Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Honda Hayat Onda Mı Acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Merkezden ve servisten aradılar. Cumartesi Motoru aldım. Şu anda problem cözüldü gibi gözüküyor. Ama sıfır makınada olunca acaba tekrarlarmı diye ufak bir korkum var. Honda cözümü muhakkak bulur. Ancak müsteri hızmetleri biraz daha olayların üzerine girmeli ve olayın acılıyetine göre cözüm üretmeli.
    Sıfır makanada arıza yaşayan bir müşteriye 3 haftada parcan gelir dememeli.
    Ufak detaylar var bakalım onlarla ilgili müsteri hizmetlerine yaptıgım bildiriler havadamı kalacak , yoksa cevap gelecekmi.Ama şu anda sorun çözüldü.
    Arızanın tekarlamaması dileğiyle teşekkürler.

Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak dün aldın işte motoru hiçte debriyajında sorun yoktu saat gibide sayıyordu pırıl pırılda yapmışlardı sen bindiğinde bile hala motoru siliyorlardı bu kadar şikayet etmemelisin
    Yanlız herhalde ben öyle zannaetim ama bazen yaptı gibi geldi.
    Bazen özellikle denedim yapmadı. Bıraz kullanayımda 1000 bakıma kadar.
    Bu seferde sis lambası calışmıyor. Acma düğmesi içeri kactı.
    Var bi kısmetsizlik ama. Orijinal Honda aksesuarı.
    Pazartesi servise soracağım askesuarları satıp takan servismi yapar yoksa bütün servislermi.
    Güzel motor gösterişli motor. Kullanıcılar fazlalaşsa bundan etkilenen ve motor alanda eminimki cok artacaktır. Bu kadar yakın oldugumuza göre meraba deseydiniz
    Madem Konu acıldı. Babam 50 lık 100 luk 150 lık Honda aktıvaları yalovada senelerce PROBLEMSİZ kullandı . HONDA Hrv kullandım. Hondayı sevmesem
    güvenmesem Motora o kadar para verip X bir markadan deauvill alıp binmezdim. Hondayı anlatmaya gerek yok. Arkadaşla birlikte bende de aynı sıkıntının olması Eyvah K7 Burgman dedirtti ve panık başladı.

Yanlız 35-40 derece sıcaklık olan bir ülkede, motor ve su soğutma ısısıyla birlikte yüzlerce dereceye cıkan ısı yağı suya cevirir. Onun için 15/50 castrol
    veya motul yağları bu ısının aldıntan daha performanslı kalkacaktır.
    Yoksa 20 km de motorun ısınmasıyla başlayan arıza ya kullanıcının katkısı
    ne derecedir bilemiyorum Arkadaşım da mı hatalı.
    Saygılar.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    10W 40- 15W 50 den incedir ama bana kalırsa Türkiye şartları her ne kadar sıcakta olsa su soğutmalı ve yüksek devirli bir motora(yüksek devirli çünkü kıyas alınan otomobillerdir) üst sınırı 50 ( çalışma sıcaklığına erişildiğinde yağın aldığı değer ) olan bir yağ bence kalın gelebilir... Eğer motor dragstar olup hava soğutmalı olsaydı onun cidarları deauville den sıcak olacağı için aşırı ısıyı dengelemek için üst sınırı 50 olan bir yağ daha uygun olabilir derdim ama bunu deauville için diyemiyeceğim bana 10w 40 daha mantıklı geliyor.
    Yağın suya çevrilmesi durumu için şunu söyleyebilirim motor sıcakken yağ su gibi olmasada ona yakındır çünkü yağlama için zaten öyle olmak zorundadır sıcak motordan aldığımız bir yağ ise boza gibi yada soğukta kartere koyduğumuz vizkozitede olan bir yağ gibi davranıyorsa zaten asıl o yağ bozuk demektir Kısacası sözün özü yarı sentetik 10w 40 su soğutmalı bir motor için iyidir diğer taraftan 12 13 bin devir çeviren racing motorlar için daha spesifik yağlar kullanılabilir ama deauville gibi bir motor için bunun hiç anlamı ve en küçük faydası dahi yoktur

Motul türü pahalı yağlar ise köpürme oranı aşırı iyileştirilmiş olan full sentetik yağlardır ( yağda köpürme genellikle çok yüksek devirlerde oluşan ve istenmeyen bir durumdur) bu tür yağlar genellikle aşırı ısıya örneğin bir racing motorun yüksek devirlerde sıkıştırıldığında oluşan yüksek cidar ısısına karşı yağı yanarak zarf özelliğini kaybetmesi sonucu silindir cidarını kazıklayarak çizmesine yada yağın yüksek piston hızından dolayı zarf özelliğini yitirmesine ve silindiri çizmesine karşı dayanıklı yağlardır. Ama Deauville in motoru o derece yüksek devirlere çıkamayacağından 10W 40 yağın ne köpürmesi ne yanması ne de zarf özelliğini yitirmesi imkansız olduğundan motul un deauville e faydası sıfırdır rahatlıkla denebilir yani sana ha motul ha mobil 10w 40 fark etmez

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10W 40- 15W 50 den incedir ama bana kalırsa Türkiye şartları her ne kadar sıcakta olsa su soğutmalı ve yüksek devirli bir motora(yüksek devirli çünkü kıyas alınan otomobillerdir) üst sınırı 50 ( çalışma sıcaklığına erişildiğinde yağın aldığı değer ) olan bir yağ bence kalın gelebilir... Eğer motor dragstar olup hava soğutmalı olsaydı onun cidarları deauville den sıcak olacağı için aşırı ısıyı dengelemek için üst sınırı 50 olan bir yağ daha uygun olabilir derdim ama bunu deauville için diyemiyeceğim bana 10w 40 daha mantıklı geliyor.
    Yağın suya çevrilmesi durumu için şunu söyleyebilirim motor sıcakken yağ su gibi olmasada ona yakındır çünkü yağlama için zaten öyle olmak zorundadır sıcak motordan aldığımız bir yağ ise boza gibi yada soğukta kartere koyduğumuz vizkozitede olan bir yağ gibi davranıyorsa zaten asıl o yağ bozuk demektir Kısacası sözün özü yarı sentetik 10w 40 su soğutmalı bir motor için iyidir diğer taraftan 12 13 bin devir çeviren racing motorlar için daha spesifik yağlar kullanılabilir ama deauville gibi bir motor için bunun hiç anlamı ve en küçük faydası dahi yoktur

Motul türü pahalı yağlar ise köpürme oranı aşırı iyileştirilmiş olan full sentetik yağlardır ( yağda köpürme genellikle çok yüksek devirlerde oluşan ve istenmeyen bir durumdur) bu tür yağlar genellikle aşırı ısıya örneğin bir racing motorun yüksek devirlerde sıkıştırıldığında oluşan yüksek cidar ısısına karşı yağı yanarak zarf özelliğini kaybetmesi sonucu silindir cidarını kazıklayarak çizmesine yada yağın yüksek piston hızından dolayı zarf özelliğini yitirmesine ve silindiri çizmesine karşı dayanıklı yağlardır. Ama Deauville in motoru o derece yüksek devirlere çıkamayacağından 10W 40 yağın ne köpürmesi ne yanması ne de zarf özelliğini yitirmesi imkansız olduğundan motul un deauville e faydası sıfırdır rahatlıkla denebilir yani sana ha motul ha mobil 10w 40 fark etmez

15 Gün önce Aynı Motor sahibi Cüneyt beyle Güngör motorda servisteyken ve onun Motoru hakkında konuşurken Hondadan yetkili Şener Bey de tesedüfü ordaydı.
    Meydana gelen benimle aynı durumdan dolayı Bir dahaki bakım ve yağ değişiminde servise hada kalın ve bu duruma uygun bir yağ koyun demişti. Demin bu konuyu telefonda konuşurken Cüneyt bey hatırlattı. Daha kalın derken ne demişti hangiorandan bahsetmişti şu an hatırlayamadık. İşimiz olan bir konu olmadıgından tabiki bazen hem duyduklarımız hemde Şener beyin bu şekilde söylemesi kafaları karıştırdı. İlk yag değişiminde ve Diğer Motorda kafamızdaki acabayı atmak acısından 10/40 dışında deauville hangi marka ve ne kalınlıkta yağ koyulabilir. Nasıl olsa garantıden değişmeyecek olan yağ parası müsteriden alınacağı için parasal acıdan sorun olmayacaktır.

Acıklamalarınız için teşekkür ederim.
    Motorsiklet dünyasında servisler dışında motosıklet kullanan arkadaşlarında birbirini bu şekilde bilgilendirilmesi hoş.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Arkadaşlar motorunuzun markası ne olursa olsun arıza verebilir bunlar mekanik araçlardır.Sonuçta hiç bir şey kusursuz değil.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    (Başlığa istinaden) Onda onda...

Honda, 440 bin aracını kontrolden geçirecek

Japon otomotiv şirketi Honda, bazı ''Accord'' ve ''Honda'' modelleri dahil, ölüme sebebiyet verme potansiyeli bulunan hava yastığı kusuru yüzünden 440 bin aracı kontrolden geçirecek.

Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, çok satan bazı sedan araçlardaki haya yastığı şişiricisinin, çok fazla hava basıncı yüzünden kopabileceğini ve hava yastığından fırlayan metal parçaların araçtakilere zarar verebileceğini açıkladı.

Honda sözcüsü Sage Marie, bu sorun yüzünden biri ölümle ve bazıları yaralanmalarla sonuçlanan vakalar meydana geldiğini söyledi.

Honda'nın, 2001 ve 2002 model Accord ile 2001 Civic ve 2002-2003 model Acura TL sedanları toplayacağı, araçlardaki kusurlu hava yastığının sürücü hava yastığı olduğu belirtildi.

Şirket, bu modellerin sahiplerinin, araçlarının kontrolden geçirilecekler arasında olup olmadığını belirlemek için Honda'nın ''www.owners.honda.com/recalls'' internet sitesinden öğrenebileceklerini kaydetti.

Honda, daha önce geçen yıl Kasım ayında, bazı 2001 model Accord ve Civic araçları hava yastığı kusuru yüzünden kontrolden geçireceğini açıklamıştı.

aa
    02 Ağustos 2009, Pazar

http://www.zaman.com.tr/haber.do?hab...lden-gecirecek
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    hondaya fazla güvenmeyin ortada bıraktığı çok kişi war
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Hondayı karalama kampanyası başlamış.Yapmayın arkadaşlar.Hondanın ne kötülüğünü gördünüz.Şu hava soğutmalı cbf150'mi 1 sene kullandım.Bir kere yolda bırakmadı.CBF150 ile günde 1.000 km yapan var.Bu kadar yola hangi motor dayanır.Hangi honda arıza yapmış.Şöyle bir geniş açıyla bakarsak yüzde kaç arıza yapıyo.Binde bir desek yeri var.Yok cbf150'nin ampulu patlıyomuş.Bunlar sorun mu yaw.Alırım yanıma yedek ampul patlayınca değiştiririm.Yeterki beni yolda bırakmasın.

2008 1000RR ı unuttunuz herhalde hani şu yag yakan

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler