Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hukukçu Arkadaş , Akıl ver!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Ben de düğün veya asker uğurlama konvoylarına uyuz oluyorum, polis bundan sonra onları da dağıtsın o zaman Geçen gün sokağı kapatmışlar düğün konvoyu diyerekten, 'bu ne kardeşim, açsanıza yolu' dedim, 'düğün konvoyu bu' dedi çok zeki şahıs 'bundan bana ne, yol mu kesiyorsunuz?' dedim çakıldı kaldı Neyse açtılar da sokağı yolumuza gittik, halkımız cahil en başta, polisimiz de bu halktan çıktığına göre...

xnode, polisin çok yetkisi var demişsin, bu yetkiler sanırım suçsuz vatandaşa karşı etkili. Çünkü 'bunca hırsıza, uğursuza neden çözüm bulmuyorsunuz' dediğimizde, 'polisin eli-kolu bağlı' diyorlar da...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ali_yildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom dl 650
    ali yıldız : ne kadar acı resmen zülme uğruyorsun ve hiç bir şey yapamıyorsun üniformalı birileri seni çevirip istedikleri gibi konuşa biliyo
    adana da bi polis çevirdi beni ne oldunu anlayamadan şerefsiz niye şerefsizlik yapıyosun falan diye bağırmaya başladı ne yaptım böle konuyosun benle dedim tekrar şerefsizlik yaptın dedi... sonrasında hastane karakol birazda hırpalanma barıştırdılar bizi ayrıldık...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de düğün veya asker uğurlama konvoylarına uyuz oluyorum, polis bundan sonra onları da dağıtsın o zaman Geçen gün sokağı kapatmışlar düğün konvoyu diyerekten, 'bu ne kardeşim, açsanıza yolu' dedim, 'düğün konvoyu bu' dedi çok zeki şahıs 'bundan bana ne, yol mu kesiyorsunuz?' dedim çakıldı kaldı Neyse açtılar da sokağı yolumuza gittik, halkımız cahil en başta, polisimiz de bu halktan çıktığına göre...

xnode, polisin çok yetkisi var demişsin, bu yetkiler sanırım suçsuz vatandaşa karşı etkili. Çünkü 'bunca hırsıza, uğursuza neden çözüm bulmuyorsunuz' dediğimizde, 'polisin eli-kolu bağlı' diyorlar da...
    kesinlikle katılıyorum, örnek bir olay söyliim hemen
    geçen hafta iş arkadaşımı evinin orda tinerciler bıçakladı.neyse bir şekilde çocukların yeri bulundu.gidilip polise haber verildi.bıçaklayan şahıs şurada gidip yakalayın denildi.polis ne dese beğenirsiniz.
    bizim yetkimiz yok bişey yapamayız.
    neden böyle bir şey dediler inanın hiç bilmiyorum ama denilen bu.arkadaşlarım da gidip kendi arkadaşları ile çocukları yakaladılar karga tulumba, götürüp karakola elden teslim ettiler de çocuklar içeri atıldı.şu an mahkemeye çıkmaları bekleniyor...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    BMW F800S
    Geçen sene bizim bir arkadaşımızın cafe'sine musallat olmuştu tinerciler. Karakola şikayet edildi sonuç çıkmadı. Biz de 4-5 kişi toplandık, geldiklerinde Allah ne verdiyse daldık bunlara, ağız-burun kırılmadık birşey bırakmadık. Sonuç olarak bir daha da gelmediler, böyle mi yapmamız gerekiyor yani? Vahşi Batı mı burası?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var

Ben size gerekli bilgiyi vermiş olayım.
    Siz gene bildiğinizi yapın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklama için teşekkür ediyorum!

Evet bende ilk fırsatta Trafik Şube Müd. ne gidip, bu konuda ; Müdür veya yetkili birisi ile görüşmek istiyorum. Fakat orada da azarlanmaktan korktuğum için açıkçası gitmeye çekiniyorum...

Dediğim gibi bu olay sadece 1 defa değil. Hep oluyor. Daha önce de topiklerde durumu belirttim...

Şehir dışında jandarma bile durdurdu. Hiçbirşey demedi. Belgeleri kontrol ettikten sonra, sadece kişisel merak için; nereden geldiğimizi, motorların hacimlerini fln sordu. Ve hayırlı yolculuklar dileyip gönderdi...

