Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100.000 deviren varmı hiç??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Motosikletlerin en büyük düşmanı heralde yüksek devir çıkmaları kullanılmaları , birde kasayı rahat taşıyamayan düşük torklu motosikletlerde çabuk yoruluyo gibi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cycle-mania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150
    arkadaşlar merhaba size konuyla alakalı olmayan komik bi soru sorucam

ya ben sitede aradım aradım bulamadım ben nası topic açıcam ya

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    501 cc 2t motor 100km.hızda bile teker'e kalkar diye düşünüyorum .

yanlış mıyım ?

naptınız aloo
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    501 mz nette arattırdımama bilgi bulamadım 99 da 301 mz vardı yeni motosiklet kullanmaya başlamıştım daha doğrusu o motorda öğrenmiştim ilk zamanlar hep kafa kaldırıyordu debriyaj gaz ayarını yapamadığımdan kullanan bilir .....

501 'liğini düşünmek bile istemiyorum

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ben amacıma ulaştım gibi uzun kmleri görmek ybr,titan gibi motorlarda daha fazla rastlanıyo bu arada mzler gerçekten sağlammış ama biz onları pek bilmeyiz yetişemedik onlara..
    bu arada ümmet abi kaç klimetrede bilen varmı,çin malıyla bile bunca yol gidiyosa japonla sınır tanımaz ümmet abimiz..
    neyse konuyu dağıtmayalım fazla devam edelim 100bini deviren makinalara..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    ben 1996da sıfır MZ251 aldım ve onunla tam 180 000 km. yaptım ve motor kısmında hiç bişey deişmedim ve öylece sattım 1999 MZ301 FUN aldım onlada 130 000km. yaptım ama biraz fazla türkleşmiş olacakki üç defa vites yayı bir defa birinci vites ve ikinci vites deişti onun dışında her ikisindede piston veya rektefiye yapılmadı.ondan sonra birçok motor kullandım ama mezler kadar sağlamı çıkmadı.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmeyenler olabilir, MZ in 501 modeli vardı.

Ben 98 de filan Mecidiyeköyde Selahattin ustanın dükkanında gördüm. Uzun sürede gördüm sıfırdı motor satmıyordu.

Şekil şema herşey aynıydı ama 500 cc idi.

Düşünsenize yav 500 cc ve 2 zamanlı.
    2 Teker gidilmez onla asla paso tek teker gider

dostum sen yanlış biliyon o MZ ler deneme amaçlı çıkarıldı kasa ve diyer yerler aynıydı ama motoru dört zamanlı tek silindir ve 45ps idi ama dediğin gibi 100 le giderken de tek tekere kalkıyodu çünkü kasa fazla hafif geliyodu ve o yüzden seri yüretime geçmedi.sadece bir tane vardı mecidiye köyde metalik altın sarısı ve biaz yaşlı biri kullanıyodu.devamlı senin dediğin doğan ustaya geliyodu.

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Arkadaşlar hep bir çekişme var ya bugünlerde YBR mi CBF 150 mi diye; İstanbul'da yaşayan ve motor hastası olan bir abim geçen yıl sadece yazın kullanmak için XT125R aldı. İstanbul'dan Datça'ya getirmeden önce motoru bakıma sokuyor, içine sinmeyen herşeyi değiştiriyor. Orada bakınırken bir YBR görüyor. Bakıyor ki aletin motoru indiriyorlar, km'ye bakıyor "ya arkadaşlar 17.000de daha niye motor iniyor ki" derken oradan motorun sahibi kurye arkadaş "abi bir daha bak göstergeye" deyince 170.000 rakamını görüyor.

Motorun indirilme sebebi ise sadece kurye arkadaşın isteği; tamamen durumunu görmek için.

Ha ben gene gittim CBF150 aldım; orası ayrı

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    301 dir o....................
    Abicim 20 yaşındaydım,yanlış hatırlıyorum diycem ama 501 yazısını hatırlıyorum.Satmak için keklemişde olabilirler.Hoş Eyong'da var yazmış zaten.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    ucanteneke5 teknik verilerden emin değilim 4 zamanlı olabilir. Aynen dediğin renklerde idi. Fakat ben kimsenin bindiğini görmedim, dükkanda vitrinde gördüm hep. 97 - 98 yıllarında , bu tarihten sonra satılmış olabilir belki.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    MZ nin 500 lük motor getirdiğini bilmiyordum ama fotolarını buldum,bumuydu gördüğünüz motorlar?

