Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Hikayem

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Merhaba Arkadaşlar

Nisan 2006 da Motoshow, ve Motosiklet Aksesuarları fuarı benı motosiklet almaya itti. Daha önce hiç motor kullanmışlıgım olmaması

model, markaları hiç bilmemem sebebiyle buyuk bir araştırma ve fikir alışverişi içine girdim. Motosiklet kullanan sadece 2 arkadaşımın

verdikleri bilgiler ve butçem çerçevesinde hem görünüşü gusel hemde iyi tecrübe edebileceğim kaliteli bir motor istiyordum. Baya bir

araştırdıktan sonra Honda Cbr 125R almaya karar verdim, banka kredisi ile Nisan sonu mayıs başı (2006) motoruma kavuştum, ama

motor almakla bitmemişti, cunku ehliyetim yoktu, motoru almıştım binmek için cok heves ediyordum ama ehliyet şarttı, anca site içi ve

mahalle aralarında bindim ve ağustos 2006 da ehliyetimi aldım. ağustos ayına kadar 1.000km yapmıştım ama sadece ağustos ayında

1.500km yaptım. Ehliyeti alınca çoşmuştum. İnternette sadece 3 tane website biliyordum, oradaki buluşmalara gittim kendime ufakda

olsa bir ark. çevresi edindim. Zaman ilerledikçe bu sitelerin sayısı (şuan) 15i buldu. Her sitede yakın arkadaşlarım var. Hergun bir

sitenin buluşması oluyor ve ben deli gibi bir oraya bir buraya gidiyordum, tanıştıkca tanıyor, tanıdıkça coğalıyordu arkaşlarım. Bugun

100 lerce motorcu arkadaşım var. Yağmurlar başlayıncaya kadar motorumun tepesinden inmedim, heryere gidiyor, herkesden bir

tecrübe kapma telaşına girmiştim, öğrendiğim onlarca şey gerçekten benım öğrendiklerimin yanında cok fazlaydı, kendi kendime tecrübe

ettiklerimi insanlarla paylaşıyordum, karşılıgında da onların tecrübelerine ortak olmuştum. Yağmurlar başladıktan sonra motora

binemeyeceğimi anladım, cunku motor hiç güven vermiyordu, belliydi kuru zemin motoru oldugu, yağmurda gitmek zorunda oldugum

yerlerde vardı tabi ama keyif içinse yağmurda hiç kullanmamaktan yanaydım.

2007 ilkbaharı ile birlikte yağmurlar durdu ve herkesin bir planları oluşmaya başladı genellikle gunluk uzak yerelere gitmek

istiyordum cunku şehir içi artık yetmişti. İğneada (Bulgaristan sınırı), Balıkesir (Rock Festivali), Bursa-yalova(Defalarca), Sakarya

(üni.den ark.ları görmeye), yalova-silivri vs.vs.. baktıgım zaman baya biryere gitmişim nitekim motorun km sayacıda belli ediyordu

kendini. Ve bugun geldi askere gitmem gerekiyor, askerlik görevini hayatımın arasından cıkartmalıyım ve düzen içinde yeniden başlayıp

devam etmeliyim. Motorumu anlaştıgım birine sattım, eşine alıyormuş, kendiside 600f kullanıyormuş zaten. anladımki iyi bakacaklar

motora, zaten bende kask mont eldiven branda, zincir yağı vs.vs.. neyim varsa motorla ilgili onlara verdim. tam anlaştıktan sonra

yaptıgım kaza bana 80ytl ye mâl oldu ama olsun, en sonunda motoru sattım üzerimden buyuk bir yuk kalktı. askere gimiş olupta

satamasaydım motor çürüyecekti.

Evet şuan, artık benım bir motosikletim yok. taa ki 2009İlkbaharına kadarda olmayacak, askere üni. mezunu olmadıgım için 15aylıgına

gidicem. Askerden geldigimde, kendime küçük bir araba (kış için) ve gusel bir 600cc lik motor almayı planlıyorum. motoru sattım ama

hala taxiti bitmedi, bu ayın son taxidini ödeyeceğim inş. ve kurtulacağım. Bu motor bana yaklaşık 6.000 e mâl oldu, 4.000e motoru

aldım, 5.000 bankaya faiz ödedim. (Siz siz olun uzun vade kredi almayın) kazası, kırığı bakımı çatlağı kaskı dizligi 6.000 etti. ama ben

dizlik hariç 3.600e verdim. baktıgınız zaman buyuk bir zarar var gibi gözüküyor ama bana sizleri,dostlarımı,yol

arkadaşlarımı,tecrübelerimi,kaza ve motosiklet anılarımı,A2 ehliyetimi,Honda, kazık onda'yı kazandırdı.

