Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: A2 EHLİYET YAŞI KÜÇÜLTÜLSÜNMÜ??

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

121 36.23%
  • HAYIR

206 61.68%
  • KARARSIZIM

7 2.10%
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

A2 Ehliyet Yaşı Küçültülmelimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bencede kücültülmemeli ve B gibi 1 yaş daha artırılmalıdır 16 doldurup 17 den gün alan kişi motor ehliyeti alırsa vayki ne vay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elbette hayır

17 yaş bile zaten erken 15 yada 16 da verilirse ne olur düşünün tam delilik çağı

Motosikleti
    olsa tükan senin babam varolsun
    abi sabahtan beri üye olmaya calısıom ne zormus yhaf bu işler anam ağladı
    7 sayfanın yedisini de okudumfarklı fikirler var ben de 05.11.1992 liyim hiç sızlanmayın ben sizden de küçüğüm
    acaba ben ne zaman alacam
    neyse bu ilk yorumum ilk defa bir siteye üye oluuyorum acemiliğim için hepinizden özür dilerim nolur allah ım bana da bir motor
    son olarak 20 25 fln deil de 18 en uygunu sanırım ama bu içimden gelen değil nolur bırakın 27 kalsın ben hala 16 yım darısı benim başıma

ne 27 si yaaa cok pardon 17 kalsın değmeyin ne demişler yani babam öyle diyo hızlı yaşa genç öl cesedin güzel olsun

size hayalimi sölüüm mü?????
    bayanların katıldıgı bi motosiklet yarısında birinci olmak ve seyircilerin onunde o motorun üzerine cıkıp çiftetelli oynamak abi kolbastı bile yaparım bilemedin azize insan hayalleri ile yasarmıs benim ki de öle işte bi umut
    ama bi motorum bile yokkk babamın kı ile mahalle aralarında dolaşıp fırına gidiorum bu kadar ama buna şükür daha iisi için cabalıorum tek tutkum tek askım motorum benim olmayan motorum nese buna sukur

motor nasıl olmalı renk fuşya arkasında ise yasamak huner değil seninlen olmek istiorm yazacak yazılar yaldızlı sarı olacak
    motor kucuk ama gusel olacak
    yaa 2.el pufa bile razıyım yeterkı olsunnnnnnnnn

size hayalimi sölüüm mü?????
    bayanların katıldıgı bi motosiklet yarısında birinci olmak ve seyircilerin onunde o motorun üzerine cıkıp çiftetelli oynamak abi kolbastı bile yaparım bilemedin azize insan hayalleri ile yasarmıs benim ki de öle işte bi umut
    ama bi motorum bile yokkk babamın kı ile mahalle aralarında dolaşıp fırına gidiorum bu kadar ama buna şükür daha iisi için cabalıorum tek tutkum tek askım motorum benim olmayan motorum nese buna sukur

yaa en iyisi 16 olmalı cunki ben 05.11.2009 u beklemeliyim tabi ölmezsem

abi herkes bişi demiş yaw beynim sulandı şundan gün al bunu doldur bune yhaaf biri beni aydınlatsın allah rızası için ben ne saman alacaım yaaaa tekrar diom05.11.1992 liyim sınıfta da en kucuğum zatenn

bişi sorabilirim mi

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Ya zaten bir sürü bilincsiz sürücü var yaşi daha neden kücültülmeliki anlamadiğim 17 uygun bi yas 15 oldugunu düşünsenize her gün televizyonda ölüm haberleri vs vs.Ayrica TÜRK insani gösterişe merakli oldugunda 150cc motorlarla yetinmicek 600lük isticek işte o zaman gercek sorunla karşilaşilir.
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

Motosikleti
    bana diorlaarkı motorun bile yok ehliyeti nörecen diorlar sizce dogru mu yapıom once ehlıyet die o zaman kendi paramı biriktirip kotusınden bi dene aalırım sanırım ama ehliyet her sartta lazım demi

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Ne düşürmesi ya...zaten berbat bi sistem var daha da beter yapmaya çalışıoz arkadaşlar....Bence Avrupada olduğu gibi Motor hacmine göre kategorilere ayrılmalı ....Yaş17 olunca bide altında spor bimoto varsa vay haline....tabibu her 17 yaşiçin geçerlideğil....

