Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 250
    Selamlar,
    İstanbul'da 2 senedir yaz-kış motosiklet kullanıyorum, önce honda activa ile 10bin km teptim, 1 yıldır da cbf250 kullanıyorum, o da 10bin km olmuştur. İstanbul'da her tarafa motosiklet kullanarak gidecek kadar motora hakimim. Seneye de iş nedeniyle Ankara'ya gitme ihtimalim var, ama motosiklet mevzusu beni çok düşündürüyor. Ankara'nın o soğuğunda ve buz tutmuş yollarında motosiklet kullanmak mümkün mü?
    Özellikle Ankara'da yaşayan ve motosiklet kullanan arkadaşlardan Ankara'da motosiklet kullanmanın zorluklarını duyabilirsem çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    dogru ekipmanla yilin %90 inda kullanirsin, %10 luk kisimda yerde kar oluyor
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kışın kullanıcaksan gizli buza dikkat ediceksin. Siyah buz da deniliyor. Yolun üstünde ince bi katman buz oluyor ama sen yolu kuru gibi görüyorsun. En tehlikelisi bu bence Ankara'da.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Scooterla çok sorun yaşamassın.....Biraz daha fazla dikkatle üstesinden gelirsin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    valla ankara nın yolları yapılacak diye daha fazla bozulduğu için araçlar için çok tehlikeli bence yazın bile dikkat etmek gerek

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bu sene bişey olmaz....Yollar yeni yapılıyor...Çukurlar azalır işte....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoca alp_tunay var rayjay var. Bu insanlar ankaralı ve orda aktif motosiklet kullanıyorlar, sana dokunaklı bilgiler verebilirler kanaatindeyim, daha bir cok ankaralı arkadasımız var tabi forumda, ben göz aşinalığım olan arkadaslar olduğu için isimlerini verdim, ki alp_tunay hocam kurye yani yol adamı ?
    Rayjay hocanın grubu var, organize yani. Umarım sana yardımı olucaktır bu arkadas/abilerin ve diger ankaralı MT li arkadasların, hayırlısı olsun hadi artık?
    Comfirmation Bias

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ankaralı araba kullanıcıları istanbuldaki kadar motorculara karşı bilinçli ve saygılı değil. burda yeri geliyo motorla geçerken uzay mekiği görmüş gibi bkıyorlar,bunun en temel nedeni ankarada motor sayısının ciddi az olması ve iklimi.
    kışın kullannan arkadaslar seni daha güzel aydınlatırlar..
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sene başında ankaraya gitmiştim .. inanın şaşırdım motor yok denecek kadar azdı..demekki kullanıma uygun değil hava şartları dedim kendi kendime..
    aslında marmaristen gittikten sonra istanbul izmir bile gözümüze az görünüyor motor kullanıcısı bakımından .. insan motoru park edecek yer bulamazmı ya burası o duruma geldi ..ve her geçen gün çığ gibide artıyor ..

ankarada uzun yıllar yaşamış biri olarak bencede ankara özellikle kışları motora uygun değil.. ama küresel ısınmanın azizlikleri olabilir motorseverlere..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene başında ankaraya gitmiştim .. inanın şaşırdım motor yok denecek kadar azdı..demekki kullanıma uygun değil hava şartları dedim kendi kendime..
    aslında marmaristen gittikten sonra istanbul izmir bile gözümüze az görünüyor motor kullanıcısı bakımından .. insan motoru park edecek yer bulamazmı ya burası o duruma geldi ..ve her geçen gün çığ gibide artıyor ..

ankarada uzun yıllar yaşamış biri olarak bencede ankara özellikle kışları motora uygun değil.. ama küresel ısınmanın azizlikleri olabilir motorseverlere..
    Muğla Marmaris motosiklette forever mesajı alırım ben bundan
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Bu sene ben motoru hiç kaldirmadim mesela zaten kar cok az yagdi. 1 kerede motoru cikarttim baktim yerler buz diye biraktim gerisin geriye... Yani sadece kar ve buz oldugunda birakmisim =)

Bence surucu acisindan ankaradakiler kesinlikle motorculara cok saygili.Belki bu Ankarada motorcunun az olmasından dolayı olabilir. Cunku motorlu kurye bile gormek hayli zor istanbulda gormemek imkansız =)

Ben bi tek ankaralı bayan suruculerden cekiyorum motor kullanırken. Nasıl inat yapıyolar oraya buraya giricez diye anlamıyorum. Gecenlerde biri ısıkta dururken o kdr yanıma yanastı ki sag ayagımı yere basamıyodum dusunun.
    Hani bayan surucu cekinir dersiniz ya o inadına ustunuze geliyo hayatta yol vermiyo...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik olarak istanbul kadar yoğun değil , o bir avantaj
    mevsim pek uygun sayılmaz o yüzden aksesuar donanım uygun giyinmek lazım
    istanbuldan sonra hava şartları dışında pek sorun olmayacağı kanaatinedeyim

Motosikleti
    cbf 250
    Aslında soğuk iki şekilde etkileyecektir, bir üşümemi sağlayacak, iki yollar buz tutacak. Üşümemi sağlam ekipmanlarla halledebilirim ama yolların buz tutması korkunç birşey, Allah'tan Ankara çok yokuşlu bir yer değil, buz tutmuş yokuştan daha kötü ne olabilir?
    Peki buzlu yollar için street tarzındaki motorların lastikleri uygun mu sizce?
    Şu an cbf250 kullanıyorum, seneye fazer, cbf500 gibi bir motora terfi edeceğim, yoksa vstrom,varadero tarzı birşey daha mı Ankara'ya göre olur?

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankaralı araba kullanıcıları istanbuldaki kadar motorculara karşı bilinçli ve saygılı değil. burda yeri geliyo motorla geçerken uzay mekiği görmüş gibi bkıyorlar,bunun en temel nedeni ankarada motor sayısının ciddi az olması ve iklimi.
    kışın kullannan arkadaslar seni daha güzel aydınlatırlar..
    erman ben raziyim ankara nin bon bon bakan soforlerine araba soforleri acisindan istanbul dan rahat suruyoruz burda bence yollar berbat o ayri

Alıntı farslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında soğuk iki şekilde etkileyecektir, bir üşümemi sağlayacak, iki yollar buz tutacak. Üşümemi sağlam ekipmanlarla halledebilirim ama yolların buz tutması korkunç birşey, Allah'tan Ankara çok yokuşlu bir yer değil, buz tutmuş yokuştan daha kötü ne olabilir?
    Peki buzlu yollar için street tarzındaki motorların lastikleri uygun mu sizce?
    Şu an cbf250 kullanıyorum, seneye fazer, cbf500 gibi bir motora terfi edeceğim, yoksa vstrom,varadero tarzı birşey daha mı Ankara'ya göre olur?
    naptin hoca ya varadero vs kenyaya safariye mi gidiyorsun
    alptunayi dinle scooter la sorun yasamazsin demis her turlu motorla gezersin burada merak etme sen
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    biraz dikkatle problem yaşamazsın sonuçta araç sürücüleri nerde bizlere saygılı davranıyor ki... gerekli ekipmana sahipsen yerde kar olmadığı her gün binebilirsin...

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    yine de ii düşün derim ben

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    şu anda ankarada sineklerden ve ucan böceklerden motosiklete binilmez bir hal aldı.
    ANKARA MT

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ben bile kışın burda ankarada bindim motora ve senin kadar da tecrübem yok...
    bence bi sorun yaşamassın arkadaşım...
    kar diyosun ama kar istanbuldada var ara yola girmediğin sürece yollar genelde açık oluyor...tabi ilk kar ın düştüğü zamanı söylemiyorum...o zaman yapacak bişeyin yok...yavaş yavaş gideceksin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)