Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Transalp severler gozunuz aydin XL 700 V 2008

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Anlatamam kalbimin nasıl çarptığını Dün biraz hayal kırıklığı yaşadım ama sanırım git gide alışıyorum. O kadar çok Transalp le kafayı bozdum ki normal olarak yeni görüntüsü garip geldi ;) Ama yine de dediğim gibi alacağım zaman mutlaka 2005 / 06 model bir Transalp alacağım... Çok çok ilersinde de 2008 filan alırım Offf aslında bal rengi beni pembeden bile vazgeçirdi gibi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151 rs siyah
    motorun tasarımı çok güzel ama böle bi far yakısmıs mı :(

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yahu şu motorun lastiklerini niye büyütmezler anlamam,

DL650 V-Strom'un lastik ölçüleri:

Ön lastik ölçüsü
    110/80
    Arka lastik ölçüsü
    150/70

Yeni Transalp'in lastik ölçüleri:

Ön lastik ölçüsü
    100/90
    Arka lastik ölçüsü
    130/80
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey diyeceğim şimdi olmayacak
    De de içinde kalmasın.
    Bu arada forum ortamında küfür etmek yasak

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Başlığı ilk gördüğümde şu resimdeki motosiklet gerçek oldu diye çok heyecanlanmıştım ama
    hayal kırıklığına uğradım.

Kadı kızında bile bir kusur olurmuş yaa...

Transalp in de farı sırıtıyor. İşte Kusur... işte bahane

Herşeyiyle çok güzel olursa olmaz.. bu arada hakikaten ilk resimlerden son resimlere doğru geldikçe
    gözüm biraz biraz alışmaya mı başladı ne?

Bu arada, bu kategorideki motorlar eskiden 600cc idi. Sonra hepsi 650cc lere çıktı.
    Transalp de 700cc nin kapılarını açmış oldu. Yavaş yavaş diğer markalar da 700cc ye çıkarır motorları.
    Sonraki nesillerde de 750cc felan...

Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ya niye bu kadar taktınız fara...
    bana göre aciip de yakışmış o far ona tam yuvarlak da değil zaten elipsimsi..
    gerisine zate bişi demiyom herkesler demişler ...
    bende katılıyom alsam mı acep...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    İlk baktığımda far kötü görünmüştü ama diger resimlerde geldikçe bırakın kötüyü iyi gürünmeye bile başladı.Aşağıdaki resmi gördügümde ise motorun görüntüsünün kusursuz olduğunu düşünmeye başladım

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Benim çok hoşuma gitti çok güzel tebrikler japonlara
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    malesef ama en yakın zmnda olacak:D
    motor gercen cok guzel olmuş ama falar biraz bozuyo galiba eskisinden daha ii olmuş

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı erginbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya niye bu kadar taktınız fara...
    bana göre aciip de yakışmış o far ona tam yuvarlak da değil zaten elipsimsi..
    gerisine zate bişi demiyom herkesler demişler ...
    bende katılıyom alsam mı acep...
    Hiç de bile çirkin işte Beğenmeyin ya beğenmeyin Birisi favori listesine aldı, diğeri motorunu satıp TA alacak, birisi almayı düşünüyor Ben napıcam, yıllardır hayalini kuruyorum alamıyorum Ben hariç herkes alıyor Offff

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

syht

Arka seleyi kalkık yapmaları iyi olmuş, sırf bu yüzden motora ısınamayanlar vardı. (o kendini biliyor ) Aslında canım transalpimde teknoloji kurbanı oldu. Eski transalp efsane idi ve hep öyle kalacak. Ben zamanı geldiğinde ne kadar fazla yakarsa yaksın eski model Transalp alacağım. Farlar olmamış, yeni model transalpi beğenmedim yani. Renk seçenekleri arasına pembeyi alırlarsa alırım yoksa eski model TA ma kavuşacağım.
    bence bu kıza kulak vermek lazım nede olsa.merak ettiği ve sahip olmak istediği motor.

Anlatamam kalbimin nasıl çarptığını Dün biraz hayal kırıklığı yaşadım ama sanırım git gide alışıyorum. O kadar çok Transalp le kafayı bozdum ki normal olarak yeni görüntüsü garip geldi ;) Ama yine de dediğim gibi alacağım zaman mutlaka 2005 / 06 model bir Transalp alacağım... Çok çok ilersinde de 2008 filan alırım Offf aslında bal rengi beni pembeden bile vazgeçirdi gibi
    bak bu olmadı sen bal rengine alışırsın ama biz tubişin pembesizliğine zor alışırız.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Arkadaşlar 680cc ye çıkan motor hacmi hondanın bize garezinden değil.Honda racing motorlarını çıplaklara uyarladığı gibi,deauville için kullandığı motoru da yıllardır transalp e kullanıyo.Bu motor da 2006 kasa deauville nin yeni motoru zaten.Orjinalinde 66ps ye 66 nm değerlerine sahip olan bu motor muhtemelen daha düşük devir ve yüksek torkla piyasaya çıkıcak.

Beklenmezmi şimdi mart ayındaki fuar ? Enjeksiyonlu cbf600,enjeksiyonlu transalp... Ömürlük motorlar bunlar,o ince lastikler ve karbüratöre rağmen 100 binlerce km yol devirdiyse eski transalpler,yenisi torunlara bırakılır.Ön far biraz garip ama sıkıcı olmasındansa,tuhaf olmasını tercih ederim,bir mil öteden ben transalpim der en azından.Ne demiş şair "benzemez kimse sana...." Güç ve hacim artışı yerinde olmuş,artık uzun yolların artçılı,eşyalı motoru belli oldu,BMW ler titresin ne diyelim.Yanlız fiyat beni endişelendirir ! 18 bin YTL diyorum en az,Aslında Honda tanıtım fiyatı diye fuarda 16 ya bıraksa hepimiz transalplensek,motor kendi reklamını yapsa,ertesi yıl satış rekoru kırsa ne güzel olurdu !

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    700 cc demek, 1000 likler ile aynı vergiye tabi demek
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 680cc ye çıkan motor hacmi hondanın bize garezinden değil.Honda racing motorlarını çıplaklara uyarladığı gibi,deauville için kullandığı motoru da yıllardır transalp e kullanıyo.Bu motor da 2006 kasa deauville nin yeni motoru zaten.Orjinalinde 66ps ye 66 nm değerlerine sahip olan bu motor muhtemelen daha düşük devir ve yüksek torkla piyasaya çıkıcak.

Beklenmezmi şimdi mart ayındaki fuar ? Enjeksiyonlu cbf600,enjeksiyonlu transalp... Ömürlük motorlar bunlar,o ince lastikler ve karbüratöre rağmen 100 binlerce km yol devirdiyse eski transalpler,yenisi torunlara bırakılır.Ön far biraz garip ama sıkıcı olmasındansa,tuhaf olmasını tercih ederim,bir mil öteden ben transalpim der en azından.Ne demiş şair "benzemez kimse sana...." Güç ve hacim artışı yerinde olmuş,artık uzun yolların artçılı,eşyalı motoru belli oldu,BMW ler titresin ne diyelim.Yanlız fiyat beni endişelendirir ! 18 bin YTL diyorum en az,Aslında Honda tanıtım fiyatı diye fuarda 16 ya bıraksa hepimiz transalplensek,motor kendi reklamını yapsa,ertesi yıl satış rekoru kırsa ne güzel olurdu !
    Hehe tabii Honda senden önce beni duyardı bugüne kadar O kadar çok keşke şöyle yapsa böyle yapsa dedim ki, ama hiç birini yapmadı Bir mil öteden ben Transalpim diyor zaten. Ben oturduğum yerde resmen hissediyorum bi yerlerde TA olduğunu, arıyorum sonra karşıma çıkıveriyor Nedir bu TA aşkım yarabbimmmm

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    17- En önemlilerinden birini sona sakladım ! H.I.S.S (Honda ateşleme güvenlik sistemi) pek çok yeni hondada sunulan immobilizer artık Transalpte de var ve anahtar olmadan motosikleti çalıştırmak mümkün değil.Düz kontak mümkün olmadığı gibi ateşleme beyninin değiştirilmeside sonuç vermiyor.
    Mesut Bey,
    Önceki modelleri bilmiyorum ama 2007 model Transalpte H.I.S.S var.Eski Transalpi at gibi gösteren ön tekerleğin 21 inç olması.Şimdikini 19 inçe düşürmüşler eşek gibi gözüküyor motoru küçültmüşler.Yahu bunun günahı nedir hiç merak edeniniz yokmu?Bana göre 20.000 yll.den aşağı satmazlar.Aksesuarları ile 22.000 ytl.yi bulur.Almam abi almayacağım gider Varedero alırım.Beni kandırdı Efe motor.Sırf gıcıklığına almayacağım.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Transalp alacak param olduğunda 3 ün 5 in lafını etmeyeceğime eminim

Motosikleti
    Bi yerden ön kayıt,kaparo falan işleri yapabiliyomuyuz bana bi kırmızı lütfen,yan çantaları,koruma demiri ve dolu deposu olsun mümkünse.Tam para birikti 2.el bi 600cc ye geçeyim derken tüm planlarım altüst oldu.Fiyatı uygun olursa ne çıplaklar,ne v-strom,ne de fazer,hiç düşünmeden alıcam martta artık.Eski kasalarda hem sıfırda hem de 2.elde taban fiyat görücek hadi eski kasa severlere hayırlı olsun,uygun fiyata 2006-2007 motorları çekicekler altlarına.Honda bazen yapıyo akıllıca işler,belki motor başına kar etmek yerine sürümden kazanıp piyasadan diğer markaları silerler süpriz bi fiyatla... Ama varadero 30 bin sınırındayken yeni Transalpin ucuz olacağını sanmam...

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Allah her gönlünde olana böyle güzel şeylere binmeyi nasip etsin... Gözüm kaldı valla ne yalan söyliim.. Başka planlarım olmasa almak isterdim
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Bana göre 20.000 yll.den aşağı satmazlar.Aksesuarları ile 22.000 ytl.yi bulur.Almam abi almayacağım gider Varedero alırım.Beni kandırdı Efe motor.Sırf gıcıklığına almayacağım.
    Evet umutlanıyoruz sonra boğazımızda kalıyo ama cb600f ler nasıl tıkandı ve o fiyata satılmıyosa (malesef gelmiş geçmiş en başarılı serilerden olan hornetler bir türlü ülkemize giremedi,girince tutunamadı,şahsen uygun fiyattan piyasaya girecek 250cc hornetin pek çok marka ve modeli Türkiye pazarından emekli edeceğine eminim),gerçekçi olmayan bi fiyat Türkiyede Transalp isminin de unutulmasına sebep olur,insanlar gider v-strom alır,gider dakar alır,Transalp de mazide tatlı bi anı olarak yerini alır.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet umutlanıyoruz sonra boğazımızda kalıyo ama cb600f ler nasıl tıkandı ve o fiyata satılmıyosa (malesef gelmiş geçmiş en başarılı serilerden olan hornetler bir türlü ülkemize giremedi,girince tutunamadı,şahsen uygun fiyattan piyasaya girecek 250cc hornetin pek çok marka ve modeli Türkiye pazarından emekli edeceğine eminim),gerçekçi olmayan bi fiyat Türkiyede Transalp isminin de unutulmasına sebep olur,insanlar gider v-strom alır,gider dakar alır,Transalp de mazide tatlı bi anı olarak yerini alır.
    O kadar kolay Transalpin isminin silinmesine müsade etmezler, sonuçta bizim düşündüğümüzün kaç bin katı düşünüyorlar, adamların işi o..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)