Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nasıl temizleyeceğim :(:(:(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DRAGSTAR CLASSİC
    Arkadaşlar selam;

Bu kuraklıkta nasıl olur demeyin. Akşam eve dönerken eryamanın girişinde neredeyse 40 cm derinliğinde ve içinde ağzına kadar çamurlu su olan bir çukurdan geçme gafletinde bulundum. Göremedim, zira önümde çok araba vardı. Farkettiğimde ise artık çok geçti. Öyle bir geçmişim ki kask ve mont dahil heryer çamur içinde kaldı. Abartmıyorum kenardan çantaların içine bile çamurlu su girmiş. Kabasını aldım ama iyice bir temizlenmesini istiyorum. Oto yıkamaya falan götürsem basınçlı su ile temizlenirmi?? Öyle ki motor kademelerinin arasına kadar girdiği için elle temizlenmiyor. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    motoru oto yıkamaya götür montunu kuru temizlemeye kaskını kendin haledersin ve çantanıda kolay ya takma kafanı
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    basınçlı ve ilaçlı su sonra şu basınçlı hava zabazingo ile kurutma
    ama bez değmesin sonra su lekeleri oluşuyor
    sonuç: pırıl pırıl

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet ama sen ugrasma yanı oto yıkama da en fazla alacakları ucret 20 ytl flndır kurulatırsın veya kendısı kurur kaskını kendın montunu kuru temızlemecı en ıyısı yanı gercı black_dog_rr yle bıraz aynı oldu ama bende bunları dusundum yanı

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz gelir temizleriz sen merak etme adresi ver
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    oto yıkama makinası temizler ne de olsa ben her zaman oto yıkama makinası ile yıkıyorum,ama fırçayla degil el süngeri kullanıyorum çizilmesin diye,sende öyle yap.birşey kalmaz.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben montu temizlerim

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    he he bende motoru temizlerim
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    DRAGSTAR CLASSİC
    Sağolun arkadaşlar söylemeniz yeter. Ben bu akşam iş çıkışı motoru alıp güzelce bıcıbıcıya götüriyim bari. Herkese önerileri için teşekkürler...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    oto yıkamacılardaki su basınçlı.motorun bazı yerlerine gelirse motora zarar etmezmi.??arkadaş motorunu yıkamıştı şarz dinamosu yanmıştı(çelik yuan 110 cup) tu
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    Alıntı invisible darkness adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun arkadaşlar söylemeniz yeter. Ben bu akşam iş çıkışı motoru alıp güzelce bıcıbıcıya götüriyim bari. Herkese önerileri için teşekkürler...
    motoru götürmüşsündür temizlemeye ... nasıl gıcır gıcır oldumu
    İMZA:BİR DOST

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Motorda basınçlı su KULLANMA.
    İstemediğin yerlere kaçar (rulman, elektrik aksamı vs).
    Normal hortum, araba deterjanı, ve yumuşak (araba yıkama) fırçası en iyisi..
    Montu Woolite yada Perwool gibi yumuşak bir deterjanlı ILIK suya yatır (korumaları vs cıkardıktan sonra), bir sure kalsın, sonra birkac kere daha duru suyla yıka.. fazla hırpalama montu.
    -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)