Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motoruna göre saygı mı?

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

221 66.17%
  • Hayır

113 33.83%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motoruna göre saygı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin kendi motorunu beğenmesi,sevmesi önemli ama inanın bir ortama girince küçümser bakışlarla karşılaşmak insanı üzüyor.

Ben çocukluğumda bile baba arabası ile dolaşırken o zamanlar bana gıpta edenler şimdi scooterla gezdiğimi görünce kendince dalga geçmeye kalkıyor

kompleksli olmak ayrı bir kişilik sorunudur ama bazı insanların tavırları insanı üzüyor (başkalarına kompleks gibi gözüksede)

babam bile diyor : " şu kötü motorun neyini(niye) yıkıyorsun" diye

motorcular içindede bu tavır farkını görmek mümkün ama mütevazi insan altındanda olsa o motor üstünde zerre kadar gururlanmaz!(arabalı, baba parası yiyiceli saymıyorum bile!)
    asm , yazdiklarının altına benim imzamı da ekle..aynen katılıyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Sorunun cevabı trafikte ''evet motoruna göre saygı gösteriyolar'' ama gerçek hayatta ki cevabı ise ''İnsanına Göre Saygı''

Gerçek hayattada motoruna göre saygı gösteren adamla bir kere konuşurum ikincisi olmaz...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    şöyle bir göz gezdirdim bende motora göre saygı değişiyor diyiyorum

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    valla ben gördüğüm her motora selam verip geçiyorum. hatta bazen karşı taraf garipsiyor bile ama olsun. işin ruhunda motosiklete göre muamele yok.

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Arkadaşlar bu bi gerçek burada yakınan çoğu kişi bile belki aynı hatayı yapıyor belki farkında olmadan belki içindeki motosiklet aşkıyla onu bilemem...Büyük motorlara saygı her zaman daha fazla özellikle trafikte benzinlikte bu değişirmi bilmiyorum ama değişmesi lazım her motor can taşıyor...race motoru insan niye alır(bu arada bendede var ufaktan bi tane)hız ve ayrıcalık için o dizayn yerçekimi gibi kimisini kendine çeker ve parayı toparladımı başka motor görmez gözü...eee etraftan felaket ilgide var...600cc 1000cc ss motoru olan bi insan tabiki gezisinde scooter istemez buna laf etmeyelim arkadaşlar kendinizde bu motorlardan olduğunu düşünün...Bu insanı küçümsemek değildir motoruda küçümsemek değildir bence zevkli ve hızlı bi sürüş yapamayacağı için üzülmesidir...SS kullanan kendini bişey sanır evet ama kişilk olarak değil karada giden en hızlı en seri makineneye sahip olduğu için motorunu bişey sanar...Töbe aşa allah gibi tanımınıda beğenmedim bu arada gerek yok böyle çıkışlara..Kendimizi birazda o kullananların yerine koymak lazım ha ben pahalı motora biniyorum hızlı motora biniyorum diye taş gibi kasılanlar yokmu tabiki var onlarıda kınıyorum ama bu sadece ss de değil her motor katagorisindeki insanlardan çıkıyor.Bence seçimlere birazdaha saygılı olalım herkesi aynı kefeye koymayalım...Motorcu kardeşliği diyoruz hep birbirimizi aşağlıyoruz yok o motormu be benimki daha güzel benimki hızlı seninki yavaş benimki kaliteli seninki adi bence önce bunları aşalım...

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    345.....25 karakterle .......katılıyorum yazdıklarına

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    komplo kurmuşlar bizi kandırıyorlar

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Profil bilgilerine bakıyorum ve 250'ye kadar olan motorların dışında birtek PHAETONW12'nin fazer'i var ve büyük CC'ler deyim yerindeyse takmamış fazla.Var arkadaşlarım var! VAr ama bunu değiştirmek arkada sürünen ve hızlı gidemeyen bizlerin elinde.Yarın öbür gün buraya yazan ve bu dertten müzdarip olanların geldikleri yerleri unutmamaları gerekiyor.Çünkü alayımız motorlarını değiştirecek ve büyük motorlara geçeceğiz.Bu başlığı unutmamanızı öneriyorum.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    mondial 151 rs siyah
    bu yok dense de her zaman war herkes racing makinayı bir ilah olarak görüyor ama bence bi racingi şehir içinde trafikde görmek çok komik oluyor makina hem fazla benzin yakıyor hemde sehirde rahat gidebileceği hızda gidemiyor

Motosikleti
    mondial 151 rs siyah
    bu cbr 125 niye bu kadar tutuldu zannediyorsunuz herkes bu makina yüksek cc gösteriyor diyerek alıyor bence

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    (: bu sadece motosikletde değil her yerde böyle ama hayatın gerçeği gibi kabul etmeye başlayacağım artık bunu.Malesef 10bin ytl lik motora binene 70bin ytl lik arabasıda vardır gözü ile bakarlar ve yaklaşım değişik olur.Ama bu sadece ilk izlenimdir herhalde.Geçen gün bende bi olaya şahit oldum motorla gezerken caddede yürüyen kız yanındaki kıza harleylere bak diye benim botları söylüyodu ki duydum (: kızın ilgilendiği 250ytlik botlarım daha sonra belkide ben hayat böyle

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (: bu sadece motosikletde değil her yerde böyle ama hayatın gerçeği gibi kabul etmeye başlayacağım artık bunu.Malesef 10bin ytl lik motora binene 70bin ytl lik arabasıda vardır gözü ile bakarlar ve yaklaşım değişik olur.Ama bu sadece ilk izlenimdir herhalde.Geçen gün bende bi olaya şahit oldum motorla gezerken caddede yürüyen kız yanındaki kıza harleylere bak diye benim botları söylüyodu ki duydum (: kızın ilgilendiği 250ytlik botlarım daha sonra belkide ben hayat böyle
    paranın gözü kör olsun

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yüksek ss olan motorların insanların kişiliğinide değiştirdiğini düşünüyorum.
    Örnek mahalleden çocukluk arkadaşım scooter kullanırken her fırsatta takılır
    her yere gitmeye çalışır sabahlara kadar motor muhabbeti ne zaman ki cbr 600f
    aldı adam o gün değişti yavf vallahi inanamadım.Artık görüşmüyoruz benim scooter
    ise hala benimle ve hala geziyom muhabbet ediyom.Ama şu bir gerçek race
    motoru olanlarla scooteri olanlar arasındaki gezilerdeki buluşmalarda ki kopukluktan
    daha net anlayabilirsiniz bence hem yolda giderken hemde buluşma yerinde.Kendi içimzde bu
    kadar olduğuna göre dışarda daha fazla olması da kaçınılmaz motoruna
    göre muamele her yerde yapılıyo arkadaşlar malesef.
    Bu kötü niyetten değil.Scooterla aynı giderse hararet yapar ss ler.Conta yakar Allah muhafaza.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    bazi arkadaslar turkiyeye ozel olarak yazmislar bu durumu ama bu butun dunyada oyle. altindaki araba, motor, ustunde ki kiyafet vs sana saygi kazandirir. kisacasi paran ne kadar bol olursa o kadar saygi gorursun. bu butun dunyada boyledir.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazi arkadaslar turkiyeye ozel olarak yazmislar bu durumu ama bu butun dunyada oyle. altindaki araba, motor, ustunde ki kiyafet vs sana saygi kazandirir. kisacasi paran ne kadar bol olursa o kadar saygi gorursun. bu butun dunyada boyledir.
    buda bir gerçek.25 karater

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Ye kürküm ye dünyası bu, motorla sınırlandırmamak lazım...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Son model mercedese binenle 1980 model murat 131 e binen bir olabilirse toplumun gözünde bunda da olur...
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    ama önemli olan motor deil motorun üstündeki kişi dir motorun üstünde bi can war bi insan!!!!

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Paranin saygi guc getirdigini inkar etmek, pembe tozlu bir dunyada yasamak anlamina gelir.

Ancak bizim sormamiz gereken bence, motorcular arasinda birbirine karsi bir davranis varmi. Ben yaklasik yarim senedir motor kullaniyorum 4,500 km e ulastim ve motorcular, oldukca azinlikta olmalarina ragmen, kendi aralarinda bir dayanismanin olmadigini gordum. Ozellikle belli basli motor turunu kullanan arkadaslarda bu oluyor. Ve malasef ki kimse yanlis anlamasin, uzerine alinmasin, racing ci arkadaslarda diger motoruculari bir asagilama adam yerine koymama oluyor. Motorcu olmak demek, olume meydan okumak adrenalin salgilamak demek manasinda racing kullanan cok arkadas var ortalikta.

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes ne kadar yok dese de bu bir gerçek.
    Tabi herkes öyle değil.Mesela bnm bulunduğum ortam öyle değil ama inan bana öyle olmayan insan kadar öyle olan insan da çok.Motora göre davranan yakınlaşan dostluk kuran insanlar..
    Bende Tequ abimle aynı düşünce içerisindeyim..
    Maalesef bu büyük bir gerçek..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)