Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Az Daha motosikletlinin üzerine şerit değiştirecektim!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Arkadaslar az önce işten opel vivano ile eve geldim yolda gelirken sıkışık trafikte serit değiştirmek için sinyal verdim aynadan sol tarafı kontrol ettim solda bir araba gördüm ama aramızda şerit değiştirecek kadar mesafe vardı tam şerit değiştirecektim ki oda ne birden bire sanki gökten inmiş gibi arabanın önünde bir motosiklet belirdi. Anladığım şu ki motosiklet tam ortadan gitmediği için motosikletin farı ile arabanın sağ farı aynı hizaya gelince motosiklet arabanın önünde kamufle olmuş. Anlayacağınız az daha adamın üzerine kırıyordum son anda farketmeseydim belki şimdi çok ciddi bir kaza yaşanmış olabilirdi. Daha önce gece motosiklet kullanmanın doğru olmadığını duymuştum bence gercektende öyle. Siz siz olun gece çıkmayın yada çok çok dikkatli olun. Allah kimseye kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Valla bence motorlar değilde arabalar daha dikkatli olmalı bence.Her araç kendi kör noktasından sorumludur.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Gece çıkmamak mı ? Nasıl olacak bu ? Cambazlık yapıp, arabalar arasında gitmediğin sürece, korumalarını taktığın, gözünü dört açtığın sürece, dikkatli dikkatli ve de dikkatli olduğun sürece sorun senden kaynaklı olmayacaktır.. Herkes kendinden sorumlu olsa şu trafikte, insanların birbirine saygısı olsa, herşey çok güzel olacak eminim.. Fazla mı hayal kurdum..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    wllaha bütün taşıtlae birbirine saygılı olur ammmaaaaaa tek bizim izmir arabaları(yeni garaj)adamn üstüne çıkcaklar mübarekler ne saygı var ne şöförlük
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bence motorlar değilde arabalar daha dikkatli olmalı bence.Her araç kendi kör noktasından sorumludur.
    Evet tabiki haklısın ama benim başıma gelen kör nokta hadisesi yada dikkatsizlik değildi. Gerçekten motosiklet arabanın önünde karanlıkta kamufle olmuştu. Şimdiye kadar motosiket kazalarında her zaman arabaları suçlardım ama bu aksam anladım ki bazen insanın 5 duyusu ile algılayamadığı durumlar gerçekten yaşanıyor.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bugun gebzeye gittim araba ile ve inanın araba kullanırken aralardan kacanları farketmeniz an meselesi.
    Yol ortasından gidenler ise hep göz önünde olduklarından farkediliyor. Yaklasık 3 yıldır araba kullanmıyordum arada sırada kullandıklarım hariç.
    Bugun sırf onu gözlemledim. Her motosiklet kullanan mutlaka trafige cıkıp aracta kullanmalı bence. Birde diger pencereden bakmak adına. Daha duzgun bir fikir sahibi oluyor insan.
    (Laf aramızda nefret ettim bir kez daha hem arabadan hem trafik illetinden)
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Işıklanrıma oldugunda en iyi gece sürüşlerinden zevk alırım yaw

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece çıkmamak mı ? Nasıl olacak bu ? Cambazlık yapıp, arabalar arasında gitmediğin sürece, korumalarını taktığın, gözünü dört açtığın sürece, dikkatli dikkatli ve de dikkatli olduğun sürece sorun senden kaynaklı olmayacaktır.. Herkes kendinden sorumlu olsa şu trafikte, insanların birbirine saygısı olsa, herşey çok güzel olacak eminim.. Fazla mı hayal kurdum..
    eferim kız sana aklımdan geçenleri tek tek eksiksiz yazmıssın.. Benı ugrastırmadıgın için saol
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam şerit değiştirecektim ki oda ne birden bire sanki gökten inmiş gibi arabanın önünde bir motosiklet belirdi. Anladığım şu ki motosiklet tam ortadan gitmediği için motosikletin farı ile arabanın sağ farı aynı hizaya gelince motosiklet arabanın önünde kamufle olmuş.
    üstad benim anlamadığım bişey var senin sağ farının önünde olan koca motosikleti nasıl GÖRMÜYOSUN...nasıl kamufle oluyo koca motosiklet...yani hani aynaya baktım sonrada önüme bakmadan bi anda şerit değiştiricektimki önümde motor olduğunu farkettim geçmedim desen ayrı konuda...bide şerit değiştirsen adam zaten sol şeritte kalıcak ondan hızlı olmadıkça onada bi zararın olmukcak...burda bize tam olarak neyi anlatmak istedin anlamış değilim...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Bende hastalıktır sollama yapmadan önce sellektör yaparım
    Sollamaya çıkınca korna çalarım.
    Motosikletlerin üzerindeki kornalar çok yetersiz ayrıca.
    Ben motorumu aldıgım gün 1 çift hella taktırdım

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad benim anlamadığım bişey var senin sağ farının önünde olan koca motosikleti nasıl GÖRMÜYOSUN...nasıl kamufle oluyo koca motosiklet...yani hani aynaya baktım sonrada önüme bakmadan bi anda şerit değiştiricektimki önümde motor olduğunu farkettim geçmedim desen ayrı konuda...bide şerit değiştirsen adam zaten sol şeritte kalıcak ondan hızlı olmadıkça onada bi zararın olmukcak...burda bize tam olarak neyi anlatmak istedin anlamış değilim...
    al bendende o kadarr........

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aksamları yogun trafikte hızlıyken motosikten farını bende secemiom hatta arkadasım arkamda oldugunu bildigim halde sesini duyup ayırt edemiyorum okdr ısıgın arasında belli olmuyo arabalardan birinin farı gibi duruyo bence bigun kalabalık bi trafikte dikkat edin anlıcaksınız sizde
    true love..

Drift Religion

bende_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlamışsın olayı motosiklet arkadaki arabanın farının önünde belırıyor ve arabanın farının yerınde motosıkletın farı bulundugu ıcın motosıklet bı anlıgına algılanamıyor.

paylaşım ıcın teşekkurler daha dikkatlı olacağım
    isyan rock'ta başlar,motosiklet üstünde devam eder !!!:cat:

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Geçmişş olsun kardeşş walaa gece çıkmayı ben de sewmiyorum gündüz motor gece araba
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Şimdi çok uzun yıllardır araba kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim.Anladığım kadarıyla ani ve SİNYAL vermeden şerit değiştirmeye kalktınız.Eğer sinyal verseydiniz motor sizi görür ve ona göre hamle yapardı.Selektör,şerit değiştirme,hızlanıp kaçma vs.Ama hiçbir uyarı belirtisi vermeden şerit değiştirmeye kalkarsanız haklısınız kamufle olmuş gibi gözüken motor ezilebilir.Kusura bakmayın ama katılmıyorum.bu araba kullanmaktaki tecrübeyle alakalı.Gece daha dikkatli araba kullanmanızı tavsiye ederim.usta şöfer heryeri görmek zorundadır.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    yav benimde kırmışlığım var aynı sebepten , ama okkalı bir küfrüde yedik motocu arkadaştan . Geceleri hiç gözükmüyor bu meret böyle ortamlarda .
    Neyse napalım iyi bişey olmamış .

Nekadar kollasakta motorcular gözükmüyor kardeşim hele bu salak trafik koşullarında . Ucuz kurtarmışsınız ikinizede geçmiş olsun

Geçmiş olsun .

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    anlattığın olayda kimin kusura var anlamak zor ama gece görünürlük olayına katılıyorum

bazı araba kullanıcıları gece şerit değiştirirken arkadan ışığın vurup vurmadığına bakıyor ve öyle şerit değiştiriyor

yani bir bakıma ezbere şerit değiştiriyorlar

arkadaşta böyle bir yanılsama içine girmiş olabilir...

@tubis
    gece motor sürme konusunda sana katılmıyorum
    bende bazen geceleri kullanıyorum ama hep pişman oluyorum
    sırf bu yüzden xenon aldım akü kaldırmadı
    kuvvetli bir aydınlatma sistemi olmadıktan sonra gece sürmemek lazım aslında

gerçi ben biraz dağ başına doğru yol alıyorum,şehir içinde sokak aydınlatmaları fena sayılmaz,şehir içinde sıkıntı olmayabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)