Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motoruna göre saygı mı?

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

221 66.17%
  • Hayır

113 33.83%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motoruna göre saygı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef gunumuz ınsanlarının bı kısmı motora göre saygı verıyorlar ama hiç hoş değil bunu kınıyorum bile hele hele bazı racıng kullananlar kendılerını allah sanıyorlar tam dayaklıklar yanı benı kımse gecemez havasındalarya ulan ayıı kımsın sen bızde yarın bırgun racıng sahıbı olucaz senın gıbımı yapıcaz öküz!
    tabı motorsuz olan insanlar ıcınde gecerlı söyledıkleırm cok örnek var ama gerek yok zaten bılen bılıyor

heheheeee yaw topik kapanmıştır abiii... gece bitirmiş bu işi okadarrrrr tebrikler konusacak bişe kalmamıs bize kısa ve özz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Alıntı:
    arslanfb´isimli üyeden Alıntı
    Ben yüksek ss olan motorların insanların kişiliğinide değiştirdiğini düşünüyorum.
    Örnek mahalleden çocukluk arkadaşım scooter kullanırken her fırsatta takılır
    her yere gitmeye çalışır sabahlara kadar motor muhabbeti ne zaman ki cbr 600f
    aldı adam o gün değişti yavf vallahi inanamadım.Artık görüşmüyoruz benim scooter
    ise hala benimle ve hala geziyom muhabbet ediyom.Ama şu bir gerçek race
    motoru olanlarla scooteri olanlar arasındaki gezilerdeki buluşmalarda ki kopukluktan
    daha net anlayabilirsiniz bence hem yolda giderken hemde buluşma yerinde.Kendi içimzde bu
    kadar olduğuna göre dışarda daha fazla olması da kaçınılmaz motoruna
    göre muamele her yerde yapılıyo arkadaşlar malesef.

Dostum çok karamsarsın bence...
    Race makinalarla scooter hızında gidebilmek gibi bir şansı olmuyor kimsenin makina resmen 5-10 km sonra şişiyor !!! Su kaynatıyor ,hatta sapıtıyor...

Arkadaşınla başka bir sorunun olmuş olamaz mı ?

babyracing demiş ki:

İşte en acı olanıda belki bu ( adama koyan )

Bizler motorcuyuz, kardeşiz !

Kardeşler böyle yapmamalı.

Örn: Çin malı motosiklet kullanıyorsun, amele diyorlar, işi bilmiyor diyorlar, yeni başlamış ..... falandı filandı ...

Halbuki o çinliyi kullanan yılların motorcusu ama bunu bilemiyorlar !

Dostum inan hepimiz yeni dönem çinlilere bindik oradan yetişmeye çalışıyoruz çoğumuz hala ; memlekette daha ucuz bir alternatif malesef yok zaten...

Ama kimimiz şanslı olamıyoruz ve makinalar çok fazla sorun yaratıyor bunları da forumlarda dile getiriyoruz...

Ben şahsen çinli makinaya binen kişilerle karşılaştığımda (acemi olsun deneyimli ve kurt motorcu olsun farketmiyor) üzüntü ile bakıyorum ; benim başıma gelenleri o da yaşayacak mı acaba diye ??

Çok arkadaşımız var makinaları farklı olabilir ama hızlar aynı olamıyor gezilerinizde bunu dikkate almak lazım diye düşünüyorum...

Bu bakıştan farklı anlamlar çıkmamalı !!!

Benzinliklerde büyük hacimli motorlar ilgiyi fazlasıyla çekiyor ;

Mesela siz 600 cc bir makina ile hizmet beklerken
    GOLDWING muamelenin en hasına çoktan ulaşmış bile....

Evet cüsse malesef dikkat çekici size birşeyler de soruyorlar zaten...(pompacılar mesela)

Ama bu çok da iyi bişey değil ; saçma sapan forum sorularından çokça cevaplıyorsunuz :

Bu kaç yapıyooo ?! yada en kötüsü kaça aldın ?! (kaç yapıyo sorusuna cevap kolay az -ufak bir hız bişey sallarsın zaten ne desen hadi yAAA falan derler ; ama makina fiyatı söylemek gerçekten zor bilirsiniz...Onun motoru yok belli üzmemek lazım insanları , hava atmak çok kötü birşey...)

Sonuçta büyük balık küçük balığı yutuyor hayat böyle sürüp gidiyor...

saygılarımla
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    Nicke bakınız
    Üzülerek katılıyorum. Özellikle Nasrettin hocanın torunu olarak "ye kürküm ye" deyimi sadece motorsiklet camiyası için değil tamamiyle hayat için geçerlidir. Unutmayalım ki günümüz dünyasında artık insanlar yaptığınız işe kazancınıza göre değerlendiriliyor. Milletce kabuğu çok önemsiyoruz. Buda günümüzde birçok gruplaşmanın, insana her şeyden önce insan olduğu için davranan sayısını istisnalar arasına katıyor.

Motosikleti
    mobylette :) büyünce değiştiricem
    elbette bütün motorculara saygı gösterilmiyor zaten. + birde scooter veya küçük motor kullanıyosak iyice adam yerine koymuyorlar.
    "AL MOTORUN HASINI ÇEKME SERVİS YASINI"
    [COLOR="Red"]HYOSUNG GT 250R [/COLOR]
    [COLOR="Blue"]Yetişemezsen el salla [/COLOR]:king: :queen:

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Ne insanlar Gördüm üstün de elbise yoktu,ne elbiseler gördüm için de insan yoktu...

Malesef günümüz Tüketim toplumu insanlara sahip oldukları edep,haya ve degerlerden çok sahip oldukları mallar kadar deger veriyor ve kesinlikle ''nerden buldun'' sorusunu sormuyor...

Ben ise böyle düşünüp altında ki motoru büyütüp degişen arkadaşlara ''Sen 2007 yılına kadar adam degildin de elin Japonu bu motoru yapıp Türkiyeye yollayıp sende alıncamı adam oldun'' diorum;anlayana...
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    Hyosung GT 650 R
    okuduğum kadarıyla genelde çevremizdeki insanlardan bahsetmişiz ama biz motosiklet tutkunları da genelde motosikletine göre insanlara değer veriyoruz belki de, kendimize bir dönüp baksak bunu kırıntı da olsa görürüz bence.. Yorum yapan arkadaşların çok büyük bir kısmı Mevlana'nın felsefesini benimsemiş görünse de kusura bakmayın ama bana çok da inandırıcı gelmedi, motosiklet kullananlara baktığımda da bunu görebiliyorum kendimce... biz motosiklet severler toplumun genel değer yargılarından sıyrılabilmiş bazı göstergeleri aşabilmiş insanlar değiliz bence gerçekçi olmak lazım... yanlış da olsa bizim de değer yargılarımız kınadıklarımızla örtüşebiliyor zaman zaman veya her zaman

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle şey olmaz ama bi hayabusadan inen benden çok farklı iniyor bakıyorum.demekki bekleyen oluyor

Motosikleti
    hyosung gt250r
    ben kendi adıma konuşayım... motora göre ayırt etmem, kask kullananlar ve kullanmayanlar die ayırt ederim...

kaskı olsun scooter kullanan arkadaşa selam veririm, kaskı yoksa hayabusa kullanan arkadaşa selam vermem... (o da iplemez muhtemelen hayat umrunda mı )

tam olarak konumuz bu olmasa da paylaşmak istedim

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Hiç şaşırmadım ,ne bekliyordunuz ki zaten.Nihayetinde şark zihniyetli bir
    ulusun çocukları ve gençleri trenleri,motosikletleri taşlarken bunların yetiş
    kin yakınları da tabii ki farklı davranmayacaklardır.
    Maalesef siyaset-futbol ve din üçgeni içinde ağzına meme verilip avutulan
    ulusumuzun hertürlü konuda öze değil de tabii ki KABUĞA değer verdiği
    herkesçe bilinmektedir.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Motosikleti
    CBF 250
    abi altımda hayabusa varsa ne tanıyacam kıçı moklu 125 cc lik makineyi şaka şaka kısmayın bana hiç denk gelmedi yani yan yana çok geldim selamlaştığımızda çok oldu benim altımda 250 cc karsımdakinde 600 yada 1000 cc lik racing su var adam nisbet yapıo buda çoğu insanda var ben ustayım gibilerinden.

evet arkadaşlar hepimizin dedıgı tek nokta küçük motorcu motorcu degil miş gibi bende 1 ay önce 900 rr aldım daha önceden 125lik honda cg vardı uzun yolu seviyorum 900 rr a bindim ve şöyle gezmeye gıdeyım dedım insanların bazıları vay be one kocaman bır motor dıye bakıyorlar sesıne yol kenarlarına çıkıyorlar bu bınıcı olarak ınsanı şaşırtıyor ben her zaman aynı yoldan geçıyordum nıye bu ıtıbar nıye olucak motora bu motoru alan zengın çocugu dıyo içinden tırafık geçen sene 125 lık cg ıle gıderken 90 km ıle radara gırdım ve 108 ytl ceza yedım neymiş 78 i geçmiyecekmişim aynı yolda yıne radar önünden 180 ıle geçtım trafık benı gordu ama dur bıle çekmedi bu nebiçim adalettır şimdi bir müşterısı çıktı sattım 900rr yıne kaldım cg125 e yıne degersız bır motorcu konumuna gırdım aslında yıne aynı bendım ama andımdır yıne büyük motor alıcam bu haksızlık bana acı veriyor

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ye kürküm ye
    25 kere ye kürküm ye
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    yüksek cc li bazı motosikletlerin nispet yaparcasına benim yanımdan gazlayarak geçmeleri çok sinireme dokunuyo , onun yerine bir selam verip geçse daha güzel olacak ama... dün bi aracı solluyodum hızım 90 civarı , bi tane honda 1100x yanımdan hızla geçti , allahtan gördüm , birazcık daha sola kırsam büyük bi kaza olabilirdi. küçük cc li motorları küçük görmek bindiği motoru sindirememiştir demektir...

Motosikleti
    daha yok :( pek yakında honda cbr 125r olucak başlangıç napalım :)
    geçenlerde anadolu yakasından avrupa yakasına geçerken köprü girinde motorun kayışı koptu ve yolda kaldık 1 Allah ın kuluda durup bi sorun mu var demedi altımızdaki motor scooter dı yanımıza 1300 lük honda shadow geldikten sonra birileri geçerken sorun ne deme tezzülünde bulundu çok kızdım bizler motorlarımız hangi marka hangi model ve kaç cc lik olursa olsun kaza yada arıza yapmış motorculara yardımcı olmaya çalışırız, ama herkez böle değil. Bizleri bizler kollamaz isek başkalarının bizleri fark etmesini bekleyemeyiz ki...
    Bir peri her kalbi kırıldığında, bir tüy düşürürmüş kanatlarından ve tüyleri kalmadığında ölürmüş, peritozu olmadan uçamadığı gibi... ::melek02:

bence daima motorcular birbirine yardım etmelilerdir...benım görüşüme göre düşük cc makınalar büyük cc makınaların kardeşidir. üstünde kim olursa olsun çünki küçük cc makınaları trafik üzerinde sıkıştırılmaları daha cok oluyor büyüklere araclar pek yanaşamıyorlar benım sahsen su an büyük cc motorum yok ama inş bir gün olcak ve acıl işim olmadıgı sürece yolda kalan motorculara yardım ederim motorcunun motorcudan baska dostu yoktur..bence büyük cc motorlar küçük cc motorlara hava degil himayelerı altına almalıdırlar...büyügüm diye hava atmak olmaz.ve suda unutulmamalı motor uzerınde kimin nekadar profösyönel oldugu bilinmez bir küçük cc gelir birgün yanına büyük cc ile tozunu alır tokatlar bir kenere atar birdaha yolla cıkamazsın
    ayrıca küçük cc veya scoohter kullanmak kadar zevkli birşeyde yoktur bence biz kumbur gaza denıze istanbuldan onunla giderdik ve biliyroum cogu arabalar bize gıtta ediyorlardı tozu dumana katarak gecen abılerimizde olmuştur ama bizim keyfimize diyecek yoktu o rüzgarın vurusu o sesler o üzerinde gecen zaman hiç bir şeye degişilmez saygılarımla

Motosikleti
    900 cc
    kahretsin ki bu böyle..bazen düşünüyorum da bende de yüksek ccli bi makina olsa bende mi böle yapardım bunun nedeni altınzdaki motorun size hükmetmesi bence acizlik bi bakıma..

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    kendi düşüncem değil ama genele baktığımızda gözlemlerim evet diyor
    millet çin malı scooter ve moped kullananlara daha önyargılı bakıyor trafikte bunlardan çok çekiniyor
    yüksek cc motorlarda ise bu adamın daha bi aklı başında izlenimi var millette ben öyle gözlemledim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar ben her zaman sahip olduğum şeylere şükür ettm. Sonuçta sahip olduklarım benim bileğimle kazandığım şeyler. Motorumdan içtiğim sigaraya kadar çalışarak alıyorum. Bunada kimsenin laf söylemeye hakkı yok.

Alıntı pixie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde anadolu yakasından avrupa yakasına geçerken köprü girinde motorun kayışı koptu ve yolda kaldık 1 Allah ın kuluda durup bi sorun mu var demedi altımızdaki motor scooter dı yanımıza 1300 lük honda shadow geldikten sonra birileri geçerken sorun ne deme tezzülünde bulundu çok kızdım bizler motorlarımız hangi marka hangi model ve kaç cc lik olursa olsun kaza yada arıza yapmış motorculara yardımcı olmaya çalışırız, ama herkez böle değil. Bizleri bizler kollamaz isek başkalarının bizleri fark etmesini bekleyemeyiz ki...
    pixie inanırmısın işe gidip gelirken zamanım olmaz kimseye yardım edemem ama onun dışında kız arkadaşımla bile dolaşırken birilerni görsem gider yardım ederim. Hatta bir defasında leventten ikitelliye kadar mondial motor çektiğimi biliyorum. Birde bana sor 2 defa yolda kaldım yinede kimse durup demedi sorun nedir ne değildir diye.

Türkiye = Ye kürküm ye malesef
    Hayat boş pompala çoş.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ss ye göre saygı,hörmet
    ilginç,ama dediğiniz gibi ye kürküm ye
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)