Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ilk cezamı yemiŞİM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150-zAt
    head hunter; saol arkadaşım hakkaten çok sinir edici bi sürpriz oluyor.

gugukk; ewt abi aynı mesele :D

asm;saolasn. Benim aklımada kıl tipler geliyor.Millete uyuzluk veren :D:D

Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana ne olduğunu söyleyeyim senden az evel kırmızıda geçen motosikletin ya plakası yoktu yada okunmuyodu ve o sırada kızgın olan polisin kırmızıda bekleyen motosiklet gözüne takıldı yani sen.
    ve nasıl olsa motosiklet deyip başkasının cezasını sana geçirdiler işte.
    yani gördüğün gibi yanlışta olsa plaka takmayan arkadaşların cezağlarını maalesef başkaları çekiyo.
    istanbuldada birçok hata yapıpta kaçan motosikletlerin cezağlarını kurallara uyanlar ödüyo maalesef.
    aaaa bilmiyodum böyle bir şeyii eğer böyle yaptıysa öbür taraf için şimdiden onun plakasına yazmışlardır cezaları :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu yüzden plaka takmıyorum :D cok yanlıs bişe ama napalım sartlar böle gerektiriyo :s
    sende az değilsin varya ehlıyetınde yok hem altında 600 rr cok buyuk bır yanlıs bunu bılıyorsundur umarım ustune plakada yok oh hayırlı işler içkilide kullanıyorsundur neyse sen sımdı sınırlenırsın vala hıc sınırlenme ama yanlısın taa kendısısın dostum

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı novaJRdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet en iyisi itiraz etmek. itiraz edince müfettiş gelipte illa geçtide geçti gibi şeyler olabiliyor mu.
    abi sözle yapılar hiçbişey kanunda delil olarak kabul edilemezz o yüzden rahat oll itirazını et cezanı ödeme bu kadar basit
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

bu linkten sadeceplakanı girerek cezanı sorgulayabilirsin.....

http://trfdenetleme.iem.gov.tr/online/sorgu.php
    ....................[B][COLOR="Red"]LÂL[/COLOR][/B]........................
    [B][COLOR="Sienna"]10. köye doğru yola çıktım
    9. köydekiler size hayırlı tıraşlar...[/COLOR][/B]

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sözle yapılar hiçbişey kanunda delil olarak kabul edilemezz o yüzden rahat oll itirazını et cezanı ödeme bu kadar basit
    İşte bu zihniyetle adamlar motosiklet sürücülerini rahatça çiğneyebiliyorlar.
    Müfettiş yazar ödeme polis yazar ödeme sonra başkalarından dert yanarız
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu zihniyetle adamlar motosiklet sürücülerini rahatça çiğneyebiliyorlar.
    Müfettiş yazar ödeme polis yazar ödeme sonra başkalarından dert yanarız
    Arkadaşım,canım abicim ,motordaşımm zihniyetime ne güzel laf etmişsin öyle, diyorumki keşke beni tanısaydında bunu yazmasaydın ,ama yazdın bi kere ve cvp hakkı doğdu ne yazıkki ,aslında özel mesaj atarakta durumu açıklarıdım ama şimdi burdaki herkes, beni kanun çiğneyici, fazla gözaçık, kanunlardaki açıklardan yararlanan, biri olarak düşüneceğinden konuya burda açıklık getirmek istedim ,tekrardan yazacağın cvp yine agresif olursa cvp vermem eveet gelelim açıklamaya

Şimdi arkadaşa bi ceza yazılmışş, haberi bile yokk, eve tutanak göndermişler ,ceza nedeni arkadaşımızın kırmızı ışıkta geçmesi ama geçmedim diyo, ee geçmediysee neden ceza ödesin, sencede kurgu mantıklı değilmiii, yapılmamış bi suçsa itirazını etmek kişinin en doğal hakkı, bunu polis yada müfettiş yada emniyet amiri yazmış ne fark ederr, hı gerçekten kırmızı ışıkta geçmişse ödesin cezasını buna bişey dediğimiz yok