Ya da bu mu?

Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MZ nin 500 lük motor getirdiğini bilmiyordum ama fotolarını buldum,bumuydu gördüğünüz motorlar?

Ya da bu mu?

Alttaki çok şahaneymiş ; nedense bu eski modeller bnm daha bi hoşuma gidiyor

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    bende burgmanla 50.000 yapabilirmiyim diye düşünüyordum. valla sağolun bayaa bir moral verdiniz

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    vayy 500lük mz'ler varmış ölemi?100le giderken tek teker gerçekten süper makinalarmış..
    vedatarpacı 50bin değil 100bin bile yapar burgman ne demek düzgün bakımları yapıldığı taktirde sorun olmaz..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    şu an 501 mz olsa kimse Gs500 , er-5 binmezdii..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İhtiyar benim gördüğüm bunlar değildi. uçantenekenin tarif ettiği renkde idi. Aynı motordan söz ediyoruz zaten.

Gerçi bu resimdekilerin motor blok büyüklüğü hiç de o gördüğüm gibi değil.

Sanki 500 rakamı fake gibi..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaslar kuryelik yaparken moneronun pıoneer xf 200-2v diye bir monoruyla 130000 devirdim.....motoruna anahtar deymedi...ama yağ yakmaya başlamıştı....titanla da üç sefer 100000 b,in devirdim..ama motor diye bişey kalmadı....iki sene selcuk ecza deposunda kuryelik yaptım..bir bucuk senede 125 cg ile 110 000 dedim yeni yeni motor sogukken yag yakıyordu...altı ay cbf 250 kullandı yine selçuk ecza deposunda...motor aldığımda 90000 idi...ben motoru bırakırke 170000 e gelmişti...hala tas gibiydi.....yani bakımları yapıldığı sürece uzun kilometreler kullana biliyoz....ama yagı erken degiştirmek çok önemli......

Motosikleti
    250cc scooter
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kuryelik yaparken moneronun pıoneer xf 200-2v diye bir monoruyla 130000 devirdim.....motoruna anahtar deymedi...ama yağ yakmaya başlamıştı....titanla da üç sefer 100000 b,in devirdim..ama motor diye bişey kalmadı....iki sene selcuk ecza deposunda kuryelik yaptım..bir bucuk senede 125 cg ile 110 000 dedim yeni yeni motor sogukken yag yakıyordu...altı ay cbf 250 kullandı yine selçuk ecza deposunda...motor aldığımda 90000 idi...ben motoru bırakırke 170000 e gelmişti...hala tas gibiydi.....yani bakımları yapıldığı sürece uzun kilometreler kullana biliyoz....ama yagı erken degiştirmek çok önemli......
    arkadaş hay maşşallah yanlış hesaplamadıysam 620000 km yolmu yaptın vaay be seni tebrik ederim de bi rekorlar kitabına başvur

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    uuuuw bizim km saat daha çocuk kalır bunların yanında
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uuuuw bizim km saat daha çocuk kalır bunların yanında

sende de Mz var sanırım...kaç km de ?

benim 301 100.binden sonra 20.000 de idi ben satın aldım..sattığımda 86 bindi..
    çok üzülüyorum sattığıma ... ama hala taş gibi idi. Bi 186.000 daha gider herhalde..

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

slm

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı motorlarla o kilometreyi yapsa yapsa ümmet abi yapar
    yapamadım ama bundan evvelkini 71000 km motorana geçtim diye sattım,buda 425000 km oldu.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümmet abine de motor dayandıramıyoz.....
    dayanmaz tabiii hiç durmuyomki ,hem sen nezaman sölicen benim çayı 2 ay oldu arkadaş.

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ben amacıma ulaştım gibi uzun kmleri görmek ybr,titan gibi motorlarda daha fazla rastlanıyo bu arada mzler gerçekten sağlammış ama biz onları pek bilmeyiz yetişemedik onlara..
    bu arada ümmet abi kaç klimetrede bilen varmı,çin malıyla bile bunca yol gidiyosa japonla sınır tanımaz ümmet abimiz..
    neyse konuyu dağıtmayalım fazla devam edelim 100bini deviren makinalara..
    ilk motorum 71000 kkm idi sattım,şimdiki motorum 42500 de yılbaşından beri biniyorum.yani 1,5 yılda 113500 km yaptım .tabi dediğin gibi japon falan olsaydı altımda.bukadar zamanda 200000 km yaparım dersem abartmış olmam.beni bilen bilir.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)