Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorlu-kurye'lerin sorunları ve çözüm yolları

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba.Ben bir motosiklet dergisinde,motorlu-kurye sayfasının yazarı ve danışmanıyım.Tüm camiamızın acil ve genel sorunlarına ışık tutmak ve çözüm yolları aramak için yola çıktık.Yolumuz uzun ve zorlu olabilir,ama varılacak hedef,hepimize rahat bir nefes aldıracaktır.Bunun için bu sayfadan öneri ve dileklerinizi bekler,yapacağınız katkıların çözümün bir parçası olacağını bilmenizi isterim.

Hak güçlünün değil,güç haklının olmalıdır.

Saygılarımla.
    Tüm motorlu-kurye kardeşlerim buraya:cat:

-En uzak mesafeler bile,hep bir ''ilk'' adımla başlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hangi dergi?....Varmı sorunlarımızla ilgilenen dergi?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Ben motosiklet dünyasında çok yeniyim. 1 ay öncesine kadar bana motosiklet deseydiniz ilk aklıma gelen kuryeler olurdu. Yani toplumun %98'i gibi.

Bu 1 aylık sürde forumlarda hiç kurye göremedim ve tuhafıma gitti doğrusu. Taksi şöforlerinin otomobil formlarına girmemesi gibi düşünmüştüm.

Öyle mi değil mi?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Doğruyu söylemek gerekirse kuryeler motorcular arasında sevilmezler. Çünkü çoğunluğu kurallara uymaz. Daha bugün yanımdan hızlıca kırmızı ışıkta geçen bir kurye gördüm. Bir firmanın kuryeleri var hiç kırmızı ışıkta durduklarını görmedim.

İş olarak motor kullanmakla hobi olarak kullanmak çok farklı bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşini motosikletle yapanlara öncelikle Allah kolaylık versin diyorum.
    Sucu bi çocukla kamyon arkasında beklerken sordum kask? patron yavaş sür dedi almıyor. ehliyet? bisikletten ne farkı var abi. niye basıyosun mahalle arasında? gecikince patron kızıyor.
    Bence kurye işi yapan arkadaşlar için patron baskısının olup olmadığını öğrenmek gerek mesela günde en az şu kadar taşıyacaksın vb. Yoksa hangi
    -istisnalar hariç- moto kurye sürücüsü kırmızıda geçip küfür yiyecek tarzda sürsün
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

reklamci2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Bunun için tüm motosikletle işi olan firmalara mail atıp çalışanlarını uyarmaları için uyarmak lazım veya direk telefonla müdürlerini arayacaksın, durumu anlatacaksın. Olmazsa Suç duyurusunda bulunacaksın eğitim alsınlar hepsi. Çoğu trafik ışıklarında durma gereği bile durmuyorlar. Motorla giderken geçen gün bir tanesinle temas bile yaşadım. Heee hepsi aynımıdır. Tabiki değildir. Hani otobus kullanmak için yaş sınırı 22 ya motor ehliyetini almak içinde böyle olması lazım. Ve eğitim almaları şart. Üzgünüm ki Türkiyede yaşayan insanların %90 ı trafik kurallarını tam olarak bilmiyor. Motorcularında bu kadarı trafik kurallarına tam olarak uymuyor.
    Hayat Düşmezsen güzeldir...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı reklamci2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun için tüm motosikletle işi olan firmalara mail atıp çalışanlarını uyarmaları için uyarmak lazım veya direk telefonla müdürlerini arayacaksın, durumu anlatacaksın. Olmazsa Suç duyurusunda bulunacaksın eğitim alsınlar hepsi. Çoğu trafik ışıklarında durma gereği bile durmuyorlar. Motorla giderken geçen gün bir tanesinle temas bile yaşadım. Heee hepsi aynımıdır. Tabiki değildir. Hani otobus kullanmak için yaş sınırı 22 ya motor ehliyetini almak içinde böyle olması lazım. Ve eğitim almaları şart. Üzgünüm ki Türkiyede yaşayan insanların %90 ı trafik kurallarını tam olarak bilmiyor. Motorcularında bu kadarı trafik kurallarına tam olarak uymuyor.

Sen eğitim aldınmı?....Kaç yıllık motosiklet sürücüsüsün?....Eğitim alsın hepsi dersen bütün kuryeleri aynı kefeye koyarsın...+ konu bu diil...Kuryelerle ilgili görüşleriniz nelerdir diil...Arkadaş kurye arkadaşların sorunları adlı topic açmış...Yanlış konuya yazı yazmışsın...

O konu Aşb nin başlığı altında işleniyor.....

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Kuryelerin işi zor,

Bir tarafta onları daha hızlı olması için sıkıştıran patronlar, diğer tarafta kenara çekil diye sıkıştıran araçlar
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryelerin işi zor,

Bir tarafta onları daha hızlı olması için sıkıştıran patronlar, diğer tarafta kenara çekil diye sıkıştıran araçlar
    Gel gör ki herkes tam tersini düşünüyor.....Biz milleti sıkıştırıyoruz onlara kalırsa...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel gör ki herkes tam tersini düşünüyor.....Biz milleti sıkıştırıyoruz onlara kalırsa...
    Trafikte herkesin kendine göre haklılıkları var

Önemli olan kendini karşındaki kişinin yerine koyarak daha fazla anlayış göstermek
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Siz kurye misiniz ? Ya da kurye şirketinde çalışıyorsunuz, sahibisiniz?

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kuryeyim..Şirketim yok....Özel yapıyorum....VİP kurye lik yapıyorum....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Yukarıda yazmiştım, forumda kurye göremeyince şaşırmıştım, o yüzden sordum.Şu ana kadar başka bir kurye de uğrmadı bu başlığa.

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    VIP Kuryelik nedir? Kısaca bilgi verebilirmisin ltf.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Alper_Özünver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.Ben bir motosiklet dergisinde,motorlu-kurye sayfasının yazarı ve danışmanıyım.Tüm camiamızın acil ve genel sorunlarına ışık tutmak ve çözüm yolları aramak için yola çıktık.Yolumuz uzun ve zorlu olabilir,ama varılacak hedef,hepimize rahat bir nefes aldıracaktır.Bunun için bu sayfadan öneri ve dileklerinizi bekler,yapacağınız katkıların çözümün bir parçası olacağını bilmenizi isterim.

Hak güçlünün değil,güç haklının olmalıdır.

Saygılarımla.
    Arkadaşım önce hoş geldin. Hayırlı da bir başlık açmışsın eline sağlık ! Eğer projeni hayata geçirirsen eğer hepimize çok mutluluk verirsin.

Ama başlığı açmak yetmez ! Arada bir yorumlara tepki ver, sorulara cevap ver
    lütfen !

Hem arkadaşlara da bir şevk vermiş olursun
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı rainboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VIP Kuryelik nedir? Kısaca bilgi verebilirmisin ltf.

Telefon edersin gelir alırız gideceği yere götürürz....Yarım saat 1 saat sürede ulaştırırız.....

Bunun yanında toplu özel davetiyeler falan da taşıyoruz....

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım önce hoş geldin. Hayırlı da bir başlık açmışsın eline sağlık ! Eğer projeni hayata geçirirsen eğer hepimize çok mutluluk verirsin.

Ama başlığı açmak yetmez ! Arada bir yorumlara tepki ver, sorulara cevap ver
    lütfen !

Hem arkadaşlara da bir şevk vermiş olursun
    Çok haklısın.Fakat bu konuyu açarken kurye arkadaşlardan daha fazla katılım bekliyordum,zamanla oda olacaktır.Ayrıca A.Şule Bilgiç topiğinde bu konuyla ilgilide bir konu var,orayada yazıyorum.Çünkü orada katılım daha yüksek.

Ayrıca bu konuyu açtım ama,amacım sorunlara çözüm bulmak.Dikkat edersen çözümden çok,başka kullanıcılardan, kuryelerle ilgili şikayet ve yorumlar gelmiş.Bekliyorum ve umuyorum ki ,konu bir süre sonra oturacak,ses getirecek,katılım artacaktır.Ayrıca yarın fuardayım,2teker standı.Ziyaret eden tüm kurye arkadaşlarımı tanışmaya beklerim.

Saygılarımla.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Alper_Özünver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın.Fakat bu konuyu açarken kurye arkadaşlardan daha fazla katılım bekliyordum,zamanla oda olacaktır.Ayrıca A.Şule Bilgiç topiğinde bu konuyla ilgilide bir konu var,orayada yazıyorum.Çünkü orada katılım daha yüksek.

Ayrıca bu konuyu açtım ama,amacım sorunlara çözüm bulmak.Dikkat edersen çözümden çok,başka kullanıcılardan, kuryelerle ilgili şikayet ve yorumlar gelmiş.Bekliyorum ve umuyorum ki ,konu bir süre sonra oturacak,ses getirecek,katılım artacaktır.Ayrıca yarın fuardayım,2teker standı.Ziyaret eden tüm kurye arkadaşlarımı tanışmaya beklerim.

Saygılarımla.
    Sonuna kadar haklısın....Hep şikayetler gelmiş....Bir arkadaşımız daha vardı ReNe diye...Onu göremedik konuda...

En büyük sorunu ne biliyormusunuz kuryelerin....

Aşağılanmak....Sanki öcüymüş gibi gözler üzerimizde oluyor...Üstümüz başımız çamur olunca davranışlar bile değişiyor....Şuraya bırak....Bu şekilde yaklaşıyorlar....Ama tertemiz kıyafetle gidince şuraya bırakırmısınız beyfendi diye hitap ediyorlar.....

Trafiktede aynı olay var..Biraz pahalı motorla üstü başı güzel kişilere daha centilmen daha popülist yaklaşımlar sergilenirken Bize Aman kurye nasılsa diyip burun bükerek tavır sergiliyorlar....

Nasrettin hocanın ye kürküm ye hesabı.....

Ben alınmıyorum....Sadece çifte standart olayına karşıyım.....Yoksa dünya umurumda diil....Zaten öyle davranmasam 1 dakika yapılmaz bu iş....

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650

Aşağılanmak....Sanki öcüymüş gibi gözler üzerimizde oluyor...Üstümüz başımız çamur olunca davranışlar bile değişiyor....Şuraya bırak....Bu şekilde yaklaşıyorlar....Ama tertemiz kıyafetle gidince şuraya bırakırmısınız beyfendi diye hitap ediyorlar.....
    Üzülerek katılıyorum. Kendi şirketimde zaman zaman kuryelere yapılan muamelenin kötü olmasa da umursamaz olduğu dikkatimi çekmişti...

Sonrasında sekreterlerin önünde fırsat buldukça motor ve kıyafetler üzerine sohbet yapınca bizim arkadaşların da tutumları biraz daha değişti...

Netice olarak, kuryeler önemli hatta bazen çok çok önemli bir iş yapıyorlar. Hakettikleri saygıyı da görmeleri lazım. Sadece trafikte değil, trafiğe rağmen ulaşabildikleri yerlerde de....
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Sonuna kadar haklısın....Hep şikayetler gelmiş....Bir arkadaşımız daha vardı ReNe diye...Onu göremedik konuda...

Trafiktede aynı olay var..Biraz pahalı motorla üstü başı güzel kişilere daha centilmen daha popülist yaklaşımlar sergilenirken Bize Aman kurye nasılsa diyip burun bükerek tavır sergiliyorlar....

Nasrettin hocanın ye kürküm ye hesabı.....

Ben alınmıyorum....Sadece çifte standart olayına karşıyım.....Yoksa dünya umurumda diil....Zaten öyle davranmasam 1 dakika yapılmaz bu iş....
    Bence kurye sektörünün temel sorunlarına eğilirsek,kurye camiasının özlük haklarını sağlarsak,bir çatı altında toplanabilirsek, ''aşağılanma'' demeyeyim ama,gereken ve hakedilen saygıyıda zamanla göreceğizdir.Derginin ilk sayısında kuryenin ne olduğunu,hangi şartlar altında çalıştığını kapsamlı şekilde dile getirmeye çalıştık.İlerleyen sayılarda bu konuları teferruatıyla masaya yatıracağız.Ben artık birşeyler yababileceğimize inanıyorum.Yeterki şu dağınık ve ''bu sektör düzelmez'' havalarından kurtulup,silkelenelim,tek ses ve tek yürek olalım.Ve hak ettiğimiz maddi ve manevi tatmine ulaşalım.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)