Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Almak istiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.a. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası en fazla 4000 ytl verebilirim ama ne almak istediğime gerçekten karar verebilmiş değilim.Yeni Vespalar acayip hoşuma gitti ama almam imkansız 2. el gibi dimi?

Honda todaylerde şekil itibariyle hoşuma gidiyo ama sadece hız konusunda şüphe ettiğim için acaba onun yerine asya motor 125t alternatif dedim sarısı.ama asyada çok dandik herhalde.

Ve düşündüğüm son 2 motor ise yamaha xt125r ve honda dylan scooter.

Biraz karmaşık ama gerçekten acaba 4000 veripte xt125r alsammı yoksa ilk kez motora biniceğim için şöyle today falan mı alsam paramda cebimde kalsa.ne dersiniz arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xt125r gerçekten güzel motor ben tavsiye ederim... Eğer scooter istiyorsan dylan da çok kaliteli bir scooter'dır... Asyayla masyayla mukayese edilemez.

Fakat sadece motor almakla bitmiyor biliyorsun... Bunun kaskı var koruması var.
    Ayrıca A2 ehliyetin var mı?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

A2 yok.

Ama su an tatildeyim istanbul'a dönünce ilk sınava giricem.xt125r iyi diyosun yani.Açıkçası ben okuldan eve gitmek için falan düşünüyorum.Honda today kesmez mi?

Eğer kısıtlı bir bölgede kullanırım , otoyola veya şehir dışına pek çıkmam dersen Honda Today alabilirsin...

Eğer ara sıra dağa tepeye de çıkar kurtlarımı atar , kaldırımlardan atlar yol olmayan yerlerden de gidebilir , fakat şehirler arası otoyola fazla çıkmam dersen Xt125R veya Xt125X

X

Eğer şehir içinde bol bol gezerim şehir dışına da çok uzak olmadıkça çıkarım , yol olan heryer benim oyun alanımdır dersen , sportif olarak Cbr125r , scooter olarak Dylan 150

Cbr125R

Dylan 150

Son olarak; ehliyet tarihlerini şimdiden öğren onu askıya alma...
    Ve asyayı pek düşünme. Bir ara kullandım dengesiz ve tehlikeli bir scooter...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    honda dylan
    honda dylan ıyı bı scooturdur ıkıncı ellerıde ucbucuk dort bın lıra arası.

!!!

En yakın sınav tarihi 27 ekimdeymiş zaten.Ehliyeti almakta aralık olsa.Benim motor
    işi nisanı bulur diye düşünüyorum arayada kış giriceği için.Geç kaldım sanki.Ehliyetsizde sürmem ben.Aslında şu scooterlar için B'nin yeterli olması lazım.

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Şimdiden hayırlı olsun...

Burada isen kesin motorun olacaktır...
    (kısaca sen de zehirlendin)

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

B ehliyeti hiçbir motosikleti kullanamaz...
    Honda Today dışında. Honda Today'i B ehliyetiyle kullanabiliyorsun sanırım....

Yukarıdaki mesajımı güncelledim göz atmanda yarar var.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    tvs apacheyi bekle bence peşin 3600 ytl falandı yanılmıyorsam,gayet güzel bir motor tavsiye edilebilir gözardı etmemek lazım
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    -18
    bence borraks haklı internetten baktım süper bir motordu

hız göstergesi dijital

bende ilk motorum için bayaga arasırma yaptım GYA 200 lernden scooterlara ybrden cbf 150 ye GS 200 den CBR125R a

ama sonunda Kararımı verdi TVS apache 3500 ytl bende 27 ekimdeki sınava gircem kasım sonunda da direksyon sınavı var yeni yıla motorla gircez sanırım hiç önermeme ragme 1 ay tenha yerlerde trafigi kapalı alanda kullanıp pratik yapıcam hayat hikayesi gibi oldu he :D arkadasım bana güven TVS apache al ben detaylı arastırdım cok saglam motor arıza cıkarmaz hızlı güçlü dayanıklı ........ tüm motorcu arkadaslara saygılar TVS ciler bekleyin geliyorum

Motosikleti
    kawasaki zx10r
    ya arkadaşlar bu apache nin bayisi nerde ben bulamadım motor gerçekten fena deil bi tane almak lazım
    [COLOR="Gray"][B][I]DUMANYUNUS'DAN SEVGİLERLE :cat:[/I][/B][/COLOR]

caya104 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Honda Today-99 Honda Transalp vardı
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B ehliyeti hiçbir motosikleti kullanamaz...
    Honda Today dışında. Honda Today'i B ehliyetiyle kullanabiliyorsun sanırım....
    B sınıfı ehliyet ile iki tekerli ve motorlu hiç bir araç kullanılamaz.Today içinde A-1 sınıfı ehliyet gerekir.
    " Hayat üçbuçukla dört arasındadır.

Ya üçbuçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın..."

acikcasi..

Ben bu apacheyi pek beğenmedim.Benim için biraz fazla şu an için.En azından ilk motor için.Ne dersiniz?

site için yeni üyeyim ama gerçekten burda yardımlaşma mükemmelmiş.motorumu alınca dahada bilgileniceğim kesin sizlerden

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Today sevimli ve güzel bir motor, ancak çekiş problemi var.Birisi tişörtünden çekse makine gitmemek için naz yapıyor.Ama dylanı tek geçerim.16 beygirlik bi canavar...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

peki

todayi alırsam 0 alabilirim.ama dylan falan alırsam 2. el alıcam herhalde.Peki bu taksit olayları falan nasıl oluyo? Birde mesela 0 motor alınca ekstra masraflar ne olur? parçalar falan?

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    honda today gercekten şirin ama bi o kadarda lanet yani cok küçük be arkadasım kesmes seni o kanımca http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...er/scv100f.htm

beat al!

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    bence honda dylan al. O motor alınca ekstra masraf olarak bir plaka ve ruhsat parası ödersin. diğerleri senin keyfine kalmış.

AMA şu çok önemli. unutma ki iş motor almakla bitmiyor. mutlaka ve mutlaka kask alacaksın (ki en az 150-200YTL adam gibi bir kask), mont alacaksın vs vs. yani en az 500 YTL de giyim kuşamına vermende fayda var.

Taksitle alacaksan şunu da düşün. motora belli bir taksit ödeyeceksin. bindiğin içinde motorun benzin vs masrafın olacak. bütçeni bunlara göre ayarla.
    150 YTL taksit veririm dersin motoru alırsın hergün binsen ayda en az 100 ytl de benzin ödersin olur senin taksit 250 YTL.

açıkçası o taksit olayını ödeyecek birileri var allaha şükür.benzinde bana kalıyo zaten o pek sorun değil.ama 500 ytllik falan mont falan almak istemem ben ya...daha ucuz yollu bişeyler yok mu ? zaten today falan alırsam terminatör gibi giyinmeme gerek var mı ? :D

ayrıca bu taksit olaylarında ne kadarını peşin istiyolar? ve ne gibi kefil olayı falan olucak.yani ailem istanbulda değil benim onların gelmesi gerekicek mi?

ayrıca bu yeni vespalardan kimse bahsetmemiş.bunları kullanan şanslı arkadaşlar var mı ? ) süper yaa...

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vitesliyle başlaman iyi olur...ybr idealdir...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)