Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosikletlerin farkedilme savaşı 3 (bizden biri)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

'İtfaiye sadece oğluma değil hayatımıza çarptı'
    İntihar girişimine yetişmeye çalışan itfaiyenin çarptığı Özenç Göllücü, annesinin yardımıyla hayata tutunmaya çalışıyor. Anne Göllücü "Oğlumu kaliteli kask kurtardı" diyor
    Faruk Özenç Göllücü her cuma yaptığı gibi okuldan çıkmış, motosikletiyle anneannesinin evinin yolunu tutmuştu. Harbiye'de kırmızı ışıkta hızla geçen itfaiye aracı motoruna çarptı, Özenç yolun kenarına savruldu. Ağır bir beyin travması geçiren gence ilk müdahaleyi şans eseri yoldan geçen iki hemşire yaptı. İtfaiye aracı ise, bir apartmanın altıncı katına çıkıp intihar edeceğini haykıran adama yetişmeye çalışıyordu. Adam, intihardan vazgeçtiğini açıklayıp serbest kaldı. İtfaiye aracının çarptığı Özenç ise komaya girdi.

İŞİNİ BIRAKTI, OĞLUYLA İLGİLENİYOR
    Çocukluğundan bu yana motosikletlerle büyüyen Özenç, ilk motoruna 18 yaşına basar basmaz sahip oldu. "Özenç'in çok dikkatli bir sürücü olduğunu bildiğim için karşı çıkmadım" diyen anne Ceylan Göllücü, "Oğlumla ben de biniyordum. Ama, siz ne kadar dikkatli olursanız olun trafikte motorları sürekli taciz ediyorlar, hızlı ve pratik olan motorları kıskanıyorlar" diye konuşuyor. İçlerinde hep bir tedirginlik taşıdıklarını anlatan anne, kaza günü dünyanın başlarına yıkıldığını anlatıyor. Kazadan sonra hayatlarının tamamen değiştiğini söyleyen anne Ceylan Göllücü "O itfaiye aracı sadece oğlumuza değil hayatımıza çarptı" diye konuşuyor. Hala devam eden kamu davasında görgü tanıkları ise Özenç'in bir hatası olmadığı yönünde ifade verdi. Aile maddi ve manevi tazminat davası açma konusunda kararsız. İşini bırakıp gününün tamamını Özenç'le, onun tedavisi için geçirmeye başlayan anne Ceylan Göllücü, tamamen oğlunun tedavisine odaklandıklarını belirtiyor.

EKİPMAN KURTARDI
    Faruk Özenç Göllücü, bugün hayatta olmasını kullandığı çelik kaskına borçlu. Oğlunun kasksız ve ekipmansız asla trafiğe çıkmadığını anlatan anne, "Piyasada ucuz, plastik kasklar da satılıyor ama kaliteli kask hayat kurtarır" diyor. Kaza sonrası uzun süre komada kalan 25 yaşındaki Özenç, kazanın ardından geçen 6 ay içinde hayata kaldığı yerden dönmek için büyük çaba harcadı. Hastanede geçirdiği aylar boyunca en büyük destekçisi sevdikleri, dostları oldu. Hala kısmi hafıza kaybı yaşayan, yürüme ve konuşma zorluğu çeken Özenç, bir an önce eski yeteneklerine kavuşmayı diliyor. Özenç'in iyileşir iyileşmez yapacağı ilk iş ise gönül verdiği Fenerbahçe'nin bir maçına gitmek. Yaşadığı tüm kötü günlerin aksine genç adam motosiklete binmekten vazgeçmeyeceğini söylüyor.
    NURDENİZ KUTSEL

"Yaşananlar motosiklet kazası değil katliam"
    Kıraç (şarkıcı-müzisyen)
    5 yıldır motosiklet kullanıyorum. Motosiklet modern toplumun en kullanışlı ulaşım aracı, trafiğin tek çözümü. Allah'a şükür şimdiye dek büyük bir kaza yaşamadım. Ama çok tedirgin oluyorum, otomobil kullanan insanlar bizi görmezlikten geliyor, uzaydan gelmiş bir düşman gibi davranıyorlar. Motosiklet kullanmaktan vazgeçmeyi düşünmüyorum. Son kazaları ise motosiklet katliamı olarak değerlendiriyorum. Çözüm, motosikletin özendirilmesi, alım satımında ve trafikte önemli taşıt kolaylığı sağlanmasıdır.

"Hippi deyip yadırgayan hastalarım var"
    Doç. Dr. Feryal İlkova (doktor)
    ÇALIŞTIĞIM hastanede gastroentoroloji bölüm başkanıyım ve 42 yaşındayım. Yaklaşık 2 yıldır motosiklet kullanıyorum. İlk başta ailem karşı çıktı. İş arkadaşlarım yadırgamadı ama yadırgayan hastalarım oldu. Bir kısmı "hippi gibi motosiklete binmek size yakışmıyor" dedi ama, bir kısmı da bana daha çok güvenmeye başladıklarını dile getirdi. Trafikte motosikleti araç yerine koymuyorlar. Hızlı gitmeniz için selektör yakıp korna çalıyorlar. Bunu en çok kadın sürücüler yapıyor.

"Sevgili gibi bir şey..."
    Ceyhun Yılmaz (şovmen-oyuncu)
    2004'TEN bu yana motosiklet kullanıyorum. Şu an 2007 model Vespa GTS aracım var. Ben motosikletimi sadece çabuk ve kolay ulaşım aracı olduğu için tercih ediyorum. Hız tutkum yok. Motosikletin ölümcül olabilecek bir motorlu araç olduğunu aklımdan çıkartmıyorum. Bir motor sürücüsü olarak beni her gün trafikte rahatsız eden bir çok şey var. Geçiş imkanı vermeyen, dikkatsiz sürücüler, sürekli şerit ihlali yapan eğitimsiz, kontrolsüz, sinir sistemi iflas etmiş bireylerin kontrolündeki araçlar... Hiç motosiklet kazası yaşamadım ama bir kez çok ciddi bir kaza atlattım. Çok kötü bir deneyim olmasına rağmen motor kullanmaktan vazgeçmeyi hiç düşünmedim. Motosiklet bir tür bağımlılık ve vazgeçilmesi zor bir alışkanlık. Sevgili gibi bir şey...

Güvenli sürüşün maliyeti ne kadar?
    MOTOSİKLETİ tehlikeli bir araç kılan en önemli etken, sürücüyü koruyan bir kaportanın olmaması. Kaportasının kendi bedeni olduğunu unutmaması gereken bir motosiklet sürücüsünün, güvenli sürüş için temel güvenlik önlemlerini alması gerekiyor. Kazalarda ölüm ve yaralanma riskini oldukça düşüren güvenli sürüş ekipmanlarının fiyatları ise, ekipmanın kalitesine ve markasına göre değişiyor. Ekipmanların çoğu yurtdışından geliyor ancak, piyasada maalesef çok ucuza ancak kalitesiz ekipmanlar da satılıyor. Öyle ki, 20 YTL'lik kasklar dahi satılıyor. Ancak, hayat kurtaracak bir kaskın çelik aksamlı olması gerekiyor. İşte güvenli bir sürüş için olmazsa olmaz ekipmanlar ve fiyatları:
    Kasklar: 100-500 Euro
    Botlar: 200-400 Euro
    Eldivenler: 30-60 Euro
    Korumalar: 45-150 Euro
    Montlar: 250-600 Euro
    Ehliyeti ve eğitim: 100-150 Euro
    true love..

Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Çelik kask saçmalığı nedir ?

Miğfer anlamında mı kullanılıyor ?

ÇELİK KASK DİYE BİR KASK ÇEŞİDİ YOKTUR...

Düzeltilmesini talep ediyorum...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

ben yazıyı copy-paste yapıorum sikayetini sabah gazetesine mail olarak yollamanı tavsiye ederim veya haberi yapan Nurdeniz Kutsel'e
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    Ben sizin için demiyorum zaten copy paste olduğu çok net belli

(gerçi üretici olmak lazım biraz da)

Neyse ben çok mail attım hiç olmazsa buraya taşırken okumadan düzeltmeden aktarmayalım derim...

Bir kere okumaktan kimseye bir zarar gelmez!
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Korumasız, yollar bize dar lütfen dikkatli olalım bu ara iyice çoğaldı kaza haberleri
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Evet, çelik kask saçmalığı nedir ya...Kasklar özellikle darbeleri emip şokun iç bölgeye ulaşmasını engelleyecek malzemeden yapılırlar, bu esnada kaskın kendisi hasar görür/parçalanır.Çelik (veya harhangi bir metal) ise tek başına esnektir, darbe yediği zaman bükülür.Yani içindeki şeyi sıkıştırır.O içindeki şey de bu durumda bizim başımız oluyor Shoei, Arai vs. çelik kask yaptı da bizim haberimiz mi yok acaba

-------------------------------------
    Together we are strong
    Divided we must fall

Together we might live

Divided we MUST FALL
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    arkadaşlar olayın neresine takılmışsınız çok garip ya.

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İŞİNİ BIRAKTI, OĞLUYLA İLGİLENİYOR
    Çocukluğundan bu yana motosikletlerle büyüyen Özenç, ilk motoruna 18 yaşına basar basmaz sahip oldu. "Özenç'in çok dikkatli bir sürücü olduğunu bildiğim için karşı çıkmadım" diyen anne Ceylan Göllücü, "Oğlumla ben de biniyordum. Ama, siz ne kadar dikkatli olursanız olun trafikte motorları sürekli taciz ediyorlar, hızlı ve pratik olan motorları kıskanıyorlar" diye konuşuyor. İçlerinde hep bir tedirginlik taşıdıklarını anlatan anne, kaza günü dünyanın başlarına yıkıldığını anlatıyor. Kazadan sonra hayatlarının tamamen değiştiğini söyleyen anne Ceylan Göllücü "O itfaiye aracı sadece oğlumuza değil hayatımıza çarptı" diye konuşuyor. Hala devam eden kamu davasında görgü tanıkları ise Özenç'in bir hatası olmadığı yönünde ifade verdi. Aile maddi ve manevi tazminat davası açma konusunda kararsız. İşini bırakıp gününün tamamını Özenç'le, onun tedavisi için geçirmeye başlayan anne Ceylan Göllücü, tamamen oğlunun tedavisine odaklandıklarını belirtiyor.

EKİPMAN KURTARDI
    Faruk Özenç Göllücü, bugün hayatta olmasını kullandığı çelik kaskına borçlu. Oğlunun kasksız ve ekipmansız asla trafiğe çıkmadığını anlatan anne, "Piyasada ucuz, plastik kasklar da satılıyor ama kaliteli kask hayat kurtarır" diyor. Kaza sonrası uzun süre komada kalan 25 yaşındaki Özenç, kazanın ardından geçen 6 ay içinde hayata kaldığı yerden dönmek için büyük çaba harcadı. Hastanede geçirdiği aylar boyunca en büyük destekçisi sevdikleri, dostları oldu. Hala kısmi hafıza kaybı yaşayan, yürüme ve konuşma zorluğu çeken Özenç, bir an önce eski yeteneklerine kavuşmayı diliyor. Özenç'in iyileşir iyileşmez yapacağı ilk iş ise gönül verdiği Fenerbahçe'nin bir maçına gitmek. Yaşadığı tüm kötü günlerin aksine genç adam motosiklete binmekten vazgeçmeyeceğini söylüyor.
    NURDENİZ KUTSEL
    Evet bizden biri ÖZENÇ abi

Allah ailesine ve özellikle annesine sabır versin

Özenç abi inanıyorum ki ; gün gelecek senin için yazılmış olan bunları da okuyacaksın
    ve Fenerbahçe maçına gittiğinin haberlerini alacağız ve hep beraber forumdan yazışacağız

Alıntı eczaci101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizin için demiyorum zaten copy paste olduğu çok net belli

(gerçi üretici olmak lazım biraz da)

Neyse ben çok mail attım hiç olmazsa buraya taşırken okumadan düzeltmeden aktarmayalım derim...

Bir kere okumaktan kimseye bir zarar gelmez!
    yazıyı okudum mrk etmeyin bugunku yazıyı ozellikle bizden biri oldugu için daha dikkatli okudum kask olayına farkettim düzeltmek bnm görevim diil bence nys bunlara takılmayalım lutfen rahatsızlık varsa yonetim bnm yerime duzeltsin
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    250cc scooter
    iftardan sonra hanımı çocogu aldım biraz yürüyüşm yapalım diye aşağı indik bide ne görüyüm bitane mobilet bağıra bağıra yukardan kaptırmış geliyo yanından her geçen ya sesli ya sessiz saydırıyo bende yaVAAŞ diye bağırdım çocuk iki kişiler çok geçmedi 5sn sonra sapaktan çıkan arabaya vurduğunu baam diye bi sesden sonra anladık gittik baktık yardım edebilirmiyiz diye ne yardımı iki tane velet eşşek gibi maşşallah bide suçu günahı olmayan adama sarmışlar küfür müfür bide farketmedinmi diyo utanmadan yalancı motorun masrafını alcak millet bi galeyana geldi haklı haksız çıktı meydana söförde alta kalmadı polis falan çagırdı kızdı çocuklara falan o kalabalıkta veletler kaçtı gitti mala gelsin gerçi ama kimseyede bişey olmadığına göre bi salaklık nelere sebep olabiliyor çocuğun motoru haşat ama nasıl kayboldu anlamadık adamın araba sıfır astra 1-2000ytl masraf var neyse gene kimseye bişey olmadı ancak demek çocuğun yediği beddua lar yerine ulaşmış tokadıda yedi haktan

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    En kısa zamanda düzelir inşallah..
    [B]All this pain is an illusion[/B]

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    özenç arkadaşımıza Allah tan bol bol şifa diliyorum.inşallah en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...

Bir an evvel iyileşmesini dilerim...

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    allah acil şifa versin umarım çabucak iyileşip yine yollardaki yerını alabilir .
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    ALLAH şifasını versin bir an önce sağlığına kavuşması dileğiyle!
    İşin güzel yanı sanatçı,Dr,Gazeteci,siyasetçi vs.vs. gibi sesini halka daha çabuk duyuracak insanların çogaldığını ve motor tutkunu olduğunu görmek çok güzel bir olay çünkü bu insanlar sayesinde motorların farkedilmesi biraz daha kolay olabilir!
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Gerçekten de çelik kaska takılmışsınız, hiç yakıştıramadım sana Hakan abi..

İnşallah arkadaşımız iyileşip, motoruna ve bize dönecek..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler