Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul içi Yamaha bayii öneri! Motosikleti garantiden çıkarmalı mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar sıfır ybr aldım fakat kafama takılan sorular var. daytona'dan aldım adamlar bir havada, bir havada! Kardeşler motosiklet'i bilmiyorum, teknik servisteki eleman yüzüme kapattı. Aydın motor'a gittim ve çevremden pek iyi şeyler duymadım. Yani 1.000 km bakımında yağ değişiyor hatta yağımı kendim aldım castrol 1p 4t 10 40 olması lazım herneyse, bunun yanında 20 TL işçilik verdim sıkıntı yok garanti dışı kalmasın diye fakat motosikletin sağına soluna bakması lazım diye biliyorum benim söylememle yalandan kontrol etti o kadar.. Yarın bir gün ben bu adamlara 3.000, - 10.000 km bakımlarına da gittiğimde eminim baştan savma iş yapacaklar uğraşmayıp. bana istanbul içi önerir misiniz bayi arakdaşlar? ybr 125 esd garantiden çıkmasın diye servise gidiyorum fakat şimdi gitmesem, herşeyini kontrol etsem bu sefer ileride sıkıntı yaşarım belki bir şey olur belli de olmaz. kullanıma bağlı olarak yağı 1.500-2.000 km'lerde değiştireceğim. şehir içi sürekli kontak aç-kapa yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

siz tecrübeli arkadaşların fikrini almak istiyorum doğrusu zaten ufak tefek bakımlar fakat yine de canımı sıkıyor servis mevzusu
    elmalicocuk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ben daytona yı motosiklet almak için arayıp konuşmuştum. Ağzından bal damlıyordu adamın. Köprüyü geçene kadar mevzusu mu acaba

Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daytona yı motosiklet almak için arayıp konuşmuştum. Ağzından bal damlıyordu adamın. Köprüyü geçene kadar mevzusu mu acaba
    Orada kır saçlı satış bölümünde konuşan kişi hele! Zaten ben bu olayı biliyordum. Kardeşler motosiklet'e gittik fakat yeni stok 1,2 hafta sonra gelecek diyince para heba olmasın diye kredi Daytona'ya mecbur kaldık.. Koruma demirleri hediye edildi. Mesela biz gittiğimizde mavi ybr vardı teşhir ürünü gibi hani dükkanda duran.. Neyse aradan 3,5 gün geçti sordum bir kaç haftadır duruyormuş orada o motor sonra benim motosikleti teslim almaya geldik. Orada duran motosiklete de alıcı çıktı adam dedi ne zamandır duruyor falan.. Daha dün montajı tamamlandı falan diye yalanlar atmaya başladı Pek güven verici yer değil doğrusu. Gerçi hangisi güvenli bilmiyorum. Kardeşler Motosiklet'i övüyor çoğu kişi. Valla bilmiyorum ne yapacağım varsa başka bir servis olumlu/olumsuz mesajlarınızı yazarsanız dikkatli, bilinçli oluruz arkadaşlar.,

Bu arada Daytona'dan almayacaktım, neden aldın derseniz..

Hem kredi parası heba olmasın hem de sonuçta motosiklet sıfır bir daha onlara işim düşmez hesabıyla aldım. Yani bakımları orada yaptırma zorunluluğum yok sonuçta.

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Daytonayı bende aramıstım telefondaki adam baya iyi konusmustu bi de yzf ye bakmak icin şirinevler bayısıne gıttım bir magaza bu kadar mı ılgısız olur arkadas selamın aleykum aleykum selam butun dıyalog buydu servisleri nasıldır bilmem ama servisleride böyleyse yamaha çok yanlıs kişilere ismini emanet etmıs

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru aldın mı ilişki biter bu kadar servislerin hepsi böyle ben garantiyi yaktım gitsin eğer motor alırsam bir daha 2. el alıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan tay-100
    abi böylelerinin yedigi içtigi evine götürdügü ekmek haram !! ne demek ya paran ile rezil oluyorsun aynısı benımde basıma geldi. ilk günden eksozu kesip garantiden çıkardım. yagını duzunuda kendin degiştiriyorum bi agrızası oldugu zamanda kendim yapıyorum. sinirden deliye dönmüştüm aldıgım ilk gün senetle aldım. son taksidi geçeli 2 ay oldu daha vermedim ve sırf gıcık kaptıgım için bi 2 ay daha vermicem. bence cıkar garantiden motora bişey olcagına garanti yansın

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garanti olsa ne olacak kullanıcı hatası derler yine sana kalır her şey ben sanayiye gidiyorum düzgün bir usta buldum bir kaç tanıdık aracılığıyla milleti kazıklamadan iş yapıyor
    agalar bunu beğendi.

Motosikleti
    x max 250 2013 mat giri
    Hayırlı olsun öncelikle güle güle kullan genelde servisler küçük cc motorlardan fazla bir kar işçilik elde edemediği için bu gibi davranışlara girebiliyorlar sana tavsiyem bu gibi spekülasyonlar da bulunduğunu düşündüğün servisleri yamaha TÜRKİYE ye sikayet edebilirsin e posta ile
    sana tavsiye olarak önereceğim servis yamaha yıldız ticaret (şirkeci,ümraniye çarsı)
    en azından fiyatlar sabit, serviside ilgili alakalı sen derdini söyle onlar muane ediyorlar aracı sen değiştirin demeden keyfe keder parçada değişimi olmaz çünki her parçanın belirli bir km ömrü var bunu hep sana yinelerler istersen değişelim derler

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    bizim insanlar bu kafayla giderse motosiklet kültürümüzün gelişmesi hayal olur, ticaret ahlakı kesinlikle bu değildir.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Kardeşler motoru önermem ben ve siteden birçok arkadaş çok sorunlar yaşadı burada çok konusu vardı ama topicler kilitlendi.Özellikle elemanları daytonadakiden 1000 kat daha havalı emin olabilirsin.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet en güncel kilitlenen topic benimki oldu hatta İlgi alaka sıfır. Kargo yapmayı dahi unutuyorlar. KESİNLİKLE KARDEŞLER MOTOSİKLETTEN UZAK DURULMASINI ÖNERİRİM.

sagolun arkadaslar bence konu kitlenmemeli bu tip bir olay bisiklette basima geldi bir bisiklet forumuna konu actim kavga cikti kisiler arasinda yoneticiler tarafsiz davrandi konuyu silmek yerine tartisma ve kufur edenlerin yorumunu sildi misal.. ayrica hocam yildiz ticarete bakayim bir ara dediginiz gibi bu arada yildiz ticaret sadece umraniyede teknik servis hizmeti veriyormus ayrica yamaha eminim ki bizi pek sallamayacaktir kendi servisinin ustune duser ayrica duzgun usta bulsam keske surekli giderim orijinal yamaha parca alir taktiririm mesela 1.500 km de bir 25 tl yag zaten surekli kontrol bakimina giderim misal cok iyi olur fakat boyle servis bulmiyorum varsa boyle bir yer tavsiye bekliyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Madem görüp denediğin yeri beğenmedin, o halde söylentilere kulaklarını tıkayıp diğer servisleri dene. Bunun için motorunu garanti dışında bırakmaya değer mi ?

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem görüp denediğin yeri beğenmedin, o halde söylentilere kulaklarını tıkayıp diğer servisleri dene. Bunun için motorunu garanti dışında bırakmaya değer mi ?
    Haklısınız. Bugün Yamaha Türkiye'yi aradım fakat ulaşamadım kimseye. Telefonu açan olmadı. Yarın yine şansımı deneyeceğim. Sıkıntı yaşarsam serviste direkt Yamaha'yı ararım.

siz şikayetinizi yapın eğer ilgilenmezlerse onların ayıbı

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar süreç kolay olmasa da süründürmek mümkün firmaları,eğer samimi bir avukat arkadaşınız varsa çok kolay :D benim 2 tane dengesiz arkadaşım var birisi denetlemeci birisi avukat sürekli açık yakalayıp şirketlere bulaşıyorlar,ABD deki gibi milyoner olamasalarda mağdur olduk diyip hemen hemen her firmadan 3-5 bin lira tazminat alıyorlar elbette öle bi haftada çözülmüyor ancak alıyorlar ve o şirketlerin ceza hanesine işleniyor ve bu devam ederse başları daha çok ağrıyor.
    ero__ bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yamaha Kardeşler motosikleti öneririm. Herhangi bir sorun olmaz. Emre beye selamımı söyleyin. Sizinle ilgilenir. Bazı yorumları abartılı buluyorum. Bütün büyük markalarda yaz sezonu çok yoğundur. Servis kabul görevlisi sizden kısa ve öz bilgi aldıktan sonra işi teknik elemanlara havale eder. Eğer çok fazla ilgi alaka ihtimam istiyorum diyorsanız motorunuzun bakımlarını kendiniz yapmanız en mantıklısı. Satın aldığım ikinci motoru öyle yapmıştım.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan çok fazla ihtimam şa şa beklemiyor. Ama en azından parçayı gönderdik diyip ondan sonra 1 gün geçince ve tekrar müşteri parça peşinde koşturunca bir özür telefonu bekliyor. Telefon açmak dahi bu kadar zorken onlara motosiklet emanet etmek mi? ASLA! Garantiyi yakar yine de gitmem...

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Ybr 125 almak için 2 dolmuşla yamaha'nın tek Ankara bayisine gittim .

Satıcı solitaire (kağıt oyunu bilmeyenler için :D ) oynuyordu heralde .

Hiç yerinden kalkmadı . Motorlardan birini deneyebilir miyim dedim yani üstüne oturacaktım .

Ayağını sağa sola sürtmeden bin dedi.

Bende çıktım gittim bazen Japonların satıcıları kaliteli olmuyor

maalesef oyle bana kalirsa yamaha bunlari destekliyor bu yuzden sikayet yeriz korkusu yok adamlarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)