Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

piaggio x9 denge

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio X-9 Evo 250
    iyi günler dostlar..piaggio x9 250 mi geçen hafta aldım ve şu ana kadar motorumdan memnunum yalnız eğer yardımcı olabilecek varsa;motor sağa ve sola beklediğimden fazla yalpa yapıyor.acaba nedeni tekerlek aralıklarının fazla olmasından mı yoksa amortisör ayarından mı kaynaklanıyor..ya da bildiğiniz başka bir neden de olabilir mi?belki de ben kuruntu yapıyorumdur şimdiden teşekkürler..güvenli sürüşler
    motor..bir yaşam biçimi :cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayırlı uğurlu olsun

@ mabel rumuzlu arkadaşımız da yakın zamanlar da bu motordan aldı..Ona ulaşıp sorabilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/memb...bel-30156.html
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Piaggio X-9 Evo 250
    teşekkürler dishy..mabel e soracağım..

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Önemli değil....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bencede Hüsnü Kuruntu olabilir...nedeni şu...ilk scootersa veya ilk maxi scootersa rüzgarın motoru yalpalayacağını hesaplayamadığınız için bir garip düşünce alabilir içinizi...acaba motor şasisi yamukmu diye...keza Çift etkili hidrolik amortisörün size bu hissi vermesi hayret verici...170 kiloluk EVO normal şartlarda yola yapışır...sizin ağırlığınızla 250 kg desek bu duygu bence mini bir paranoya diyelim...bu duyguyu atamazsanız motoru devireceğiniz veya düşeceğiniz anksiyetesine alışıtırırsınız kendinizi...küçük bir kaygı nelere yol açabilir unutmayın...dengede bir probleminiz yok...bunu hissedin...herşey rüzgarın ve sizin elinizde...

köprü geçişlerinde dikkat...otobüs hizasına geldiğinizde kütlenin yanından çıktığınız an o sert rüzgar bile sizi düşürebilir...

2005 te Pıaggıo kullandım...güzel makinalardır...doğru tercih...ama yedek parçaları için bişey diyemeyeceğim...biraz el yakar...cebinde akrep olanlar için İtalyan motor önermem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Piaggio X-9 Evo 250
    mete_han,heralde haklısınız..birazda rüzgarlı günlere denk geldim heralde,ayrıcana anayoldaki asfaltların da kamyonların istiap hadlerini aşmalarından dolayı ne hale geldiğini benden daha iyi biliyorsunuzdur.teşekkür ederim..gene de dikkati elden bırakmamak lazım

ayrıca dishy sen de Antalyalısın,biz istanbulda yanarken sizin oradaki halinizi tahmin bile edemiyorum..bu sıcaklarda sana ve motoruna kolaylıklar

Motosikleti
    bence rüzgardan değilde eğer yolun en sağ şeridini kullanıyorsanız Tırların yolları en sağ şeridi ne hale getirdiğini farkedersiniz muhtemelen...Özellikle TEM de...ayrıca Boğaz körüsü girişi sağ tarafı yine aynı rezillikte...o yol bozukluğu adamı götürür alimallah....vede şerit çizgileride aynı hissi verir...bazı çizgiler boyayla değilde sanki betonla yapılmaış gibi yerin milim üzerinde olabiliyor...yol şartlarınıda katmak lazım...scooterın en sevmediğim yanı hareket kabiliyetinin turunun(direksiyon dönüş açısı) az olması...ve tehlikelerden kaçma şansının imkansıza yakın olmasıdır...viteslilerde yapabildiğim refleksleri asla scooterda yapamadım...viteslide özgüvenin artıyor daha bir zalim oluyorsun yollarda...ama scoterda bilindik efendi sitilde olurdum hep...fazla afacan olma şansınız pek yok...birde yağmurda çok tehlikeli...lastikler malum Katarina Witt ambiansı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    mete_han hocam, ilk yorumundaki ciddiyetinle beni kisa sureli soka ugratmistin...
    Ikinci yorumunla kendime geldim walla
    Bu arada evet ruzgar, ruzgar ruzgar!
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı chinacuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca dishy sen de Antalyalısın,biz istanbulda yanarken sizin oradaki halinizi tahmin bile edemiyorum..bu sıcaklarda sana ve motoruna kolaylıklar
    Valla o konuya hiç girmeyelim Ezcanede rahatımda dışarıya çıkınca Kask cehennem azabı çektiriyor, poyraz esiyor resmen..

Motosikleti
    Alıntı G-Strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han hocam, ilk yorumundaki ciddiyetinle beni kisa sureli soka ugratmistin...
    Ikinci yorumunla kendime geldim walla
    Bu arada evet ruzgar, ruzgar ruzgar!
    e naparsın yerine göre Ordinaryüs kesilirim...baksana abimiz yardım istiyor...hep geyik hep geyik nereye kadar dimi...

Motosikleti
    Piaggio X-9 Evo 250
    walla zaten forumları söyle genelden bir okuyorum da yoldaki pet şişeler,kasalar vs. ve bundan sebep kazalar,daha şimdiden gözüm korktu şehirdışındaki festivallere gitmeyi düşünen ben şimdi şehir içinde bile tırsa tırsa gitmeye başladım..her nekadar korumalı da olsak can kıymetli peki bi sorum daha olcak mete_han yalpa olayına geri dönersek ve kuruntu değilse benim sorunum ve hala dediğim gibi hissediyorsam,daha 250 km yeni gelmiş motorumu servise bi göstermem mi gerekir?komik duruma da düşürmeyelim kendimizi yahu

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Daha 250 km'ye yeni gelmiş motor problem çıkarıyorsa bence komik duruma düşmezsiniz.. Balık baştan kokar derler... Tedbiri elden bırakmamak gerek...

