Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Altında motor olan ama insan olmayanlara sesleniyorum !

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Bugün gene bir kaza haberi okudum sabah gazetesinde.Görmüşsünüzdür belki,kaza değil aslında bir cinayet,bir intihar.Kurye şirketinde çalışan bu serseri,işyerinden sevgilisini alıp eylenceye götürüyor,içtiği yetmezmiş gibi,bir de dönüşte benzinlikten alkol alıyorlar ve içe içe gidiyorlar.Sonuç %100 belli tabiki.Kaza yapıyor,kızı düşürüyor,kızın üstünden arabalar geçiyor,bunun üzerine malum şerefsiz motora atlayıp topukluyor.Sabaha kadar üstünden yüzlerce araba gecen ceset tanınmaz hale gelip yola dağılıyor.

Bu sabah haberi okuyan yakınlarım bak işte motorcu sana diyerek anlamsız bir tepki gösteriyorlar bana,ordakinin bir motorcu olmadığını,hatta bir insan bile olmadığını bilmeden !

Sadece bir ricam var,üstüne alınan alınabilir,sözümün arkasındayım;
    "İçkili,uykulu,süratli (hangi süratten bahsettiğimi anladınız) motor kullanacak kadar akılsız ve ahlaksız olan MOTORLULAR,lütfen başka vasıtalarla intihar edin,uyku ilacı,kezzap,tabanca ne olursa... Arkanızdan geberdi gitti der geçeriz,ama ölüm için motoru seçmeniz,bizim,yani iki tekere gönül vermiş,motorseverlerin de adını kirletiyor,sevdiklerimizi endişeye sürüklüyor.

Bu ülkede motorcudan kaynaklanan kaza olmuyor olmazda kimse kendini kandırmasın,alkollüden kaynaklanır,bilinçsiz kuryeden kaynaklanır,caddelerde bulunmasına anlam veremediğim yarış motorlarından kaynaklanır,saçı bozulmasın yada sıcaktan bunalmasın diye kask takmayandan kaynaklanır,dünki kaza gibi bir arabaya doluşmuş 4 sarhoş hayvan yüzünden kaynaklanır,en genel anlamda motorCUdan değil,motorLUdan kaynaklanır !

Kaza olmazmı elbet olur adı üzerinde,bir an dikkat dağılır,gözün kararır,lastik çukura girer,yağda kayarsın... Ama yukarıdaki gibi olaylar kaza değildir,motosiklet gibi kötü eleştirileri hiç hak etmeyen bir makinaya bağlı da değildir,(kendisi kişiliksiz de olsa) kişi ile ilgilidir.
    http://www.sabah.com.tr/haber,149F1C...323AB1195.html

.................................................. .................................................

Dünki kaza ile ilgili de bir çift lafım var,iki insan nizami şekilde,keyifli keyifli dalıştan dönüyorlar,donanımları tam,süratleri normal,yol düzgün,fakat bu ülkeye hiçbir faydası olmayan,haksız yere oksijen tüketen,4 adet içkili mahluk (insan demeye dilim varmıyor),iki güzel insanın canına kıyıyor,malesef arabadakilerden yanlızca şöförün yanındaki ölüyor,diğerlerinden kurtulamıyoruz.Peki ama gündüz vakti sağda solda pusu kuran trafik ekipleri,niçin gece yolları eşkiyalara,masum insanları da Allaha emanet ediyorlar !

http://www.sabah.com.tr/2007/08/07/h...65BA98437.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    "İçkili,uykulu,süratli (hangi süratten bahsettiğimi anladınız) motor kullanacak kadar akılsız ve ahlaksız olan MOTORLULAR,lütfen başka vasıtalarla intihar edin,uyku ilacı,kezzap,tabanca ne olursa... Arkanızdan geberdi gitti der geçeriz,ama ölüm için motoru seçmeniz,bizim,yani iki tekere gönül vermiş,motorseverlerin de adını kirletiyor,sevdiklerimizi endişeye sürüklüyor.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Çok şükür konunun muhattabı olanlardan değilim.
    Arkadaşlarımı haklı buluyorum. Hani Tişörtlerimizde espri ile karışık son adım motorcu olmaktır ya! işte oradaki espri, ilk önce İnsan Olacaksın!!
    Poturdak

