Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

piaggio x9 denge

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkatten ilk mesajı sen mi yazdın anlayamadım...Biyerden alıntı falan mı yaptın....

Bu mesajında hiç alakası olmayan şeyler yazmışssın scooterlar hakkında....Kardeşim sen kabiliyetsizsen scooter naapsın?.... Manevrası hiçte az değildir...Aşağı yukarı aynı olmakla birlikte düşük süratte vitesli motorlardan daha fazla yatırabildiğin için aksine daha fazladır....

Sen dik oturup dönmesini beklersen tabi manevrası az olur.... Ondan sonra döktür bu motor manevra kabiliyeti az....

Birde yağmurda kayma hikayen var...Daha öncede yazmıştın...O zaman da çok gülmüştüm şimdide.....

Kusura bakma ama tecrübe yok sende.....Kanka acı söyler....

sevgili kıro kardeş....ağmurda scooter dans etmezmi...bu birrr....

düşük hızlarda yatırmamıı...yuhannesburg yani...scooter yatıranlara selamım olsun hepsinin yanaklarından öperim...sen bu scooter yatırma olayını nerden duydun ki yazıyosun keko...scooter yatarmı la...az eğim verdin diye yana omu yatırmak...dalga geçme...paralarım bak gece vakti...kırbac vurucam benliğine...

kınetıxınle scootercılığın bu kadar işte...

Hakkatten ilk mesajı sen mi yazdın anlayamadım...Biyerden alıntı falan mı yaptın....
    :

eğer gogılda bu kelimelere rastlayamazsan tükürdüğünü yalatırım ama...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birde yağmurda kayma hikayen var...Daha öncede yazmıştın...O zaman da çok gülmüştüm şimdide
    Valla ben heryerde söylüyorum bu adamın motor bilgisinden şüphe ediyorum bir yerden alıntılar yapıp yapıp milleti gayelana getiriyo gitti aldı cbf150'yi simdisatacam diye bi tarafı çatlıyo

Motosikleti
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben heryerde söylüyorum bu adamın motor bilgisinden şüphe ediyorum bir yerden alıntılar yapıp yapıp milleti gayelana getiriyo gitti aldı cbf150'yi simdisatacam diye bi tarafı çatlıyo
    olm bişeyler paylaşıyoz...en azından bildiklerimizi paylaşıyoruz...siz gelip içine edene kadar böyleydi en azından...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olm bişeyler paylaşıyoz...en azından bildiklerimizi paylaşıyoruz...siz gelip içine edene kadar böyleydi en azından...

Bizde paylaşıyoruz...Napıyoruz sence burda?......

Scooter ı yatırmadın ya helal olsun...Neden yatmasın?.... Senin sorunun da burda zaten...Scooter yatmaz diye takmışın kafana odun gibi binmişin ondan sonra scooter ın hareket kabiliyeti yok , Turu yok..... Buyur burdan yak....

Yağmurda iyi olmaz demişsin.....Halbukinem yağmurda ayakların ve pantolonun ıslanmaz...Ne güzel işte.....Arka kayar demişsin....Eğer maxi scooter değilse zaten 150 cc motoru var...10 beygir kaydırsa ne kaydırmasa ne.... Seyir halinde zaten kaymaz.... Freni de daha dikkatli kullanırsın olur biter....

Gülmem geçsin daha yazıcam.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama olayın derinine inmek lazım 150 kiloluk bir adamı ne scooter taşır nede vitesli motosiklet taşısa bile pandalara göre yapılmadığı için alet ister istemez hareket kabiliyeti azalıyo bi kere mete'nin yapacağı ani hareket olayına girmek bile istemiyorum 12 saat 46 dakikada gidonu sola yada sağa çeviriyordur o bünyeyle

Motosikleti
    Bizde paylaşıyoruz...Napıyoruz sence burda?......

Scooter ı yatırmadın ya helal olsun...Neden yatmasın?.... Senin sorunun da burda zaten...Scooter yatmaz diye takmışın kafana odun gibi binmişin ondan sonra scooter ın hareket kabiliyeti yok , Turu yok..... Buyur burdan yak....

