Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: ER6N mi, ER6F mi ???

Katılımcı sayısı
90. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ER6N

46 51.11%
  • ER6F

44 48.89%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ER6N mi, ER6F mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Bu topic ile bu iki makine arasındaki farklılıkların ortaya çıkacağını düşünüyorum. Tabii bu farklılıkklar görüntü ve donanım ile sınırlı değil. Melsela ER6F'in göstergelerinin anolog olması, ER6N'in grenajsız olması değil.Kullanan arkadaşlar daha önemli konuları açığa kavuştururlarsa sevinirim. Bu makinelerin artıları ve eksileri nelerdir

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

[COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kanuni elite 100
    er 6f in artisi motorda bi kere tip var farı cok super er 6n in ise farı bi de on tarafı cok .oktan bisey ben alırken ilk tipe bakarim sonra performansa 6n cok dandik duruyor

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    bence para sorun degilse er-6f-ABS, goruntu olarak SLIM bi SS gibi ve motor karakteride naked gibi, gerçekten tam aradığım ozellikler.
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sahsı fıkrım er6n dır zıra carpıcı gorunumu ve normal nakedlaradn farklı halıyle bakısları uzerıne toplayabılen bı motor..
    abslı turuncu er6n e sahıp olmak ısterdım gercektende...(bı gun olucak)
    :D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    ER6N çok estetik bir naked fakat ön cam görüntüyü etkliyor.Aslında kötü değil, sadece sıra dışı...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Benim tercihim ER-6N olurdu..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    N. .
    GKN MOTORS

Seçenekler arasında versys te olmalıydı, kimse versys le ilgilenmiyor mu? Benim için versys her ikisinden de estetik ve kullanışlı bir motor. Siz ne diyorsunuz?

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    aslında iki makine arasında pek bir fark yok.motor,şasi,lastikler(marka hariç) gibi can alıcı noktaların hepsi aynı.farklar arasında grenaj(en büyük fark),aynaların konumu ve gösterge var.

aynaların konumuna dikkat ederseniz n modelinde aynalar gidon üzerinde fakat f modelinde kafa grenajına bağlı.sonuç olarak f modeline daha alçakta.bence bu bir eksi çünkü görüş açısı rahat değil alışmak gerekiyor.

öğrendiğim kadarıyla lastik markalarında farklılık var.N modelinde Dunlop lastik,f modelinde ise bridstone lastik kullanılıyor.farkı varmı onu bilmiyorum ama ikisininde patinaj yaptığı doğru.sert bir lastik.

f modelinde grenaj bağlantı yerlerinde kaymalar var.

birde artçılardan aldığım şikayet yüksek devirlerde artçı ayak koyma yerinde aşırı bir titreşim varmış.nerdeyse ayaklarını koyamıyorlarmış.

onun dışında yakıt açısından çok avantajlı motorlar.yepisyeni bir teknolojiye sahipler.hızlanmaları gayet iyi.ki internette yabancı bir sitede test sonuçlarında 0-100 km hızlanma 4.2 sn olarak geçiyordu.

benim gözüme çarpanlar bunlar.grenajın artısı eksisi konusunda n kullanan arkadaşlara danışmak lazım.
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    İkiside çok güzel artıları eksileri mutlaka var ama güç yakıt görünüş gayet güzel 2 silindir 72 hp güç az yakıt zor bir tercih kısacası farketmez.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii bu farklılıkklar görüntü ve donanım ile sınırlı değil. Melsela ER6F'in göstergelerinin anolog olması, ER6N'in grenajsız olması değil.
    demişsin, sonra da

Kullanan arkadaşlar daha önemli konuları açığa kavuştururlarsa sevinirim.
    demişsin. Madem bilmiyorsun, farklılıkların sadece görünüşte olmadığını nerden biliyorsun? Ayrıca;

Bu makinelerin artıları ve eksileri nelerdir
    ile ilgili daha önce açılmış ER6f ya da ER6n başlıklarına bak.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    ER6F'in ön tarafı eski Supersport'ları andırıyor. Açıkçası pek sevmedim. ER6N biraz daha modern bir dizayna sahip. Görünüş olarak ER6N'i tercih ederdim. Ama teknik özelliklerini de göz önünde tutmak gerekir...

