Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletinizi nerede saklıyorsunuz-*3soru? yardım!*

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henuz yok
    arkadaşlar merhaba,, ben zealsun 150 19 veya RR daddy almayı düşünüyorum.Ancak aklıma takılan bazı sorular var bunlar;
    1-Apartmanda oturuyoruz ve park edicek hiçbiyer yok merdiven altıda yok maalesef, motoru olan arklar ve bu durumda olanlar nerde saklıyorlar motorlarını, benim aklıma kapalı otopark a aylık ucret odeyip anlaşmak geldi.Bu mantıklımı oluru varmıdır yapan duyan varmı ve ne kadara patlar bu iş?
    2-Evim kartal da işim gebze de e5 ten hergun basacam motorla. Ama bu mesafede ne kadar yakar bu motorlar yani bi depoyla ne kadar gidebilirm ve depo bu tip motorlarda tam olarak ne kadara dolduruluyor, ve bu motorların aylık bi masrafı oluomu tamir bakım falan gibi .
    3-Son olarak bu alacagım motorlarda yagmur alltında sorun olurmu?
    biraz fazla oldu ama buradaki tecrubeli abilerimin bana yardım edeceklerini umuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    valla ben motorumu koyduğum yerin detaylarını vermemeyi tercih ederim
    tek tavsiyem takbildiğin kadar kilit tak motoruna
    nereye koyarsan koy
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Sorularından anladığım kadarıyla pek bi motosiklet tecrüben yok. Naçizane tavsiyem forumda biraz vakit geçirmen. Hem eğlenerek hemde ilgili bir şekilde çok şey öğrenebilirsin. Mesela depo kaça doluyo demişsin. Önce motorun kaç ltlik bir deposu olduğunu öğreneceksin bunun içinde ufak bir araştırma yeter. Sonra benzin fiyatını öğreneceksin. Çarpıp bulacaksın. Bildiğim bir sorunun cevabınıda yazayım. Zs 150-19'un deposu 14lt. Yani 2810*14= 39 ytl'ye depoyu fulleyebilirsin. Umarım istediğin motoru alabilirsin
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşım bikere full lenmez sonuna kadar doldurulur türkçemize sahip çıkalım biraz bende apartmanda oturuorum alarm sistemi war motorumda caddede arabaların yanına koyuyorum alarmını kilitliyorum birde kalın bir anahtarlı kilitler oluo bisikletlerinkinin büyüğü onuda arka teker ile amartisör arasında kilitliyorum hiç bir sorun olmuyor otoparkla hiç anlaşma boş yere paran gider diğer sorduklarınıda aldığın markanın internet sitesinden araştır yağmurda kullanmak istiosan tekerleklerin geniş olmasına dikkat et ben şahsen konuşuyorum peugeot ların kaymadığı yerde benim makina kayıyor yağmurda fazla hızlı gitmeesen görülebilir ve görebilir önlemlerini iyi yaparsan bunlar tabiki görünebilirler makinanın elektirik tesisatının iyi olması gerekir görrebilmekte iyi bir kask güzel bir mont yalmız yağmurlu havada pantolonun çok fena bir şekilde ıslanıyor bunun içinde bir tane chap aldınmı hiç bir sorun olmıyacağını düşünüyorum.çok uzun bir yazı oldu yanlışlarım warsa lütfen belirtin benden bu kadar
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Fulleme olayını çok saçma buldum abim Kusra bakma ilk böyle bişeye şahit oluyorum fullemek yabancı bi kelimemi öyleyse reklamlarda Fulle fulle Fulle Dediklerinde Tr katili oluyor millet
    [CENTER][U]% 100 Koruma % 100 Yaşam [/U] [COLOR="Indigo"]| Kaskını Tak..! |[/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]EndurO TourinG [/COLOR][/B]:bounce:[/CENTER]

Motosikleti
    -
    bence tekere kilit takmak yerine motoru bi direğe kitlemelisin. sırtlar götürürler walla. diceksin nasıl oluyor o iş 120kg bişe 2 kişi sırtlar bi kamyona attınmı tamamdır !

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    bence de haklı bir direğe bağlamak daha mantıklı ama bideşu war hırsıza kilit dayanmaz alır ikitane ingiliz anahtarı tekeri yerinden söker gene götürür motoru yeterki istesin

Alıntı omerdusmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fulleme olayını çok saçma buldum abim Kusra bakma ilk böyle bişeye şahit oluyorum fullemek yabancı bi kelimemi öyleyse reklamlarda Fulle fulle Fulle Dediklerinde Tr katili oluyor millet
    orasını bilemem ama türkçeye sahip çıkmalıyız bu önemli bir konu
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    eğer binanın arkasında yanında boş uygun bir yer varsa buraya küçük kulübe gibi birşey yapabilirsin kapısını sağlam yap bi de orda bi yere kilitle tamamdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    valla bizim eve 20 metre mesafede 24 saat açık olan bir market var. Onun girişine koyuyorum ben kaskım felan üzerinde bırakıyorum. Rica ettim bırakırken

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Benim arkadaşım çalınmasından çok korkuyordu 1-2 saat evde işi olsa bile kapısının önüne bırakmıyor (gündüz) gidip anlaştığı otopark a bırakıyordu.. Ama motosikletini hem tekerleklerinden dreksiyonundan, hemde sabit oynayıp sökülmeyecek elektrik direği gibi sapit nesnelere muhakkak sıkı bir şekilde bağlamanı öneririm. diğer arkadaşlarında dediği gibi SIRTLARLAR hiç anlamazlar.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

ozbaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    valla bizim buralarda herkes dışarıya bırakıyo ama ben apartmanın birisinin sığınağına ikisaat uğraşarak zar zor sokuyorum bide kayınpederle kapısını yaptık o biçim oldu
    Bu arada Türkçe konusuna kesainlikle katılıyorum reklamda geçen her cümle doğru sayılamaz
    baha

ciscokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheeta 150T-2
    1,5-2 m paslanmaz zincir(biraz pahalı ama değiyor) ,disk kilidi,branda,brandayı motorun direksiyonuna bağlayan bisiklet zinciri.motoru evin giriş kapısına yakın demire (balkon demiri-kapı demiri) zincirle kitleyip brandayı çekiyorum.(bu arada korumalı bir sitedeyim)

Motosikleti
    henuz yok
    degistirdim arkadaslar yorumlarınız için teşşekkürler gebze kartal arası bigunde git gel ne kadar yakar ve bu motorlarda aylık bi ortalama masraf nedir ? bilen varmı

Motosikleti
    honda cgl 125
    branda al ve ört tabi üşenmessen ok

lakerda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba,
    ben motorunu zincir yerine çelik telden yapılmış kilitleri seçmeni ve şasesinden sabit bir yere bağlamanı tavsiye ederim. ayrica tekerleğe takabileceğin sadece demirden yapılmış kilitler de var. zincir an kolay kesilebilecek olan içlerinde. diğer yorumum ise şehir içinde motor kullanmak için hiç acele etme bence, hele ki istanbul'da.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    hemn heömen benimde öyle sizin gibi ama neden paslanmaz?? zincir ?

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    150 cc lik motorlar genelde 100 km ye 3 litre benzin yakar senin depon 14 litreyse 400km gidersin 1 veya 2 litre de içinde kalır kartaldan gebzeye giderken km. tut ona göre hesaplarsın. benim tahminime göre bir depo benzinle 15 gün gider gelirsin. yani ayda 60-65ytl masrafın olur tabi haftasonlarını çıkartırsak 55ytl gibi.ama bunu en iyi sen ölçersin....

ciscokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheeta 150T-2
    hemn heömen benimde öyle sizin gibi ama neden paslanmaz?? zincir ?
    hem paslanarak rezil birşey olmuyor hem de kesilmesi çok çok zor.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Ben bie hafta kadar eniştemin motorunu kullanmıştım, pendikte dışarı bıraktım, kilit yok alarm yok hiçbirşey olmadı şans diye düşünmeyin motoru bankanın atmsinin yanına koydum atmnin her iki yanında bankanın kameraları var nasıl koyduysam öyle aldım sabah gerçi hırsıza kamera dayanmaz yüzünü gizler ama banka tam meydanda 24 saat insanlar oluyor sağolsun tavsiye ederim.

herkes güzel yöntemler söylemiş ama hepsinde de riskler var ama bende de başka çözüm yok
    Gülümse iklim degişsin...:)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)