Yağmurda iyi olmaz demişsin.....Halbukinem yağmurda ayakların ve pantolonun ıslanmaz...Ne güzel işte.....Arka kayar demişsin....Eğer maxi scooter değilse zaten 150 cc motoru var...10 beygir kaydırsa ne kaydırmasa ne.... Seyir halinde zaten kaymaz.... Freni de daha dikkatli kullanırsın olur biter....

Gülmem geçsin daha yazıcam.....
    ya kanka yapma gözünü seveyim...en baba scooter olsun ızlak zeminde işi bitik...bi ani frene veya sert gideği bir viraja bakar...valla yazıyon ama muhalefet olsun diye...

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama olayın derinine inmek lazım 150 kiloluk bir adamı ne scooter taşır nede vitesli motosiklet taşısa bile pandalara göre yapılmadığı için alet ister istemez hareket kabiliyeti azalıyo bi kere mete'nin yapacağı ani hareket olayına girmek bile istemiyorum 12 saat 46 dakikada gidonu sola yada sağa çeviriyordur o bünyeyle
    kanka hayatında hiç scootera bindimi......galiba hayır...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ya kanka yapma gözünü seveyim...en baba scooter olsun ızlak zeminde işi bitik...bi ani frene veya sert gideği bir viraja bakar...valla yazıyon ama muhalefet olsun diye...

Neyse...Yazmayım artık....Önce yazdıklarımı oku ondan sonra düşün..... Ama yazma istersen....

Batıyon çünkü....

Asla muhalefet olmam...İktidar varken....

Motosikleti
    Piaggio X-9 Evo 250
    yahu forumun başından yarım gün ayrıldım,hepiniz birbirinize girmişiniz yahu..şimdi ben kime inanıcam..mete_han güzel akıllar verdi derken diğerleri onun motor bilgisinin zayıf olduğunu söylüyor
    benim gibi çömezlerin aklını iyice karıştırdınız,teşekkür ederim
    motor..bir yaşam biçimi :cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla o konuya hiç girmeyelim Ezcanede rahatımda dışarıya çıkınca Kask cehennem azabı çektiriyor, poyraz esiyor resmen..
    bizim buralarda Poyraz serin eser ya garibime gitti.bizi de Lodos bozguna uğratıyor, burdan size Lodos yollayalım biraz siz de Poyraz yollayın anlaşalım

Motosikleti
    abi sen bakma bunlara...benle uğşarır dururlar...servise git bilgiyi kaynağından al...saygılar...siteye biraz takılırsan bu arkadaşların çete halinde örgütlü bir şekilde benle uğraştıklarını anlarsın...

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Selam, öncelikle hayırlı olsun. Güzel bir secim. Ben de 1 senedir X9 kullanıcısıyım. Yağmur, çamur, kar dahil her türlü hava şartında kullandım. Soyle toparlamaya çalışayım:
    - Scooter (en azından X9) gayet güzel yatar, zaten yatmadan nasıl dönecek ki o virajları. Kontra tekniği ile virajlarda güzelce yatırabilirsiniz ve viraj içindeki yol tutuşuda oldukça iyidir.
    - X9'un lastikleri diğer kardeşlerine gore büyük olsada (ön,arka 14'') genede bozuk yollarda yalpalar. Bu bir sorun mu tartışılır, bence değil sonucta bozuk yollar için tasarlanmış bir alet değil.
    - X9 oldukça ağırdır, ve dusuk suratte kontrol etmek biraz daha zorlaşır. Sanırım tüm maxilerde boyledir. Ancak hızlandı mı ağırlığını hissetmezsin.
    - Her türlü sıkışık trafikte kullandım, önümdeki motorun geçipte benim geçemediğim bir yer olmadı (bazı istisnai durumlar var, today, activa gibi motorların zar zor geçtiği yerlere kafamı sokmadım tabii ki ) Ozellikle Burgman gibi diğer maxilere gore boyutları trafik için daha uygun
    - Rüzgarla ilişkisi bir garip çözemedim. En sert havalarda, kuryelerin ayaklarını yere koyarak geçtiği günlerde bile kontra vererek dusuk hızda, ecel teri dokmeden geçtim. Ancak bazı durumlarda ben ruzgardan yalpalarken yanımdan kımıldamadan geçen scooterlar gordum. (kışın diz ortusu kullandığım için onun yelken etkisi yaptığını dusunuyorum)
    - Yağmurda normal şeritleri kullandığınızda bir sorun olmadan ilerleyebiliyorsunuz. Ancak kenarlara dalayım dediğinizde orada birikmiş pislik, arkanın gezinmesine yol açıyor. Kontrol edemeyeceğiz bir gezinme değil ama panikleyerek düşmek mümkün
    - En guzel ve sorunlu parça aynalar. Güzel cünkü mükemmel bir gorus acısı veriyor. Araba kullanırmış gibi yola hakim, omuzumu gormeden arkayı gorebiliyorum. Sorunlu cunku cok dışarda, trafikte dikkat etmek gerekiyor, çabuk kırılıyor ve cok pahalı.