Motosikleti
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demişsin, sonra da

demişsin. Madem bilmiyorsun, farklılıkların sadece görünüşte olmadığını nerden biliyorsun? Ayrıca;

ile ilgili daha önce açılmış ER6f ya da ER6n başlıklarına bak.
    Ben gördüğüm ve bildiğim konuları değil, bilmediğim konuları öğrenmek istedim.Bunuda açıklayacak olan yine bu makineleri kullanan arkadaşlardır.Resimlerde hepsi güzel ama sen birde kullananlara sor bakalım işin aslını...

OK ??

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    F in dizaynının muadilleri var, benzetilmeye çalışılmış.
    N daha iddialı
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Ben ER-6F modeline çok takıldım kaldım.
    Hatta 1 hafta wallpaper olarak bilgisayarımda kullandım
    Şimdi ise FZ6 Fazer i koydum.

Yakıt tüketimi düşük olmasına rağmen,
    İki silindirli olmasının verdiği vibrasyon beni caydırdı.

Alacak olsam F modelini alirdim.

N in sıradışı bir görüntüsü var

ben olsam F i tercih ederdim (ss ci olduğum için galiba)

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Açıkcası benim merak ettiim burda bu araçların yakıtları? Sonucda motoru ulaşım için kullandığımız için km de nekadar yaktığı önemli?Daha önce baska motor kullanmış olupda bu araçlara geçen varsa önceki motorunu ve bu araçdaki yakıt oranlarını yazabilirmi? Km de nekadar yakıyor?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası benim merak ettiim burda bu araçların yakıtları? Sonucda motoru ulaşım için kullandığımız için km de nekadar yaktığı önemli?Daha önce baska motor kullanmış olupda bu araçlara geçen varsa önceki motorunu ve bu araçdaki yakıt oranlarını yazabilirmi? Km de nekadar yakıyor?

ben şöyle söyliyeyim.ışık yanana kadar yani 12.5 lt benzinle sakin kullanımda 300-320 km rahat gidiyor.ama çok sert yüksek devirli kullanımda bu sayı 280 e falan düşüyor.
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle söyliyeyim.ışık yanana kadar yani 12.5 lt benzinle sakin kullanımda 300-320 km rahat gidiyor.ama çok sert yüksek devirli kullanımda bu sayı 280 e falan düşüyor.
    Gerçekten çok az yakıyormuş...

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    bu çok faydalı bulduğum başlıkta kafamı feci kurcalayan iki soruyu sormak istiyorum. N ve F kullanıcılarından mutlaka cevap bekliyorum! =)

1) daha önce naked kullandım ve 140dan sonra rüzgarın nasıl rahatsız ettiğini anlatamam. N modeline cam taktığımız zaman rüzgarın etkisi F'teki kadar azalır mı?

2) F'in ayrodinamiğinin daha iyi olması son hızını etkiler mi? ya da yüksek hızlardaki yakıt sarfiyatını etkiler mi?

önce kullanıcılarından sonra da teknik bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

bu arada N mi F mi diye bana sorarsanız:

görüntü açısından mutlaka N. çünkü grenaj her makinede var ve kabul edelim ki F'in grenajı da eski moda. N'in kendine has bir duruşu ve kaslı, tıknaz bir görüntüsü var.
    ama performans açısından F'in daha iyi olabileceğini düşünüyorum çünkü ayrodinamiği daha iyidir. ayrıca grenajı ve camı ile sürücüye yüksek konfor sağlar. ama bunlar sadece tahmin.
    sorulara cevap verin lütfen =)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)