Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nihayet 2.Eller Düşüyor !

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Evet arkadaşlar sezonun sonuna geldiğimiz şu günlerde beklenen fiyat düşüşleri 2.el motosikletlere yansımaya başladı.Kış ayları,kar ve yağmurlarında etkisiyle taban yapıcak fiyatlar şimdiden makul seviyeleri zorluyor.Motorsuz olduğum ve mart ayında fuarı bekleyip beklememe konusunda kararsız olduğum şu günlerde yakından takip ediyorum piyasayı.

Orta büyüklükte,2.el piyasası ne alemde,fiyatlar nasıl ?

-Yamaha FZ6 Fazer,2005 modeller için 10.000-10.500 ytl,

-Yamaha XT660X,güzel motosiklet,yeni kasanın 2.eli az,ortalama fiyat 9.500 ytl,

-Honda xl650 Transalp,Yeni kasanın duyurulması ile translapler 1000,1500 hatta 2000 ytl düştü şu aralar,

-Honda CBF600s ABS,kimsenin 13.000 in altına vermediği model şuan,11.500 ortalama fiyatla alıcı buluyor,1000cc lik enjeksiyonlu abisi 15.000 ytl gibi rakamları görmüşken normal (mart ayında enjeksiyonlu versiyonun gelebilecek olması büyük etken,fiyat daha da düşecektir diye düşünüyorum)

-Honda CBF500,zaten ikinci eli oldukça makul olan modelde kışla beraber şuan yaklaşık 500 ytl lik indirimler görülmeye başlandı,bu rakam ilerleyen aylarda 1000 ytl ye kadar çıkar diye tahmin ediyorum,

-Honda CBF250,alternatiflerinin çıkması ve piyasada çok sayıda olması sebebiyle uygun 2.eli olan modellerden.Ortalama fiyatı 5.000 ytl,üstelik düşük kilometrede temizini bulmak mümkün,

-Honda CBR600F,"0" satışları bitince fiyatı tavan yapan bir modeldi,sonunda silkelendi ve alınası fiyatlara yaklaşıyor.Şuan ortalama fiyat 2006 modeller için 13.500 ytl,biraz daha düşünce alınası bir motor gibi geliyor bana,

-Honda CBR600rr,efsanevi RR nihayet "0"km nakedlerin fiyatının altına indi,ortalama fiyatı 16.000 ytl üstelik 2006 modeller için,

-Suzuki GSR600,Bu yepyeni modelin fiyatı hiç inmiyecek gibi geliyordu,ancak sonunda yeni motor sıfatından kurtuldu ve fiyatı stabil hale yaklaşıyor,şuan için ortalama satış fiyatı 12.000 ytl civarı ama 11.000 e de var,pazarlık edip her ihtimalde halden anlayan motor sahibinden 1000 ytl daha ucuza temiz bir gsr600 sahibi olmak mümkün ya da yolların karlanmasını bekleyip daha cazip fiyatlar ve az pazarlıkta seçenek olabilir,

-Suzuki V-Strom DL650,herkesin beyenisini kazanmış kırma modelde ortalama fiyat 12.500 ytl şuara(2005-2006 model),iki seçeneğiniz var yine şuan için 10.000 km nin altında bir motora bu fiyatı verebilir yada 20.000km de ki bir başkasına 2.000 ytl daha ucuza sahip olabilirsiniz.Beklemek de cazip seçeneklerden tabi malum ilk kar taneleri ;)

- Kawasaki ER-6N/F,Öncelikle grenaj farkı yaklaşık 500 ytl civarında bu modelde.Ortalama fiyatı 11.000 ytl,bu ortalama fiyat 3000km de "N" versiyonu da olabilir,10.000km de "F" versiyonuda.Bu modelin en büyük avantajı düşük kilometreleri,fiyatların biraz daha düşmesiyle 9.500-10.000 ytl ye "0"km den farksız bir motorunuz olabilir ilerleyen aylarda,

-Kawasaki KLE650 Versys,evet sonunda Versysler de 2.el piyasasında ! Yaklaşık 14.000-15.000 ytl vererek sıfıra yakın bi versys sahibi olmak mümkün,

-Kawasaki Z750/Z750s,Grenajlı versiyon artık Türkiyede yok,bunu lehine kullanmak isteyen sahipleri yüksek fiyatlara yüklendiler ancak pekçok ilan uzun zamandır atıl olarak durmakta,istenen fiyat çıplak versiyon için ortalama 10.500 ytl,grenajlı versiyon içinse 12.500 ytl,ben bu iki modelden özellikle grenajlı olanı için 2000 ytl civarı bir indirim umuyorum,zira şuanki fiyata sürümü ve avantajı daha fazla oldukça fazla model var.

-Ducati Monster 600/620ie,hoş bir alternatifte ducatiden.600 karbüratörlü versiyon 9.000 ytl ortalama fiyatta,asıl ilgimizi çeken enjeksiyonlu model ise 11.000 sınırlarında geziyor,servis,yedek parça ne durumda bilmiyorum ama karakterli bir motor için şimdilik fena rakamlar değil bence.

-BMW F650GS,Bu model için bir eşik var,modeli yeni olanlar ile 2004 ve öncesi makinalar arasında fahiş fiyat farkı var.Ortalama fiyat 11.000 ytl ancak 2004-2005 sonrası modellerde fiyatlar 12.000 ytl den başlıyo şuaralar.Tabi önümüzdeki sezon dışı dönemde indirimler BMW de de etkisini göstericektir diye düşünüyorum.

Piyasanın en canlı olduğu zamanlar yaklaşıyor 2.el için,ancak ocak ayıyla beraber akılların fuar kampanyalarına ve "0" km lere kayacağı malum,üstelik bu sene yeni modellerde patlama yaşanacağı duyumları varken,cebinde parası olanların martı beklemesi şaşırtıcı olmaz sanırım.

(Not: fiyatlar 2.el sitelerindeki ortalama fiyatlardır,pazarlık payları hesaba katılmamıştır)
    Mesut Cüneyt ÖVÜÇ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    İyi bir piyasa araştırması olmuş eline sağlık abi
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Emeğe saygı
    Bu fiyatlarda pazarlık payı yok dedin dimi abibirde pazarlık ettik mi oooh... Pazarlık sünnettir ne de olsa
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir çalışma.... Ellerine sağlık...
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    kawasaki nin er-6 n ve f serileri bi ara çok hoşuma gidiyodu gsr600 ile kıyaslayıp baya makul diyordum sonra oların 2 silindirli olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğradım.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    güzel bir araştırma olmuş ellerine sağlık
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Güzel bir çalışma olmuş eline sağlık.

Hemen 3-5 tane alıyım

güzel bir çalışma emeğine sağlık düşsün düşsün de bizde motorsiklet sahibi olalım

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    ewt 2. el piyasası düşüyor motoru olmayanların işine yaradı motoru olanların zararına oldu bayagıdır honda cbr 125ın piyasasını takıp edıyorum yenı kasası cıkacagı ıcın 2. ellerının fıyatı dustu heralde kışa dogru gıttıgımız ıcınde dusmus olabılır

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Gerçekten çok güzel bir araştırma ve yazı hazırlamışsınız..
    Emeğinize sağlık..
    Teşekkürler..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bende cüno gibi Sahibinden.comu çok dikkatle takip edenlerdenim...çok sevkli oluyor...almasanda bakınması bile insanı mutlu ediyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    YBR 125
    Bu yaz da başlayamadık diye sıkılıyordu canım, neyse vuslat önümüzdeki
    bahara kalsın , YBR 125 yerine CBF 250 olur belki. Demekki biraz daha
    bekleyecekmişiz.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cüno gibi Sahibinden.comu çok dikkatle takip edenlerdenim...çok sevkli oluyor...almasanda bakınması bile insanı mutlu ediyor...
    ah abi birde bana sor

3 yıldır ilanlara bakmaktan gına geldi

bakıpta hiç iç çekmek istemiyorum artık...
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bende mete gibi sık sık takip ederlerdenim
    fiyatlar düşti tabi
    ama dikkatimi çeken şeyler var
    motor alcaklar mutlaka sabırlı olsun
    geçenlerde 2001 gsxr satıldı 8,5 liraya
    gene 7,800 e r6 satıldı 2001 hemde azına kadar doluydu

bu gibi kelepir motorlar çok düşüyor tabi 1 gün ilanda kalıp hemen satılıyor
    tasiyem cebinize paranızı hazırladıınız zaman acele etmeyin, bekleyin
    ii bi araştırma yapın
    çok ii mi motoru çok uygun fiyata alabilirsiniz
    gene bi arkadaşım olduu yerde sağa düşmüş bi 600 rr 06 yı 13.5 a almış
    tek masrafı sağ grenaj...
    GKN MOTORS

düşüyorda kışın motor alıp napıcaksınız tam sezon bitti 5-6 ay bakıp bakıp silecekmisiniz.ucuz bulmak iyi ama acayip kelepir motorlardada satanın ahı kalır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler