Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motoruna göre saygı mı?

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

221 66.17%
  • Hayır

113 33.83%
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Motoruna göre saygı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    konuyu açan arkadaş çok doğru söylemiş .. maalesef herşey paraya göre paran varsa vezirsin paran yoksa rezilsin mantığı herkeste
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    maalesef bu böyle :/(
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

skletocmia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    bence bu anketin cevabı evet .. çünkü siz 85 model bir javaya benzin alırken adam motora bakmaz bile ama 2008 model bir cbr 600r ye benzin koyarken bakmadan geçemez ve mutlak bi sohbete koyulur ( tabi biraz motor merakı warsa )

impish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    acı ama gerçek... maleseff motoruna göre saygı

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    altımdaki motor 100cc lik bir çinli fakat yolda gören ss ler veya yavaş akan bir trafikte yanımda duran kuryeler selam verip geçiyor.aynı zamanda bende.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    keeway superlight 150
    acı ama gerçek bi durum herkes motor sürmeye ufak cc'den ufak mtosikletlerden başlar,büyüttükçe motosikleti kibirlenmek günahtır arkadaşlar.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    amannn.. arkadaşlar yapmayın allahaşkına.. ne motosikleti ne saygısı.. valla o zaman kimsenin bana saygı göstermemesi lazımdı, çok tatlı arkadaşlarım var laflamaktan muhabbetten zevk aldığımız
    ne yapayım millet ahanda gencayın motosikleti şöyle desin diye 307 yi satıp motosiklet mi alayım. bana yetecek hevesimi ii kötü giderecek bişi var.. hatun değil ki illa şusu böyle busu şöyle olsun olmazsa olmaz olsun diyelim.

Motosikleti
    GIXXER
    SS kullanmak kesinlikle farklı bir duygu ve insana karakter katıyor...Kendini farklı hissediyosun çünkü farklısın motosikletlerin F1ine biniyosun altındaki makine... Motosiklet değil Makine
    Trafikde ybr ile giderken önüme kıran kırana,...SS ile giderken camı açıpda abi gaz köklesene, versene dibine diyenler hariç hepsi senin farkında ve aman bize salça olmasın diye yol veriyolar...
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR :)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motorcular bile motoruna gore mumalele yaparsa geri kalanları ayıplamak
    haksızlık olur
    kısa bir sure once bu forumda biri"Çin malı alanlar utanmalı "demişti.

Adamın parası neye yeterse gonlu neyi cekerse onu alır.
    Asıl utanması gereken insanları motoruna gore sınıflandıranlar,aşagılayanlar ve hayatından motor cıkarıldıgında tezek kadar anlamı olmayan adamlardır.Onlar kendilerini bilmez.biz biliriz

Alıntı PsyRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS kullanmak kesinlikle farklı bir duygu ve insana karakter katıyor...Kendini farklı hissediyosun çünkü farklısın motosikletlerin F1ine biniyosun altındaki makine... Motosiklet değil Makine
    Trafikde ybr ile giderken önüme kıran kırana,...SS ile giderken camı açıpda abi gaz köklesene, versene dibine diyenler hariç hepsi senin farkında ve aman bize salça olmasın diye yol veriyolar...
    yani sen sınıf atlıyorsun o motorun üzerinde

Peki inince?motorundan 500 m uzakta iken aynı saygıyı goruyor musun?
    veya daha pahalı daha gosterişli bir motorun yanında kendini nasıl hissediyorsun?

Motosikleti
    Beverly 500
    Maalesef toplumumuzda moturuna göre saygı görüyorsun :( Ne kadar ekmek o kadar köfte.. Eğer motorun iyiyse farklı muamele görüyorsun keşke bu şekilde düşünmesek ve kendi aramızda bile motor ayrımı yapmadan birbirimize yardımcı olabilsek...
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcular bile motoruna gore mumalele yaparsa geri kalanları ayıplamak
    haksızlık olur
    kısa bir sure once bu forumda biri"Çin malı alanlar utanmalı "demişti.

Adamın parası neye yeterse gonlu neyi cekerse onu alır.
    Asıl utanması gereken insanları motoruna gore sınıflandıranlar,aşagılayanlar ve hayatından motor cıkarıldıgında tezek kadar anlamı olmayan adamlardır.Onlar kendilerini bilmez.biz biliriz

yani sen sınıf atlıyorsun o motorun üzerinde

Peki inince?motorundan 500 m uzakta iken aynı saygıyı goruyor musun?
    veya daha pahalı daha gosterişli bir motorun yanında kendini nasıl hissediyorsun?
    Alkışlıyorum hocam, böyle düşünen motorcular olduğu sürece bu anket sonuçları beni üzmeyecek! Bilince sahip motorcular çoğalacak ve motosiklet kültürüne kapitalizmin kanlı elleri bulaşamayacak.

Şekilcilikden uzak olandır motorcu. Etiketten uzak olandır. Bu hep böyle olmalı. Benzinlikte ki pompacının tavrını veya trafikteki 4 tekerlikin yaklaşımını örnekleyerek bunun üzerinden bir kanıya varmak kendi camiana, yol arkadaşlarına hakaret değilmi Canım arkadaşım. Ah diyorum sana . Hala Kumda oynuyorsun haberin yok
    Comfirmation Bias

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı PsyRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Valla ben SS kullanmıyorum diye kendimi karaktersiz hissetmedim
    Dedigin gibiyse o motordan inince karakter zafiyetinden ölüm kacınılmaz

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    bende öyle sanıyorum ama tanınmayan insanlar öyle karşılıyor mpotorun güzelse sevgi saygıda var ama motorun güzel deilse hiç takmazlar bile messela bnm motorum kücük cok kücük hatta en kücük motorlardan birisi şuana kadar kimse bana bi saygısızlık etmedi ama tanımayanlar hiç takmıyo bile bu olay bni biraz üzüyo ama inş biraz daha büyüdügümde büyügünü alırımda ozmn görüşürüz
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Beş parmağın beşi bir değildir..

Sanırım YBR 125 (ve belki CBF 150) kullanmanın diğer 125 vb. cc motorlara göre benzincilerde avantajı olabiliyor. Sizi kurye sanıp,sürekli o benzinciye gitmeniz için işinizi hemen görebiliyorlar. Bazen fatura vermeyi önermelerinden bunu farkedebiliyorum.
    Şu ana kadar YBR 125 (ve daha önce de Mondial 125 KT ve Honda CGL 125) kullanmanın trafikte ciddi bir dezavantajını yaşamadım. Hızıma göre her üç şeridi de kullanıyırum ve rahatsız eden olmuyor. Ama tabii ki büyük motorlardaki gibi birçok göz üzerinize çevrilmiyor. Ama aradığınız şey bu değilse zaten bir sorun oluşturmayacaktır.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar umarım bu konuyu hortlatmam ama fikrimi beyan etmeyide isterim.. Evet, insan karakterlerine göre motor karakterleri olduğunu biliyorum. Mesela beni hiç bir güç bir racing modele bindiremez.. Motosikletleri çok severim ancak bu motor türünün trafikte olmasına karşıyım. Çünkü trafik kuralları o tarz süratli sınırda hız yapan araçlara göre değil. Bu tip motor alan arkadaşlarım pistlerde sürüşlerine devam etmeliler. Şimdi birçok arkadaş bana kızabilir. Ama bu hem sizin hemde karşı tarafın can güvenliği açısından çok önemli. Mesela kaza yapan motor sürücülerine bir bakın en çok hangi tip motor kullanıcısı.. %99,4 ile racing ve 2. büyük çoğunluk yetersiz güç ile scooter lar... Ancak scooterlara karşı değilim.. Genelde onların sürücleri cahil ve eğitimsiz olmaktadırlar. Çünkü hiçbir koruma kullanmayıp açıkta motor sürerek trafiktete her türlü hokkabazlığı yaparak araba sürücülerinin biz trafik kurallarına uyan düzgün motor sürücülerinede nefret etmelerini sağlamaktadırlar. Bunlar genelde kebabçı, pizzacı, çicekçi olup trafik kurallarına uymamaktadırlar. O sebeble en çok kazada ölen yada kaza yapan bu tip motor grubu sürücüleridir. Şimdi bana içinizden duygusal şekilde kızan veya kızacak çıkacaktır eminim.. Onlara lafım, kendinize samimi olun, racing yada bu tip scooter kebebçısı yada pizzacısı ile bir kritik olay atlattınız mı atlatmadınız mı? Birgün tam sola dönmek üzere idim aynada bi'şey yoktu, o sırada oğlum arkaya geç otur! dedim. Sadece 2 sn geç kalmışım yanımdan CİuuVuuVVVV ciiuvvvvvvvVV diye bi'şey geçti bende o anda sola dönüşe başlamıştım.. Allah allah bu ne idi ki; dediğimde 300 m ileride 2 adet racing kırmızıda bekliyordu.. O sebeble ben bu tip kullanıcılara saygı duymuyorum. Her an kaza yapacak bir sebeb ve performans var onların yeri umuma açık trafik değil.. Kızmayın bir gün hepimiz başına gelebilir.. Bu arada en terbiyeli, trafik kurallarına her zaman riayet eden eğitimli aklı başında ve her zaman yollarda görmekteden zevk ve gurur aldığım motor grubu sürücüleri CRUİSER/CUSTOM yada Naked tarz motorlardır.. Bu arada rcingleride severim ama özel alanda olmalı koşulları ile.. Asla umuma açık yerlerde bende saygı ve sevgi beklemesinler..
    Teşekkür ederim...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    bende aracının kalıtelı olan kısılerın dusuk cc kullanan arkadasları kucumsemesınden yanayım,ozellıkle BMV 1200 kullanan kısıler peygamber soyundan gelıyorlar galıba,takıntım yok arkadaslar ama sonucda ıkıteker dunyasında ısek saygılı olmalıyız dıye dusunuyorum,

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Maalesef öyle oluyor arkadaşlar bmw den önce 125cc motorum vardı fazla takan olmuyordu şimdi otomatikman arabalrın yanından gecerken ister istemez fark ediyorlar ve yol veriyorlar . hatta gecenlerde bir aracın içinde iki bayanla yolda ufak bir sohbet ettik ve arac durdu yanda oturan biraz gezdirirmisin diyince kıramadım yengeniz dumasın
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

Motosikleti
    yamaha xt225 serow
    burası türkiye diyemiyeceğim burası dünya varsa racingin sağlam chopperin touringin saygı görürsün varsa spor araban ya da lüks araban saygı görürsün şıksan mağaza görevlileri dö.... dolaşır paspalsan yüzüne bakmazlar lokantaya gidersin senden sonra gelen godomanların yemeği gelir kalkar gidersin giderken de abi ne alıngansın adamların acelesi var derler bu düzen böle varsa paran dost da arkadaş da var saygı da var ama sevilmek istiyosan önce insan olacaksın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Böyle bir durum var.(Şahsen yaşamadım)

Geçen kolaçan kendi kanalında bir CG incelemesi yapıyordu.

Cg sahibi çocuk polislerin tavırlarında rahatsız olmuş.

Polisler;"Ehliyet ver la" diyormuş.

Kolaçanda; ben de motoru değiştirdikten sonra beyefendi demeye başladılar dedi.

Niye böyleyiz ki...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)