Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sollarken kendinizi farkettiriyormusunuz ?

Katılımcı sayısı
71. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Korna veya sellktörle kendimi farkettiririm.

53 74.65%
  • Eger kacacagım aralık müsaitse umursamam bile.

13 18.31%
  • Keyfime göre bazen uyarırım bazende umursamam

5 7.04%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir motorun yanından geçerken....

Motovento
    REKLAM ALANI
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletle en cok yasadıgım sorun yine motosiklet sürücülerinden kaynaklanıyor.
    Kimilerinin Ne zaman nerden cıktıkları belli degil. Ve hiç ummadıgınız anda yanınızdan geciyorlar. Görmenize bile fırsat kalmadan. Bu her seferinde büyük bir tehlikenin eşiginden döndürüyor iki sürücüyüde.
    Tamam araçlarında etrafından kacabiliyoruz cogu zaman ancak biz motosikletliler onlardan daha hızlı ve cevik hareket edebildigimiz icin onları zora sokmayabiliyoruz. Ancak önünüzdeki motosikleti gecerken hiç degilse ona bir korna veya sellektorle kendimizi göstermemiz gerekiyor.
    Siz bu hatayı yapıyormusunuz ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    ben elimden geldiğince çok yakınlarından geçmemeye çalışıyorum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle en cok yasadıgım sorun yine motosiklet sürücülerinden kaynaklanıyor.
    Kimilerinin Ne zaman nerden cıktıkları belli degil. Ve hiç ummadıgınız anda yanınızdan geciyorlar. Görmenize bile fırsat kalmadan. Bu her seferinde büyük bir tehlikenin eşiginden döndürüyor iki dürücüyüde.
    Tamam araçlarında etrafından kacabiliyoruz cogu zaman ancak biz motosikletliler onlardan daha hızlı ve cevik hareket edebildigimiz icin onları zora sokmayabiliyoruz. Ancak önünüzdeki motosikleti gecerken hiç degilse ona bir korna veya sellektorle kendimizi göstermemiz gerekiyor.
    Siz bu hayatı yapıyormusunuz ?
    kanka bence haklısın...aslında bir motosiklete en büyük tehlike başka bir motosiklettir...nedeni aynı şekilde düşünüyoruz aynı aralara dalıyoruz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    aslında sağlam hızlarda gelen başka bir motosiklet çok ciddi sorun yaşatabiliyor. o yüzden özellikle sürekli aynalarımdan arkamı kontrol ediyorum. parlayan tek bir nokta gördüm mü biliyorum ki birisi geliyor. ama genelde ya selektör yada egszo sesinden geldiklerini de belli ediyorlar ama çok dikkat edilmesi gereken bir durum bu

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Bağaziçi köprüsünden iki motor yanyana geçerken aramızdan bir maxi scooter geçmeye çalışır, burası İstanbul, önüne gelende motor olunca, magandalıklar sınırsız...
    "Motosiklet Özgürlüktür."

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Ben hiç selektör yapmıyorum valla. çünkü bütün gün uzunlar yanık bende..
    Ama yanımdan salakça yakın geçenlere kızıyorum.. düz çizgide gitmiyorum ki ben? Ya bi yalpa yapsam ona doğru?
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben genelde korna çalıyordum ama artık çalmıyorum. arkadan gelip korna çalınca bazı sürücüler panikle yön değiştirip kendilerini tehlikeye sokabiliyorlar. sürücünün hareketlerini tahmin edip ona göre karar veriyorum.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    kesinlikle ilk önce kendimi farkettiririm...sonra yolda nasıl gittiğine bakarım...düzgün bir kullanımı varsa yol müsaitse güvenli bir şekilde geçerim...ama baktımki geçtikten sonra benle yarışmaya kalktı yolu ona bırakırım...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    edy bende hep kornaya basarım...dı dıt diye üstüste hemde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edy bende hep kornaya basarım...dı dıt diye üstüste hemde...
    eeee edy nin motorla bizimkisi bir degil. Adamın altında aynadan baktıgında r6 yı gorunce nereye kacacagını sasırıyor öndeki

Birde ss kullanıcılarının sıkıntısımı desem yoksa gurur duymalarımı desem, yanından gecenler waaooowww makinaya bak tarzında söyle gidondan egzosta süzmeleri yokmu. Yok bende aynı seyi yapıyorum ama bu sürücüler rahatsızmı olur yoksa bıyık altından gülerlermi bilmiyorum
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Ben sollama yapıcağım zaman aynalardan arkamı kontrol ediyorum sinyalımı verip sol şeritten uzuyorum. Benim yaptığımı önümdeki bütün motorcular yapsa bişeycikin olmaz.
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Güzel seçenek ama daha cok motosikletlerin dibinden sollayanlar sorun olusturacak bir gun endisemiz bu.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ben adamı uyarıyorum bu sefer benle yarışmaya başlıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Benim de çok şikayetçi olduğum bir durum bu.

