Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Lanet olsun sana 'PO'

Motovento
    REKLAM ALANI
    u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Aslında cıbırcı arkadaşlara kendi konumuzda sorduğum birşeydi. Fakat herkes po dan uzak dursun diye buraya da yazıyorum. Dur, daha po ya da yazıcam.

---

Alıntı u_baydur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar.

size birşey soracağım; ben cumartesi günü cıbırla 20-30 km falan gittim, hiç bişey yapmadı, benim hatlarım dışında. Sonra kapıya bıraktım 2 saat falan ve tekrar bindim; daha 300 metre gitmiştim ki baktım stop edecek, (gaz vermedi sanırım) kenara çektim. Kendi mi durdu, ben mi kapattım hatırlamıyorum, durunca. Sonra da bi daha çalıştıramadım. marş basıyor ama çalışmıyordu. bir kaç kez jikle ile çalıştı, devir 5000 e kadar çıkıp, tekrar indi ve yine stop etti.

iyi ki eve yakındım, ite ite getirdim eve. pazar sabahı tekrar denedim aralıkarla, yine aynıydı. Sonra bi tamirci arkadalı aradım neyi var sormak için, bir çok sebebi olabileceğini söyledi, tekrar denememi istedi, olmuyor, ama deneyeyim yine de dedim, denedim ve çalıştı

Sizce neden oldu bu?

Bence, o ışıklarda beklerken iki yanıma geçen cbf150 nin gözü kaldı cıbırım'da.

Günaydın arkadaşlar,

Geçende size böyle bişey sormuştum, veya anlatmıştım, bunun aynısı dün akşam yine başıma geldi. Ne şanslıyım ki; yine eve sadece 200 m mesafedeydim. Benzin değiştirene kadar yoktu böyle bi şey, değiştirdikten bir gün sonra ve ondan üç gün sonra tekrar oldu.

Siz de aynı fikirdeyseniz, motoru çalıştırabilrsem bu akşam gidip benzincinin ağzına en lâyık olan şeyden yapmayı düşünüyorum.

Allâh belalarını versin inşallah, gittiğimde yerlerinde bulamam umarım. Onların yüzünden bir de yolda kalma korkusuyla kullancam artık motoru.

Bu arada benzini pendik-tuzla sınırındaki Petrol Ofisi istasyonundan almıştım. Bunları şikayet edebileceğim bir yer var mı?

Bu kez yanımda cıbırıma göz koycak cbf'ler de yoktu. Kesin benzinden oldu.

---

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben bir ara bu benzin olayına kafayı takmıştım. PO, BP, Shell, Opet, Türk Petrol hepsini denedim. Bizde 2007 model Peugeot 207 1.4 Dizel var. Eğer mazotu Opet'ten alırsam 850-900 km arası yol yapabiliyor. Onun dışında bir yerden alırsam ancak 650-700 km arası yol yapıyor. Bu 150-200 km fark nasıl oluyor anlamış değilim? Uzunca bir süredir de sadece Opet'ten mazot ve benzin alıyorum. Herhalde kalite ile ilgili birşey. Sana da Opet'i tercih etmeni tavsiye ederim. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ewet boy dooru sölüyo benim de diesel arabam var daima opetten alıyorum hem çekiş,motor sesi hem de km olarak diğer yakıtlardan çok farklı.özelliklede uzun yola gidicekseniz muhteşem fark oluyor.O nedenle cbr125''i me de daima opetten 95 oktan kurşunsuz koyuyorum.Çok fazla satış yapan ana yol üzerindeki benzinlikleri tercih edin arkadaşlar.geçmiş olsun

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşımla ben, hiç sektirmeden hep ama hep 3 motorumuza da PO inden alıyoruz.. Bu güne kadar da hiç sorun yaşamadık..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Valla Burdur'da Opet olsa bende Opet'ten alırım, ama yok. Bende BP ve Shell'den alıyorum..
    Ama Opet iyidir..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    İstisnasız BP'den alıyorum ve mümkünse hm aynı yeri tercih ediyorum. Baya bir fark yaratıyor.

Bir yanlışın var bence çünkü PO'da yakıt kalitesindeki en ufak değişiklikte uyduyu, uydu da merkezi uyarıp satışı anında durduruyor, tabii yersen

Bu işin şaka kısmı ama bu durumunun birçok nedeni olabilir, önce tam olarak ne olduğunu anlamalısın.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar özellikle denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Birkaç depo Opet koyun, farkı görün...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur

Kendi deneyimlerim

Arabama , 4 ayrı benzin istasyonundan hepside 95 oktan benzin alıyorum

Shell ile iyi kilometre yapıyorum ama verim orta
    BP ile depoda ( 53 litre) 100 km daha az gidiyorum ama daha verimli
    Opet yine 100km civarı az gidiyorum ama araba canavar gibi gidiyor.
    PO ile hepsinden fazla km gidiyorum hemde orta üstü performans var

benim testlerim bunlar . Bununla beraber arabam vw polo 1.4 ancak aynı sıralama benzin istasyonuna göre veya araba markasına göre değişiyor .
    Opel Astra ile en verimli benzin Shell oldu .

ence benzin klitesi biryere kadar birazda motor ayarları o benzine göre mi değil mi teknik bilgisi olan arkadaşların sanırım daha çok yorumu olacaktır

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir ara bu benzin olayına kafayı takmıştım. PO, BP, Shell, Opet, Türk Petrol hepsini denedim. Bizde 2007 model Peugeot 207 1.4 Dizel var. Eğer mazotu Opet'ten alırsam 850-900 km arası yol yapabiliyor. Onun dışında bir yerden alırsam ancak 650-700 km arası yol yapıyor. Bu 150-200 km fark nasıl oluyor anlamış değilim? Uzunca bir süredir de sadece Opet'ten mazot ve benzin alıyorum. Herhalde kalite ile ilgili birşey. Sana da Opet'i tercih etmeni tavsiye ederim. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

Burchuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650 (2007)
    Arkadaşlar,

Benzinle ilgili olarak, arkadaşın dediği gibi gidişatı çok olan, maddi sıkıntıdan uzak, benzini kaliteliyerden alan ve sık sık kontrolünü yaptıran,

kısaca güvendiğiniz bir yer bulun ve oradan alın derim

Ben Ataşehir girişindeki Shell'den alırım mesela...
    [B]“Gerçekçi insanlar sınırlarını bilirler ve dünyaya uyum sağlarlar, oysa hayalperestler sınırlarını bilmezler, onlar dünyayı kendilerine uydururlar ."[/B] (Bernard Shaw)::sefereee

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Burchuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Benzinle ilgili olarak, arkadaşın dediği gibi gidişatı çok olan, maddi sıkıntıdan uzak, benzini kaliteliyerden alan ve sık sık kontrolünü yaptıran,

kısaca güvendiğiniz bir yer bulun ve oradan alın derim

Ben Ataşehir girişindeki Shell'den alırım mesela...
    Konu Dışı >>> Meslek neydi ?

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    ewet arkadaşım bazı istasyonlarda bu tür olaylar oluyor bizim burda da po nun erk istasyonun da oluyo ne zaman benzin alsam hangi motorla alsam yine motor çalışmıyo tabi benzinciden çıkarken bişey yok herşey eve varınca oluyo işin enteresan yanı bu adamında 2-3 tane motoru var onlara kendi benzininden bi koyuyo artık bilmiyorum ama siz siz olun hep aynı istasyondan benzin almaya çalışın shell opet bp gibi istasyonları tecih edin

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu tür problemlerde direk akaryakıt sağlayıcı markayı kötülemek yada hatayı onda aramak pek sağlıklı olmaz.

Bu tamamen istasyonların kendi bünyelerindeki bir sorundan kaynaklanıyor demektir.

Yani kötü benzin veriliyorsa (sulu - solventli) yada eksik yakıt veriliyorsa bunda markayı sorumlu tutamazsınız.

Tamam marka istasyonu denetler ama istasyon sahtekarsa buna kolay kolay kimse engel olamaz.

Yapmanız gereken tek şey sürekli seyahat ettiğinz güzergahlarda bir yada daha fazla istasyonun kalitesinden ve dürüstlüğünden emin olup sürekli aynı yerden yakıt almaktır.

Bir iki ipucu vreyim ;

1. Seçeceğiniz istasyon kesinlikle şehir içinde olmalı, yani her zaman aynı insanların sürekli yakıt alıdğı bir yer olmalı.

2. Çalışanlar düzenli tertipli ve lakayıt değil ise o istasyonda yönetim disiplinli demekdir, dürüslük açısından güven verebilir.

3. İstasyoın marketinin düzeni tuvaletin temizliği ve bakımı önemlidir, tuvaletini temizlemeyen istasyon yakıt tanklarını hiç temizlemez

4. En önemlisi yakıt almak için seçtiğiniz istasyona bir ara elinizde pet şişe ile gidin ve yolda bir motor kaldığını benzin almak istediğinizi söyleyin. Belki yasak hemşerim muhabbeti ile vermek istemezler ama mantıklı konuşup derdinizi anlatın. Israrlarınıza rağmen vermiyorsa şüphelenin
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    benzinciler ürünleri kendilerine en yakın rafineriden alıyorlar. aliağa, kırıkkale gibi. dolayısıyla ürünlerde benzinliğe gelinceye kadar çok büyük fark yok. bu yakıtlara firmalar katkı maddeleriyle farklılaştırabiliyorlar.
    esas fark benzinliklerin işi ne kadar önemsediklerine bağlı. depolarına yabancı madde (su vb.) giriyorsa ve bunu engelliyemiyorlarsa sıkıntı burada başlıyor.
    ve firmaların önemi burada. ciddi firmalar kendilerine bağlı benzinlikleri denetliyor ve gerekli önlemleri alıyor. almayanların müşterileri yolda kalıyor.
    bir de buna kaçak yakıtı ekleyin. ya da benzin yerine geçecek kimyasalların eklenmesini.
    önlem olarak sürekli aynı yerden yakıt almak önerilebilir.
    basında denetimlerde yakıt içine su kattığı tespit edilen benzinlikleri defalarca izlemiştim. en son örneği İzmir Karşıyaka'da vardı.

Burchuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650 (2007)
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu Dışı >>> Meslek neydi ?
    İlaç sektöründe çalışıyorum, ama babam uzunca bir süre Ankara'da Shell'de çalışmıştı...
    [B]“Gerçekçi insanlar sınırlarını bilirler ve dünyaya uyum sağlarlar, oysa hayalperestler sınırlarını bilmezler, onlar dünyayı kendilerine uydururlar ."[/B] (Bernard Shaw)::sefereee

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Burchuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlaç sektöründe çalışıyorum, ama babam uzunca bir süre Ankara'da Shell'de çalışmıştı...
    Yok yau ondan sormadım, ilaç sektörü ama ne ? Eczacı , reprezant vs.. Hayır acaba meslektaş mıyız dedim de ondan..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ben tedarikçiinin kendi sahibi olduu istasyonlardan alınmasını tavsiye ederim.
    mesela shell den alıyosan shell in bayi olan istasyonundan deil kendine ait olan istasyonundan alıcaksın
    mümkün olduunca opeti tavsiye ederiim bende, hem hizmet hemde benzin kalitesi çok ii
    ayrıca beni arabam da lpg li, opet te satılan aygaz dışında başka hiçbiryerden gaz almıyorum. faydasını tabikkii görüyorum
    GKN MOTORS

Motosikleti
    mondial 150 zc
    bu topiği gördüğüm iyi oldu.daha evvel bi ikazdan dolayı po dan benzin almıyodum fakat geçen mecbur kaldım benzin bitince en yakında po vardı.benzin göstergem yanıltıcı olduğu için km hesabıma göre benzin alıyorum.dünde daha 20-30 km gitmem gerekirken motorum istop etti sahilde yolun ortasında.çektim kenara çalıştırdım bir iki saniye çalışıp hemen istop ediyodu sonra hiç çalışmamaya başladı.depoya baktım biraz benzin var tamamen bitmemiş en azından çalıştırıcak kadar var.eve kadar ittim motoru sonra shellden aldım çalıştı.şimdi bu topiği görünce en son po dan benzin aldığım aklıma geldi.hem gitmem gerektiği kadar yol gidemedim.hemde benzin bitmemesine rağmen motor istop etti.yani demem o ki topiği açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.po dan benzin almayın.belkide hep po dan alınca bi sorun olmaz ama başka bi yerden alıyosanız arada po dan almayın en azından.
    [COLOR="Blue"]"Fenerbahçe'nin büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne de kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz..."[/COLOR] İSLAM ÇUPİ

ewet arkadaşım bende 3 4 seferdir aynı sorunu yaşıyorum ve anlamsız bi durma ile karşılaşıyorum. büyük ihtimalle benzinde pislik olduğunu düşünüyorum.

hatta en son gittiğimde pompacıya, şu reklamlardaki uydudan denetim muhabbetini sordum vardır heralde dedi.

ama bidaha almamayı düşünüyorum ordan.

yakında opet olsada opetten alsam.

motorun çekişide baya bi farkediyor.

bi sürede bp yi deniycem. yakınlarda başka benzinci yok.

bu sorunu birtek bende zannediyordum sorunuma ortak oldunuz.

Ben de po dan alıyorum..
    En son depoyu fulledikten sonra sabah ilk çalıştırdıgımda gaz yemiyor.
    4-5 kez gaz verdikten sonra kendine geliyor.
    Yolda iki kişi giderken acayip çekiş düşüklüğü oldu
    Bujimi değişeyim diyordum bugun
    Bu yazıyı okuyunca yakıtı değiştireyim dedim.
    Bakalım sonuc ne olcak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)