Sonra banada çarşı merkezinde devamlı işlerim olduğu için ,sürekli park cezası yazılıyoo ve her seferinde itiraz ediyorum, ödemiyorumm ,sebepte şukii ,aracı park ettiğin yerde polis bi kere gördüğünde ,anonsla uyarı yapıyo, yarım saat sonra tekrar geldiğinde halen ordaysan ceza yazıyoo, bu prosedür böyle, poliste böyle uygularsa haklı ama benim arabayı görür görmez basarsa cezayı bende itirazımı ederim, çünkü ne yazıkki polislerimiz bile kanunları iyi bilmiyo ve uygulama konusunda çok yetersizler

Ben halen aynı şeyi söylüüyorum yapılan bi haksızlık varsa savaşını vereceksin SAYGILAR
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    150-zAt
    ydanis; abi ora sadece istanbul için yinede saol

bugün ceza yazdıkları yeri gördüm neden yazdığını tahmin ettim.bi kavşak düşünün ben ileriye baktığımda kavşağı görüyorum düz gidenler için ışıklar var(ya düz gidecek yada kavşağa girecek).Ayrıca sağa dönmek istersen küçük oklu ışıklar oluyor.Orada sağa döncek olupta en önde beklersen dolmuş,taksi,araba nın çaldığı kornadan duramazsın.Hele bide motorluysan. Galiba bunu görüpte yazdı.Madem o kadar dikkat ediyor herşeye yaya geçidinde bekleeyen arabalara filan da yazsın, ... diye bu iş uzayıp gider.Yahu yolda hız limitinin üstünde gitsen bile sol şeritte olmasan bile arkadan gelenin hızlan diye tacizlerinin olduğu bir memleketteyiz.Koskoca caddelerde millet neler yapıyor,kimleri tehlikelere atıyor su sacma sapan ısıktan adam bana ceza yazıyor.Orda bi beklese sabahtan akşama o şekilde geçen ticari araçların daha çok , arabaların haddi hesabı yok..

Alıntı novaJRdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün eve geldiğimde annem bi kağıt uzattı ceza yemişin diye.Şaşırdım.Ne yaptım acaba diye düşünerekten raporu okumaya başladım 21 eylül günü 16:15 te H.turayliç caddesinde a.odabaşı adlı fahri trafik müfettişi arkadaşımız 47/1b maddesine dayanarak ceza yazmış.Trafiğin sitesinden baktım: Işıklı trafik işaretlerinden kırmızı renkli olanına ve sesli işaretlere uymamak, yazıyordu. Normalde bikere sabırsızlık yapıpta kırmızı ışıkta geçmem,boş yolda bile şerit değiştirirken sinyal veren bi insanım,,, hala da şaşkınım.Ne olduda adam gördü kafasına mı esti yeşilden kırmızıya dönerken hızlıydımda son kırmızıya yetiştiğimi mi gördü bilemiyorum.Yok yere 108 ytl ceza yazmış saolsun. Hani kurallara uymasam onu bunu beklemesem tamam diyecem hakkettim sonunda yedim ama böyle olunca insanın sinirine gidiyor.Şimdi asıl sorum şu: ceza 108 ytl diyor 81 ytl peşin ödersen diyor.Ankara'da cezayı nereye ödeyebilirim.Bir de motor babamın üstüne kayıtlı. Ceza puanı 15 diyor.onun ceza puanına eklenmişmidir bu 15 puan.Yani kısaca sessiz sakin pedere haber etmeden bu cezayı ödeyebilirmiyim
    şimdi cezayı görse yok ışıklarda durmuyormusun, tehlikeyemi giriyosun ...

bir de motora ait bu cezaya nerden görebilirim. Şu şu gün yediğiniz şu motora ait, şu kadar ceza şeklinde?

bu cezanın aynısı aynı adamdan mevlana bulvarında yedim. a.odabaşı bu fahri müfettişin sanırım ailevi problemleri var, sabancı kız yurdunun önünde saçma bir göbek var bilen bilir, 2 metre ara ile iki tane ışık var, orada bu güne kadar bekleyen ender akıllılardanım (!) bu adam salak bu bekliyo suna bi ceza yazayım dedi heralde, kendisiyle tanısırsan banada ulaş, bir kaç sorum olacak...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)