Motosikleti
    Alıntı chinacuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla zaten forumları söyle genelden bir okuyorum da yoldaki pet şişeler,kasalar vs. ve bundan sebep kazalar,daha şimdiden gözüm korktu şehirdışındaki festivallere gitmeyi düşünen ben şimdi şehir içinde bile tırsa tırsa gitmeye başladım..her nekadar korumalı da olsak can kıymetli peki bi sorum daha olcak mete_han yalpa olayına geri dönersek ve kuruntu değilse benim sorunum ve hala dediğim gibi hissediyorsam,daha 250 km yeni gelmiş motorumu servise bi göstermem mi gerekir?komik duruma da düşürmeyelim kendimizi yahu
    yoo neden komik duruma düşesesin ki...bence servisde seni iyice tanısın ki ilgi alaka değişsin...yani ne kadar titiz bir müşteri profili çizdiğini göster insanlara...ayrıca servisdeki kişilere 1 tur atmalarını iste...gerekirse sende arkasına bin...belkide vardır bi teknik detay...hayatımız bu kadar ucuz değil ya...ben motoru çıkarırken işyerinden ön lastiklere bakıyorum...gidonu inceliyorum...motoru son kez görüyorum ki ne nedir ne değildir diye...mesela ön frene asılıyorum sıkıyorum vs...birileri bişey yapmışmıdır diye...yani buda bir paranoya ama öyle huzurlu oluyom...

genel kanı herşeyin yolunda gittiğidir...yani belkide bir vida sıkılmadı se sen bunu hissediyorsun...motorunla 2 tur atsınlar için rahatlayacaksa...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Mete abi meseneeeeeeeeeee

Motosikleti
    Piaggio X-9 Evo 250
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 250 km'ye yeni gelmiş motor problem çıkarıyorsa bence komik duruma düşmezsiniz.. Balık baştan kokar derler... Tedbiri elden bırakmamak gerek...
    bebeğimi balığa çevirdin yahu daha baştan ama doğru,tedbiri elden bırakmamk lazım

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    eheheh yok canım lafın gelimi dedim

Motosikleti
    Piaggio X-9 Evo 250
    mete_han,walla senin dediklerini yapmak gerek heralde ama paranoyak olmayız değil mi senin de dediğin gibi yani normel şeyler di mi bunlar şaka bir yana rahatladı biraz içim,en azından yardıma hazır bir sürü dost var bu sitede..çok teşekkür ederim hepinize şimdiden..aranızda olmak çok güzel

Motosikleti
    sh300
    Arkadışımın x9'unu deneme fırsatım oldu. Motorda yalpalama var. Ön taraf gezme eğiliminde. Arkadaki yolcu bu yalpayı arttırıyor olabilir. Bunun dışında konforu iyiydi. Dylan'dan sonra genişliğine alışamamış olabilirim.

Motosikleti
    ben bi zamanlar İstinye ABC plazada pıaggıo distribütörünün (ferco motor)yanından ayrılmazdım...Parkormanda tepesinde binmediğim pıaggıo vespa kalmadı herhalde...test motorunu eve bile götürdüm...hani marka avukatlığı fanatizmi yapmış gibi olmayım ama 5 dakkada evo 250 yi harcadınız...

abicim ben böyle bişeye rastlamadım...

Alıntı altan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön taraf gezme eğiliminde. .

bu yoruma bittim...yani motor tukaka öylemi...bravo...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence rüzgardan değilde eğer yolun en sağ şeridini kullanıyorsanız Tırların yolları en sağ şeridi ne hale getirdiğini farkedersiniz muhtemelen...Özellikle TEM de...ayrıca Boğaz körüsü girişi sağ tarafı yine aynı rezillikte...o yol bozukluğu adamı götürür alimallah....vede şerit çizgileride aynı hissi verir...bazı çizgiler boyayla değilde sanki betonla yapılmaış gibi yerin milim üzerinde olabiliyor...yol şartlarınıda katmak lazım...scooterın en sevmediğim yanı hareket kabiliyetinin turunun(direksiyon dönüş açısı) az olması...ve tehlikelerden kaçma şansının imkansıza yakın olmasıdır...viteslilerde yapabildiğim refleksleri asla scooterda yapamadım...viteslide özgüvenin artıyor daha bir zalim oluyorsun yollarda...ama scoterda bilindik efendi sitilde olurdum hep...fazla afacan olma şansınız pek yok...birde yağmurda çok tehlikeli...lastikler malum Katarina Witt ambiansı...
    Hakkatten ilk mesajı sen mi yazdın anlayamadım...Biyerden alıntı falan mı yaptın....

Bu mesajında hiç alakası olmayan şeyler yazmışssın scooterlar hakkında....Kardeşim sen kabiliyetsizsen scooter naapsın?.... Manevrası hiçte az değildir...Aşağı yukarı aynı olmakla birlikte düşük süratte vitesli motorlardan daha fazla yatırabildiğin için aksine daha fazladır....

Sen dik oturup dönmesini beklersen tabi manevrası az olur.... Ondan sonra döktür bu motor manevra kabiliyeti az....

Birde yağmurda kayma hikayen var...Daha öncede yazmıştın...O zaman da çok gülmüştüm şimdide.....

Kusura bakma ama tecrübe yok sende.....Kanka acı söyler....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)