Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kredi İle Alınmış Motor Satılır mı? Scooter'dan Sıkıldım Vitesli Ne Almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu kadarını söyleyeyim motorun borcunu odemeden satamazsın
    ben de şu kadarını söyleyeyim
    mesajı hiç okumadan cevap yazmışsın...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bir de özellikle bildiğim için ilk mesaj da okumadan / düşünmeden yazmayın dedim....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlk mesajım da Nisan 2006 da 36 ay vadeli aldım dediğime göre ne kadar kalmış o kadar matematiğin vardır heralde Mete abi Benim IQ mu bir mesaj da yerin dibine indirebilecek cesareti gösterirken kendi mesajına baksan iyi ederdin... Neyse..

:

hemen kızmaaa beee...benim lafımda sana dokunuyosa kırılırım valla...ben şakacıkdan takılıyom sana...kızdırmak için...ama enişte okuyosa bunları tabi üzülürüm...karizmanı bozmayak...ben satma diyorum sevgili dişi...sabret...dğer kaybı Allahın emri....alınmış kredi girmiş faiz...artık çıkmaz...boşver...hayallerini ertele..bak yarın bi terslik olur eczaneden çıkarsın vs...bunlarıda düşün...selamlar sana...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Doğru söylüyorsun abi Zaten kendime bilgisayar aldım, yalan oldu yeni motor işi İnternette bağlattım mı akşamları da burdayım.. 7/24 dishy
    Bu arada enişteniz okumuyor bunları, daha doğrusu yetişemiyor her mesaja Napsınnn
    Hem okusa da bişey olmaz

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Cok cabuk cc yukselten biri olarak ben de yorum yapıyım belki yardımcı olur.

ilk motorum "derbi 125" aldıgımda aman tanrım bu cok hızlı hata yapmusun diyenler oldu bi turlu kafam basmadı daha ne kadar kucukten baslayacagıma.ok dogrudur dedim 5 ay kullandim (ankarada kış olmasına ragman 5.000 km yaptım) Artık ögrendigimi dusundum ve ER-6 yi almaya karar verdim. simdi 125 cc - 649cc fark var ve ciddi ateşli bi makina er6 gazı vermenizle arkateker oldugu yerde donmeye baslıyo... Simdi 1 ay dir er-6 kullanıyorum ve tehlikenin derbiye gore benden daha uzak oldugu kanaatine vardim.

1- En buyuk sorunun e5 tarzı yollarda trafigin hızına ayak uyduramamaktı. Devamlı cevredeki araçlar sıkıştırıyodu. Simdi bu tarz bi durumda az gaz acıp rahatlıga cıkabiliyorum. En buyuk avantajı bence bu yuksek cc nin.
    2-Kesinlikle trafikteki aracları saygısı arttı az daha adam yerine koyuyolar eski motosikletle sol seritte beni goren arabalı amcalar direk arka tekerlege yapisirdi.
    3-Fren mesefem kısaldı. (Ki derbi ön arka-disk cok kaliteli bir fren sistemine sahipti).
    4-Artık artçı aldıgımdada rahat rahat bana oturcak yer kalıyo =)
    5-En buyuk sorunum aradaki kilo farkına alışmak oldu. Motoru garaja sokmak icin bi tumsek atlatmam gerekiyo derbide uzerinden inip bi gaz vermemle atlıyodu. Er-6 da bunu ilk denememde motorun yere yapismasına mm ler kalmisti =)

evet 5 ay kullandım derbiyi bana maliyeti alım satım 450 ytl ye geldi( sanslıydım aldıgım fiyata yakın bi rakama satabildim) (simdi ybr alıcan onu satıcan bl bl bi ton zararın olucak)Bence cok dusuk cc den baslamak dogru ama pişecem diye 1-2-3sene dusuk cc de eziyet cekmek dogru degil.

sonuc.
    -Her cc yukseltmede en az 300ytl çope gidiyo.
    -Bende eski motorumun borcu bitmeden yeni motoru tekrar borcla aldim, simdi ödeyecem diye canım cıkıyo ama en azından mutluyum KAFAM rahat uyuyabiliyorum. Eskiden gunde 1-2 saat motorsiklet sitelerine girip 2. el ilanlarına bakar zamanımdan olurdum. Yattıgımda aklimda acaba onumu alsam bunumu alsam onun sekli guzel aaaaaa cikmazdi dusunceler kafamdan.

Bi çok kişi yazdıklarımı dogru bulmayabilir. Bende er-6 yi almadan once boyle dusunuyodum. Ben derbiyi aldigim gun ilk motor olarak er6 alan bi arkadasla tanısmıstım simdi 8.000km civari yol yapmis. O gun onu dogru bulmamıstım dogrusu benim yaptigim demistim ama hayallerimdeki motor icin aylarca bekleyen ben oldum, o arada KM lerini yapmiş bile =)

Bence sen bu motoru istiyosan elinden gelleni yap borcun icine gir al en azından kafan rahat uykunu uyursun...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ağlamak istiyorum :( Keşke o kadar kolay olsa :( Aynı duyguları paylaşıyoruz çünkü sürekli, sahibinden.com tarzı sitelerde motor bakıyorum :( İç geçiriyorum, ahhh ah diyorum.:( Cygnusumu o kadar büyük aptallıkla aldım ki, borcumun bitmesine 21 ay var daha :( Bir de bu zaman zarfında kaza yaptım (çoğu kişi bilir geçen sene) onunda masrafları vs motor çok pahalıya geldi.. Koruma deseniz biliyorsunuz zaten, bi mont 500 ytl, kasktı,dizlikti,eldivendi derken bir sürü borç.. :( Benim Ybr istememin sebebi, Cygnusumu 2.000 YTL ye satabiliyorum.. Aynı fiyata temiz Ybr bulursam tek benden çıkacak olan motoru üstüme almam olacaktı... Ama bu kadar yorumdan sonra, çok sıkıldım.. İstemiyorum, biraz düşünmemem lazım.. Yoksa kafayı yiyeceğim.. En azından 1 yıl daha Cygnusumla zaman geçirmem lazım.. :( Acı bi durum...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    eee geçtimi 1 sene...Sen satmışındır saynus unu......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

sedatss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Pcx 125
    Tubis bence senin şuan yapman gereken motorunu sevmeye çalışmak..Geçen piaggio x9 u olan kuzenim bizim tarafa geldi.. Al kullan dedi, hayır abi dedim..Biliyorum bu alete oturduktan sonra benim kymco agility bana çerez gibi gelecek motorumdan soğuyacağım..

Herneyse,elimizdekilere şükredelim derim.. Bu işlerde aceleci olmamak lazım.Bende agility ile 10.000 devirdikten sonra motorumu büyütmeyi düşünüyorum..

Bu arada today'i neden aldın merak ettim?

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi erkek arkadaşım dahil olmak üzere herkes Ybr 125 almam konusunda ısrarcı.. 1 yıl iyice pişer satar Falconunu alırsın diyor.. Bende Ybr yi hiç sevmiyorum kusura bakmayın ama.. :( Bir yandan da mantıklı geliyor, kendimi kasıp, zorlayıp Twister / Cbf 250 alıp bir yıl sonra satmaktansa Ybr yi satar alırım Falconumu....
    mutsuz olacağın bir seçim yapma.
    bana göre 1 yıl iyice pişer diğerini alırsın çok büyük bir saçmalık. sen zaten vitesli motor sürebiliyorsun. denge probleminde yok.Neden daha araya basamak koyuyorsun ki?
    büyük hacimli motorda çekeceğin acemilik maksimum 2 hafta.
    bu basamak olayı motor nedir bilmeyen adamlar için uydurulmuş bir şey bence kesinlikle katılmıyorum ve büyük bir saçmalıktır. motorda dengesini sağlayabilen ve vites geçişlerini bilen bir insan hangi tip ve hangi hacimde olursa olsun her motoru sürebilir.
    bknz. burcu..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    şimdike dek hep geçiş makinalrı kullanmayı deneyen ve tavsiye eden biri olarak ben derim ki : GÖNLÜNDEKİNİ AL! SEVEREK ALMIYORSAN ZEVK DE ALMIYORSUN. ayrıca 1 yıl sonra eline geçecek olan falcon 1 yıl daha yaşlı ve daha bakımsız olabilir. ben kış içerisinde bir adetçik hyo gt 250 ya da falcon bakacağım inşallah...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tubis ihtiyaç kredisi bende çektim.. Aracımda rehin yok. Rahatlıkla satabilirsin. Vitesli motor konusunda yorum yapamıyorum çünkü fazla vitesli motor bilgim yok

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Aynı sorun bendede var malesef
    ailede "oyuncak mı bu" deyip 1 senede ne motor değişirmesiymiş diyor( öğrenciliğin ve ele muhtaçlığın gözü kör olsun!)

şimdiki aklım olsa alabildiğim en üst motoru aldırır,işin eğitiminden geçer sonra üstüne binerdim ya geçti Bor'un pazarı...

@scorp, durumu çok iyi özetlemişsin hakkaten(en azından kendi penceremden bakınca böyle)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Hayaller ertelemeye gelmez diyorum ama ;

Maddiyat el vermiyor bazı yerlerde...
    Bir de kararsızlık...
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    valla bılmıyom kı sende bendensın..............
    MT ANTALYA

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler