Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisini tercih etmeliyim (belirttiğim kriterlere göre)?

Katılımcı sayısı
17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Sana uyacağı için SS (ör:cbr600f)

2 11.76%
  • Sana uyacağı için Naked (ör: cbf1000)

13 76.47%
  • Kendim kullanıyorum ve sana uyar - SS

0 0%
  • Kendim kullanıyorum ve sana uyar - Naked

2 11.76%

Naked vs. SuperSport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Evet arkadaşlar ben uzunca bir süredir motorsiklet sevdalısıyım ve forumu olsun dergileri olsun sürekli takib ediyorum yaklasık 2 senedir (forum 5-6aydır). Vede farkettiğim birşey belli bir grubun naked tarzı motorlara tutkun olması ve onları savunması, belirli bir grubunda SS turu motorlara tutkulu olması. Ben su anda motor olsun benim olsun politikasıyla ehlietimi bekliyorum fakat merak ettim ben bu 2türün 2sinide seven bir durumdayken hangisini tercih edeceğimi bilmiyorum.

2 türden 1ini seçince muhtemelen o türe tutkulanarak devamı o şekilde geleceği için danışmak istedim.

Motoru isteme amacım,
    -Gezmek, Dolaşmak, Virajlı sahil yollarında vakit geçirmek
    -Şehir içinde hızlı ulaşım (yaklaşık günde 1 saat civarı şehir içinde kullanıyor olucam)

Ve bağzı dış faktorler;
    Motorlu araçlarda her zaman hız değil hızlanmaya tutkun olmuşumdur yani yüksek tork aşığıyım. maksimum hız 180 olsa bile o hıza 5-10sn de çıkıyorsa motorum daha ne istiyim gibisinden yani

Ve dip not, arazide sürmem gerekebilir haftada 3-4 saat, arazi dediğim toprak tarla yolu

yardımlarınız ve fikirleriniz için teskur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    öncelekle bi çok ciddi kullanıcıya göre 600f ss değil sport touring tarzı bi motordur. 600rr ss tanımına tam uyar. bence bu nüans senin seçiminde önemli.

bence her motosiklet sever zaman içinde her türü deneyecektir. ss le başlayan enduroyla devam edebilir tersi de olabilir bence kendini kısıtlama nasıl olsa tarz değişikliği yapacaksın herkes gibi.

senin ihtiyaçların doğrultusunda naked bike senin için en iyi tercih gibi gözüküyo bana. sonuçta toprak köy yolundan falan bahsetmişsin. benim hiçbi ss in 100 metreden daha uzun bi mesafe asfalt dışı yoldan gitmesine gönlüm razı olmaz.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yazdıklarına göre sen naked tarzı motor almalısın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Bence sen SS istiyorsun ama koşullar naked ı gösteriyor ama insanlar SS desin diye bekliyorsun hayır öyle yapmıcaaam NAKED fazla abartma bence 1000CC lik naked sarmaz 600 den yukarı naked dediğin kriterler için gitmez bence şehir içinde hız fazla yapamazsın arazide zaten malum 1000 lik makina alırsan 400cc ni kullanamazsın anlıcağan naked 600 cc kıvanımda kal derim

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    cbf 500 seni paklar dostum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı CenkKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen SS istiyorsun ama koşullar naked ı gösteriyor ama insanlar SS desin diye bekliyorsun hayır öyle yapmıcaaam NAKED fazla abartma bence 1000CC lik naked sarmaz 600 den yukarı naked dediğin kriterler için gitmez bence şehir içinde hız fazla yapamazsın arazide zaten malum 1000 lik makina alırsan 400cc ni kullanamazsın anlıcağan naked 600 cc kıvanımda kal derim
    EVET SS istiyorum!!! . SS istiyorum ama hem tehlikeli olması (biraz daha hıza meilli), hem daha fazla yakması, hemde sevgili türkiyemizde bozuk yol koşullarında sorun yaşatırmı kaygısında olmam. Şehir dışı yollarda nereyi kazacaklar nereyi zift dokup taş kaplıcaklar belli olmuyor.

SS lerin tipleri, sesleri, atak sürüş tarzları beni çok etkiliyor doruyu soylemek gerekrse. ama nakedların gücündende etkilenmiyor değilim hani. köy yolu diye bahsettiğim olay tamamen zevk türünden birşey yani olmaması lazımsa olmayabilir. Küçüklüğümden beri arazide bisiklet sürerim onun devamı ollarak yazdım

ilk motor olarak ta (ehlietimi aliim hayırlısıyla tabi önce) cbr125 yada 250lik bir naked dusunuyorum (250lik ss olsa fena olmayacak tabi de iyi markalar yapmıyor işte. cbr250 fenamı olurdu şimdi ).

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru isteme amacım,
    -Gezmek, Dolaşmak, Virajlı sahil yollarında vakit geçirmek
    -Şehir içinde hızlı ulaşım (yaklaşık günde 1 saat civarı şehir içinde kullanıyor olucam)

Ve bağzı dış faktorler;
    Motorlu araçlarda her zaman hız değil hızlanmaya tutkun olmuşumdur yani yüksek tork aşığıyım. maksimum hız 180 olsa bile o hıza 5-10sn de çıkıyorsa motorum daha ne istiyim gibisinden yani
    yukardaki yazılar cbf 500 e cuk diye oturuyor
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukardaki yazılar cbf 500 e cuk diye oturuyor
    500cc benim güç tutkumu susturmaya yetermiki yaw

bide atak sürüş tarzıda lazım tabi, sehirler arası yolda sollarken biden sollamanıza gıcık olan ve gazlayan surucu cok goruyoruz. yani ne biliim 100le sollarken adam gazlarsa iyi bir şekilde hızlanırmı cbf500? 500cc hala benim kulagıma az geliyor arabalardandır heralde

tabi daha ilk motorumuda almam gerekiyor bu bahsettiklerim sonraki işler ama içim susmuyor surekli kendimle tartışıyorum :Dilkmotor olarak cbr125 dusunuyorum ama halen ondanda emin değilim.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    yeter yeter hiç tecrüben yokken atlarsan 500 lük makinaya bütün hevesinle beraber hayatında susar
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    dostum anladığım kadarıyla devirli motor istiyorsun o zaman 600rr sarar seni,naked isteklerine cevap veremez
    abooo bi dakka sen hiç motor sürmedinmi yooooosam
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeter yeter hiç tecrüben yokken atlarsan 500 lük makinaya bütün hevesinle beraber hayatında susar
    tecrube demişken deminki yazıya sonradan ekledim bunlar ilk motorla ilgili dusunduklerim değiller. ilk motor olarak cbr125 cbf250 gibi birşeyler ucusuyor kafamda yada hyosung gt250r

sonuc 10a1 oranla naked gibi duruyor, oylara devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)