Abi, dilekçeyse dilekçe, belgeyse belge. Müdürü tanımıyorum. Anlayışlı birisi çıkarsa durumu tüm açıklığıyla bile anlatırım. Buradan fln bahsederim...

Ama anlattıkları gibi biriyse uygulama alanındaki azar yetmöiyormuş gibi , bir de makamında azarlanır geri dönerim...
    bu konuda belki ben yardımcı olabilirim goruşme icin ne zaman duşunuyorsan sana randevu alyaım git görüş hem tanıdık aracılıyla olunca hırpalanmasın...
    yada tırafikte calısan amir konumunda arkadaşım var onla görüştüreyim seni bilgilendirsin yada gurup gezerken benide cagır senin yerine ben kavga ederim

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nasıl motosikletçilerin toplu gezmelerine engel olmaya çalışan polislere kızıyorsak düğüncülerinde aynı durumda olduğunu unutmamak lazım.ben arasında bi fark görmüyorum.ama artık eskisi gibi değil dikkat edin.korna çalarak yada deli gibi gazlayarak gezemiyorlar.

polisin eli kolu bağlı arkadaşım.polisin yakaladığı adam polis görev çıkışı daha evine gidemeden mahkemece hatta bazen mahkemeye bile çıkmadan serbest bırakılıyor adli makamlarca!

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum, örnek bir olay söyliim hemen
    geçen hafta iş arkadaşımı evinin orda tinerciler bıçakladı.neyse bir şekilde çocukların yeri bulundu.gidilip polise haber verildi.bıçaklayan şahıs şurada gidip yakalayın denildi.polis ne dese beğenirsiniz.
    bizim yetkimiz yok bişey yapamayız.
    neden böyle bir şey dediler inanın hiç bilmiyorum ama denilen bu.arkadaşlarım da gidip kendi arkadaşları ile çocukları yakaladılar karga tulumba, götürüp karakola elden teslim ettiler de çocuklar içeri atıldı.şu an mahkemeye çıkmaları bekleniyor...
    abi böyle bir durumda şikayet edeceksin o adamı Valiliğe veya C.Başsavcılığına.edeceksin yani bariz görevini yapmıyor adam.
    gösterirler yetkisi varmıymış yokmuymuş!!

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Bence de emniyetle diyalog faydalı olabilir, bi gidin bakalım emniyete, hem neymiş asıl dert, sizin niyetiniz ne, ortaya çıkmış olur. Ama önerim yalnız değil birkaç kişi gidin, orada -olur ya- sohbet tatsız noktalara taşınırsa mutlaka tanığınız olsun. Daha önce de önermiştim, bir avukatla görüşseniz, vardır tanıdığınız avukat falan, olmadı Eskişehir Barosu'na gidin yardım isteyin. Bir avukatla emniyete ziyarete gittiğiniz de daha ciddiye alırlar, usulünce davranırlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Başlık : Hukukçu Arkadaş , Akıl ver!

MaşaAllah aramızda bu kadar çok hukukçu olması çok sevindirici
    Şu başığa bir göz atmanızı dilerim...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ampanyasi.html

Motosikleti
    BMW F800S
    Walla ben hukukçularda yana da çok dertliyim, 2 tane avukatımız var davalarda iş gene bize düşüyor Avukat arkadaşlar üstlerine alınmasınlar ama, bence Türkiye'de avukatlar ve avukatlık sistemi beş para etmez Devletin buna bir el atması, merkezi yönetim ve yurtdışındaki avukatlık sigortası kesintisi gibi bir sisteminin devreye alınması gerekiyor.
    Avukatının sorduğun soruya cevap verememesi kadar büyük acizlik olamaz, ama ben bunu yaşadım. Çok avukat değiştirdik, hepsi birbirinden beter...büyük paralar ödettiler bize, halbuki biz onları ödemeyelim diye tutmuştuk İşinde uzman avukat %1-2 maalesef, en azından benim gördüğüm bu!
    Bu vesileyle ben de içimi dökmüş oldum, kusura bakmayın

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle birşey yaparsan hapse girersin !
    İzinsiz kayıt ile ilgili çok ağır ceza var yeni TCK'da..
    İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen ..
    Sen bence öğren, kardeşim avukat, hep derki bizim hukukta muhakkak bi fare deliği vardır.
    Kazara çekime başlamış telefon gelde ispat et.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine herzamanki olduğu gibi toplu bir şekilde çevirmeye girdik.
    Polisin kimlik ve belge sorgulamasından sonra, ekibin başındaki polis yine beni buldu ve yanıma geldi.