Belki maddi yonden zarar ettim ama sizleri kazanmam buyuk bir kârdır benım için. İyiki tanıdım sizleri.

Hersaman full koruma, kazasız belasız sürüşlere...
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    güzel yazmışsın,ama neden kazık onda dedin ki?
    döktüğün paralar bankaya gitmiş motorun hondanın ne suçu var?

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim tecrübelerim ve senin yazdıklarından sonra şu sonuca ulaştım:İlk motor ne olursa olsun kazık yemek demekmiş.Krediydi,servis kazığıydı,ekipmanlara fazla para vermeydi derken baya bi giydiriyorlarmış adama.Ama dediğin gibi bu aleme girdikten sonra sanki yıllardır görmediğin dostlarını,kardeşlerini görmüş gibi oluyorsun ki bununda parayla ölçülür tararfı yok.Hayırlısıyla askere git gelde tecrübeli motorcu olarak tekrar yollara düşersin.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel hikaye teşekkürler bizimle paylaştığın için, ilk motoru kredi ile almak malesef herkezin başına gelen bir şey o heycanla ne yapıcağını bilmiyorsun ve gidip alıyorsun

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sen varya gelince birde askerlik hikayeni yazarsın oku oku bitmez artık

yaptığın kazadan sonra anlaştığın kişiyemi sattın yine motoru?

hayırlı olsun gelince hayalindekileri alırsın inşallah
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    O ne ki ben size bir gün kendi hikayemi anlatayim mi ? Gerçi bi kaç kişiye anlattım ama herkese anlatmak lazım...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı olsun...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    burda birçok kişi senin durumunda inanki.mesela benimde ilk motorum ilk tecrübelerim ,ilk dostluklar,ilk(tek) kaza hepsi birçok şey kazandırıyor insana.umarım askerden sonra istediklerine kavuşursun.benimde askerlik var ve bende gelince bir araba ve bir motosiklet düşünüyorum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    arkadaşım hayırlı olsun çok iyi yazmışsın,ayrıca tecrübe olarak en doğru seçimleri yapmışsın kolay geçer inşallah askerliğin.
    benim hikaye'de seninle bir abşlıyor 2006-nisanfuarda karar verdik cıbır'a ağustos ehliyet aldık felan çok benzer yönü var .
    (benimde askerlik var bakalım daha) şimdiden hayırlı teskereler

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Sağol bizimle paylaştığın için.Yeni başlayanlar için çıkarılacak dersler var.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Eline sağlık emek çekilmeden bir
    şeyler olmuyoo illa bi eziyeti
    olacak ama sonrasında güzel
    şeyler ortaya çıkıyor bende
    iik motorumu almak için ek iş
    yapmak zorunda kaldım 2 ay uykusuz çalıştım
    sonunda aldım ve değdiğine inanıyorum

benimde askerlik var...
    Gidenlere gideceklere hayırlı teskereler....
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hala ıslak zeminde kullanılmıyor diyorsun ya... pes artık
    O senin güvenememen
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ışık ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    hayırlı teskereler inşallah beklentilerine kavuşursun
    yaşasın rüzgar kardeşliği

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Honda kazık onda ,hayırlısı olsun,şimdiden hayırlı tezkereler olsun

herkeste bir hikaye var tabi

bende son 3 yılımı anlatsam liste başı roman olur galiba
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    tabanvay
    hayırlı tezkereler tatlı su motorcusu seni

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Hakkımızda En Hayırlısı;Gönlümüze Hoş,

Gönlümüzde Hoş Olanın;Hakkımızda Hayırlı Olması Dileğiyle...
    Herşey gönlünce olsun
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    sym mio
    buğracım hayırlısı olsunnnn
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Arkadaşım hayırlı tezkereler... Anılarını güzel yazmışsın paylaşım için ve motosiklet camiası ve kültürü adına kazandığın şeyleri bu kadar içten ve güzel yorumlamanı ise taktir ediyorum.... Hoşçakal. Görüşmek üzere....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Hayırlısı ile git, hayırlısı ile gel
    Daha nice motorların dostlukların olacaktır. Bu camiada olman, tad ve renk katman herşeyden önemli

Hayırlı teskereler
    Poturdak

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    Herşey iyi güzel ama kazık onda demen biraz abes olmuş.Çünkü honda bence dünyanın gelmiş ve geçmiş en büyük ve en kaliteli motosiklet üreticisi.Kalite olunca biraz pahalı olur tabi.İşin içine kredi girince ve vergilerde girince bu fiyata geliyor tabi.Ama lütfen bay hondanın kemiklerini sızlatmayalım Kendisine saygılarımı sunarım
    itina ile kaza yapılır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)