Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk kazamı nerdeyse yapıyodum :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sabah saat 10:30 sıralarında araba ehliyeti için kurstan bir hoca ile göztepe muayene istasyonunun oralarda çalışıyorduk.
    sağ şeritten gidiyorum, kanımca herşey normal bağırtarak da olsa arabayı kaldırabilmişim stop ettirmeden. 100 - 150m. kadar gittik hoca sağa dön dedi.
    sinyali verdim aynayı kontrol ettim hoca da kontrol ediyor o arada.biraz daha ilerleyip sokağa arabanın burnunu sokmak için aynaya bakarak sağa direksiyonu kırmamla arabanın tekmelenip yumruklanması bir oldu
    arabayı durdurduk.kafamı yana bir çevirdim activa ! allahın emri olarak ne bir koruma ne bir kask zaten devamını hatırlayamıyorum ders bitene kadar nasıl sürdüm arabayı hiç bilmiyorum.
    yahu kardeşim kendimi haklı çıkartmaya çalışmak gibi bir derdim yok ama... arabanın üstünde kocaman SÜRÜCÜ ADAYI yazıyor. kaç metre önceden sinyal vermişim daha ne b.k yemeye benim sağıma giriyorsun. aslında ne diye o k.ç kadar araya giriyorsun??? trafik akıyor...
    motora ilgi duymaya başladığımdan beri ki B ehliyeti alınca arkasına A2 yi de alıcam. motosikletleri trafikte mümkün olduğunca gözlemlemeye çalışıyorum ama bir çoğu kuralları hiçe sayıyor. trafikte arabaların iki tekerleri hiçe saymadıkları zamanlar çok fazla ama yukarda da dediğim gibi böyle gereksiz hareketlerle ne kendi canımızı yakalım ne de başkalarının.

(pek aklı başında bir yazı olmadı galiba ama hala olayın etkisindeyim kusura bakmayın )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    geçmiş olsun
    bazen bende dalgınlıkla araçların sağına giriyorum ama dönüşlerde dönüş istikametine kesinlikle girmiyorum(gerçi adam sağda durayım der gene sağa kırar,o açıdan da sağ taraf sakat)

bazı motorlu arkadaşlar malesef sağ-sol hiç dikkat etmiyor hakkaten(hız yapmıyor belki ama yapacağını yapıyor işte...)
    motorla makas falan atanlara bir şaşıyorum ki bazı kazalar hiçte tesadüf değilmiş diyorum
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

arabaylada olsan motorla olsan yüksek dikkat gerekli.
    bide şu sürücü kursu arabalarına korkutulacak aday gibi bakan sürücü arkadaşlarıda kınıyorum .
    adam zaten acemi üstüne bide gereksiz hareketler ...

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    koruma yoksa inip dövebilirdiniz
    ama korumaları tam olan bi motorcuya dalınmaz

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    bazen bende dalgınlıkla araçların sağına giriyorum ama dönüşlerde dönüş istikametine kesinlikle girmiyorum(gerçi adam sağda durayım der gene sağa kırar,o açıdan da sağ taraf sakat)

bazı motorlu arkadaşlar malesef sağ-sol hiç dikkat etmiyor hakkaten(hız yapmıyor belki yapacağını yapıyor işte...)
    motorla makas falan atanlara bir şaşıyorum ki bazı kazalar hiçte tesadüf değilmiş diyorum
    Alıntı emresezgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabaylada olsan motorla olsan yüksek dikkat gerekli.
    bide şu sürücü kursu arabalarına korkutulacak aday gibi bakan sürücü arkadaşlarıda kınıyorum .
    adam zaten acemi üstüne bide gereksiz hareketler ...

yorumlarınız için teşekkürler

Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma yoksa inip dövebilirdiniz
    ama korumaları tam olan bi motorcuya dalınmaz
    abi yarın aynı yerde bekliycem o adamı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)