Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: motorsikletinizin srvisinden ne kadar memnunsunuz( hangi marka

Katılımcı sayısı
5. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • eehhh

1 20.00%
  • iyi

2 40.00%
  • berbat

0 0%
  • süpper

2 40.00%

kalitesiz, servis ,sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba motosiklet.net forumdaşları uzun zamandır forumu takip ediyorm .
    ve en iyi şekilde forumdaki bilgilerden istifade etmye çalışıyorum.bugün foruma bir konu başlığı açmakta bana nasipmiş
    aslındaherşey motorumu;keeway sl 150 ;,ilk 500 km bakımına götürdüğümzaman başladı servise gittiğimde hemen otomatik bir şekilde yağı bujisi değişti ve elime 46 ytl lik faturayı tutuşturdular ben o zaman kendimi biraz sağılmış inek gibi hissetmedim desem yalan söylerim 500 km sen ne yağı ne bujisi değiştiriyorsun diyemedim tabiki inekliğimden olucak oan
    daha sonra bana her 1000 -km de bir bakıma gelmemi istedi degerli servis yetkilisi gelmessem ürünün garanti dışı olacağını ve garanti dışı kalmak herhangi bir sorunda para ödemek anlamına geldiğini belirtti,değerli servis yetkilisi.motoru satın alırken bana verdikleri servis bakım çizelgesini niye doldurmadıklarını da yıne soramadım ben,ben tıpış tıpış her 1000 km de bir servise gitmeye başladım fakat bir türlü 1000. ci kmde bakıma sokamadım motoru her bakım için gittiğimde bana 1 hafta 10 güne radevu verilmesi km rede sürekli arttığı için garanti dışı kalma korkusu bir türlü randevu günü gittin motoruna bakım için sıra bekleme başka birdert sırf garanti dişı kalmasın diye
    motor ; yapılan bakımda hemen yağı bujiyi değiştir tamam bakım bitti öde bakim 40 -50 ytl yeter dedim artık kardeşim aradım motorun ithalatçı firmasını;motomax;bana varsa başka bir servisiniz onun adresini verin adam gibi bakılmasını istiyorum motoruma sağolsun ilgilendiler bana başka bir servis adresi verdiler bir iki ay sonra motordan rolantideyke ses gelmeye başladı
    artık yeni bir servis im vardı ilkinden daha iyidir mutlaka diye güle oynaya gittim yeni servise yeni servisteki degerli yetkili bana bu sesin önem li olmadığını ama istersem sesi giderebileceklerini sabah bırakırsam aksama hazır olacağını hiçbir şeyin sorun olamayacağını herşeyi halledebileceklerini söyledi;ben ağzım açık dinledim servis dediğin buydu işte .................
    YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAK BUDUR İŞTE
    sabahtan bıraktığım motoru aksama almaya gittim birde ne göreyim mosikletimin motoru sökülmüş pistonu bir tarafta vites dişlileri bi tarafta darmadağın edilmiş. ..hayırdır bu motordan gelen sese; bu muameleyimi gerektiriyordu usta ne yaptın sen öyle usta
    usta valla o sesi hallettim bi bindim tur attım baktım başka bir arızası daha var onu yapıyom ee ne olacak şimdi; olacak olacak
    hayırlısı olsunda bunun masrafı ;devam eden garantisi var bunun
    yaparız bi şeyler
    iyi ozaman yapacak bir şey yok olan olmuş
    sen bir gün sonra gel
    ben boynu bükük motu u indirilen diilke kalbi sökülmüş aşık misali kös kös gittim eve iki saat dolmuş otobüs bekleyerekten
    ertesi gün gittim bir umutla olmuştur şimdi inşallah diye
    olmuş olmuş ama başka şeylerde olmuş motora bune usta seleyi arkadan çamurluğa tutturan somun yok vidanın çamurluğa bağlı olduğu yer yanmış
    usta yok ya orası öyleydi biz seleyi sökmedik kardeşim
    ne yapalım peki motorun üzerinde olan anahtar takımı vardı küçük canta içinde
    bir şey çıkmadı cocuklara saralım bi
    al buda motorun faturası ?
    ne faturası usta eee biz buna dişli aldık yağ değiştirdik işçilik falan filan 165 ytl ????
    bizim garanti ne olduya
    garanti dediğin ne ki hic bir şeyi ifade etmez gecerliliği yok bunun masrafı bu kardar
    cebimdeki bütün parayı veriyorum kalanını sonra vermek şartı ile motora biniyorum en azında arıza olayı kalkmıştır ortadan diye
    oda ne yine aynı ses motorun başına gelen onca şeyden sonra yine baştayız
    usta bu ses aynı devam ediyor o kadar motor indirdin dişli değiştirdin ne bu??
    ya kardeş bu dişli boşluğu bu her motorda vardır buna benim yapabileceğim bir şey yok bunun arızası başkaydı ben onu yaptım....
    BEN DAHA SONRA, TALİHSİZ ,MOTORUMLA SERVİS ,TERÖRÜNE UĞRAMIŞ ,GARİBAN BİR İNEK ,GİBİ ARKAMA BAKMADAN, KAÇARCASINA ARRILDIM VE BİR ,DAHA SERVİSLERİN, YAKININDAN BİLE GEÇMEMEYE, ŞARTLANDIRDIM ,KENDİMİ 3GÜN ÖNCE MOTORDAN, GACURT GUCURT SESLER GELMEYE BAŞLADI ,VE MOTORLA GİDERKEN YOLDA SANKİ MOTORUN ,İÇİNDE BAŞKA BİR MOTOR, VAR GİBİ ,ALLAH SONUMUZU HAYIRETSİN ,
    KAFANIZI ŞİŞİRDİM B,İLİYORUM AMA, ŞİMDİ VARSA BİR BİLDİĞİ OLAN,
    BEN BUNDAN, SONRA NE YAPARIMDA ,MOTORU KURTARIRIM HAYRINA YARDIMCI, OLURSANIZ ARKADAŞLAR........................

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bildiğim cruiser tarzı motorlarda 1000 km de sadece yağ değiştiriyorlar, markasına ve modeline göre ondan sonra 3000 veya 6000 km de gidiyorsunuz yani her 1000 km de servise gitmiyorsunuz.

Motosikletle beraber aldığınız kitapçıkat rutin bakımların nezaman yapılacağı yazıyordur ordan kontrol ederek ilk gittiğiniz servisi motomax a

İkinci servisi ise burda anlattığını gibi olayı anlatarak yine motomax a şikayet edin mümkünse tüm servis faturalarını vizelerini de e mail ınıza taratarak ilişiklendirin.

Ondan sonra motomaxdan cevap gelmesini bekleyeceksiniz.

Sorduğunuz ankete cevap vermek gerekirse ben çok memnunum ilk motorum (ÇİN MALI) Masai Grand Eagle 250 yi türkiye getiren firma suzuki (tüm) türkiye dispiratörü (MOTANA adı altında) idi yani moturu aldığım yerde bakımlarını yaptırdığım yerde suzuki izmir bölge bayii Doğa Motor du. O zaman da servisten satıştan satış sonrası ilgiden çok memnundum. Grand eagle danda çok memnundum. Taş gibi makinalardı ki bunun sebebi suzukinin imajı ve servis kalitesiydi.

Servisinden ve hizmetinden memnun olduğum Suzuki Doğa Motor (İzmir) Şu an kullanmakta olduğum motorumu aldım.

Kısacası Çin mallarını her fırsatta yerden yere vuran arkadaşlara fiyatına göre her motorun kalite katsayısı aynıdır. Ama farkı yaratan servistir.

Bu arada 250 cc öinliler içinde en ucuz olan makinada yukarda adı geçendi 3200 ytl idi fiyatları değişmişmidir bilmem.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    çin devriminden sonra motsiklet tamircisi olduğunu iddia eden kasaplar çok zengin oldu.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Evet servis muzdaribi arkadasım oncelıkle hosgeldın aramıza ınsallah hos vakıt gecırırsın burda herkes abı kardes herseyın cozume ulastıgı yer , neyse konu dısına cıkmadan muzdarıp oldugun konuda bıraz kafanı karıstırıyım bende senın gıbı KEEWAY kullanıcısıyım arn150ım var ıstanbuldayım suan alalı 1 sene olmadı 2000km deyım ılk bakım ıcın banada motomaxsın ılgılı sıtesınden buldugum avcılardakı servısı yakın geldı ve oraya gıttım neyse 500km de gelıcegımı bakım yapılıcagını soledıler gıttım 500km oldugunda yagı degıstı orasındakı burasındakı vıdalar cıvatalar sıkıldı 30 ytl servıs masrafı alındı. 500km den sonrakı servıs ne zaman kıtapcıkta yazdıgı gıbı 2000km de neyse ben gonul rahatlıgınla bınıyorum motoruma 1200km cıvarında yolda kaldım karburatoru tıkanmıs temızlıgıne ve bujı degısımıne 40 ytl verdım buda garantı kapsamında degılmıs. 1700KM cıvarında alarmı bozuldu hala bozuk goturdum servıse cuma gunuydu adam pazartesı getır salı alırsın dedı bırakmadım bundan sonrada bırakmam zaten ayrıca bı ses gelıyo bendede onun ıcınde goturmucem suan 2000km deyım ve yagımın degısmesı gerekıyo artık ıyı bı yer bulana kadar ıyı bı usta bulana kadar Allah kerım

HEEE bıdahamı tovbe cınlı (hala bılmıyorum ne oldugunu macarmı nedır) olmasın dıye aldıgım motor ıcın gecen sene 2600ytl para vermıstım Keskelerle yasanmaz ama KESKE bıraz daha dısımı sıkıp butcemı zorluyıp en azından bı ıkıncı el honda yamaha v.s. kalıtelı bısey alsaydım cunku aldıgınız motor elektronık veya herhangı bısey ne kadar kalıtelıyse servısı ve servıs sonrası hızmetı okadar ıyı oluyor... Kazasız belasız surusler dılerım kolay gelsın ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler