Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Son 2 Ayda Rekor Hırsızlık!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Bende motorumu yaklaşık 20 gün önce çaldırmış biri olarak,özellikle supersport kullanıcılarını ve tüm motor severleri uyarmak istedim.İzmir ve İstanbulda bulunan tanıdık servis çalışanları ve kasko acentemden öğrendiğim kadarıyla son 2 ayda geçmiş aylara ve senelere oranla hırsızlık patlaması yaşanmış durumda ve AYNI HIZDA ARTMAYA DEVAM EDİYOR!

Tutanak için karakola gittiğimde de tutanak defterinin motosiklet hırsızlığı konu başlıklarıyla dolup taştığına şahit oldum!!

Özellikle ss tip motorların çalınmasındaki artış dikkat çekiyor,yükselen talep ve yedek parçaların pahalı olmasından dolayı 2.el yedek parçaya olan ilgi sanırım bunun en büyük sebebi.Bu gün bile bir servise gidip sorduğunuzda Tüm ss modelllerin az kullanılmıştan çok kullanılmışa tüm 2 el parçalarını almak mümkün bunu şahsen araştırdım ve neredeyse tüm aradığım servislerden parçalarla ilgili olumlu cevap aldım.

Peki ben şunu çok merak ediyorum ve sizlere soruyorum 2005/2006/2007 model race motorların bu kadar çok ve sağlam 2 el parçası piyasada nasıl olabiliyor????? Tamam anladım ön cam,hava filtresi,veya egzos sistemleri vs. modifiye edilen parçalar olduğu için rahartlıkla bulunabilir fakat neredeyse aradığınız bütün mekanik parçalara veya grenajlara ulaşabiliyorsunuz???

Neyse bu kadar soru işareti sanırım yeterli,söylemek istediğim bu aralar herkes dikkatli olsun ne disk kilidi ne branda ne de zincirin kralı motoru korumanıza artık yetmiyor.Hırsızlar otoparkınızdan dahi motorunuzu rahatlıkla çalabiliyor benim başımada bu geldi,adamlar artık bunu meslek haline getirmiş son derece tecrübeli kişiler,geçenlerde maltepe de yakalanan motor hırsızı şebekesinin 1 ayda 5 race makina yürütmesi en büyük ve en güzel örnek olur sanırım.Herkese duyarlılığından dolayı şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    valla ya bıktım bunlardan satmayı bile düşündüm motorumu
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ya bıktım bunlardan satmayı bile düşündüm motorumu
    Meraklanma seni pek rahatsız etmezler SS deilsin %50 yırttın sayılır
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Wallaa kimse alınmasın ortaya söylüyorum ama tamircilerin bazıları hırsız ya da hırsızlarla iş birligi içinde

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çalan usta olmasa veya karaktersiz ustalarla işbirşiği yapmasa nasıl change yapacak
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

motorlu avukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    Bir ülkede ceza kanunlarındaki cezaların ağırlığından çok o cezaların uygulanacağına olan inanç varsa caydırıcı olur . Ne yazık ki ülkemizde halen bir şeyler eksik . Arkadaşlar maotorlarınızın muhafazasında daha dikkatli olun lütfen .
    Hiçbir şey göründüğü gibi değildir ; ama algılanan ne ise gerçek de odur ? Ben köpeklere gem vurdum ;onlar at zannettiler kendilerini ; ama köpekler suyundan içti diye denizler kirlenmez, it eniği it olur , kargalar içinde kartal ; çakallar içinde aslan huzursuz olur

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    azıttılar gene şerefsizler
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Çok yakın arkadaşilarımdan tamirci olanlar var,onları da kandırıyorlar;abi motor pert oldu şu parçası sağlam alırmısın diyor tamirci nerden bilsin,fakat bunada bir çare lazım ne bilim ruhsatı falan kimlikle beraber görmeden almamaları lazım bence.Önce araç sahibinden emin olsunlar ondan sonra 2. el parçayı kabul etsinler eminimki hırsızlıklar %50 azalır hatta daha fazla bile

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı racer25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakın arkadaşilarımdan tamirci olanlar var,onları da kandırıyorlar;abi motor pert oldu şu parçası sağlam alırmısın diyor tamirci nerden bilsin,fakat bunada bir çare lazım ne bilim ruhsatı falan kimlikle beraber görmeden almamaları lazım bence.Önce araç sahibinden emin olsunlar ondan sonra 2. el parçayı kabul etsinler eminimki hırsızlıklar %50 azalır hatta daha fazla bile
    racer25 keşke herkes senin gibi düşünse ama malesef olmuyor. Birde şöyle bir problem var; Cbr 125 le ufak bir kazadan dolayı sinyali kırmıştım. Orjinaline Hondada 137 lira dediler. SAhibinden.com 'dan 50 liraya ikinci elini aldım. Sonuçta ben öğrenci adamım 137 lira bir sinyale nasıl vereyim Tamircilerde böyle bir talep gördükçe bu tarz parçaları motor aksamlarını satmaya devam edecektir. Cezaların caydırıcı olması lazım. Polislere motoru bulabilirmisiniz diyorsunuz. İnşallah cevabını alıyoruz....
    Daha ne denirki.
    Okan ACAR

Motosikleti
    mondial_150_re
    o polıslerın ben onlarında %80 bu ısın ıcındedır onlarında yardımı olmasa nasıl cıkıpda elını kolunu sallayarak calıcaklar ornegın bır hırsız gıtıpde bır polis motor sıkletını araklasa onu en fazla 30 dk sonra sokdugu delıkden cıkartırlar ama biz halkın malı gıttınmı ıns cıkar kardes dıyıp ... edıyolar baslarından yalansa soleyın
    aşk Bİr_sudUR_EN_SEVDİĞİm_tatlı_SEKer_parE

Motosikleti
    daha yok malesef
    arkadaşlar change yapıolar ama o motorları ucuza alanlardada kabahat var yani sonuçta bile bile bu işlere bulaşıyolar bence alanada yapan kadar ceza verilmesi lazım
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    racer25 keşke herkes senin gibi düşünse ama malesef olmuyor. Birde şöyle bir problem var; Cbr 125 le ufak bir kazadan dolayı sinyali kırmıştım. Orjinaline Hondada 137 lira dediler. SAhibinden.com 'dan 50 liraya ikinci elini aldım. Sonuçta ben öğrenci adamım 137 lira bir sinyale nasıl vereyim Tamircilerde böyle bir talep gördükçe bu tarz parçaları motor aksamlarını satmaya devam edecektir. Cezaların caydırıcı olması lazım. Polislere motoru bulabilirmisiniz diyorsunuz. İnşallah cevabını alıyoruz....
    Daha ne denirki.

Bende katılıyorum sana 2. el parça tabiki satılacak herkesin parası yeterli olmayabilir ihtiyaç duyduğu parçaya ama dediğim gibi çok zor bir yöntem değil bence,ruhsat sahibi olmayan satamasın dükkanlara parçalarını.Ruhsat ve kimliğiyle sahibi olduğunu ispatladıktan sonra isterse tüm parçalarını versin 2. el satışa.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bi dilim baklava çalanı hapiste yatırıpta;hırsızı,yan kesicisi,katili,ırz düşmanlarını sokakta rahatça dolaştıran devletin ta.......... Allahından bulsun kitapsızlar.
    en iyisi kapalı garaj yada kafese koyacaksın vereceksin 220 wolt u gebersinler
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)