Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cevaplarınız ve kararlarınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Matrix Turbo
    birçok scooter kullanan arkadaşımız gibi bende keeway grubunu seçtim gerekse orta düzey fiyatı gerekse onlar kadar olmasada (abileriyle suzuki ,yamaha ,kawasaki gibi firmalarla scooter olarak boy ölçüşebilecek) gerekse tatmin edici (150 cc - 12.5 hp) (keeway matrix super sport 150 cc modeli) performansı ile bir scooter için ideal bir oran diye düşünüyorum.bu motorların haricinde çinden gelen furyayla ucuz mal teknolojisiyle birleştirilmiş bildiğim kadarıyla (mondial gibi) çin asıllı olarak getirilip türk damgasıyla buluşup haydee diye sokağa atılıp neredeyse pazarlarda don satan satıcılarımız gibi motora binilip satılacak dereceye geldi...öyleki her gören benim motorumuda çin bu ya bırak bu işleri diyip uzaklaşıyor...bu insanların gözlerimi kör yoksa işin içinde dünyayı saran çin fırtınasımı var çözemedim... zaten bir çok ünlü markanın scooter hatta onların artık scooter değil maxi scooter diye sattıklarını biliyoruz fakat bizim gibi scooter kullananlar arasında bu diyaloglar hep yaşanıyor...yorumlarınızı bu konu içinde darbe almış bir çok özellikle scooter kullanıcısından bekliyorum... sizce olay neden olmuştur yada neden kaynaklanır...yorum sizin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden böyle olmuştur falan ben bilmem.
    ama seni niye bu kadar ilgilendiriyorki motorun ne malı olduğu.
    sen seviyorsan binersin motoruna bakarsın işine. başkasının bu çin malı demesi neyi değiştirir. yada çin malı olsa ne olacak yani.
    Boş işler sen motorunun tadını çıkarmaya bak.
    Motosikletten her düştüğümde kendime kızıyorum:pr:

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Ben yazınızdan pek bişey anlamadım , ama anladığım kadarı ile ister çin olsun ister japon olsun ne olursa olsun motosikletinden memnun olduğun sürece başkalarının lafının seni ilgilendirmemesi gerektiğini düşünüyorum..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı dejavu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden böyle olmuştur falan ben bilmem.
    ama seni niye bu kadar ilgilendiriyorki motorun ne malı olduğu.
    sen seviyorsan binersin motoruna bakarsın işine. başkasının bu çin malı demesi neyi değiştirir. yada çin malı olsa ne olacak yani.
    Boş işler sen motorunun tadını çıkarmaya bak.

bende çin malı kullandım bi dönem,
    sıkıntısı olmadımı? tabidi oldu..
    ama verdiğim paranın karşılığını tam olarak aldım..
    GKN MOTORS

dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende çin malı kullandım bi dönem,
    sıkıntısı olmadımı? tabidi oldu..
    ama verdiğim paranın karşılığını tam olarak aldım..
    yaw benin anlamadığım çin malı kullanınca ne oluyor burda. 2. sınıfmı olunuyor

Herkes parasına göre motor almasın. kullanabileceği ve amacına uygun olan motoru seçiniz.
    Motosikletten her düştüğümde kendime kızıyorum:pr:

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keeway macar markası olmasına rağmen Çin'de üretilmiştir.Belki avrupa'da kendi üretimleri olan daha kaliteli motorları vardır ama bize getirmiyorlar.Benim bildiğim matrix'inde gücü 9,5 hp'dir.Senin anlattığın süper sport modelini ben görmedim.Varsa ve 12,5 hp ise senin bu yazıyı yazmana gerek yokki! Memnun olman gerekir.Benim 8,5 beygirlik storm'umla bile şehirlerarası geziler yapıyorum.Mesele motorun üretildiği yer değil! Mesele bu işi bilinçli yapmak.Motoruna bakarsan gitmediği yer olmaz.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    as125t ile (asya motor safkan çinli) 12170 km yol yaptım bir kere yolda bırakıp beni üzmedi

ben motorumu her zaman sevdim, kim ne demiş arkama bakmadım, gözüm gibi baktım ve karşılığını fazlasıyla aldım.

ona bakarsan şu an bindiğim ybr yede çin malı diye takılıyorlar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)