Alıntı javagirl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana diorlaarkı motorun bile yok ehliyeti nörecen diorlar sizce dogru mu yapıom once ehlıyet die o zaman kendi paramı biriktirip kotusınden bi dene aalırım sanırım ama ehliyet her sartta lazım demi
    Ehliyetini al için rahat olsun rahat rahat gez korumaların ekipmanlarında varsa polislere nanik yaparsın

Motosikleti
    bence bole iyi ama 16 olsa da kotu olmasss

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı javagirl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bole iyi ama 16 olsa da kotu olmasss
    Sen biraz bekle bence ...Kim ne derse desin Motor Çok zevkli olduğu kadar acemilerin elinde çok da tehlikeli 5-6 yıldır motor kullanıyorum yinede tırsıyorum be abi....Yani iyi kullandığımızı düşünsekte hepimizin öğreneceği daha çok şey var....

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Alıntı Bolu'lu Lynx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen biraz bekle bence ...Kim ne derse desin Motor Çok zevkli olduğu kadar acemilerin elinde çok da tehlikeli 5-6 yıldır motor kullanıyorum yinede tırsıyorum be abi....Yani iyi kullandığımızı düşünsekte hepimizin öğreneceği daha çok şey var....

Katiliyorum
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SeLLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 yaşının bile erken olduğunu düşünüyorum...Tam deli çağları oluyo...Tehlikeyi , adrenalini sevdikleri dönem (hepsi için geçerli değil) Bu yüzden küçültülmesi değil büyütülmesi gerektiğini düşünüyorum....
    adrenalin merakı öle 25' e gelmekle felan azalmıyor şöle bir 35 devirmek lazım bence zira bende alev alev hala hersey

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    aksine yükseltilmeli
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adrenalin merakı öle 25' e gelmekle felan azalmıyor şöle bir 35 devirmek lazım bence zira bende alev alev hala hersey
    35'i devirince adrenalinin kesilmesi diye bir şey varda ben mi kaçırdım?
    Adrenalin ve hız tutkusunu kontrollü yaşamakla bilinçsizce körü körüne hız yapmak farklı bence
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17 yaşın da a2 veriyolar ;)
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Motosikleti
    acemılerin elinde tehlikeli derken ne demek istedin anlamadım ben mı kastedildim acaba

düşürülsün diyen buyukler lütfen empati lütfetsinler

adenalin bir kere salgılanan bi hormon onu ne 25 ne yolun yarısı nede 45 çözer o motora duyulan aşkla depreşen birşey
    o aşkla süregelen birşey yaş ın basından atabileceği deil bilakis atamayacagı o mütişş motor tutkusun verdii en buyuk zevk tir bence

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    Arkadaşımın öğretmenlik yaptığı okulda bir lise son öğrencisi emanet motorla kaza yaptı ( kırmızıda duran araca çarpmış ) hemde 1000rr la çocuğun sağ kaldığına şükrettik sorumluluk bilinci kişiden kişiye değişir ama insanın alabildiğine asi olduğu yaş diliminden sonra ehliyet alıp trafiğe çıkması mantıken daha doğru ; ülkemizin yollarını trafikteki 2 ayaklı hayvanları konuya dahil etmiyorum onlar başka bir tartışmanın konusu
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    2006 100KH - Yakında Hyosung GT250 Naked
    adrenalini kim kısabilirki benim dede 65 yaşında adam hala hız manyağı ona bakarsan adam arabayla çıkmış 180ne bu daha çıkmıyormu dediğine bile sahit oldum tabi konumuz motorsiklet ama adrenalineden bahsetmek istedim 17 değilde 18 e çıkarsalar iyi olur bence araba ehliyeti 18 yaşında ama motor daha fazla sorumluluk istiyor hatta 20 olsa bile kararında bi karar olur a2 için
    [B]MOTOR[/B]
    [B] 96[/B]

Motosikleti
    hayır yaa nie 17 olsun ki yaş sınırı motora bu kadar bağlı gençler de heralde onun taşıdığı sorumlulugun bilincindedir diye düşünüyorum.
    şahsen ben motorum olunca arkama birini almam zarar vermemek için ve babam kasksız yollamıo hiç biyere diyeceğim su ki farkındalık sonucunda kımseye zarar gelmez allahın izni ile ve gereksiz hız yapmamayı da unutmamak gerek

yaa arkadaslarım okulda beynimi sulandırdı aklımı bulandırdı yhaaaa
    nolur biri bana bişi desin bilen biri tabi onlar 92 nın ocak subat bilemedin hazıranda dogmus ama ben taaa kasım da oldugum için onlardan kucuk oldugumu anlatamadım hesapladılar ve bana bu kasımda alabilirsin dediler ve agladım yaaa sevinçten bu kadar saf olmamalıyım yhaaa
    ve hesaplar sonucun da 06.11.2009 da alabileceğim ortaya atıldı ben ne zaman alacaagımmmmm

yeni olmak cidden zorr

korhan sen alıosun 2 aydan ben alıorm inşalllaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhh

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Yok Bence A2 Ehliyeti 60 Yaşlarında Verilmeli En Uygunu Bu ;) Arkadaşlar Benim Görüşlerimi Söyliyeyim.
    1. Yaş 16 Olmalı.
    2. Kilo Ve Boya Bakılmalı Yani; Kilo 65 Boy 1.70
    3. Motoru iYi Kullanmalı.
    Ancak Böyle Ehliyet Versinler Benim Görüşlerim ßu..

Yani Tabiki 16 Yaşındaysa 18 19 Yaşındaysa EĞer Bu Yukarıda Yazdıklarıma Gerek Bile Olmaz Sınava Girer Kazanırsa aLıR..

Alıntı ByBaTeR!ST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Bence A2 Ehliyeti 60 Yaşlarında Verilmeli En Uygunu Bu ;) Arkadaşlar Benim Görüşlerimi Söyliyeyim.
    1. Yaş 16 Olmalı.
    2. Kilo Ve Boya Bakılmalı Yani; Kilo 65 Boy 1.70
    3. Motoru iYi Kullanmalı.
    Ancak Böyle Ehliyet Versinler Benim Görüşlerim ßu..

Yani Tabiki 16 Yaşındaysa 18 19 Yaşındaysa EĞer Bu Yukarıda Yazdıklarıma Gerek Bile Olmaz Sınava Girer Kazanırsa aLıR..
    motoru iyi kullanmalı anladıkda bu boy kilo ne oluyo
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bana göre;

1-16 Yaşından gün alanlar 125 cc ye kadar motosikletleri kullanabilmeli.

2-Motosiklet için ehliyet istenmemeli.Şöyle ki;

Ehliyet ne için alınıyor?
    İnsanın belli bir yaşta olduğunu ve belirli eğitimleri almış olduğunu (Motor, trafik, ilkyardım) ispatlamak için.

Şimdi mantıklı bir şekilde düşünelim;

Motor dersi alınıyor...Yolda giderken motorunuz bozuldu, ne yapacaksınız?Kenara çekip tamir etmeyi, motorun orasını burasını söküp dağıtmayı mı düşünüyorsunuz? Ya da parça değişikliği olacak, ne yapacaksınız arkanızdan yedek parça gezdiren bir kamyonet mi gekecek?
    Motor orada kalacak, yol yardımıyla tamirciye gidilecek.

İlk yardım dersi alınıyor...Bir kaza anında o panikle kim kime yardım edebiliyor?

Trafik dersi alınıyor...İşe yarayacak olan derste bu zaten.

E bu ders 8-10 saatlik bir seminer şeklinde alınabilir, seminer sonunda bir imtihan yapılıp, baraj puanını aşanlara Başarı Belgesi verilir, bu başarı belgesi aynı zamanda motosiklet ehliyeti yerine geçer.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler