Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600 cc seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

yaklaşık 6 ay scooter ve 1.5 senelik cbr125 tecrübemden sonra 600cc lik bi motor almaya karar verdim.ltfen aman 125 ten 600e geçilir mi fln demeyin biliosnz insan kafasına takınca alıyo hazır elimede toplu para geçmişken almaya karar verdim hem uslu uslu kullanıp iice kapıcam işi.aklımda ZX-6R ve cbr600rr var sizce şehiriçi ulaşımda hangisi daha uygun?konfor,yakıt ve güç bakımından kıyaslarsak hangisini tercih edersiniz?600 f de düşündüm ama egzosun sele altnda olması ayrı bi karizma katıyo bnce motora bunlarn haricinde önerebileceğinz ss model motor var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    kendini hazır hissediorsan 600e gec derim fakat şehir içi ulaşım icin 600f öneririm hele sportunu bulursan demeyin keyfine...

rr veya muadilleri bence gereksiz

kazasız sürüşler dilerim

ha bide yolcuuu flan nikin rr alıp yolcu olma daha çok mesaj yazman lazım foruma

hehehe teşekkür ederim msjn için ya almışken bi kere alıcam ve en iyisi olmasını istiyorum bu yüzden acele etmeden araştırıyorum.acaba bilgili ve hepsini tecrübe etmiş biri zx-6 - GSX600 - 600rr - R6 karşılarştırabilir mi konfor yakıt güç kullanım kolaylığı gibi konularda yada böyle bi başlık varsa bni yönlendireblrsnz bn aradm bulamadm

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    aklımda ZX-6R ve cbr600rr var sizce şehiriçi ulaşımda hangisi daha uygun?konfor,yakıt ve güç bakımından kıyaslarsak hangisini tercih edersiniz?600 f de düşündüm ama egzosun sele altnda olması ayrı bi karizma katıyo
    ilk önce şunu söylemek istiyorum racing motosiklerde konfor olmaz. yakıt konusunda ise hiç cimri degildirler. hatta kimi iddalara göre racing motosikletler yakıtı yakmayıp direkt içiyormuş

şehir içi ulaşım için düşünüyorsan bence 600cc ss'lerden uzakdur. yok ben illa racing alıcagım diyorsan 600f al . yeni kasası sanırım 2008'de tr'ye gelecek. yeni kasanında eksozu yanda olursa ; nasıl olsa motoru alınca eksozunu degiştiriceksin(performans eksozu) birçok firmanın koltuk altına takılabilecek eksozları var onlardan alırsın. yani kısaca şehir içi kullanacaksan 600rr veye diger müadillerini almanı önermiyorum. sonra bel bilek vs.. agrıları çekmen yüksek ihtimal

birazdaha bekle(2008'i) yeni kasa 600f'lere bak derim. hem şehir için daha uygun. Yandaki eksoz sorununuda yukarda anlattıgım gibi çözersin tam senin istedigin motosiklet olur.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Fazer şehir içi ve şehir dışı mükemmel bence

1 yılda 16.000 km yaptım sorun yaşamadım.Yeni yeni lastik değiştirmeyi düşünüyorum. normal kullanımda 5 lt agresif kullanımda 6 lt 200 km üzerinde bakmaya kıyamadım.

oğlum R6 kullanıyor.onunda yakıtı 6-7 lt arası ama otobanda 200-250 arası bir depo anca 200 km gidiyor.

sen en iyisi Fazer al derim.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu başlıktan o kadar çok açıldıki.....
    Aşağıdaki linklerden her türlü karsılastırmaları ve yorumları bulabilirsiniz kardesim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...edersiniz.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...inda-race.html

http://www.motosiklet.net/forum/anke...r-hangisi.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...br-600-rr.html

Saygılamla...
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

cerrahi çok iyi oldu hepsini okuyorm şmdi teşekkür ederm

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlıktan o kadar çok açıldıki.....
    Aşağıdaki linklerden her türlü karsılastırmaları ve yorumları bulabilirsiniz kardesim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...edersiniz.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...inda-race.html

http://www.motosiklet.net/forum/anke...r-hangisi.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...br-600-rr.html

Saygılamla...
    hayatımın 30dk sını daha goturdun cerrahi oku oku bitmiyo bunlar

Üstadım onu okuyarak belki 30dk mız gidiyor, lakin tedbir alıp kendimize dikkat etmezsek o içinden 30 dk geçen ömürde kalmaz Allah korusun
    Seçim senin

Alıntı yolcuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cerrahi çok iyi oldu hepsini okuyorm şmdi teşekkür ederm
    Rica ederim efendim ne demek.

Saygılarımla..
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ÖNCeLiKLe selamlar Ne demişler HoNDa HaYaT ONDa

CBR 600 RR dan yanayım ben Kullanan lar arasında henüz şikayet edeni duymadım artı 125 likten 600 lüğe yükselmek bence mantıkLı Ben de öLe yapcam
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ...hem uslu uslu kullanıp iice kapıcam işi.aklımda ZX-6R ve cbr600rr var sizce şehiriçi ulaşımda hangisi daha uygun?konfor,yakıt ve güç bakımından kıyaslarsak hangisini tercih edersiniz?
    uslu uslu kullanma yalanlarini git baskasina anlat!

motosiklet almadan önce MUTLAKA git bir test sürüsü yap!!! insana kullanmadan ufak tefek farklar cok önemli gelmiyor ama parayi bayildiktan sonra 10mm fazla sele yüksekligi insani bozar. frenlerinden tut aynalarina kadar hepsinin SANA göre uygun olmasi gerekir ki bunu da ancak bir test sürüsü ile anlarsin, baskasinin tavsiyesi veya dergi yazilari ancak cok kaba bir fikir verebilir.

sehir ici ulasima bence hicbir superbike uygun degil. konforsuz aletler ancak alisiliyor ve eger hic benzer gücte naked bike (mesela cbr600rr'ye sehir ici alternatif olarak hornet 600) veya chopper kullanmadikca da farkini bilemiyeceginden cok rahatsiz bile etmez.

konfor, yakit ve güc karsilastirmalarinin bir kismini internet sitelerindeki teknik verilerden alabilirsin (yakit ve güc). konfor isi tamamen kisiye bagli oldugundan dedigim gibi bir test drive olmadan kim ne derse bos...

Test sürüşümü
    Türkiyede mi
    Viyana ile karıştırdın heralde üstadım sen
    Burası Türkiye hiç sanmıyorum öyle motosikletlerin test sürüşü yaptırdıklarını

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    ben tesekkur anlamındasoylemistim cerrahi kaynaklar içim tekrar saol :D ayrıca bmwnin motorları internetten randevu ile test surusune verdigini biliyorum.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Test sürüşümü
    Türkiyede mi
    Viyana ile karıştırdın heralde üstadım sen
    Burası Türkiye hiç sanmıyorum öyle motosikletlerin test sürüşü yaptırdıklarını
    mutlaka bayiinin sifir motosikleti sart degil. bildik birinde varsa ondan ödünc alinir. bir arkadasim kendisine motosiklet bakarken hornet 600 mü gsr 600 mü diye karar vermek icin test sürüsü sonucu suzuki'yi aldi. sonra motosiklet degistirirken cbr600rr mi, gsx-r 600 mü yoksa yamaha r6r seciminde "yamaha o kadar rahatsiz olmasaydi onu alirdim, simdi cbr600rr oldu" dedi. yani uzun lafin kisasi bu aletler arasinda 1-2 saat kadar sürüp karsilastirmadiktan sonra secim yapmak IMKANSIZ gibi birsey ...

Üstadım inan bana sigorta ve kaskolu olarak bir bayiinin test motorunu kullanırsam ancak rahat sürüş yapabilirim.
    Bu gune kadar hiç kullanmadım desem yeridir. Agresif makinalar ne olur ne olmaz emanet malin canı burnundadır olmaz olmaz gelir bende (acemiligimle) patlar mahcup oluruz insanlara.
    Acıkcası kimsenin motorunu emanet olarak binmeyi tercih etmiyorum.
    Bmw nin sürüş testlerini biliyorum ama iş racing e gelince honda yamaha veya suzukinin böyle bir uygulaması yok maalesef. Adamlar işi biliyor
    verekler adamın altına 1000RR ı sonra araki bulasın

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Üstadım inan bana sigorta ve kaskolu olarak bir bayiinin test motorunu kullanırsam ancak rahat sürüş yapabilirim.
    iyi diyorsun da, kendine CBR600RR alacak eleman herhalde kullanabilecegine ve aleti devirdiginde de maddi yükün altindan kalkabilecegine güvenen kisidir. öyle olunca ödünc makinenin de bir "zarari" olmaz.

"you break it, you buy it" applies ...

Elbette ;
    Mesela bende insallah kısmet olursa yakında bir plan yapıp almayı dusunuyorum ve insallah bir sıkıntı yasamayacagım.
    Ama kendi motorunla istedigini yapıyorsun devirsende evirsende cevirsende senin cunki o.
    Derdimi anlatabilmişimdir insallah biraz türkçe fakiriyimdir hüsn-ü zannımca

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    oh chate bende katılayım bari herkes online!

kardeş sana birşey söyleyimmi.Adapazarında defalarca 600f gördüm sanki scooter gibi rahat ve gösterişsiz bir havası var dış görüntü olarak.2007 r6 gördüm kırmızı beyaz olanından onunda görüntüsü berbat ve test yazılarından okuduğum kadarıyla tütreşimi oldukça fazla.Bu 600'lük racinglerin içinde en babası 600rr ve suzuki gsxr 600.Hem rahat hem performanslı ve hızlı motor sesi müthiş.
    görüntü,karizma,performans istiyorsan bunlar.Ama ben dik durmak istiyorum ağır ağır rahat rahat kullanmak isterim diyorsan 600f veya dendiği gibi yamaha fazer deriz.Ama şunu unutma 200 km'den sonra motor üstünde dik duramazsın
    600rr 600rr bize nasip olurmu bilmemki? Bu arada alırsan Allah kaza bela vermesin
    itina ile kaza yapılır

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim daha tecrübelilerle yaptığım konuşmalar sonucu 600f'e karar verdim 2008 kasayı beklicem kalın sağlıcakla...

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim daha tecrübelilerle yaptığım konuşmalar sonucu 600f'e karar verdim 2008 kasayı beklicem kalın sağlıcakla...
    O zaman ömür boyunca beklersin
    Bitti üstadım 600f üretimi.2006 son seri. O tecrübelilierin sana önerisi bu ise yani 2008 kasası anlattıgı diger seylerede kulak asma derim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)