Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Moto Kurye Arkadaşlar Lütfen Dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    bmf2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 2006 Fzr600,Yamaha 2005 Yz450F,Kawasaki 2005 KX125,Huaquarna 2002 410TE,Honda 2005 Beat
    Moto Kurye Arkadaşlar.Canınızın,Arkdanızda taşımış olduğunuz Fasfood Yiyeceklerden daha kıymetli olduğunu Unutmayın.Tarifikte yapmış olduğunuz Bilinçsiz hareketler,Araçların;yayaların Ve bizlerin can güvenliğini tehdit eder hale geldiğini lütfen anlayın.Aynalarınızı kullanmadan yapmış olduğunuz keskin manevralar,yol seyrinde artık biz motor sürüçülerrini bile kaza ile burun buruna getirmekte.Yapmış olduğunuz hatalar Hepimize Fatura edilmekte.Lütfen Daha duyarlı olalım.Kazasız Yolculuklar.BMF

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben alıştım artık onlara hiç acımıyorum.ama gerçekten dikkat edin ardaşlar.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    cok dogru bir konuya değindiğin için teşekkürler ...gerçekten çok bilinçsiz hareketlerde bulunuyolar motor üstünde...kendilerini düşünmüyorlarsa bizi dişinsinler bari...

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlığı değiştirelim moto kuryeler yiyecek taşımaz sözüne ettiğiniz kişiler yani yemek taşıyanlar daha ehliyeti bile olmayanlar yeni yetmeler motor kullanmayı yeni öğrenmiş hiç kaza geçirmemiş arkadaşlar ozaman bu konuya bende katılabilirim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bmf2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Moto Kurye Arkadaşlar.Canınızın,Arkdanızda taşımış olduğunuz Fasfood Yiyeceklerden daha kıymetli olduğunu Unutmayın.

kuryelerle fast foodcu gençleri ayırt etmek lazım...yemek taşıyan gençler daha gamsız ve daha rahatlar...motorlar onların değil...ama kuryeler motor sahibi olarak bu işten ekmek kazanıyorlar bir meslek bu...kuryeler bence daha dikkatli ve hata yapma olasılıkları az....pizzaci kebapcı motorlarını kullananlar askerlik yapmamış hayatın çok başında genç arkadaşlar...kuryeler hakkında bu şekilde atıp tutmayalım...hepsi motor cambazı...Hondanın İleri Sürüş teknik dersleri Ommm Komm vs ye gidilmesine gerek yok bence...bir kurye arkadaşa rica etsen canı gönülden öğretir bu işleri...paranıda almaz...bir kuryeye motorla ilgili yolda çevirip bişey sorun bakalım...size gayet nazik bir şekilde sıcak bir samimiyetle bildiği herşeyi anlatır...geneli beyefendi aklıbaşında sağlam insanlardır...onlar gerçek motorcu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryelerle fast foodcu gençleri ayırt etmek lazım...yemek taşıyan gençler daha gamsız ve daha rahatlar...motorlar onların değil...ama kuryeler motor sahibi olarak bu işten ekmek kazanıyorlar bir meslek bu...kuryeler bence daha dikkatli ve hata yapma olasılıkları az....pizzaci kebapcı motorlarını kullananlar askerlik yapmamış hayatın çok başında genç arkadaşlar...kuryeler hakkında bu şekilde atıp tutmayalım...hepsi motor cambazı...Hondanın İleri Sürüş teknik dersleri Ommm Komm vs ye gidilmesine gerek yok bence...bir kurye arkadaşa rica etsen canı gönülden öğretir bu işleri...paranıda almaz...bir kuryeye motorla ilgili yolda çevirip bişey sorun bakalım...size gayet nazik bir şekilde sıcak bir samimiyetle bildiği herşeyi anlatır...geneli beyefendi aklıbaşında sağlam insanlardır...onlar gerçek motorcu...
    evet mete çok doğru bi konuya parmak basmışsın arkadaşım , bence 6 aylık tecrübesi olan bi kurye bile burdaki 3-5 senedir motor kullanan adamdan daha tecrübelidir , motorun her bir aksamını bilirler teknik tecrübeleride vardır , onların atlattığı kazaları diğer arkadaşlarımız atlatsa belki daha hayatlarında motora binmezler korkudan.....

arkada yemek taşıyanlarda genelde pizzacılar kuryelerle karıştırmayalım.....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

cantillman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni
    bir kurye olarak düşüncelerin için teşekkür ederim...
    [IMG]http://img284.imageshack.us/img284/4986/untitled29jl.gif[/IMG][/URL][/IMG]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hacı iki kurye bir kepabcı kaldırımda gördülermi basıyolar küfürü...aynı şeyleri an gelir hepimiz yapıyoruz...istisnada olsa aklıbaşında hiç bir insanın böyle şeyler yapabileceğini sanmam...acil durumlarda yetişecek bişeyler olduğunda falan her türlü tehlikeyi zaten göze alıyorsunuz.. arabaların arasında ölümü göze alıp fink atmaya kimsenin meraklı olduğunu sanmam...mt tayfasının motoru fantazi ve keyfiyet için sürdüğünden sizleri anlamaları imkansız...çalıştığım Boğaziçi Gümrük ve lojistik firmasının kurye birimi sayesinde çoğu kuryeyi tanıdım ve kendimi şanslı hissettim...Benim için gerçek motorcu ne Yamaha servisindeki ne de Honda servisindeki ustadır...kurye motoruyla yatar kalkar....motorundaki her titreşimi her piston vuruşunu hiiseder yaşar...daha ne diyeyim hocam...kurye adam mert adamdır...herkes kurye olamaz...

derler ki cahil adam okumayan mesleği olmayan adam kurye olur...bilmezki böyle düşünen ahmaklar kazandığınız parayı...En baba üniversiteyi bitirsen bile türkiye şartlarında işe başladığında alınan maaşı kuryeler ikiye katlar...tabi emekle...sabırla...kuryeler iyi para kazanır...eğer har vurup harman savurmuyorsa sağlam birikimler yapar...kuryeliğin bir baharı vardır...birde sonbaharı..mesela Boğaziçi Gümrükde maaşlı kurye arkadaşlar 1400 ytlden başlardı...serbest olanlarda sağlam firmalara göre değişiyor şartlar galiba...bizim arkadaşlar bazen derdi ki..."lan lanet olsun bu mesleğe...500 ytl maaş alsam masa başında olsam"...bıktırır bazen...hatta çıldırtır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    tmmen katılıyorum, aceleniz olabilir ama guvenlik 1. sırada gelmeli ve önce kendi güvenliginizi alın kasksız cıkmayın ve trafigin guvenliginide riske atmayın ltf.
    Soda Ayran Cool

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kurye olsun kibapçı olsun sivil olsun,yayalara ayrılmış çoğu kaldırımdan gider, en gerekmeyen yerde korna çalarlar yayaların dibine girer inadına hiç korna çalmazlar illet oluyorum.

hacı iki kurye bir kepabcı kaldırımda gördülermi basıyolar küfürü...aynı şeyleri an gelir hepimiz yapıyoruz...istisnada olsa aklıbaşında hiç bir insanın böyle şeyler yapabileceğini sanmam...acil durumlarda yetişecek bişeyler olduğunda falan her türlü tehlikeyi zaten göze alıyorsunuz.. arabaların arasında ölümü göze alıp fink atmaya kimsenin meraklı olduğunu sanmam...mt tayfasının motoru fantazi ve keyfiyet için sürdüğünden sizleri anlamaları imkansız...çalıştığım Boğaziçi Gümrük ve lojistik firmasının kurye birimi sayesinde çoğu kuryeyi tanıdım ve kendimi şanslı hissettim...Benim için gerçek motorcu ne Yamaha servisindeki ne de Honda servisindeki ustadır...kurye motoruyla yatar kalkar....motorundaki her titreşimi her piston vuruşunu hiiseder yaşar...daha ne diyeyim hocam...kurye adam mert adamdır...herkes kurye olamaz...

derler ki cahil adam okumayan mesleği olmayan adam kurye olur...bilmezki böyle düşünen ahmaklar kazandığınız parayı...En baba üniversiteyi bitirsen bile türkiye şartlarında işe başladığında alınan maaşı kuryeler ikiye katlar...tabi emekle...sabırla...kuryeler iyi para kazanır...eğer har vurup harman savurmuyorsa sağlam birikimler yapar...kuryeliğin bir baharı vardır...birde sonbaharı..mesela Boğaziçi Gümrükde maaşlı kurye arkadaşlar 1400 ytlden başlardı...serbest olanlarda sağlam firmalara göre değişiyor şartlar galiba...bizim arkadaşlar bazen derdi ki..."lan lanet olsun bu mesleğe...500 ytl maaş alsam masa başında olsam"...bıktırır bazen...hatta çıldırtır...
    yaw usta kurye olmayıp bizi bukadar iyi anlatman gerçekten çok enteresan süpersin abi düşüncelerin için teşekkürederim yanlız cahil okumayan mesleği olmayan kurye olur diyenler yanılıyo ben lise mezunuyum hemde ticaret lisesi ve üniversite mezunu olup kuryelik yapanda var

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    mete_han cım güzel yazmıssın da arkadaşımız tüm kuryeler için söylediğini zannetmiyorum !bide kim olursa olsun herkez hata yapabilir ama servisci arkadaşlar bazen gerçekten hızlı ve risk li gidiyorlar yazık kendilerinede yazık! bide bu topiği açan arkadaşımız iyi sürücüdür ders falan aman hocam metehan seni severim adam kumda betonda uçar (avatara bi bak) ama trafikte kuğu gibi gider isevgiler
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

ya kurye arkadaşlar kusura bakmasında gerçekten biriyle kötü kapışacağım bi gün..bilinçli kuryelere değil lafım..o kırmızı ışıkta kaldırımdan çıkıp öyle yoluna devam edip kırmızıya yakalanmadığını düşünen arkadaşlara...
    umarım karşıma çıkmazsınız bi gün...

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Şimdi kimse kuryelere cart curt etmesin bi kere (edildiğine dair bir delil yok elimde ama olsun ) biz keyfe keder motor kullanırken adamlar makinanın üzerinde ekmek peşinde koşturuyorlar, o yüzden de ben her zaman sıkışık trafikte arabaların arasında giderken falan bi fırsat bulup adamlara yol veririm, onun vakti parası benim değil. Vaktinde çokça yolda kalmışlığım var en başta adamın imdadına yine kuryeler yetişir benim de çok yetiştiler ve tanımadığım o isimsiz yardımsever dostların hatrına da bende yolda kalmış durumda falan görürsem durur elimden geleni yaparım. Tahsil mevzuuna gelince; eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalırmış, nice de arkadaşlarım var kuryelik yapıyo ybr titan vs motorlarla garajlarında da kuzu gibi KLE500, CBR600 makinaları var motora binmeyi sevdiği için kuryelik yapıyor ama severek yapıyor. İlk zamanlar güzel paralar kazandırdı bu meslek ama şimdi nasıldır bilmiyorum.

Allah hepinizin tekerini düz bastırsın, hayırlı işler vesin...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    eyvallah ekmek parası kazanıyorlar vs vs.yardım ediolar yolda kalınca,bilmem ne mezununular ama şunu biliyorum cok kotu motor kullanıyorlar.kaç kere araba kullanırken kör noktama girip yureğimi hoplatan kurye oldu.sezarın hakkı da gunahı da sezara

premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet
    Alıntı bmf2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto Kurye Arkadaşlar.....Lütfen Daha duyarlı olalım.Kazasız Yolculuklar.BMF
    Duyarlı olacaklarını sanmıyorum..

Neticede bu bir eğitim meselesi..

Alıntı premier1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyarlı olacaklarını sanmıyorum..

Neticede bu bir eğitim meselesi..
    arkadaşım senin eğitimin ne ahırda eğitilmiş gibi görünüyosunda kuryelikle neden eğitimi bağdaştırıyosunuz anlamadım

toprak_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600
    bende bi kurye olarak topicteki bazı arkadaşları kınıyorum çünkü 3 , 5 gerizekalı yüzünden bütün kuryeleri aynı kefeye koyamassınız saygılar.....

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    sevgili arkadaş lar ben bmf2005 le konuştum çok yoğun olduğunu yorgunluktan kurye olarak yazdığını aslında servis ci arkadaş ların dikkat etmesi gerektiğini söyledi! başlığı değiştirememiş kendisi DİKKATİNİZE
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    gecen gün bizim bi arkadaş fast food tasıo kuryeci... Oturuoruz ole sakın bi yerde bizi gördü.yanımıza yaklastı..Sohbete başladık..Yamaha bws 100 var...Motor hakkında sohbete falan başladık.Cok seri gibilerinden.Arkadaş oledir dedi..Ve motoru çalıştırdı...Yamaha bws ile on kaldırdı...Aklım hayalım durdu...Len adama bakarmısınız scootor la on kaldırıo O da yetmez gibi.Motoru oldugu yerde on frene basarak cevırıverdi..Sasırdık kaldık... Bole ve daha nıceleri..Trafigi felç ediolar...eleman bide zamanında iyi bi motor kazası geçirmiş ama hala akıllanmamıs...Daha ne diyelim...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler