Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

işte bir gazete'ci daha gelin teşekkür edelim

Motovento
    REKLAM ALANI
    desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    şte bir gazeteci daha yazısı aşşağıda'.....
    kendisine teşekkür mail'i yolladım!! 'saçma sapan yazılar yazan gazeteciler'e değilde böyle bakış açısı olan gazete'cilerimize gelin kısa bir teşekkür mail'i atalım ne dersiniz.
    motosiklet'e motosiklet'ciye bakış açınız objektif duruşunuz için size sonsuz teşekkür ederiz .
    şeklinde yazdım!! gazeteci'mizin yazısı:

Motosiklet kullanabilecek A2 ehliyetim yok ve henüz bir motosiklete de sahip değilim; ama artan trafik karşısında ufaktan ufaktan bir başlangıç yapmayı düşünenler arasındayım.

Ne var ki bu yaz önceki yıllara göre oldukça öne çıkan `kaza` haberleri nedeniyle birçok insan gibi ben de `acaba` demeye başladım. Nihayetinde İstanbul `da iri iri ciplerin, minibüslerin, otomobillerin arasında iki tekerlekli bir araç kullanmak sanıldığı kadar kolay değil. Birçok yanlış uygulama var; ana yollarda ve caddelerde bisikletin de içinde olabileceği iki tekerlekliler için ayrı bir yol yok. Bazı caddelerde yayalar için bile yeterli yol olmadığını düşününce bundan sonra da bisiklet yolu beklemek biraz lüks olacak.

Birçok sürücü için motosikletler henüz trafikte bir araç olarak algılanmıyor! Bazı motosiklet sürücüleri de iki tekerlekli bir araç üzerinde olmanın her yerde öncelikli olarak geçme üstünlüğü sağladığını düşünüyor! İşte bu iki düşünce tarzı nedeniyle on binlerce insanın büyük şehirlerde daha pratik olmasına rağmen motosiklete geçemediği ortaya çıkıyor.

Motosiklet konusuna ilgi duyanlar açısından geçtiğimiz günlerde biri iyi diğerleri kötü iki tür haberler vardı; Kenan Sofuoğlu , Supersport Dünya Şampiyonası `nda sezonun bitimine daha 3 yarış kala şampiyonluğunu ilan etti. Hanspree Ten Kate Honda takımı adına yarışan Sofuoğlu , böylece motor sporlarında dünya şampiyonu olan ilk Türk unvanını kazandı. Formula 1 yarışlarında, Dünya Ralli Şampiyonası ana takımlar klasmanında ve daha benzer otomobil sporu organizasyonlarında esamesi okunmayan Türkiye şimdi sessiz bir kahramanla motosiklet dünyasında `ben de varım ` demeye başladı. Bu başarı başka isimlerin de bu alanda kendini geliştirmesinde öncülük yapacak. Sofuoğlu `nun motosiklet tamircisi babasının dükkanında gizli gizli başladığı motosiklet sevdası genç yaşta zirveye çıkmasını ve haklı olarak başarısıyla gazetelerin sürmanşetlerini süslemesini sağladı.

Aynı hafta içinde gazetelerin sürmanşetinde yine bir motosiklet haberi vardı; ama bu kez bir başarı değil alkolle gelen bir hazin hikayeydi haber olan. Alkollü olarak motosikletin direksiyonuna geçen kurye arkasında oturan kız arkadaşını E-5 yolu üzerinde düşürdü. Genç kız ise hiçbir anne babanın görmek istemeyeceği bir şekilde hayata veda etti. Kazalar Türkiye için terörden daha fazla insan kaybı anlamına geliyor. Bir gün içerisinde 30-40 kilometre yol yaptığınızda birkaç maddi hasarlı kazayla karşı karşıya kalmanız içten bile değil. Son yıllarda trafiğe yoğun bir şekilde katılan motosikletler de artık bu kazaların bir parçası olmaya başladı.

Motosikletli kaza haberi bu yaz ilk kez gündeme gelmiyor; önce bir gazeteci, sonra bir motosiklet tutkunu doktor, İzmir Çeşme otobanında iki kişi, Edirne `de bir kişi, Manavgat `ta bir kişi öldü. Her ne kadar otomobilin aksine motosiklette çarpan ya da çarpılan taraf olmak çok fark etmese de olan kazalarda genellikle motosiklet çarpılan tarafa oluyor. Bir istatistik tutmadım ama çarpanların en az üçte biri alkollü. Yani, muhtemelen motosikleti görmüyor ya da tam olarak seçemiyor. Kask kullanmak önemli oranda güvenlik sağlasa da motosiklet kullananlar açısından en önemli konu, kontrol edilebilecek süratin üzerine asla çıkmamak olmalı. m.taslicali@zaman.com.tr

http://www.tumgazeteler.com/?a=2201583
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ben de kendilerine teşekkürlerimizi içeren bir mail attım + kendilerini sitemize davet ettim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de kendilerine teşekkürlerimizi içeren bir mail attım + kendilerini sitemize davet ettim
    süperhadi arkadaş'lar el ele verme zamanı

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    bende hemen birtane yazıyorum abi yüreğine sağlık
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hemen birtane yazıyorum abi yüreğine sağlık
    ne demek ya kardeşime bak' kimse rüzgarın çocuklarına kıyamaz herkez hakettiği tavrı görecektir.
    5 dak. ayıralım memduh bey'e atalım mail'imizi haydi arkadaşlar......

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende gönderiyorum çok güzel anlatmış

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    ogün düşüncene sağlık.sen gerçekten çok sıkı bir motosikletçisin hemen bizde görevimizi yapalım ve mailimizi atalım.eksikolma desparadost.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı Tanju adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gönderiyorum çok güzel anlatmış
    bilinç'siz bakış açılarına itibar edip motosiklet'ciliği bilmeyen gazeteci'yi önemseyip yazacağımıza böyle mantıklı' olgun 'objektif'samimi bakış açısı olan doğruları yazan gazetecimi'zi es geçmeyelim 5 dak. ayıralım .
    teşekkür ederim bu her motosiklet'cinin bakışı' yaklaşımı olmalıdır.
    ilgilenen herkeze sonsuz teşekkürler....

Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ogün düşüncene sağlık.sen gerçekten çok sıkı bir motosikletçisin hemen bizde görevimizi yapalım ve mailimizi atalım.eksikolma desparadost.
    canım ümmet abi'm senin güzelliğin' her zaman derim sizler en önemli köşe başlarısınız' bazen öteki' bazen öbür arkadaşımız 'abilerimiz kardeşlerimiz köşe başlarını tutacak ve motosiklet sevgimizi koruyacak sahip çıkacaktır bende bir parçanız olarak buradayım sevgi ve sonsuz saygılarımı yolluyorum ümmet abicim sağol yolların açık olsun dualarımız senin'le kazasız yollar..........

Motosikleti
    sym mio
    hiç değilse motorlulara sataşmayan biri oh ne güzel
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç değilse motorlulara sataşmayan biri oh ne güzel
    çünkii kendiside almayı düşünüyor kendini bizim yerine koyabiliyor işte o zaman gerçekleri görebiliyor insan
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    bende gönderdim tebrik mesajı

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle insanlar arttıkça bakış açısı değişecektir eminimki

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    ::pluss1:: bende gönderdim herkes göndermeli..
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Motosikleti
    TİGER 250 S
    ilginize sonsuz teşekkür'ler bize'de bu yakışır iyi olan dürüst olanın hakkını verelim arkadaşlar.......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    bende teşekür mail li atım ve site adresini yazıp daha iyi bilgi alabilcegini belrtim
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende teşekür mail li atım ve site adresini yazıp daha iyi bilgi alabilcegini belrtim
    eyvallah halis'cim el ele devam az önce motokeyf'deymişim emok'un kadıköy toplanmamız etkinliğin'de D.H.A ropörtaj yapmış'tı onu vermişler! dört bir yandan mücadele'ye devam gazetecilerin çoğu yanımız'da yolumuza devam arkadaş'lar el ele ......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    bende cevap yazdım ve bizim için bilgi alabilmesi için sitemize gelmesini soyledim
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

memduh beye tşk mailimi yolladım arkadaşlar ....

Motosikleti
    TİGER 250 S
    sevgili memduh bey aslın'da otomobil yazılarıy'la tanınan birisi olmasına rağmen yaklaşımı ne kadar pozatif ve gerçek'ci demekki hayatın için'de özümsemiş dürüst insan helal olsun .
    hadi arkadaş'lar mail'ler devam ve görün sitemizin üyesi bile olacak bakın göreceksiniz bize böyle gazeteciler lazım zaten ABZAH muratımız ve birçok değerli arkadaşlarımız var basından .
    iyi yapmışsın halis'cim davetinle.......

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende kendisine aşağıdaki maili gönderip teşekkür ettim.

Merhaba,

Ben Türkiyenin en büyük motosiklet sitesi,www.motosiklet.net in yöneticilerinden Tuncer SEZEN.

Motosiklet ile ilgili yazdığınız yazıyı okudum.Size motosiklete verdiğiniz önem ve bu konudaki objektifliğiniz için teşekkür ediyorum.

Maalesef ki bundan daha iki gün öncesinde Hürriyet in Kelebek ekinde yazılan bir yazıda motosiklet ile ilgili objektiflikten uzak,genellemelerle dolu ve motorcuları sadece halkın başına bela gibi gösteren bir yazar arkadaşımızın yazısıyla hepimiz üzüldük.Kendisine bu konuda mailler attık.Medya da maalesef ki motosiklete verilmesi gereken önem verilmiyor,kırk yılda bir yazı yazılacağı zamansa maalesef ki hep kötü örnekler görülüyor.

Siz bu konuya objektif yaklaşmışsınız,bu bizi çok sevindirdi.Gayet mantıklı ve içten bir yazı olmuş.Ama inanın motosikletin daha çok güzel yönleri var Sanırım sizde motosiklete başlamak konusunda düşüncelere sahipsiniz.Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Görüşmek üzere.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)