yiyelim.
    vermeyin abi vermeyin,caz yapmayada gerek yok.direk distribitörü arayın servislikleri ellerinden alınır.biz dükkanı yeni açarken müracat ettigimiz firma bizle aynı semtte servisi olduğu için geri çevirmişti,1 ay geçmeden istanbuldan kendileri aradı,bu tür şikayetler yüzünden,ricayla bize servislik verdiler.diğer yerin servisliğini ellerinden aldılar

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    güzel kardeşim oldu bı kere verdık işte öle o zamanda tabı karşı cıkmıstım ama sonradan ıcımden s. et dedım öle verdık ıste neyse kesınlıkle bızım servıs beş para etmez ben zaten kendı servısıme gıtmıyorum bakımlarda fln

senın motordan alıcam yakın zamanlarda tavsıye edermısın memnunmusun

baba hiç durma al,inan ama çok inan kesinlikle pişman olmayacaksın

Motosikleti
    speed 150 naked
    evet arkadaşlar motorumu 2,5 ayın ardından bugün teslim aldım servis baya ılımlıydı sadece 45 ytl gibi bir tutar ödedim faturamı ruhsatımı garanti belgemi ve motorumu teslim aldım....

Garantiden değişen parçaların listesi:

4. vites dişlisi 1 adet
    kamalı uzun mil 1 adet
    3.vites dişlisi karşılığı 1adet
    vites hildi sağ 1 adet
    emme subabı 1 adet
    subap tırnağı 1 adet
    gayıt lostileni 2 adet
    üst conta 1adet
    hag 1 adet

ücretini ödediğim işlemler:

yağ değişimi 15 ytl shell
    benzin 15 ytl
    conta vs. 10 ytl
    buji 5 ytl

garantiden değişen parçaların maddi tutarı yaklaşık ne kadardır acaba sizce

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    motorunu aldığına sevindim inşallah ilerki zamanlarda birdaha servise gitmek zorunda kalmazsın...
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ucuza kapatmışsın.. servis işi şans işi aynı markanın farklı yerdeki servisleri aynı işlem yapıldığı halde, birisi işçilik ücreti alırken biri bi kuruş almıyor bunu çok yaşadım.. bende canıma tak etti artık gitmiyorum servse zaten anlayan bi usta bile çalıştırmıyorlar.. işinin ehline gittim servise verdiğim paranın üçte birini vererek bütün sorunlarımı hallettiriyorum.. hemde içim rahat oluyor.. darısı sizin başınıza..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)