Polis : Kardeşim siz kimsiniz?

Tabi bende ses yok. Çünkü birşey diyemiyorum. Hakkımı savunacak bir gerekçe yok.!

Ben : "3 - 5 motor toplandık geziyoruz." demekle yetindim.

Polis : Bayram değil, seyran değil. Miting yok. Yürüyüş yok. Neden toplu geziyorsunuz?

Yine sadece polisi dinliyorum...

Polis : Vatandaş şikayetçi oluyor. Yine sizin başınızı yakarız.

Artık kızmaya başladım.

Ben : O zaman hiç gezmeyelim.

Polis : Hayır efendim toplu gezmeyin. Bu ne böyle. Çıkın 2 motor gezin....

Ben devam etsem o da devam edecek. Vazife başındaki memura saygıdan. Sessiz kaldım. Ve çektik gittik...

---

Eleştri yapmayacam. Sadece hukukçu, polis vb. kanun yönetmelik bilen arkadaşlar akıl versin. Elimden geleni yapıp bu işe çözüm bulacağım...

Bu sefer çok sinirlendim. Bu kaçıncı oluyor!

Bu işten anlayan bir arkadaştan ricamdır. Bir akıl versin. Ne yapalım! Dernek mi kuralım. Dilekçe mi yazalım. Plaka ve ruhsatları emniyete mi onaylatalım????
    Yardım etmek isterdim ama biz daha o konuya gelmedik

Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hak hukuk
    Gak guguk
    Hangi ülkedeki hukuktan bahsediyorsunuz????
    Alıcan telefonu video moduna gizliden, kibarca üzerine gideceksin muhakkak
    aykırı birkaç söylem içine girer. Hukuk bundan sonra başlar işte
    Başlığa dikkatinizi çekmek isterim; Hukukçu Arkadaş , Akıl ver!

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz hukukla uğraşın 5-10 seneye halledersiniz işinizi.
    Bizim hukuk sistemi dünyada birtane Rahmetli Ertuğrulun katilleri kaç yıl alacak bakın. İbrahimin katilleri şimdi ayağını uzatmış viski içiyor belki. Hala güzel hukuk sistemimiz katilleri bulacak.
    Varmı itirazın? Bu ülkede yasalar adamına göre işlermi işlemezmi?
    Büyük işadamının oğlu motosiklet kazasında ölse dakkasına bulunmuşmuydu?
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bence öğren, kardeşim avukat, hep derki bizim hukukta muhakkak bi fare deliği vardır.
    Kazara çekime başlamış telefon gelde ispat et.
    Arkadaşım sözlerine biraz dikkat istersen, senden neyi öğrenelim ?
    birşey bilmek istiyorsan da sor söyleyelim.
    Çok ayıp

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hukukçu değilimde yinede akıl vereyim

sen benim kim olduğumu biliyor musun , ver bakim adını soyadını deyiniz
    kim olduğu bilinmeyecek biri iseniz pek denemeyiniz

enginkadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR Kırmızı
    (mesajıma ne oldu.)

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı enginkadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (mesajıma ne oldu.)

mod eli değdi.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıradaki soru

ismimim üstünde neden çizik var .

Hakaret etmeden düşncelerimizi kuallar dahilinde dile getirelim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

enginkadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR Kırmızı
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıradaki soru

ismimim üstünde neden çizik var .

Hakaret etmeden düşncelerimizi kuallar dahilinde dile getirelim
    yazım için özür dilerim.ama abicim haksızmıyım.bu basımıza cok gelıyor.suçumuz günahımız yokken cevırıyorlar ve baslıyorlar hakaret etmeye.ağızlarına ne gelırse söyluyorlar.hakkımızı arayınca artist muamelesi yapıyorlar bize.şiddetle kınıyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak derdini ne güzel anlatmışsın .
    haklısın eğer böle bir davranışa muhatap olduysan sonuna kadar hakısın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)