Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hyosung Almayi Düşünenlere Bir Global Motor öyküsü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung un metro ile başlayan türkiye macerası, global motor ile son mu buluyor?
    Bu kadar güzel ve güçlü bir motor, neden servis ağını da dört dörtlük kurmaz ki? sanırım kimsenin motora diyeceği bir şey yok ,fakat arıza olduğunda parça lazım olduğunda - kapı duvar ...
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bana anormal gelen bu zaten.
    Koskoca hyosung bayisisin
    O kadar hyosung var piyasada
    Elinde sadece bir tane mi var devirdayım?[/QUOTE]

Sen diğer marklara bir sor önce bakalım stoklarında parça varmı, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, Aprillia, Ducati sorabilirsin hepsine ondan sonra yazarsın buraya.
    [B]YOLUNUZ VE FARINIZ HER ZAMAN AÇIK OLSUN[/B] :cat:

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda

ben ıkıncı el SUZUKI GN 125 Aldım reklam gıbı olmasın ama adamlardan bu motor hakkında kıtapcık ıstedım anında bana temın edip yolladılar
    Buyuk Firma bu demek bence ve bır suru kişi bana bu motorun parçası yok derken servıste olmayan parca ıkı gun içinde temin ediyorlar umarım hyosung tan bırılerı okuyordur!!!

Alıntı strops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana anormal gelen bu zaten.
    Koskoca hyosung bayisisin
    O kadar hyosung var piyasada
    Elinde sadece bir tane mi var devirdayım?
    Sen diğer marklara bir sor önce bakalım stoklarında parça varmı, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, Aprillia, Ducati sorabilirsin hepsine ondan sonra yazarsın buraya.[/QUOTE]

bende suzukı Gn125 var satılmayan bır model bunun parcası hıc bır servıste yok ama teslım suresı ıkı gun sıparısı ver ıkıncı ıs gunu gıt taktır!!!
    bu arada cok satılan modellerın parcaları oluyor genelde
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

betamax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung XRX125
    Bugün itibarıyla servisin teşhisi ve talebi ile benim şahsi girişimlerimin üzerinden net 38 gün geçti ve global motordan çıt yok.. yuh olsun zaten üzerindeki orjinal akü çin malı hyosung perpada almayanı dövüyorlar ,ne kadar aciz olduklarını cümle alem öğrensin diye bildiriyorum....

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'nin en büyük motosiklet sitesinde konu tartışılıyorken ve markanın imajı zedeleniyorken,firmadan bizlere herhangi bir açıklama yapılmaması kafamı karıştırıyor.ayrıca 38 günde akü problemini halledemeyen servisede firma tarafından yaptırım uygulanmalı."betamax" geçmiş olsun arkadaşım.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    arkadaşım geçmiş olsun yanlız ben şüphede kaldım biraz hyosung kullanan
    arkadaşlarım var ve hiç birinde ne motorla ilgili ne servisiyle hiç bir problemleri yok
    hatta geçen aylarda bir komşu 250 r aldı ve globalden o kadar hoşnut kalmıştı ki
    hondayı bile geçer servisi çok iyi diyodu hee birazda şansına mı artık ne desek
    tektrar geçmiş olsun.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Tek kelimeyle sorumsuzluk bence Ben motoru yakından dahi görmedim henüz Motosikletin teknik veya kronik vs problemleri ola bilir o kunuyla ilgili birşey yazmak istemiyorum yeterince tartışılmış. Servistede Global motordada sorumsuzluk var problemi olan arkadaşın yazısını iyi okuyun okuduysanızda iyi cevap verin eksik cevap vermeyin. Adam her 2 tarafıda defalarca aramış sitelerine mail atmış ama hala ses gelmedi diyor. Sorumsuzluk olarak düşünüyorum bende... Umarım en kısa zamanda sorunun çözülür..
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Değerli arkadaşım sakın yanlış anlama senin sıkıntını paylaşıyorum ve en kısa sürede çözülmesini dilerim. Ama ben hem hyosung dan hem servisten ve de globalden gayet memnunum. Şu ana kadar sadece debriyaj teli gerekti onun dışında çok şükür daha hiç problem yaşamadım (6000 km) onu da anında temin ettim. Bunun dışında 1000 km bakımında servis kaşesini vurdurmayı unutmuşum. 4000 km bakımında Pazar olmasına rağmen Global den ilgili yetkiliyi cepten aradım ve sorunuma anında çözüm getirdi telefonla servise talimat vererek.
    Şu anda 250 cc performansı yeterli gelmediği için motorumu satıyorum ama almak istediğim modellerden biri de hyosung 650 r yani başkasını kandırabilirim ama kendimi asla. ben bu markaya ve bu distribütöre daha fazla para verebilirim.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    ya beyler ben istanbul merkezi 2 defa aradım ikisinde de farklı şeyler için aradım. ikisinde de beklediğimden çok daha fazla ilgi gördüm. ama mail işi doğru mailllere geri dönmüyorlar. ama mühim deil. ben globalden çok memnunum.

allaha şükür şimdiye kadar bi problem yaşamadım ve inş yaşamamda!
    GT650R

Motosikleti
    Hyosung XRX125
    Arkadaşlar Global motordan 4 eylül tarihine kadar yaklaşık 1,5 aydan fazla hiç kimse ne aradı ne maillerime yanıt verdi,hatta forumlardanda izlediklerini biliyorum...Ta ki Global motora parça temininde hukuki süreci aştınız kanunen motoru yenisi ile değiştirmek veya fatura bedelini iade etmek zorundasınız,sizleri ticaret mahkemesine vereceğiz diyerek şirketim adına yazdığım uyarı mektubunu faxlayınca olmayan parça aniden gümrükten gelmiş ve hemen kargoyla C&C motora gönderilmiş...Özcan Bey arayıp bildirdi ve motorunuzu güle güle kullanın dedi....

Motosikleti
    var ama ER-5 alası var..
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya illaki hyo hakkında uzun vadede ne olucağını bilemiyoruz
    en eskisi 2 yaşında
    benim fikrim, tabiki japonlar kadar ii değildir ama çinli scooterlar bile 40-50binleri yapabildiyse
    ii bakıldığı takdirde bu makinalarda gidecektir uzun kilometreler
    ha, distribütöre baktıın zaman önceki distribütörden çok daha fazla şikayet vardı diye hatırlıyorum..
    harbi 40.000 yapan çinli varmıymış ya
    [B][CENTER]BorN 2 Ride WiLd[/CENTER][/B]

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HAyırlı olsunmu diyim? Geçmiş olsun mu? bilemiyorum betamax. Ben hala bu kadar yazılandan sonra firmanın doğan cevap hakkını kullanmasını bekliyorum.Mutlaka bir açıklamaları vardır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Hyosung XRX125

Ben bıktığım için yemiş göründüm,sizler yemeğin!

Arkadaşlar unutmadan en son ekleyeyim 38 gün sonra gümrükten yeni çektik hemen kargo ile servise gönderdik dediklerinde ,serviste babası akün az sonra gelecek , oğlu geldi diyor!..serviste motoruma bakıma gelmiş başka bir motorun aküsünü gözümün önünde söküp motoruma taktılar ve denemek için takmıştık dediler ,akü bariz bir şekilde kullanılmış aküydü altındaki sürtünmeden oluşmuş çiziklerden belliydi...YERSEN metodu...
    Global motor + servis ekip çalışması....

marten1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ 6 Diversion F
    Bir hyosung kullanıcısı olarak globalden vede avrupa yakasındaki servislerinden bi cacık olmaz diyorum hikaye kim ne derse desin bende 2 hafta debriyaj müşürü bekledim gelmedi sorunu başka yönden hallettik bundan sonraki motorum kesinlikle hyosung olmayacak hyosung iyi motor ama yedekparcası bıktıryor soğutuyor motoru insandan

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    şimdi benim bu forumda anlayamadığım şu motor güzelde sıfırı bile illaki arıza yapıyor ve birde bu yetmiyormuş gibi yedek parça sıkıntısı çekiyorsunuz

e adamlar honda hayat onda demekte sonuna kadar haklılar be hiç sorunsuz binlerce kilometre binip bakımdan bakıma servise gidiyorlar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı betamax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar unutmadan en son ekleyeyim 38 gün sonra gümrükten yeni çektik hemen kargo ile servise gönderdik dediklerinde ,serviste babası akün az sonra gelecek , oğlu geldi diyor!..serviste motoruma bakıma gelmiş başka bir motorun aküsünü gözümün önünde söküp motoruma taktılar ve denemek için takmıştık dediler ,akü bariz bir şekilde kullanılmış aküydü altındaki sürtünmeden oluşmuş çiziklerden belliydi...YERSEN metodu...
    Global motor + servis ekip çalışması....
    bu yazılanlara inanamıyorum ya...bunlar nasıl servis böyle...

harbinin dediği gibi...8500 de cbf 150...servisten servise...kaliteli mal satmak bayi için kötü bişey ya...adamın servisine gelen yok...servise sohbet muhabbete gidiyorum...gelenler hep actıvalar...ama motorlarının ebesini bir güzel belliyolar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    buda demektirki METEHAN ın hondası var
    panda hayat onda

metehan prensesin kocaman resimlerini özledik sadece onu kocaman öpüyorum sana bişi yok
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda demektirki METEHAN ın hondası var
    panda hayat onda

metehan prensesin kocaman resimlerini özledik sadece onu kocaman öpüyorum sana bişi yok
    ok paşam...ben onun öpücüklerini kıskanmam...hayat kader hep ona gülsün...ona gelen acı bize gelsin..benim ömrümden alsın Cenabı Hak ona versin...

abi çok büyüdü ya....yaşlanıyoruz galiba...daha bana ilk gülümsemesini hatırlarım burnumun direği sızlar...iyigeceler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    ben hala o havluya sarılı resmini gözümden silemiyorum allah uzun ömürler versin
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)