Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Titreşimin Sebebi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    ohoo konuya bak nerdeeeeeeeenn nereye beeeaaa.. bence motosiklet dedigin biraz titrer..ha bu rahatsız edici boyuttaysa bence servisine danış baksana burdan sana ekmek yok konu yine almış başını kadındı erkekdi mevzuna dönüyo
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya meltem karnımda bir sancı var.. Ne yapmam lazım ? apandisit olabilir mi acaba?
    pFF..
    titreşimden mi kaynaklanıyor gerçekten enteresan cevaplar ve yorumlar gelmiş

motorlarımız çok farklı ama üst süratlerde benzer titreşim oluyor,az bişey elciklerde ve ayaklıklarda, biraz daha fazla bişi depoda , titreşim olmayan motor yok zaten motorumdaki titreşim ile ilgili notları yurtdışı bir forumda bulmuştum. bayan 600 f sürüyor yuh yerine titreşim şöyle böyle gerçekleşiyor diye doğru yorumlar vardı. size de google dan aratarak aynısını tavsiye ederim

bide konu başlığı 600f titreşim nasıldır vs. gibi olsa, 600f kullanan arkadaşlar daha rahat görebilirlerdi sanırım.

motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    bayan kullanamazdiye bişey yok kardeşim ben bayan gördüm tektekeryapıyo siznediyosunuz küçümsemeyin bayanlarda bu işi erkekler kadar iyi yapıyo.

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Yani titreşimin sebebi dışında her türlü yorum yapılmış her zamanki gibi ben bunu anlayamıyorum. Kaç km tecrübesi varmış işte istediği motora biner size ne yani
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı meLtem83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim ayaklarımda ve selede oluyor daha çok. elimde titreşim hissetmiyorum belki eldivendendir ama.
    demek istediğim, o hızdan sonra üzerinde güvende hissetmiyorum. düşük hızlardaki kadar rahat olamıyorum, titreşim bu derece artıyor işte.
    Arkadaş,
    sele ve bacaklara vuran titreşim doğrudan Motor titreşimi ile alakalı gibi görünüyor. Sadece belirli bir devir aralığında bu titreşimi yapıyor ve o devirler haricinde kesiyor ise normal sayılabilir. Motorların belirli devir aralıkları Kritik sayılır ve dinamik dengesi o devirler arasında çok iyi değildir. Ancak 150 Km sürat oldukça yüksek bir sürattir. 100Km. ile gidermiş gibi de bir titreşimsizlik beklememen gerekir. Bu titreşim, kısa zamanda uyuşukluk yaratacak kadar çok ise servise danışmanı önerebilirim.

Bir de tüm forum katılımcısı arkadaşlarıma şunu eklemeliyim; Tekerlek balansları çok önemli titreşim sebepleridir. İstanbul Anadolu yakasında Motosiklet Tekerleği Balansı yapan bir yere en azından ben rastlayamadım Normalde 5000 Km. de bir balans ayarları yenilenmelidir. Tekerlekler de bir balanssızlık var ise, genelde 90-100 Km süratte titreşim başlar, özellikle gidonda ve sele de beraber hissedilir, bu süratleri geçince keser. Daha sonra 145-160 arasında aynı titreşim başlar. Eğer böyle bir sorununuz var ise Tekerlek Balansı Bozuk teşhisi koyabiliriz.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

denizci muzaffer abi olayı özetlemiş zaten.

ama 600f kullanıcısı değilde bir gözlemci olarak bence birçok sebebi olabilir.

dengesiz gevşek bir vida bile o sürat ve devirde titreşime sebebiyet verebilir bence.

bir an evvel servise gitsen daha iyi olacak gibi ....

erken tehşis her zaman iyidir

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    CBF500'le Cadde'de devamlı gördüğüm bir kız vardı, o sen olabilirsin. Hatta bir-iki defa selamlaşmıştık, bende de sarı BMW vardı.
    CBR hayırlı olsun en başta, motosiklet büyütürken izlediğin sıralama da gayet uygun bence. Bazı arkadaşlar 150 km/s hızı bayağı gözlerinde büyütmüşler. CBR600F gibi motorlar öyle dengeli ve güçlü ki 10-15 sn. içinde bu hızlara çıkıyor arkadaşlar ve bu hıza çıktığınızı anlamıyorsunuz bile, en azından ben ilk büyük motorumu aldığım gün 160 km/s yapmıştım.
    Sarsıntı ile ilgili kullanmadan birşey söylemek güç ve yanlış olur...
    Trafikte senin gibi hanım sürücülerin artması dileğiyle...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    EHheheh bi dünya adam 600F kullanıyo yuh demis , nası kullanıyosun demis vs vs ben bayan olsam simdi sinirlenir bi dünya laf ederdim.150km ile bayan nası gidermis onu yazanlar hic çıkmış mı 150km hıza ki

racing iski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanmıyorum.. bir kız..hemde motor kullanıyo.. bi de 600f .. başımıza taş yağacaq.. Bir bayan today den daha yüksek kapasiteli bir motora binmemeli dimi arkadaşlar. Bu biz erkeklere yapılmış bir aşağılama bir hakarettir..
    sanırım sizin psikolojik kökenli sorunlarınız ve saplantılarınız var. size yardımcı olmamı isterseniz ben manisalıyım. anladınız siz onu. ama siz illa ki bakırköy olsun diye tutturursanız o da olur. siz iyileşin yeterki. biz elimizden geleni yaparız.
    arkadaşlar lütfen bayanlara karşı daha saygılı ve duyarlı olalım. insanlar kendilerini aşağılanmış sayıyorlarsa bu sorunu kendi bünyelerinde aşmaya çalışsınlar. aklıselim davranılıp mantıklı cevaplar verilirse hepimiz için faydalı olacaktır.

Motosikleti
    cbr600f
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,
    sele ve bacaklara vuran titreşim doğrudan Motor titreşimi ile alakalı gibi görünüyor. Sadece belirli bir devir aralığında bu titreşimi yapıyor ve o devirler haricinde kesiyor ise normal sayılabilir. Motorların belirli devir aralıkları Kritik sayılır ve dinamik dengesi o devirler arasında çok iyi değildir. Ancak 150 Km sürat oldukça yüksek bir sürattir. 100Km. ile gidermiş gibi de bir titreşimsizlik beklememen gerekir. Bu titreşim, kısa zamanda uyuşukluk yaratacak kadar çok ise servise danışmanı önerebilirim.

Bir de tüm forum katılımcısı arkadaşlarıma şunu eklemeliyim; Tekerlek balansları çok önemli titreşim sebepleridir. İstanbul Anadolu yakasında Motosiklet Tekerleği Balansı yapan bir yere en azından ben rastlayamadım Normalde 5000 Km. de bir balans ayarları yenilenmelidir. Tekerlekler de bir balanssızlık var ise, genelde 90-100 Km süratte titreşim başlar, özellikle gidonda ve sele de beraber hissedilir, bu süratleri geçince keser. Daha sonra 145-160 arasında aynı titreşim başlar. Eğer böyle bir sorununuz var ise Tekerlek Balansı Bozuk teşhisi koyabiliriz.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    çok teşekkür ederim
    işte beklediğim cevap bunun gibi bişeydi. ben bugun servise göstericem motoru, gerekirse de balans ayarı yaptırcam. umarım titreşim azalır.

Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF500'le Cadde'de devamlı gördüğüm bir kız vardı, o sen olabilirsin. Hatta bir-iki defa selamlaşmıştık, bende de sarı BMW vardı.
    CBR hayırlı olsun en başta, motosiklet büyütürken izlediğin sıralama da gayet uygun bence. Bazı arkadaşlar 150 km/s hızı bayağı gözlerinde büyütmüşler. CBR600F gibi motorlar öyle dengeli ve güçlü ki 10-15 sn. içinde bu hızlara çıkıyor arkadaşlar ve bu hıza çıktığınızı anlamıyorsunuz bile, en azından ben ilk büyük motorumu aldığım gün 160 km/s yapmıştım.
    Sarsıntı ile ilgili kullanmadan birşey söylemek güç ve yanlış olur...
    Trafikte senin gibi hanım sürücülerin artması dileğiyle...
    walla olabilir, caddede gezmişliğim vardır
    selamlar

Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EHheheh bi dünya adam 600F kullanıyo yuh demis , nası kullanıyosun demis vs vs ben bayan olsam simdi sinirlenir bi dünya laf ederdim.150km ile bayan nası gidermis onu yazanlar hic çıkmış mı 150km hıza ki

herkesle birebir laf dalaşına girmeye hiç niyetim yok, laubali cevapları kaale almıyorum. konuşan konuşsun, ben yollarda elim gazda bir bayan olarak kalmaya devam edeceğm.

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Anadolu yakasında Motosiklet Tekerleği Balansı yapan bir yere en azından ben rastlayamadım

Bostancıda var motosiklet balansı yapan bir yer ama adı aklımda değil şimdi. Şöyle tarif edebilirim e5 den bostancı köprüsünden giriş yapıp istanbul istikametine doğru olan yanyola çıkarken bostancı köprüsünün köprünün altından dönünce hemen kavşakta sol tarafta aynı zamanda prelli ve metzeler bayisi ama dediğim gibi adı aklımda değil motosiklet lastiklerine balans ayarı yapıyorlar.
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı motoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bostancıda var motosiklet balansı yapan bir yer ama adı aklımda değil şimdi. Şöyle tarif edebilirim e5 den bostancı köprüsünden giriş yapıp istanbul istikametine doğru olan yanyola çıkarken bostancı köprüsünün köprünün altından dönünce hemen kavşakta sol tarafta aynı zamanda prelli ve metzeler bayisi ama dediğim gibi adı aklımda değil motosiklet lastiklerine balans ayarı yapıyorlar.
    Eyvallah bir oraya gitmemiştim arkadaş
    Kendim de bir balns- Rot ustasıyımdır ama hale bak
    Derhal ziyaret edeceğim orayı ve gerekli bilgileri foruma ekleyeceğim. Teşekkürler

Alıntı meLtem83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim
    işte beklediğim cevap bunun gibi bişeydi. ben bugun servise göstericem motoru, gerekirse de balans ayarı yaptırcam. umarım titreşim azalır.

walla olabilir, caddede gezmişliğim vardır
    selamlar

herkesle birebir laf dalaşına girmeye hiç niyetim yok, laubali cevapları kaale almıyorum. konuşan konuşsun, ben yollarda elim gazda bir bayan olarak kalmaya devam edeceğm.

Netten bu kadar yardımcı olmaya çalışabildim. Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

Motosikleti
    şehir efsanesi
    Alıntı racing iski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım sizin psikolojik kökenli sorunlarınız ve saplantılarınız var. size yardımcı olmamı isterseniz ben manisalıyım. anladınız siz onu. ama siz illa ki bakırköy olsun diye tutturursanız o da olur. siz iyileşin yeterki. biz elimizden geleni yaparız.
    arkadaşlar lütfen bayanlara karşı daha saygılı ve duyarlı olalım. insanlar kendilerini aşağılanmış sayıyorlarsa bu sorunu kendi bünyelerinde aşmaya çalışsınlar. aklıselim davranılıp mantıklı cevaplar verilirse hepimiz için faydalı olacaktır.
    İski sende Dr. numarası yoksa bende verebilirim
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

racing iski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İski sende Dr. numarası yoksa bende verebilirim
    dostum ya sağol. artık elele verip yardımcı olacağız arkadaşa. bu arada toplantıya geliyorsunuz. bak gelmezseniz gözüme görülmeyin. ceydaya da iletirsen sevinirim sener.(tehdit gibi oldu bu yaa)

Motosikleti
    seneye
    titresim cokgu guclu motorlarda olur tabi yuksek hızlarda bu pistonlardaki tork gucunden kaynaklanır

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Motorunuzun bir resmini koyarsanız forumdaki tecrübeli arkadaşlar neden titrediğini size hemen söyleyeceklerdir.Koyamazsanızda siz bir balansa götürün ilk önce derim.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iide 800 km de rodajı bitmişmi sayılır rodaj bitmeden bu hızlara çıkmaz zaten sakıncalı değilmidir
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

Motosikleti
    cbr600f
    Alıntı Cyberm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iide 800 km de rodajı bitmişmi sayılır rodaj bitmeden bu hızlara çıkmaz zaten sakıncalı değilmidir
    motoru sıfır almadım ben, benim yaptıgım yol 800km
    aldıgımda 11400km deydi, şimdi 12500 e yaklaştı.

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de aklıma geldi yazayim dedim, kıskançlıktan yazmış olmayasın bu mesajı..
    hayır bir alâkası yoktu, hatta konuyu açanın bayan olmasıyla da bir alâkası yoktu...

ama herkesin aklı aynı çalışmıyor işte... ne yaparsın. böylelerini de hoş karşılamak gerek...

Motosikleti
    daelim s2 250
    titreşim falan derken çinliler bu motorlaradamı el attı yoksa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)