Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Az kalsın motoru yakıyodum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Dün akşamüstü şöyle akşam üstü biraz dolaşiyim dedim ve Kumburgaz dan yola çıkıp Silivri ortaköy üzerinden , Kestanelik köyüne ve oradan yine Çatalca nın çeşitli köylerini dolaşarak Çatalca merkez üzerinden kumburgaz a dönerim diye bi plan yapmıştım.Havanın kararmasına yarım saat kala yola çıktım herşey güzeldi tam kafa dağıtalacak bi ortamdaydım benzini mi aldım yaklaşık e-5 ten ortaköy e saptım ve kuzeye doğru tırmanışım başladı yavaşca giderken Elbasan yoluna saptım ortam biraz tenhalaştı ve bayırlar başlamıştı tam istediğim kıvama gelmişti ortam.Elbasan köyünü geçtim ve bnm kinde yokuş aşağı gidişlerde ve fren basımlarında yağ göstergesi yanıp sönmeye başladı içim bi acayip oldu, çünkü öyle bi yerdeyim ki tabiri caizse dağın başı en yakın yağ bulabileceğim yer yaklaşık 30 km.Aslında geri dönsem yolu kısaltırdım da biraz macera yaşiyim dedim.Hava grileşip kararmaya başladı ve ben öyle bi yola girdim ki tüm çatalca nın köylerine kuşbakışı bakan sessiz huzur dolu bi yerdi ama yolumu kaybetmiştim.(İçimden diyordum ki ah sezer yağın olsa ne gezilirdi buralar).Neyse bi köye girdim yoldan geçen köylüye çatalca ya nasıl gidebeliceğemi sordum en kısa yoldan, dedi:Bu yoldan düz git yol ayrımında sağa sap.eyv.dedim, devam ettim manzara harikaydı rakım iyice artmıştı köyler ayağımın altındaydı ama bi yandan manzaraya bakarken bi yandan gözüm yanıp sönen yağ ikaz lambasına ilişiyordu,neyse yol ayrıma geldim sağa giden bi yol daha da tepeye cıkyordu ve beyaz çakıl bi yoldu dedim içimden Allah Allah bu yol mu ya dedim ve o yola girmedim daha ilerde başka bi sapak vardır heralde diyerek.İncin top oynuyor biraz yokuş indim yol sola kıvrılmaya başladı Çatalca sağ tarafta içimden dedim heralde motoru yakacaz macera pahalıya patlıyacak tam o yolda ilerlerken sağda bi karartı gördüm bi insanGittim yanına nur yüzlü güleç bi çoban 45-50 yaşlarında. Dedim amcacım şu yol bu yol hangi yol derken amca her dediğime he he diyor anladım ki amca konuşamıyor, amcaya soruyorum bu yol nereye gider kafasıyla yok diyor ,Çatalca ya nasıl giderim diyorum geldiğim yeri gösteriyor en az 5 kez sordum adamcağıza dedim, o beyaz çakıl yol mu,o kadar sıcak insan ki he he deyir kafasını sallıyo ve benim sonunda anladığımı anlayınca çok mutlu oldu adam bi güldü bi sevindi varyasonra tokalaştık dediği çakıl yola girdim.Birde ne görsem yol kenarında tilkiler beni gören şöyle 2-3 sn duraklıyo sonra pırrrr.Saydım tam 5 dk içinde 5 tilkiye rastladım bağırıyorum durunnn kaçmayınnnnn, çok tatlı hayvanlar
    Neyse o yola devam ettim ve benim her zaman ki kullandığım çatalca yoluna cıktım ve rakım düşmeye başlayıncada biraz tehlikeli olsa da kontağı kapatıp gitmeye başladım yağ harcamasın malum

Ve sonunda yavaş yavaş giderek Çatalca merkeze ulaştım her zaman gittiğim yollar Çatalcaya gidene kadar bitmek bilmemişti benzinliğe girdim ve Tv de FB-BJK maçı vardı
    Yağımı aldım ve yoluma devam ettim.İçimden dedim ki o nur yüzlü Çoban olmasa heralde motoru yakmıştım Allah ondan razı olsun yolunu açık etsin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

üslubun "dikkat şahan çıkabilir" programındaki masal anlatan dayı gibi, ama sonuçta motoruda kurtarmışsın geçmiş olsun
    The World is yours...

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı big_malibu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üslubun "dikkat şahan çıkabilir" programındaki masal anlatan dayı gibi, ama sonuçta motoruda kurtarmışsın geçmiş olsun
    Teşekkür ederim de dediğin karakteri çok merak ettim masalcı dayı demek

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    geçmiş olsunnn 25 kere olsunnnn

Motosikleti
    Trek 24 vites dağ bisikleti :D
    güzel hikaye neyse geçmiş olsun

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsunnn 25 kere olsunnnn
    Teşekkür ederim 25 kere tşk

Alıntı motorcu aGa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel hikaye neyse geçmiş olsun
    Tşk ederim ; diyeceğim o ki bnm gibi ufak 2 zamanlı motoru olan arkadaşlar yanında yedek motor yağı bulundursunlar; he yok ben macera yaşıycam dağda bayırda mahsur kalcam o zaman

Çatalca vs. yani ist un trakya kesiminde MT bi organizasyon olursa ben de haberdar olmak isterim.Kıyıköy Çiringoz falan hoş yerler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)