Sonuc: motorda bir sorun olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen ağırlığına ve surus ozelliklerine alışmadığınız için yadırgıyorsunuz. Genede gostermekte fayda var.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı chinacuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu forumun başından yarım gün ayrıldım,hepiniz birbirinize girmişiniz yahu..şimdi ben kime inanıcam..mete_han güzel akıllar verdi derken diğerleri onun motor bilgisinin zayıf olduğunu söylüyor
    Baba sen bakma fürek e.....Güzel motor...Bin güle güle.....

Kendi başına haçlı ordusunu yenmeye çalışıyor işte....
    Kendi dediği olcak ya.....

Motosikleti
    kanka adamın kafasını karıştırmayın yav...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    efet gararım garar, ben de X9 alıp seninlen aynı sorunları yaşamak istiyom
    Yaşaşın X9, gerçekten iyi makine, benim düşüncem motora alışman için daha erken. Alıştıkça bunların kuruntu gibi geleceğini anlayacaksın sanırım.
    Kazasız belasız bin işallah yıllarca
    Poturdak

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    efet gararım garar, ben de X9 alıp seninlen aynı sorunları yaşamak istiyom
    Yaşaşın X9, gerçekten iyi makine, benim düşüncem motora alışman için daha erken. Alıştıkça bunların kuruntu gibi geleceğini anlayacaksın sanırım.
    Kazasız belasız bin işallah yıllarca
    eh abi sana diyecek lafım yok artık...sadece şunu diyorum...

Pıaggıo x9 250 TEK AYNA BEDELİ 102 auuuuuuuuuuuuuuuuuurrrrooooooocuuk

cik...cuk...ha pardon...+++++++++ kdv...değermi...değmez...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    eh abi sana diyecek lafım yok artık...sadece şunu diyorum...

Pıaggıo x9 250 TEK AYNA BEDELİ 102 auuuuuuuuuuuuuuuuuurrrrooooooocuuk

cik...cuk...ha pardon...+++++++++ kdv...değermi...değmez...
    Akıllanmaz panda yavrusu fürek.....

Olm kendin bulandırıyon milleti...........

Motosikleti
    Aprillia Caponord1000
    Alıntı chinacuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik Havalarına Baktınızmı? Katalog verilerine göre ve ölçümüne güvendiğiniz 1 hava saatiyle deniyin. yeni makinaların lastiklerinin basıncı yüksektir genelde, satıcılar ve servis ayarlamaz malesef.

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Selamlar, 1 sene oldu X9 alalı ve 6500 km yaptım. Uzun yolda yaptım, İstanbul' da işe gidipte geldim. Deli gibi yağmurda da kullandım.
    Motor 10 numara motordur. Gerçektende bazen düşük hızlarda denge zor oluyor ama bu senin kuvvetinlede dengenlede biraz ilgili. Yandan çok rüzgar yersen yalpalarsın. Ancak bu tüm motorlarda olmuyormu?
    Aynalar gerçektende pahalı. Ama dizaynı, tarzıda mükemmel.
    Arkadaşım motorun harika, gez dolaş motoruna alış. Bak göreceksin X9' unla bir bütün olacaksın. Her türlü yol ve hava şartına meydan okuyacaksın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)