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    insanlıkla ilgili sorunun var bencede o olaydaki arkadaşın

hatta kendisi o olaydan sonra bence bir katil!

kavga vs. hiç başvurmadığım olaylardır ama trafikte başkasının canını tehlikeye atacak şekilde,içkili şekilde araç kullananları hakkaten iyi bir dövmek isterim!

alçak adamlar,milletinde ocağını söndürüyorlar

Tutkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA AFRİCA TWİN
    Ne yazık ki günümüzde bu tür sürücüler var. Motosiklet üstünde densizce hareketler yapıp hem kendi hem de başkasının hayatını tehlikeye atanlar motorcu değil ancak serseri olabilirler. (Bu densizliği trafikte yapanlardan bahsediyorum).

Motosikleti
    honda falcon nx4 ve kardeşi today
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi çook haklısın kardes biraz geri oluyo bunları yapan kenidin düşünmüyosan başkalarını düşün....
    Honda Falcon NX4
    Honda Today

Motosikleti
    Arkadaşlar yakınlarıma,sevdiklerime laf anlatmaktan ben yoruldum,bir insanın silahını ortada bırakması sonucu evdeki çocuğun annesini vurmasını belki okumuşsunuzdur geçen hafta,burada problem,arıza nasıl ki silahta değilse,motosikletlerinde bir suçu yok,tek yaptıkları bizim için bu dünyayı daha keyifli hale getirmek.Elbette herşeyin bir parça riski var otomobille üstümüze kamyon çıkmıştı konyada mesela ama yarın öbür gün küçük-büyük bir kaza yapınca motor üzerinde,aileniz ayağa kalkacak,isyan edecek,biz sana demiştik diyecek.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    @ cuneytovuc
    Kesinlikle tam destek arkadaşımıza,gayet doğru şeyler söylemiş her cümlesine katılıyorum.
    Ama şöylede bir sorun var ki bu sitede hergün kaza yaptım diye illaki bir arkadaşımız yeni konu açıyor hatta bazıları yine kaza yaptım diye konu açıyor çoğunu okuyorum bu arkadaş ya çok süratli yada viraja girilemeyecek bir hızla giriyor ya düşüyor ya çarpıyor yada bir şey olmasada tabiricaizse kuru sıkı arabayı durdurucaktım iki çift laf edecektim diyor olayı anlatıyor ne laf edeceğini çok merak ediyorum 90la viraja giren sonra viraj çıkışında kamyonu görüp taklaya gelip burada forumda ortalığı velveleye veriyor birde hatalısın arkadaş denildimi çok hızlı girmişin viraja savunma hazır normalde ben o viraja 110lada giriyordum o kamyon orda olmasaydı...vs...Yada yolu boş gördüm 100le kaptırmış gidiyordum(tem veya e-5 bile değil barbaros bulvarı beşktaş)Araba çıktı önüme çarpıyordum,az kaldı ölecektim vs... ya yaya çıksaydı sen adamı öldürecektin.Sanırım bizde kendimize iğne batırmak değil kendi kendimize eleştiri yapmaktan korkuyoruz ama başkasına gelince offf ki ne off kaptırıyoruz.Birde gerçekten kurallara uymasına rağmen kaza yapanlar var onlara tamam en samimi geçmiş olsun ama diğerlerine geçmiş olsun diyenlerede hayret ediyorum.Bu arada motorcu arkadaşların çoğuda hız sınırlarını dahi bilmiyorlar..

Motosikleti
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ cuneytovuc
    Kesinlikle tam destek arkadaşımıza,gayet doğru şeyler söylemiş her cümlesine katılıyorum.
    Ama şöylede bir sorun var ki bu sitede hergün kaza yaptım diye illaki bir arkadaşımız yeni konu açıyor hatta bazıları yine kaza yaptım diye konu açıyor çoğunu okuyorum bu arkadaş ya çok süratli yada viraja girilemeyecek bir hızla giriyor ya düşüyor ya çarpıyor yada bir şey olmasada tabiricaizse kuru sıkı arabayı durdurucaktım iki çift laf edecektim diyor olayı anlatıyor ne laf edeceğini çok merak ediyorum 90la viraja giren sonra viraj çıkışında kamyonu görüp taklaya gelip burada forumda ortalığı velveleye veriyor birde hatalısın arkadaş denildimi çok hızlı girmişin viraja savunma hazır normalde ben o viraja 110lada giriyordum o kamyon orda olmasaydı...vs...Yada yolu boş gördüm 100le kaptırmış gidiyordum(tem veya e-5 bile değil barbaros bulvarı beşktaş)Araba çıktı önüme çarpıyordum,az kaldı ölecektim vs... ya yaya çıksaydı sen adamı öldürecektin.Sanırım bizde kendimize iğne batırmak değil kendi kendimize eleştiri yapmaktan korkuyoruz ama başkasına gelince offf ki ne off kaptırıyoruz.Birde gerçekten kurallara uymasına rağmen kaza yapanlar var onlara tamam en samimi geçmiş olsun ama diğerlerine geçmiş olsun diyenlerede hayret ediyorum.Bu arada motorcu arkadaşların çoğuda hız sınırlarını dahi bilmiyorlar..
    Dostum ben özeleştiriye gerek duymuyorum direk motorlu/motorcu diye ayırıyorum,bu siteye üye olması,benim dostum,senin akraban olması mazeret değil,o kişilerde motorcu değil malesef ama aramızda yer bulmaya çalışıyorlar.Daha önce de dediğim gibi insanoğlu kusursuz bi varlık değildir,kaza da yapar yeri geldiğinde,hemde hertürlü önleme ve dikkate rağmen ama sözümüz onlara değil,onlara sadece geçmiş olsun,başımız sağolsun deriz.Ama kurala uymayıp,birde pişkinlik yapanlarla ilgili kesinlikle sana katılıyorum.

sertacım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda spayc 110
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gene bir kaza haberi okudum sabah gazetesinde.Görmüşsünüzdür belki,kaza değil aslında bir cinayet,bir intihar.Kurye şirketinde çalışan bu serseri,işyerinden sevgilisini alıp eylenceye götürüyor,içtiği yetmezmiş gibi,bir de dönüşte benzinlikten alkol alıyorlar ve içe içe gidiyorlar.Sonuç %100 belli tabiki.Kaza yapıyor,kızı düşürüyor,kızın üstünden arabalar geçiyor,bunun üzerine malum şerefsiz motora atlayıp topukluyor.Sabaha kadar üstünden yüzlerce araba gecen ceset tanınmaz hale gelip yola dağılıyor.
    .Peki ama gündüz vakti sağda solda pusu kuran trafik ekipleri,niçin gece yolları eşkiyalara,masum insanları da Allaha emanet ediyorlar !

http://www.sabah.com.tr/2007/08/07/h...65BA98437.html
    harfiyen katılıyorum dostum nede güzel anlatmışsın. artık motora binerken acaba başıma ne gelir diye içimden geçirir oldum.
    Büyük Adam Olman Gerekmez Adam Ol Yeter...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    ne motorlar gördüm üstünde, insan yok...
    ne insanlar gördüm altında motor yok...
    nerden bileceksin insanların kahpe olduğunu,
    insanın alnında kahpe mi yazıo,
    nerden bileceksin motorcunun insan olduğnu?
    alnında insanmı yazıo

vritten by mahsun kırmızıgül

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)