Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Evinizde otururken kasksız motosiklet kullanmaktan ceza yiyebilirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde cevap evet!!!!

Ev arkadaşım motosikletimle gezerken bir fırının önünde durmuş (izmiri bilenler için küçük parktaki üniversiteli2) arkadaşlarıyla muhabbet etmiş. Cafelerde oturmak üzere (küçük Park) motoru en yakın yere park edebilmek için kaskı kolunda hareketlenmiş (park edeceği yer durduğu yere 20m) bu esnada polis çevirmiş.

Buraya kadar herşey normal polis haklı sonuç itibariyle bizim eleman eşşeklik etmiş.

Ruhsatı polise uzatmış (içinde benim ehliyet var) bakmış polis arabasının arkasına gitmiş ceza yazıyor. Arkadaş bir dakka o ehliyet benim değil ki buyrun benim ehliyetim demiş.

Polisimizin verdiği cevap ben buraya ismi yazdım iptal edemem ne farkeder ki!!!!

Farkeden şu ki evde otururken kasksın motosiklet kullanmaktan ceza yedim. 1999 yılından beri bir fiil motosiklet/otomobil trafikte olan biri olarak ilk cezamı evde yemek biraz koydu

Bu arada bizim eleman ceza yerken yanından geçen ss da kasksızmış ama poli onları tınlamamış. Heralde ya arkadaşın tipini veya motorun tipini beğenmedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olaya bak ya enterasan olmuş geçmiş olsun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ceza makbuzunu ve arkadaşınızı şahit göstererek cezaya itiraz edin .. hiç bir ücret ödemenize gerek yok ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    bir şey fark etmez. öyle ya da böyle arkadaşınızın ehliyetinden ya da sizin ehliyetinizden o parayı alacaklar.

önemli olan para

Motosikleti
    yıben150scooter
    valla ne desek ki geçmiş olsun......

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olur ustadım burada herşey olur.
    Yine ortada yasanmıs bi olay var ya bana ne demeli arkamdan 214 tl ceza kesmis şer.....
    şimdi birsürü şey sayardım ya senin topicine ve sana saygısızlık olur yoksa iyi bi geçirirdim.
    Mahkemeye verdim ser....
    bekliyoruz bakalım sonuc ne cıkacak..
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bence gıcıklığına yapmışlardır.geçmiş olsun.umarım itiraz edersiniz...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hep yazıyorum bu gibi canlı tutanaklarda zaptı imzalamayınız temlik ediniz veya şerh koyunuz.
    O andan itibaren o tutanak mahkemelik olur.Hiç bir memur o tutanağı işleme koymaz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep yazıyorum bu gibi canlı tutanaklarda zaptı imzalamayınız temlik ediniz veya şerh koyunuz.
    O andan itibaren o tutanak mahkemelik olur.Hiç bir memur o tutanağı işleme koymaz.
    arkadaş imzalamamış zaten fakat hazır cevap memurumuzun cevabı gene hazırmış:

İmza atmana gerek yok

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu nasıl iştir nasıl kanundur adam evinde suçsuz otururken ceza yiyo ama yargı mensupları 200 le radara giriyo polis ceza yazamıyo.yani bu demek oluyoki kanun adamı kanunsuzluk yapıyo.cık cık

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanun gayet açık ..kanun uygulayıcının hatası var burada .. eğer itiraz ederse gerekli düzeltme mahkeme tarafından yapılır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

LoveLetter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym'mi Sattım. Ne alsam acaba
    Polisin sicil numarasına bakılacak olursa yeni poliste değil enteresan yani yaşını almış ağır başlı biri olduğunu düşünmek isterdim.. birde sorum olacak ehliyet arkadaşınızda ne arıyordu

Alıntı LoveLetter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin sicil numarasına bakılacak olursa yeni poliste değil enteresan yani yaşını almış ağır başlı biri olduğunu düşünmek isterdim.. birde sorum olacak ehliyet arkadaşınızda ne arıyordu
    ehliyeti ruhsatın içinde ehliyet cebinde taşıyanlardanım

arkadaş ruhsatı alıp çıkınca içindeki ehliyetide almış oluyor.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    mahkemeye itiraz edip yanlışlıgı düzeltsen ne olacakkkkk soruyorum neeeee olacak. Evrakdaki yanlışlık düzelir ya o polisin kafasıııı. onun kafasını düzeltecek bir mahkeme var mı

Görevini tam bilmeyen memurlara böyle göz yumurlarsa daha çokkkkkkk evde otururken trafik cezası yiyenler olur bence amacın sadece yediğin cezayı iptal ettirmek olmasın. O polis memurunun ceza olması için elinden geleni yapki birdaha evde oturan adama ceza yazmamayı ögrensin

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica etsem, mevzuyu benim anlayacağım şekilde biraz açar mısın.
    nasıl yapılır bu işler?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    malesef kendini bilmeyenlerede yetki veriyorlar.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    alur abi olur bu memlekete herşey olur,adam kaza yapıyor motosikletle adamın kafa patlamış hastaneye götürenler adamı soyular cep.kredi kartı cüzdan ahliyet ayakkabısını bile,çalıyolar,3 ay sonra adam hastaneden çıkıyor,3000ytl ceza yiyor,adamı soyanlar yakalanıyor,hırsızlar telefonu sattıkları adamıda yakalatıyolar,ama sonuç hiç bişey ve polis ne diyorÇALDIRMASAYDIN.
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    sonuçta arkadaş o cezayı yine yicekti kasksız gezdiği için , o para elbet ödenmek zorunda sonuç olarak itiraza mahkemeye uğraşmaya değer mi arkadaş cezayı sizin adınıza öder.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı ttopchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş imzalamamış zaten fakat hazır cevap memurumuzun cevabı gene hazırmış:

İmza atmana gerek yok

Vay beeee memura bakın,olmayan kişinin ehliyetine ceza kestiği gibi,bir de imza bölümüne imzadan imtina etmiştir diye yazmış.
    Yazıklar olsun..............

İbret olsun diye savcıya arkadaşınızla gidip iptalini isteyin,bakalım asıl görevi kanunların uygulanması olan o memur nasıl kanunu çiğnermiş.
    Siciline yazılsın bir...
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    ayrıca ehliyet veya kimliğiniz bir başkasının elindeyse bırakın kask takmama cezasını, hırsızlık, yaralama hatta cinayet zanlısı bile olabilirsiniz bunun türkiye ile bir alakası yok, kimlik başka yerlerdeyse adınıza herşey yazılıp çizlieblir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)