Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100.000 deviren varmı hiç??

Motovento
    REKLAM ALANI
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

banada motor bloğu 500cc gibi gelmedi 301 den pek farklı durmuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda XL200 (2004) SATIYORUM!!!
    bende 96 titan vardı 40 binde sattım keşke satmasaydım
    SATILIK XL 200 ( 05398171540 )

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    bende de bir çinli var ama 100000 lere daha gelemedim. 30000 lerdeyim inşallah 100000 leri de görürüm.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada motor bloğu 500cc gibi gelmedi 301 den pek farklı durmuyor
    http://www.bikez.com/motorcycles/muz_500_r_1992.php
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

aynux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hep bir çekişme var ya bugünlerde YBR mi CBF 150 mi diye; İstanbul'da yaşayan ve motor hastası olan bir abim geçen yıl sadece yazın kullanmak için XT125R aldı. İstanbul'dan Datça'ya getirmeden önce motoru bakıma sokuyor, içine sinmeyen herşeyi değiştiriyor. Orada bakınırken bir YBR görüyor. Bakıyor ki aletin motoru indiriyorlar, km'ye bakıyor "ya arkadaşlar 17.000de daha niye motor iniyor ki" derken oradan motorun sahibi kurye arkadaş "abi bir daha bak göstergeye" deyince 170.000 rakamını görüyor.

Motorun indirilme sebebi ise sadece kurye arkadaşın isteği; tamamen durumunu görmek için.

Ha ben gene gittim CBF150 aldım; orası ayrı
    cok ilginc valla ybr 170.000 km nasil gosteriyor cok merak ettim. benim bildigim ybr lerde km sayaci 5 rakkam gosterebiliyor. keske fotorafini cekseydinde bizde gorseydik arkadasim

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ben amacıma ulaştım gibi uzun kmleri görmek ybr,titan gibi motorlarda daha fazla rastlanıyo bu arada mzler gerçekten sağlammış ama biz onları pek bilmeyiz yetişemedik onlara..
    bu arada ümmet abi kaç klimetrede bilen varmı,çin malıyla bile bunca yol gidiyosa japonla sınır tanımaz ümmet abimiz..
    neyse konuyu dağıtmayalım fazla devam edelim 100bini deviren makinalara..
    ümmet abi genelde uzun yolda yapıyo o km yi. vede yılda değil ,, ayda ..

bilmem anlatabildimmi.ben en son 47.000 de görmüştüm km sini yanılmıyorsam... 60.binlerdedir herhalde şimdi..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Bence 100.000 üstü km yapan motorculara paye veren bir kurum olmalı. İspatladığı takdirde (mesela TMF verebilir), ne biliim motosiklet ustası filan gibi bir kimlik ya da bröve olabilir. 250.000 üstüne de motosiklet üstadı ünvanı mesela.

satıcının dediğine göre türkiyede 4 tane varmış , bu mz 500 sarı renk ve fiyatı 4500 ytl. 4500 liraya cillop gibi virago 1100 dururken bunu almak ne kadar mantıklı siz hesap edin

http://www.sahibinden.com/displayite...389&keyword=mz

benim mz artık fazla yakmıyor 602 lk kawasakiye kafa tutuyor

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Terry isimli bir arkadaşım ( abim yaşında ama ingilizce konuşulunca abi diyemiyorsun ) var.Dünyanın bir çok yerini gezmiş biri.

Bana 500.000 milde bir Harley'den bahsetmişti.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyar benim gördüğüm bunlar değildi. uçantenekenin tarif ettiği renkde idi. Aynı motordan söz ediyoruz zaten.

Gerçi bu resimdekilerin motor blok büyüklüğü hiç de o gördüğüm gibi değil.

Sanki 500 rakamı fake gibi..

resimlere dikkatli bakılırsa üzerindeki motor rotax 4 zamanlı. 500 cc

ayrıca bazı hünerli ustalar blok ve silindir birleşimi yaparak 2 zamanlı 251 motoru birleştirerek 502 cc yapanları gördüm.

bunların haricindede muz diye bir modeli var üzereinde 660 cc yamaha motoru var.

dayımda vardı 1990 model 251 alman çaldılar. daha sonra 1995 yerli aldı 251 o almandaki tadı hiçbir zaman bulamadı. alman mz ile mersinden ankaraya kontak kapatmadan iki kişi gitmişti.

99 yılında bendede 251 97 model vardı debriyaj sürekli arıza veriyordu. takılı kalıyordu bazen. mzlerin kronik sorunu budur. taş ile dbriyaj kapagına iki tıkladın mı salıyordu debriyajı.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Konu hortlamış yine ama güzel olmuş.

Zaten km den çok mz etrafında dönmüş muhabbet, özellikle orjinal alman mz ler.

Sene 98, o kış felaket bir yağmur yağmıştı.

Mecidiyeköy de stadın karşı sırasına denk gelen bir bölgede (hani set üstü de var üst kısımda bankalar filan vardı) yağmur bele kadar nerdeyse.

Kurye bi arkadaşım 150 lik alman mz ile o suya dalıp ilerleyip çıkıyor.

Bir foto muhabiride o anı görüntülüyor, fotoğrafı sanırım Nokta dergisiydi kapağında kullanmıştı.

Görünce inanamadık, motorun sadece deposu ve selenin bir kısmı gözüküyordu, alt kısmı su içindeydi.

O motor ogünde çalıştı ondan sonrada çalıştı.

Belkide dediğim dergiyi görenler vardır aramızda
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    topiği hortlatan arkadaşa teşekkürler..3 sene sonra ben bile unutmuşum açtığım topiği aslında konu hala güncelliğini koruyan bi konu devam edilebilinir..bu arada benim dylanda maşallah halen devam 50bin olduk bakalım nereye kadar gidecez..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

ibrahim16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    UAG.125
    20008 model mondial uag şu anda kmsi 105 bin
    Değişen parçaları marrş rublesi,üç kere konjektör,,iki akü, iki arka lastik eskidikçe fren balatası birkaç tanede far ampülü
    Yağını her 2binde düzenli değitiriyorum şu anda eksiltme falan yok,
    Çin malı motosikletleri küçümseyenler için yazayım dedim siteden tanıştığımız arkadaşlar var motoru biliyorlar.Bu km nin büyük kısmını Bursa,da şehir içinde yaptım
    WwW.MoToSiKLeT.NeT

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    uzun yol gezilerimin birisinde izmir v-camp campingde yabancı bir grupta hyosung gt 650 98.000 km yi gözümle görmüştüm. ama makinada onarım yapıldımı motor açıldımı bilmiyorum. sadece km yi görmüştüm.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı ibrahim16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20008 model mondial uag şu anda kmsi 105 bin
    Değişen parçaları marrş rublesi,üç kere konjektör,,iki akü, iki arka lastik eskidikçe fren balatası birkaç tanede far ampülü
    Yağını her 2binde düzenli değitiriyorum şu anda eksiltme falan yok,
    Çin malı motosikletleri küçümseyenler için yazayım dedim siteden tanıştığımız arkadaşlar var motoru biliyorlar.Bu km nin büyük kısmını Bursa,da şehir içinde yaptım
    2 arka lastik değişmiş..peki ön lastik ?? 105binde hala orjinal lastik olma şansı yok sanırım..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Yukardaki Jack Hammer ın da dediği gibi,MZ 500 ler var.Rotax üretimi motor var üzerine,aprilia pegaso ve f650 lerde kullanılan motorun benzeri.SAXON adıyla grenajlı ve çantalı versiyonu var,hatta yabancı bir dergide on en iyi yol motorundan biri olarak seçilmişti.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...dax-500cc.html

Bir iki ay evvel sahibinden'de ilanı da vardı,komik bir fiyattan satılıyordu.
    Kolpa Adamları

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 arka lastik değişmiş..peki ön lastik ?? 105binde hala orjinal lastik olma şansı yok sanırım..
    10.500 dür o hacı eli kaymıştır arkadaşın olasılık ble vermiyorum böyle birşeye..imkansız orjinal bi motorla bunu yapması ve hala bile yağ eksilmiyor..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    sedat abi sen ybr kullandın sorması ayıp bu motor 170.000 km yi nasıl gösteriyor bunların sayıcı 10 haneli galiba
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat abi sen ybr kullandın sorması ayıp bu motor 170.000 km yi nasıl gösteriyor bunların sayıcı 10 haneli galiba
    oda 17 bindir zafer olurmu öyle şey nasıl 170 bin gösteriyormnuş hadi 100 bin gitti sonra bi 70 daha gitti iyi tamamda ben görmedim öyle 6 basamaklı ybr 125 göstergesi..ybr 250ninki 6 basamaklı belki 250 görmüştür ondan bahsediyordur..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)