Biz kendi camiamızdan şikayetçi iken, diğer araç sürücülerinin bizden şikayet etmeleri hiç de anlaşılmaz değil doğrusu
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Ben henüz bir diğer motoru sollayamadımkine yaaa

ama yanından geçeceksem kesinlikle yaklaşmada uyarı yapıyorum. Bazı motor sürücüleri yapmıyor, çarpışacağız, motorlar girecek birbirine dört teker olacağız yavv Bazı arkadaşlar duran trafikte ara boşluğa bakmadan çıkıyorlar, zaten kaçacak yer de yok, iş frenlerin tecrübesine kalıyor o zaman.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafikte en çok korkutğum araç başka bir motosiklet çünkü otobanda değilseniz şehir içinde 3 er 4 sn ara ile yapılan ayna kontrollerinde motosiklet harici tüm araçları görebiliyorsunuz.

Sollama dönüş v.s. yaparken her zaman aynalarımı kontrol ettiğimden bir nebze olsa daha güvenli olsada; özellikle sıkışık trafikte ağır bir motosikletle dümdüz bir hatta gidemezken aradan kaçan diğer motosikletler en büyük tehlike göremiyorsunuz bile yanınızdan pat diye geçiyor bir gün tarih yazıp 2 motosiklet olarak birbirimize girecez.

Motosiklet sollamam gerektiğinde yol tek şeritse biraz sürüşüne dikkat eder korna ve selektörle uyarıp 3 dört saniye sinyal verip öyle geçerim, yok çift şeritse güvenli olan en sol taraftan geçerim.

Otobüs tır kamyon gibi büyük araçların yanından geçerken her zaman selektör ve korna ile uyarırım herifin tipinden işkillendiysem aynadan bana bakana kadar korna çalmaya devam ederim. Konvoy şeklinde 3 4 araba arka arkaya dizilmişse mutlaka yanlarından korna çala çala geçerim. Körüklü otobüslerin körük bölümlerinin yanına asla girmem otobüsün ön kısmında yer varsa hızlıca oraya geçerim yoksa arkasından takip ederim.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    vallaha ben genelde sıvışacağım kadar boşluk varsa dalarım oraya

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben henüz bir diğer motoru sollayamadımkine yaa
    Ya ben sana güldüğüm kadar kimseye gülmüyorum Muzocum.Yine patlatmışsın bombayı Bana gelince ben önce aynadan göz teması yakalamaya çalışıyorum çünkü edy'nin de dediği gibi kornaya bastığımda panikleyip üstüme kıranlar oldu.İnatla beni farketmezse kornaya basıp beni gördüğünden emin olduktan sonra geçiyorum.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

printman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1100 GS
    Birde bu ss kullanan bazı akadasların 3 seritli Körfez otobanında bile, ben en sag seritten 100 km hızla giderken, arkamdan ne oldugunu bile anlamadan 200 km'mi desem daha fazlamı desem bir hızla gelip, sol kolumun 1 metre kadar dibinden woooaaarrr diye gecip sonra en sol seride fırlamalarına bir mana veremiyorum. koca yol bos ne diye dibimden gecip bana kalp krizi davetiyesi çıkartıyorsun kardesim.

Bu olsa olsa mastürbasyondan baska bir sey olmasa gerek.

Motor üzerinde mastürbasyon böyle oluyor demek

koca otoban bos, ben en sagdayım zaten nerden gidersen git beni sollayacaksın, aklından zorun ne.

Ha bu arada bu tek bir olay degil, benzeri durumlarlar cesitli yerlerde bir kaç defa karsılastım.

Aynı olayı bende bir defa yasadım ZX6R ın bir tanesi ben 140 km/h ile giderken yanımdan artık kacla gecitigini tahmin dahi edemiyorum dibimde bitene kadar sesini bile duymadım sol yanımdan öyle bir gectiki ben gidonu falan bıraktım o anlık korkudan. İcimden yuh be olm dedim essek kadar yolu bırak gel dibime gir bumudur yani
    Tamam anladık SS cisin de biz yeni yetmeleri korkutmak veya özendirmek sana zevk mi veriyor. Belkide @printman senin dedigin olayla ilintilidir mast. olayı yani

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler